Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 22:59:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малка сватба без ресторант  (Прочетена 22493 пъти)
 
Triplesec
Ентусиаст
**
Публикации: 55


« -: юни 06, 2012, 14:13:16 »

Здравейте,

Търсих доста в старите теми,но не попаднах на конкретна такава, затова и си позволявам да отворя нова.
Интересувам се от обмяна на опит с момичета, които са имали или мислят да организират наистина малка сватба (не толкова като брой хора, колкото като тежест на събитието)
Идеята ни за момента е да направим поддписването в ритуалната зала следобяд, на него ще са поканени всички приятели, които после ще присъстват на тържеството(30ина човека), + родителите от двете страни + най-близките роднини (лели и чичовци) общо около 10 човека - всичко 40. След това пращаме роднините на вечеря в ресторант, а ние отиваме с тайфата да полеем в бар..
За да не е съвсем формално и да се поусети сватбена атмосфера, мисля преди подписването, да има импровизирано вземане от вкъщи, където ще поканим само роднините + кумовете и още една много близка приятелска двойка, колкото да ми се порадват на роклята и да се почерпим,преди да тръгнем към гражданското..., а на следващия или по-следващия ден, ще се натоварим няколко коли с приятелите и всички ще отидем за седмица две на море, за да си починем и допродължим емоцията от събитието
Има ли и други, от вас, които са спестили данданията с ресторант, куверти, ръченици с пилета и подобни...? Добре ли се получава, или има недоволни, недоусетили емоцията и т.н.?
Благодаря предварително на всички, които ще отговорят с мнения и съвети:)
Поздрави!
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 06, 2012, 14:21:22 »

Ние бяхме от тези двойки, които искаха нещо подобно и си свъшиха със сватба както си му е редът. Според мен обсъди го с твоите и неговите родители и близки, това е много индивидуално. За нас от началото още разбрахме, че ще има много сърдити, защото всички искат да се порадват на булката и да потанцуват с нея.
Но съм била и на такава сватба - подписване на обяд, после младоженците с 30 души роднини на ресторант и послед всички в една метъл кръчма с приятелите. Въпросът е, че там младоженците не оставиха роднините сами. Според мен за тях това би било по-обидно, отколкото ако само подпишете без да ги каните.
Активен
Triplesec
Ентусиаст
**
Публикации: 55


« Отговор #2 -: юни 06, 2012, 14:34:11 »

Благодаря за бързия отговор Hecate! smile

Никак не бих се разсърдила на нормална сватба, но не искаме да товарим родителите с разходи, а и от двете страни  мненията им относно сватбата са " е, че що не отидете да подпишете само, и без това живеете заедно" . Скоро купихме жилище и разходите покрай обзавеждане и ремонти изпиха всички спестявания, та ще трябва да се впиша в 4-5000 лв.. и едно е обикновена вечеря в ресторант за 10 човека, друго за 40 + DJ + overtime... smile
Освен това мислим да вземем след това и родителите с нас на море, та не е като да ще ги ощетим от време прекарано с нас:) Слава богу и моите и неговите, са супер разбрани и са с 2 ръце за.. предложиха и да поемат част от сватбата, ама сърце не ми дава да взема от тях пари, предвид,че заплатите им са по-малки от нашите.. По-скоро въпросът ми е дали се запазва усещането за празник при такъв по-орязан вариант.. а и след ресторанта, съвсем спокойно могат да се присъединят към нас в бара:) не става въпрос да ги изолираме, а да спестим куверти като за банкет за 40 човека +  останалите разходи, свързани със сватба в ресторант:)
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 06, 2012, 14:55:03 »

Напълно те разбирам, просто те съветвам да го направите еднакво за всички. Подписване и после заедно на бар/пицария например. А сватбата като тържество може да почака и по-удачен момент.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 06, 2012, 15:02:14 »

Аз смятам, че всичко е въпрос до човек и светоглед.
Както и да бъде направена сватбата  е голяма емоция и преживяване за младоженците.
Лично аз обичам данданиите и всички церемонии и затова ще си я направя по традиционния начин. danceg
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 06, 2012, 15:11:46 »

 аз , ако имам връщане назад бих си спестила ресторанта, не защото е лошо, а защото не обичам подобни събирания. Но тъй като родителите решиха да го поемат като разход, им позволихме да се порадват и да има ресторант.
бих ти препоръчала да ги заведете на една вечера само тях и кумовете и после с тайфата- на танци някъде.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 06, 2012, 15:29:22 »

Цитат
ще трябва да се впиша в 4-5000 лв..

Според мен за такава сума можете да си направите нормална сватба с ресторант или някакъв друг вид почерпка, но и аз те съветвам да не си делите гостите good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 06, 2012, 15:47:28 »

Според мен за такава сума можете да си направите нормална сватба с ресторант или някакъв друг вид почерпка, но и аз те съветвам да не си делите гостите good
Мунлайт, аз не видях сумата ! shok
Миличка, та на мен ресторант при това не евтин, за 35 - 40 човека ми излиза 2 000 макс. в този случай , може и да не се наложи да ги делиш ,макар че аз честно казано, се забавлявам повече без роднините наоколо . аз бих ги разделила- приятелите ми от роднините, ама късно чадо...
Активен
Triplesec
Ентусиаст
**
Публикации: 55


« Отговор #8 -: юни 06, 2012, 16:54:21 »

ами..както го смятах - 300 лв рокля и обувки (роклята шита от изпробвана шивачка, която ми е шила други рокли и на една дружка сватбената, която преди 2 години с хубави платове и труд и излезе 150 лв  shok Обувките мисля да са някакви  балеринки, м/у 25 и 40 лв, букетът не повече от 30 ( работила съм като флорист с години, та украсата и букета ще си ги правя сама с цветя, взети от борсата) към 150 лв за цветя за украса, халките като гледам как вървят...ще отидат едни 600-700 лв за 2 броя от бяло злато, та се чудя дали да не заложа на сребро...така пада на половина цената... на господинът за костюм, риза и обувки ще литнат едни 600 сигурно..към 250 общо  за гражданското и медицински и ето че се вързаха едни 2000 лв до тук... за фотограф и DJ ще отидат сигурно още 1000-1200 и ми остават по-малко от 2000 за куверти.. от където и да гледам да свия разходите, все не успявам да накъдря всички дреболийки + кувертите да станат към 4000 ... ух.. забравих  поканите, чаши, шампанско..където пак едно 100ина лв ще отидат.. абе  колкото е хубав повода, толкова ще ми побелее и косата,покрай финансовата част.. като чета из форума, в софия не се намира куверт под 35 лв на човек и то, като говорим за съвсем семпли менюта... мислех тортата също аз да си я правя ( хоби ми е) но се оказа,че за да си я занесеш, ти трябва сертификат за пред ресторанта.. та и от там няма да успея да спестя и ще трябва едно 200 лв... абе изобщо....тръгнала съм да се отчайвам и да се чудя да правим ли сватба изобщо.... не ми се чака още 5 години ,честно казано... то ако ще е така, по-добре без брак, понеже реално,не държа толкова на юридическата страна на нещата, колкото на самата сватба.. все ми е тази с подпис или без..ама ми се искаше да понося пустата бяла рокля...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 06, 2012, 17:08:36 »

виж темата на Gothic queen  и Snow white,  те правиха сватби така
http://forum.svatbata.bg/index.php/board,17.0.html
Активен
elizabet4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 199



« Отговор #10 -: юни 06, 2012, 17:27:35 »

Triplesec, костюм на младоженеца без никакви компромиси може да намерите двойно по-евтин (честна дума  girl_wink ). Поканите може да си ги направиш сама - не са голям брой, а и е забавно като има личен отпечатък  blum А ако сватбата ви е дневна, няма да ви трябва DJ, а може след това да отидете с приятелите на клуб.
това са само предложения естествено  blush
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 06, 2012, 18:00:54 »

Triplesec, ние мислим да правим съвсем семпло тържество след подписването. С кумовете и децата ни, ще се почерпим в някое приятно заведение и това е. После ще си направим една екскурзия из страната за 10-ина дни. Бюджета ни е доста свит и предпочитаме вместо да правим сватба в заведение, с тези парички да си направим пътешествие. А с приятелите винаги можем да купонясаме в някой рок клуб.  danceg
Колкото до усещането за празник, както си го направите - така ще го усещате.  Wink
Активен
Drebosache
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #12 -: юни 07, 2012, 09:30:52 »

Ние също сме замислили малка и скромна сватба, без излишна помпозност. Идеята ни е да като коктейл, без тежки маси. Хапки, мезета и питиета. Гостите ни ще са 50 души, което като куверт излиза около 1500, което не много, но ние сме ограничен бюджет. Ако може да се съберем в 3000лв. ще е добре. Ако някой е чувал, присъствал или е правил подобен тип тържество, моля да сподели smile
Ще разгледам и темите, които е предложила Еми smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 07, 2012, 09:32:06 »

дребосъче, колко е кувертът на човек, пак не ми се вижда малко само за хапки ?
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 07, 2012, 16:37:17 »

Triplesec, наистина за костюм залагаш голяма сума, а и от останалите неща могат да се свият разходите - не се отказвай, мисията е абсолютно възможна! good Наистина погледни темичките на двете сладурки Готик и Сноу, които Еми ти предложи и ще се убедиш сама. Сватбата на Роси също ще е по-различна, Drebosache също се включва ... да ти излагам ли още доводи Wink Сватбата е невероятно преживяване - не се отказвайте от него! Good luck
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines