Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 07:54:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нетрадиционна сватба  (Прочетена 67472 пъти)
 
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« -: март 31, 2008, 11:33:22 »

Здравейте!

Съвсем нова съм във форума и много много ентусиазирана. С мойто прекрасно момче се оженихме преди 6 години... Бяхме твърде млади (или поне всички роднини и приятели така смятаха, не че наистина бяхме твърде млади - 22/23 не е като да сме били на 16!), все още в университета, безпарични и така нататък. Просто знаехме, на пук на всички, че искаме да сме заедно завинаги. Сключихме граждански брак през 2002-ра, присъстваха само 5/6 човека... След това се обадихме на приятелите си и ходихме по клубове и кръчми цяла нощ... Беше страхотна сватба... е ако си на 22 и щур до немай къде.

Но сега решихме да се оженим отново... този път да направим истинска сватба, църковен брак и тн. Да поканим всички роднини, които все още ни се мусят и цупят заради първата сватба... избрахме си датата - 20.06.2009 и решихме да започнем организацията от рано, защото този път всичко трябва да е перфектно. Сега мислим по сценария така да се каже, а мойта мечта винаги е била за сватба на плажа. Дори не знам дали това е възможно в България? Ние живеем в Германия, но сватбата ще е или в София или на морето някъде. Мислим да направим сватбата на 20 юни и да останем на морето за медения месец... е то нашия меден месец продължава вече 6 години, но както и да е...

Всякакви препоръки биха помогнали. Трудно се организира сватба от Германия, а не искаме родителите да се месят твъъъърде много, че кой знае какви ще ги измислят. Мислим си да наемем сватбен агент, но не знам до колко може да им се разчита. Моля дайте съвет? Като го решихме бях супер ентусиазирана, ама сега малко ме хваща паниката... Е, поне има достатъчно време. Или поне така се надявам!

Предварително благодаря!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 31, 2008, 13:36:41 »

Мила на първо време нека уточним някой неща.Ритуала ли искате да е пясъка и до морето или въобще цялата сватба.Идеята за сватба на плажа е много красива но не съм много сигурна че е осъществима в България.Мисля си че ако всичко ще е на плажа определено ще ви трябва фирма за кетерин и фирма за украса или агенция дето да се занимава с това.За съжаление аз не мога да ти дам препоръка за сватбена агенция.Но мога да се поинтересувам във варна дали правят такива сватби тук агенциите.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #2 -: март 31, 2008, 13:55:19 »

Ауу, благодаря за бързия отговор, като чета тук по форума и ми се изправят косите за колко неща изобщо не ни е хрумнало да мислим...

Това, което искаме е самата церемония (с попа) да е на плажа, всички гости да отседнат в един и същ хотел (по възможност близо до въпросния плаж) и самото празненство (след церемонията) да е в хотела, ако има градина хотела ще е най-добре. Мислим гостите да са най-много 50, 6-7 от тях ще са деца или бебета. Искаме евентуално да организираме и закуска на сутринта след сватбата преди да се разотидат хората а ние и може би някои от гостите да останем за почивка още седмица... нещо такова го мислим, не знам дали това се прави обаче в България въобще...
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 31, 2008, 14:03:50 »

Като идея звучи страхотно , вече има т.нар "изнесен ритуал" затова невярвам да е проблем сватбата на плажа , това за хотела също , всичко е въпрос на финанси  girl_wink
Желая ти успех и да ни държиш в течение как се развива подготовката  Wink
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #4 -: март 31, 2008, 14:13:03 »

Да и аз чух за въпросната изнесена сватба! Звучи обнадеждаващо! За финансите вече започвам да се чудя. Последно като си бях в София живота ми се видя доста поскъпнал. Да си призная идея нямам колко би излязла подобна сватба, особено ако, както го мислиме, поемем разходите на всички гости по нощувката в хотела. Трябва да проверя, но просто незнам от къде да почна...
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 31, 2008, 14:14:01 »

А държите ли на тази датата. Защото аз имам рожден ден на 18.06 и мога да те уверя, че се случва да е дъждовно по това време на годината. То и август има дъждовни дни, но все пак са по-малко.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #6 -: март 31, 2008, 14:17:17 »

Хм, последния път като бяхме на Албена преди (2 години беше) бяхме там от 19 юни и времето беше страхотно... не ми се иска да е много жега, че ще имаме и възрастни хора и малки деца и не е хубаво ако е много горещо... Може би може и да е 1 седмица по-късно де, но не повече. А през юли мисля е и по скъпо, или не?
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #7 -: март 31, 2008, 14:22:48 »

Идеята е страхотна Bravo Обаче аз знам че венчавката се прави само в черква,не може да е на друго място =]Проверете това good Докато гражданския брак може да се сключи и навън,но пък вие имате такъв nea Успех с подготовката и да покажваш снимки после Good luck
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #8 -: март 31, 2008, 14:26:13 »

Tinks, решението ви да се ожените "още веднъж" с твоя съпруг е направо страхотна!  Bravo

Относно сватбата ти на плажа, трябва да помислиш за някои неща като например, че 20 юни е доста силен туристически сезон (може би не за българи, но за чужданците е в пълна сила).
Започвай да търсиш от сега хотел, че откровенно казано ми се струваш малко закъсняла.
Трябва да си уговориш поп, който да е съгласен на венчавка на плажа, защото в крайна сметка всичко си зависи от него, някои отказват, други са ок.
Мисля, че ще се намери агенция, която да ти организира плажната приказка.
А за цената, ще струва колкото една средно разточителна сватба в чубнина (според мен), но много зависи от категорията на хотела.

Имаш ли между другото предпочитания към някое място по черноморието?

Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 31, 2008, 14:32:58 »

Със сигурност юли месец е по-скъпо. Но то по принцип едва ли ще ви излезе евтино. Аз съм виждала снимки от сватба на плажа (цялата сватба), много е хубаво, лошото е само, че зависиш от времето.
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 31, 2008, 14:36:55 »

Tinks, първо поздравления за идеята ти за ритуал на плажа. Първоначално и аз исках много подобен ритуал, но се разубедих, точно от факта, че ще се организира от разстояние и финансово ще е доооооооста по-скъпо. Що се отнася до цените, лятно време определено са доста по-високи, но мисля че при положение, че евентуално ще ползваш плажа на хотела, ще ползваш ресторанта им ще настаниш към 60 човека гости в хотела, няма начин да не може да се говори за отстъпки, пък било и то в сезона. Мен ако питаш първо се ориентирай къде искаш да се състои, на север или на юг. После уточни горе долу кой град или курорт, за да се провери, дали там църквите правят изнесени ритуали, защото някой правят и няма проблем, но някой отказват.  Най-добре според мен е ако имате възможност това лято да си посетите мястото, където си харесате да се състои всичко, ако нямате възможност ще е по-трудно, но не и невъзможно. И най-вероятно ще ви искат някакво по-сериозно капаро, защото все пак ще има резервирате 30-тина стаи и ресторанта и то в сезона.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 31, 2008, 14:41:33 »

Tinks, идеята ти е много романтична!  give_rose И това за втора сватба, и това тя да е на плажа! give_rose
Дай Боже всеки му, след шест години да се чуства като младоженец!
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #12 -: март 31, 2008, 15:01:04 »

Еее, ама не знам какво стана – писах, писах, уж постнах, ама на няма го поста... много съм зле начи...

Така първо, ясно ми е това че за това лято няма как да стане, ние за това решихме да я правиме сватбата 2009-та за 7мата ни годишнина. Нещо като кармичното прераждане, нали знаете на вски 7 години. Еми ко да кажа малко сме си чалнати с любимия...  insane


Но разбира се има и други неща като логистиката на гостите и тн... Цялата сватба не я искаме на плажа, защото всичко ще се провали ако времето е лошо... Само църковната церемония мислехме да е на плажа, не че горкия божи служител би бил много доволен от дъжда...  Xixixi

Мислхме си, ако е в хотела, те повечето имат разни там басейни и градино подобни пространства та може би ако е хубаво времето ще може повечко да стоиме навън, пък ако да кажем има навес още по-добре...

Както казах гуляйя по повод гражданския ни брак не беше никаква сватба даже не беше организиран ми по-скоро спонтанен гуляй, така че идея си нямам какви са цените на организираните сватби било то в България или чужбина. Всякакви ориентири биха били полезни...
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 31, 2008, 19:07:47 »

 :bravo:идеята е супер наистина!

аз имам три контретни идеи, но всяка една от тях е за различен бюджет.

1. комплекс Русалка. Голям, затворен комплекс с къщички и т.н. и плаж. Аз не съм била там, но майка ми е била и беше с добри впечатления.
2. хотел Zornitza Sands до Елените. Разкошен хотел, на брега на морето, ресторанта има маси в пясъка директно  yahoo. Лошото му е, че е от скъпите хотели и не знам с какъв бюджет разполагаш. Била съм лично и за моя претенциозен вкус и професионално изкривяване на тема обслужване почти нямах забележки. Ресторанта му също би могъл да се приспособи за сватбено тържество.
3. Царево - там едната от църквите им е разположена на скалите и до нея точно има малък хотел с ресторант. Не съм спала в хотела, само съм минавала от там и нямам преки впечатления.

Но и аз съм на мнение, че в активния туристически сезон ще е по-трудно и скъпо да организираш такова мероприятие. Защо не помислиш за май месец? Тогава и цените на стаите са по-евтини, а и места се намират.
успех  give_rose
« Последна редакция: март 31, 2008, 23:07:35 от Wienerin » Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #14 -: март 31, 2008, 22:43:13 »

:bravo:идеята е супер наистина!

аз имам три контретни идеи, но всяка една от тях е за различен бюджет.
2. хотел Зорница Сандс до Елените. Разкошен хотел, на брега на морето, ресторанта има маси в пясъка директно  yahoo. Лошото му е, че е от скъпите хотели и не знам с какъв бюджет разполагаш. Била съм лично и за моя претенциозен вкус и професионално изкривяване на тема обслужване почти нямах забележки. Ресторанта му също би могъл да се приспособи за сватбено тържество.

Нещо не мога да го открия този хотел... За какви цени говорим имаш ли понятие?
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 31, 2008, 22:57:11 »

това му е сайта
http://www.zornitzasands.com/

като цени ми се върти нещо двеста лева полупансион но може и да бъркам да ти кажа, защото милото се занимава с резервациите и аз нямам ясни спомени. Всеки случай не беше в разгара на сезона,а последните дни на август.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #16 -: март 31, 2008, 23:39:51 »

Много оригинална идея наистина, браво! Най-важното е да организирате навреме нещата, защото в разгара на сезона ... да няма неприятни изненади. Успех  give_rose
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #17 -: април 01, 2008, 08:38:01 »

Ами ние затова почнахме 18 месеца по рано да организираме... мисля, че това време трябва да стигне?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 01, 2008, 08:44:45 »

Prin4ipessa е организирала сватба на морето и по-точно в Ботаническата градина в Балчик! Можеш да се обърнеш към нея за съвети!
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 01, 2008, 09:06:26 »

Tinks,

бих ви предложила да помислите за дата септември месец:
1. цените към края на сезона падат рязко (дори под цените за май месец)
2. туристите са по-малко и комплексите са по-склонни към компромиси (например, юни месец, едва ли ще намерите ресторант, който да се съгласи да затвори и вътрешната зала и градината за 50 човека, за да можете да си изберете дали да сте вън или вътре в зависимост от времето)
3. самия плаж е по-топъл - не само водата, а и въздуха е по-топъл отколкото май месец, а в същото време не е силен пек както юли и август. Евентуално през нощта може да захладнее, но вие ще бъдете в ресторант, а не на плажа, така че едва ли би представлявало някакъв проблем

Друго което бих ти предложила е да избягвате оживени курорти (освен ако не си го представяш точно така, де), тъй като поемането на нощувките на 50 човека не са никак малко перо.

Използването на сватбен агент във вашата ситуация е силно препоръчително, поне според мен. Хубаво е също така, да не се ограничавате с агенция от региона (тъй като доколкото разбрах вие не сте избрали конкретен регион). В зависимост от финансовите ви възможности, моят съвет е да си изберете достатъчно опитен агент, който е работил на много места в страната (ако е работил и на морето - още по-добре).
Добре е да решите основните неща възможно най-рано:
1. Концепция - виждам, че вече сте я изчистили
2. Локация
3. Асистенция - все на някой ще трябва да разчитате - дали ще са роднините или човек на който му се плаща за това - си решавате вие.

П.С. Поздравления за решението и идеята - дано всичко да се получи така както си го представяте и всички (най-вече Вие) да останат впечатлени;)

П.П.С. и не се заблуждавайте, че 18 месеца са "много време" и аз така си мислих и след като в два ресторанта ме изгледаха като човек с психически отклонения (защото било прекалено далече май месец) реших да го давам по-кротко и така..... окъсняхме.
« Последна редакция: април 01, 2008, 09:09:32 от Alucinado » Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #20 -: април 01, 2008, 09:51:20 »

Ок честно да си кажа вече съм наистина стресирана.

Значи, сватбата я искам юни защото октомври имам много важни изпити и просто не мога да се занимавам с нищо друго освен учене. А никак не ми се чака до 2010. Така че, трябва да е юни или началото на юли. Май във никакъв случай. Ако трябва да дадеме няколко хиляди повече ще ги дадеме, но искам да го направим както трябва...

Гледах албума на Prin4ipessa - изглежда приказно, ще трябва да се свържа с нея! Точно нещо такова искам! Дада! Много благодаря на всички!  Bravo
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #21 -: април 01, 2008, 14:16:38 »

Много благодаря на всички за помощта до тук... Сега говорих с някои колеги тук и ми казаха, че в германия е прието хората сами да заплащат разходите по нощувката ако сватбата е някъде в друг град. Вие какво мислите по въпорса?
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 01, 2008, 14:19:57 »

Tinks, специално аз ще поема разходите на моите гости, които са от други градова, относно хотел и т.н. До колкото забелявам и другите момичета от форума също, но все пак ако са 60 си е множко....моите са към 8-10 човека и е поносимо, но всеки според чергата си  girl_wink
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #23 -: април 01, 2008, 14:40:20 »

Еми ние ще трябва да поемем на 50 човека разходите. В по-кофти хотел, 40 лв нощувка на човек ще рече 2000 лв. Не е чак толкова много де...
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 01, 2008, 17:20:06 »

За това има цяла тема. Можеш да погледнеш в нея. Няма да се повтарям тук, а и там ще видиш мненията  на много повече хора.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #25 -: април 02, 2008, 10:03:13 »

Ок ще се опитам да открия темата...

А сега друг въпрос... дайте мнение по повод южното и северното черноморие... още не сме се ориентирали и аз всеки ден се мятам от север на юг и обратно... Балчик или самата Варна срещу Созопол и Несебър... Като бях малка всяка година ходехме на Приморско, много го обичах , но не съм била там от сигурно 15 години идея нямам какво представлява сега... Дайте идеи, мнения, всяко е добре дошло!
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 02, 2008, 10:17:00 »

Tinks, както някой те посъветва преди това, избягвай големите кърорти и натоварените. Аз като дете всяко лято бях на южното черноморие и да ти кажа в момента е толкова пренаселено, че хич не ми се нрави, но зависи вие какво искате. Лудницата обаче означева и натовареност на хотелите. Аз лично ти препоръчвам северното и то Балчик. Прекрасно и спокойно място. Предполагам си разгледала албума на Prin4ipessa и си добила представа. И като природа северното е по-красиво и по-запазено (за сега). Албена също си остава златна перла според мен на черноморието, но е малко скъпичка и натоварена през сезона, но от по-рано мисля че няма да имаш проблеми. Там за щастие си пазят природата (понеже е резерват) и ресторантите са страхотни и автентични български с богата фолкролрна програма, нестинари и т.н (не че е другаде ги няма де). Та за това се сещам сега. Амо ми хрумне нещо пак ще споделя  good
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #27 -: април 02, 2008, 10:50:36 »

Ами то и ние мислехме за Албена. Летувахме в хотел Гергана по-миналото лято ама малко скучничко ни беше да си призная. Ама пък имаше там един бар на плажа дето гледахме световното по футбол - много приятно място... Аз и Балчик си го обичам, ама много руснаци там напоследък май? Иначе ние не искаме фолклорни тематики де. Уффф и аз вече не знам...
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #28 -: април 02, 2008, 13:53:15 »

Не знам някой дали ти го е предложил вече, Калиакра? Има ресторант там, невероятно красиво е... има това че ще трябва с автобус да извозиш хората. Другото местенце е Русалка.

Малко по на юг - Камчия, Обзор - там има много хотели точно на плажа. Юни месец са още празни.

Мисля че е прекрасна идеята ти Тинкс  Bravo Аз много исках да е така за наща сватба но беше много трудно да стане с 120 човека.

Вила Аква на Пейчинов, също става по това време, макар и да не е на плажа пак е хубаво, градината им е прекрасна с басейн http://www.visit.bg/sommer/photel.php?hotid=135

Агенцията която ползвахме бяха правили там сватба и изглеждаше много хубаво.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #29 -: април 02, 2008, 14:26:22 »

Видях снимките ти изглежда красиво! Къде е това? Коя агенция ползвахте?
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #30 -: април 02, 2008, 15:06:59 »

Видях снимките ти изглежда красиво! Къде е това? Коя агенция ползвахте?

Това е Хотел Палас на Слънчев Ден. За агенцията ще ти пиша на лични, че да не ми се карат.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 02, 2008, 16:54:09 »

За почивка предпочитам южното черноморие, момичетата са прави, че е пренаселено, но не и юни месец. А в слънчев бряг например, миналата година през много малка част от сезона хотелите са били пълни. Според мен не биха отказали цяла сватба юни месец.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #32 -: април 02, 2008, 17:25:06 »

Tinks, чудесна идея!
Аз също планирах нещо такова в БГ, което няма да стане защото сам адски претенциозна и не бях склонна на компромиси никакви.
Но да споделя опита си.
Първо - не се стресирай. Имаш достатъчно време, държиш положението (изискванията ти и бюжета) в свои ръце.
Верно, юни е сезон, но како отбеляза Арлина има повече хотели от колкото гости.
Големите хотели, като Палас, работят с тур оператори , така че цяло лято имат групи и ще е трудно да резервираш нещо само за вас. Трудно е, но не е невъзможно, така че ако ти хареса нъкое място веднага говори с мениджър който може да подписва договор. Аз също се пробвах да организирам в Палас - никoй не ни обърна внимание на първите 3-4 емейла и реагираха едва след като писахме и до директорката на Слънчев ден.
Отиди и лично разгледай колкото може повече места - ресторанти и хотели. Само така ще добиеш ясна представа дали ти харесва или не.
Със свещениците е по-лесно, винаги ще намериш някой който да е съгласен на ритуал на плажа.
Виждам че много хора са останали доволни от сватбените агенции. Аз обаче не бях склонна да им се доверя не заради парите, а защото останах с впечатлението че вършат тврде много неща в последния момент,  и не изпипват детайлите по моите стандарти.
Имай предвид че ако ще каниш гости от чужбина трябва да има удобен транспорт от някое летище до хотела.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 07, 2008, 12:45:55 »

Здравейте момичета!
Хрумна ми идея, да направим изнесен ритуал в ботаническата градина! Някой правил ли е подобно нещо и как стои въпроса с подобна организация? Благодаряяя Wink
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #34 -: октомври 07, 2008, 21:26:19 »

Здравей,

Кумувал съм на сватба в Ботаническата градина, но освен това и съм снимал сватба там. Изнесеният ритуал е много хубав, ако сватбата не е от много гости и претенциозни родители, които държат да поканят братовчеди и познати и всички заедно да тропвате хорца. Ако има кой да ти организира партито, може да се получи чудесна сватба (а като фотограф не мога да не отбележа колко много и хубави снимки може да имаш там). Основен въпрос, освен броя на гостите, остава времето - най-подходящо ми се струва втората половина на април и началото на май, когато температурите са достатъчно приемливи за парти на открито, а и вероятността деня да е дъждовен не е голяма, както е във втората половина на септември.
Преди години не бе проблем да заведа младоженци там и да ги снимам; от известно време се изтарикатиха и почнаха да събират по 40лв (скоро не съм бил, може да е и увеличена тарифата), но пък си заслужава, защото на малко пространство и без голямо обикаляне може да имаш снимки сред зеленина и хубави цветя, алеи и шадраван (без да има хора отстрани, които да влизат в кадър, както е например в градинката пред Народния театър). И това само от фотографска гледна точка, а за оригиналност, нестандартност - о, определено може да изненадаш всички!
Така че... иди и провери, за да може да получиш отговори на повечето си въпроси.
Успех!
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 08, 2008, 08:22:02 »

Здравейте!
Само 40 лв ли е таксата? Аз мислех, че е много повече. Нека някой ако има възможност и наблюдения да сподели защото тези дни няма да имам време да отида да проверя. Благодаря  danceg
Активен
mralien
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #36 -: октомври 17, 2008, 11:54:12 »

Здравейте!
Само 40 лв ли е таксата? Аз мислех, че е много повече. Нека някой ако има възможност и наблюдения да сподели защото тези дни няма да имам време да отида да проверя. Благодаря  danceg
Всъщност 40 лева е ако искате да се снимате там на сватбения Ви ден... иначе ритуала е много различно нещо... и вече не са 40лв, а лелката вече иска по 60лв за 10-15-20минути снимки /миналата събота бях там/.  Oh my ...
« Последна редакция: октомври 17, 2008, 11:56:19 от Nobody » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 17, 2008, 12:05:31 »

Здравей! За коя ботаническа градина питаш? Ако става въпрос за Ботаническата градина в Балчик - таксата за провеждане на сватбено тържество там е 200лв. Ако става въпрос за Ботаническата градина близо до Драгалевци - миналата година ми бяха казали наем от 500лв. без лимит на времето, като ми изтъкнаха за преимущество, това, че за разлика от тях в университетската ботаническа градина на паметника на Васил Левски искат 2 пъти повече и има ограничение в часовете. Ако търсиш нещо подобно мога да ти кажа как вървят цените в Историческия музей в Бояна - 2500лв. за наем на градината и максимум до 11 и 30 разрешават да се стои. В резиденция Бояна административните спънки са непреодолими, а и напоследък отказват да правят сватби там. Ние много искахме нашата сватба да е там, но впоследствие се оказа, че ако изневиделица дойде правителствена делегация /а шанса за това е много голям/ пропада цялата сватба и се отлага.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 17, 2008, 13:22:01 »

Говорих с ботаническите градини и на паметника Левски и в Бояна и двете искат такса от 600 лв за период до 3 часа. Това включва да не допускат други посетители докато трае сватбата и да ти окосят тревичката нищо друго. Не е малко, но милото каза, че щом ме кефи ще го направим. Допълнително ако се искат шатри, столове и кетъринг се плаща или на тях или на друга фирма, която си избереш Wink
Активен
eko
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #39 -: октомври 18, 2008, 20:01:39 »

Здравей tasty,

Моята сватба беше в ботаническата градина на паметника Левски май месец 2007. Тук може да видиш снимки:
в последната галерия: еко и делян
http://www.getmarriedbg.com/index.php?option=com_expose&Itemid=4&topcoll=13
Аз бях ужасно доволна. Ние я наехме за 2 часа, само за изнесения ритуал, снимки и напитки.
Но да знаеш че стреса с дъжда е голям, аз до последно не знаех дали ритуала ни ще може да е там, защото времето никак не беше обещаващо и ми беше цял ден свито сърцето, вместо да се радвам на прическата и грима. Не бях наела шатри, а и бяха планирани 3 часа за ботаническа градина и  да се стигне пеш до ресторанта, тоест трябваше да викам гостите по-късно и т.н.
С две думи, която и дата да си избереш няма никаква гаранция за времето и може да си скъсаш нервите и развалиш настроението. Аз единствено на това държах, потписването да е в градина и щях да съм много нещастна, ако не стане. Съветът ми е:
1. да наемеш шатри или
2. да имаш резервен вариант на закрито, който да ти харесва, изискана зала на близо или в ресторанта.
Това е по-евтиният и добър вариант за мен, защото ако е порой и шатра не може да те спаси. А наистина с дъжда никой нищо не може да предвиди.

А също така ще ти трябват музиканти и озвучител с микрофон за вещото лице. Аз тях най-трудно ги намерих.

Поздрави и успех,
ако ти трябва друга конкретна информация пиши на лични.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 25, 2008, 23:21:51 »

Стягаме се за сватбата danceg замислям се сериозно имам много идеи, чета много тук във форума, но какво да бъде  girl_wink първата ми идея беше да бъде изнесен ритуал в ботаническата градина, но днес една приятелка ме разубеди, че се губи тръпката от подписването, защото трябва да се подпишеш в друг ден и всъщност се размива деня на сватбата, а и всъщност в този случай годишнината е в деня на подписването на гражданския брак, а не на самия ритуал. Объркана съм  cray Ще е интересно в ботаническата градина, но дали наистина няма да изчезне духа на брака така с този театър там  sad blush
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 27, 2008, 10:40:00 »

tasty, вярно е, че емоцията на самото подписване е много по-голяма, аз се разтреперах цялата от вълнение, насълзих се а уж, беше за 10 минути и бяхме само 6 човека, даже на родителите казахме да не идват, защото мислехме, че само един подпис набързо не е кой знае какво...
Ама такива емоции просто, че не знам ако беше в деня на сватбата и бях с булченската си рокля... сигурно щях да припадна от вълнение. smile

На самата сватба обаче също имаше вълнение и емоции на изнесения ритуал. Е, далеч не същите, както на предварителното подписване. Не мога да кажа точно, че са по-слаби, просто пак са силни, но са от по-друг тип.
В смисъл такъв, че пак е голямо вълнение (нищо, че вече сте женени и знаеш, че всичко е театър), защото преди това ритуалът е бил много кратък, нямало е клетви, халки и всичките онези затрогващи слова, които ги имаш на изнесения ритуал. Всичко това го усещаш с пълна сила на изнесената церемония и някак си е по-осъзнато и по-добре го изживяваш, защото не ти трперят чак така колената, както на предварителното разписване, а емоцията пак си е голяма.
Аз лично не съжалявам, че бяхме с изнесена церемония - така 2 пъти усетих тези сватбени емоции, макар и по-различен начин, но и 2-та пъти много силно!  weddingday
А когато изнесената церемония е в градина, както беше при нас, атмосферата е още по-магическа и според мен духа на брака не изчезва.

А за годишнината - това е, както си го решите. Ние празнуваме на датата на сватбата (засега само месечинки, дай, Боже - и годишнини!), а не на датата на подписването, която беше 2 дни преди това.

При мен основният мотив за изнесен ритуал беше, че не харесвам ритуалната зала в Бургас, освен това е само една и като набутат 20 сватби в събота и понякога става претупване на сватбите, гледат по-набързо да ги прекарат, че все закъсняват с графика. Но в София има повече ритуални зали и все пак има избор.
Освен това не ми харесва това разположение на гостите в Ритуалната зала - зад гърбовете на младоженците се получава струпване на хораи кой има видимост към тях, кой - не, не е ясно sad А и съм присъствала на сватби, на които в Ритуалната зала, точно поради това струпване, почват да шумят много и да си говорят по време на самия ритуал  nea
А в градината, гостите някак си са разположени около младоженците и е по-добрия вариант според мен.

Това са моите аргументи, предполагам, че ще има още интересни мнения по темата!
« Последна редакция: октомври 27, 2008, 10:53:00 от Kiksi » Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: октомври 27, 2008, 11:13:49 »

абсолютно съм съгласна с теб kiksi, но наистина се колебая много  crazy
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 27, 2008, 11:27:09 »

Добре де, tasty , ако не се лъжа, ти имаш доста време до сватбата.
Можете да се спрете на варианта да подпишете в Ритуалната зала същия ден сутринта и по-късно следобяд или вечерта да ви е изнесената церемония, така много-много няма да имаш време да размишляваш, че е театър, емоциите от двете неща ще се слеят в краткото време между тях, а и датата ви ще е една и съща.
Ние се отказахме от този вариант, за да не се натоварваме с още един ангажимент в деня на сватбата, но при добра организация на времето, мисля, че ще се получи!  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #44 -: октомври 27, 2008, 13:45:23 »

Скъпа tasty, аз няма да се изказвам "за" и "против", въпреки че имах изнесен ритуал и имам мнение. Моят съвет по-скоро е друг: не се влияй много от съвети и мнения  good. Колкото хора, толкова и мнения, всеки дава акъл, привежда доводи, съветва... Няма две жени, които да си представят СВАТБАТА по един и същи начин. Не че не трябва да събереш информация (нали всички затова сме тук), но си действай според твоето вътрешно чувство, не се влияй. Това е личен момент и според мен "съвет" не може да се даде, защото всеки го усеща по различен начин.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: октомври 27, 2008, 13:52:30 »

tasty права е розовка, че колкото булки, толкова мнения и най-важното е ти как ги чувстваш нещата. Аз например бях против изнесен ритуал и съм доволна от нашия. Зависи в кой град и ритуална зала го правите. Във Варна например, според мен много претупват нещата в ритуалната и човек няма време за емоции.
А за годишнините, никой не може да ви спре да ги празнувате на която дата си харесате!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 27, 2008, 13:56:36 »

Прави сте, момичета, ама не е лошо всеки да сподели как си е почувствал неговия ритуал. Според мен така само ще помогнем, а в крайна сметка и моя съвет е човек да се довери не само на разумните аргументи, но и на сърцето си.
Аз ако бях слушала и бях се оставила приказките за "театъра" да ме убедят преди сватбата, със сигурност щях да съжалявам после. А сега се радвам, че послушах вътрешния си глас и си бяхме с изнесен ритуал, точно както си го исках в началото.  Bravo
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #47 -: октомври 27, 2008, 23:43:16 »

Аз бих ви посъветвала, ако искате ритуалът ви да е в Ботаническата градина....да подпишете в съвета просто документите, без да ходите с роднини и т.н......просто в офисът им подписвате на същия ден сутринта, за да не се чудите коя дата да празнувате. Следобед си правите истинското тържесво в ботаническата градина. Другият вариант е да прехвърлите ботаническата градина в съвета, ако ви го позволят. Паричките, които сте отделили за изнесеният ритуал, ги използвайте да украсите залата с естествени цветя, така че пак да се чувствате като в приказка. Между другото комплексът Царско село също е подходящ, защото дворът им е много красив за изнесен ритуал, а в същото време имат и ресторанти, което си е удобство. 

Мен лично ме притеснява, че ще треперите какво ще е времето повреме на изнесеният ритуал по-скоро.
Активен
4epe6kama
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #48 -: ноември 29, 2008, 11:39:17 »

 blush blush blush blush ужасно ме е срам да попитам.... просто от 15 години не съм ходила в Двореца на Румънската царица и в Ботаническата градина в Балчик и не знам дори ка изглежда вече и в какво състояние е  sad това, което бих искала да разбера е дали може едно двойка да се венчае в градината? Позволено ли е? Ако да - познайте какъв ще е следващият ми въпрос  blum колко струва?  blush има ли булки от форума, които са казали "да" там?  smile а такива, които са присъствали на сватба в Ботаническата градина? Споделете...  Flower
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 29, 2008, 11:50:24 »

има има съфорумки които сключиха брак там-prin4ipessa(може да и пишеш на лични за подробности)
ние с милото ходихме лятото на разходка там,градината е страхотна,особенно розариума Wink
4epe6kama успех с организацията   Wink
Активен
4epe6kama
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #50 -: ноември 29, 2008, 12:13:43 »

 yahoo колко бързо ми отговориииииииииииииии  danceg
много ти благодаря, маслинке  Flower

Писах й вече на лични  blush

Благодаря за пожеланието, но до организирането има време още... в момента събирам информация  blush  blush
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #51 -: ноември 29, 2008, 12:29:30 »

Здравей черешката. Аз само искам да вметна, че там през юли и август е мнооого горещо и не ти ги препоръчвам. Ние бяхме това лято и там наистина е неворатно и много зареждащо. Ето снимка от личния архив на едно много подходящо за ритуала място.
Активен
4epe6kama
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #52 -: ноември 29, 2008, 12:53:17 »

 thank you thank you thank you thank you
много благодаря ! Не се бях сетила, че лятото е бая жега  blush
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #53 -: ноември 29, 2008, 12:58:01 »

Ooooo не, жегата е нечовешка просто и съчетана с липсата на сянка си е убийствена. Ние бяхме през август и не се дишаше. Едвам вървяхме. Но за сметка на това капанчетата са измислили алтернатива. Имат едни инсталации, които им поливат покривите и тротоарите пред тях, та там се живее. Но ако е по-хладно ще е много красива сватба. За въпросите, може да звъннеш директно там (има телефони в сайта). Успех и да ни информираш.
Активен
4epe6kama
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #54 -: ноември 29, 2008, 13:31:39 »

Дяволице, страхотна си ! Много ти благодаря!   Flower
Надявам се да ви информирам  blush аз още предложение не съм получила, но много се обичаме и сме говорили на тази тема blush сега само надничам във форума и чета насам-натам кое как, но понеже си падам голяма романтичка се сетих за това прекрасно място и съм много щастлива, че е възможно да се венчаят влюбените там!  danceg
Искрено се надявам някой ден двамата да си кажем "Да", било там, било на друго място !  heart  blush
Активен
mia_
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #55 -: януари 10, 2009, 15:09:12 »

Здравейте,
Имали някои от вас,които ве4е са сключвали брак в Ботаническата Градина в Балчик?Тай като ние също смятаме да подпишем там искам само да  попитам с кои фирми сте работили-украса,евентуално кейтаринг и дали сте били доволни от условията и отношението и организацията от страна на Двореца.Ние досега сме запазили само "Плачещата градина" за Подписване и Парти с кейтаринг.Организаторката от Двореца ни предложи за кейтаринг един от ресторантите там-"Корона",а за украса "Парти Вега",за които за съжаление намерих доста негативни мнения.

Активен
ana_d
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #56 -: януари 30, 2009, 22:34:42 »

Здравейте, мили момичета. Първо искам да ви поздравя, че сте близо до щастливия ден. Направо не мога да ви опиша колко съм щастлива, че ми предстои това.

Аз не искам типичната, традициона сватба. Искам нещо по-различно, по-нетрадиционно. За съжаление никъде не можах да намеря помощ в организирането на подобен вид сватба. Затова се обръщам към вас, да дадете идеи и мнение по въпроса, а също така и да кажете какъв бюджет би бил нужен.

Аз например имам няколко, различни представи за нетрадиционна сватба:

1. Представям си изнесен ритуал в някоя много красива градина. Красива и стилна украса. След церемонията партито да продължи в същата градина. Да е тип коктейл, но все пак да има танци. Разбира се, това е подходящо за летни сватби.

2. Друга интересна идея е сватбата на кораб или яхта. Младоженците да бъдат венчани от капитана (до колкото знам те имат такива правомощия). Т.к. съм от София и за съжаление морето ми е далечко, предлагам мястото да е язовир Искър или Панчарево.

3. Много ме привлича идята венчавка на балон. Не знам дали това въобще е възможно в рамките на България, но ... Стархотно ще е да се венчаеш в небето  Oh my ...


Ами това е, което ми хрумна за сега. Искренно се надявам да мога да осъществя някоя от тези идеи.
Чакам да видя колко сте изобретателни  smile
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #57 -: януари 31, 2009, 06:34:34 »

Хъм, за балон май нещо ми се мотае из главата, че тези от "Адреналин" правеха разходки с балон, та колко му е и да се ожените по време на разходката.  good Само дето не нам как ще качите лелката от гражданското там.
Активен
ana_d
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #58 -: януари 31, 2009, 12:33:55 »

Мерси  give_rose. Като определим дата, ще се свържа с "Адреналин", може пък да са организирали нещо подобно. Лелката наистина ще е проблем, трябва да е някоя хахо, за да се навие. Но и за нея ще е голяма емоция.
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 17, 2009, 12:09:19 »

Да актуализирам информацията за желаещите за изнесер ритуал. В Ботаническата градина до Бояна искат 600 лв. за неограничен престой- казват правете си каквото си искате. Понеже ние искаме само ритуала да е навън,от там човека ни каза ,че ще ни излезе към 200-250 лв.  Срещу тези пари получаваме- окосяване на тревата,избор на място в градината и евентуално можело да засадят някое цвете и без достъп на външни лица.Но в момента градината е в ремонт.Единственото равно  и по-сенчесто място е лепнато точно до околовръсното и точно там е ремонта.На мен лично не ми хареса.Ако си вземете шатри да поскриете това онова -става.
В Ботаническата градина на Софийския университет как стоят нещата- плащаш си 720лв. за 3 часа.Не се плащат допълнително такса вход на гостите,такса снимки и т.н.Даваш парите и градината е изцяло твоя за това време.Е,няма проблеми ако пресрочиш времето с около час,не ти взимат още пари.
В Софийска община само като чуят за изнесен ритуал и няма няма.Ден и час без проблем си избираш срещу сумата от 332лв. Книгата не се изнася.Подписва се предварително и безплатно..
Дано да ви е полезно...
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 28, 2009, 11:35:01 »

И аз искам нещо по-различно за сватбата. Засега сме се насочили към първия вариант, който споменаваш ana_d . Предложиха ни също и яхта, но аз досега не бях мислила, та не съм много сигурна, че ми допада.
Активен
akhala
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 28, 2009, 11:49:10 »

По повод нетрадиционна сватба в небето, има и опция самолет. Капитанът на полета също има такива правомощия.  girl_wink
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #62 -: февруари 28, 2009, 18:09:02 »

В Софийска община само като чуят за изнесен ритуал и няма няма.Ден и час без проблем си избираш срещу сумата от 332лв. Книгата не се изнася.Подписва се предварително и безплатно..
Дано да ви е полезно...
niksis, какво имаш предвид с горното изречение Tc
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #63 -: февруари 28, 2009, 18:13:53 »

може и в пещера някоя... край Панчаревското езеро, ако си от София...

и аз съм за нетрадиционните сватби.
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #64 -: февруари 28, 2009, 19:38:59 »

Аз съм чувала за сватба/ венчавка в Ягодинската пещера, както и под Мадарския конник. Явно лелички ентусиастки се намират, естествено всичко си се заплаща подобаващо. Незнам обаче после как би протекло партито- дори и да се венчаете на балон, трябва да се приземите за коктейла в някоя градина  Wink
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 28, 2009, 21:12:17 »

Отидохме да питаме дали има свободни часове и им казахме ,че искаме изнесен ритуал.Дори не ме изчакаха да кажа за коя дата става въпрос и отговора беше положителен. Все пак си плащаш двойно,че и отгоре и според мен винаги ще намерят човек за изнесения ритуал. Но ние искахме определен човек да води ритуала ни и затова запазихме час доста по-рано. И все пак,не отивай в последния момент,че току виж има наплив за тази дата..
Активен
ivan_daskalov
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #66 -: март 11, 2009, 23:21:09 »

Сватба на яхта

Тел. 0883 364 428
Аз съм представител на тази фирма. Винаги може да уредим яхта за младоженци, сватба или каквото и да било на яхтата. Вечери, обяди, разходки и каквото може да си пожелаете.
Може да уредим и транспорт от всяка точка на България.
« Последна редакция: март 11, 2009, 23:49:39 от ivan_daskalov » Активен
lili_7rbb
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #67 -: март 12, 2009, 12:56:13 »

идеята за сватба на открито е страшно хубава!!! *YAHOO*със сигурност обаче трябва да се помисли за времето.аз лично търсих фирми,които дават шатри под наем и попаднах на една,която ми се стори много добра-имат най-различни като големина и изглеждат много хубави..с подходяща аранжировка ще бъдат чудесни-разгледайте ги!сайтът е: www.rightrental.net
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 12, 2009, 16:05:18 »

Ние планираме да се оженим в Морската градина в Бургас.
За мое щастие това вече се е случвало и съм сигурна,че може да се реализира.Разбира се на съответната цена!
Като слушам за какви щури идеи става въпрос ana_d,те съветвам да си приготвиш солидна сума.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 12, 2009, 16:14:51 »

За по нетрадиционни места за сключване на брак със сигурност знам, че се правят сватби в Ягодинската пещера:

Ако сте от мечталите сватбата ви да е на нестандартно място, какво ще кажете за церемония в пещера?! И то не в  каквато и да е, а в една от най-красивите пещери в България -Ягодинската.

Разположена в Западните Родопите, в района на Девин и Триград, тя се намира на 3 км от село Ягодина. Известна е още като Имамова дупка. Пещерата е дълга 10 км – пететажна, лабиринтна и пропастна. Входът й е изкопан изкуствено в края на 70-те години. Естественият й вход днес е изход. Специална пътека дава възможност да се види красивияj подземен свят, формиран в продължение на хилядолетия. Това е най-дългата от всички пещери в Родопите и представлява сложна многоетажна система от подземни тунели.

Ягодинската пещера е интересен археологичен обект със своите причудливи образования, драперии, пещерни бисери, леопардова кожа, сталактити и сталактони. Някои наподобяват Дядо Коледа, Снежанка и седемте джуджета, Дева Мария и Младенеца. Целогодишно температурата вътре е 6*С. Маршрутът за туристи е 1200 м, който се изминава за 45 минути.

Невероятно, но е факт, че в пещерата има Ритуална зала, която макар и каменна, по красота и пищност не отстъпва по нищо на съвременните зали. Няма никакъв проблем да направите сватбата си там! Служителите от Ягодинската пещера казват, че двойките сключили граждански брак там не се развеждат. Явно има нещо много силно в този шедьовър на природата!

Като сватбен подарък ще получите нещо наистина специално – възможността да прекарате първата си брачна нощ  не където и да е, а в откритото над пещерата древно неолитно  жилище на пещерен човек още от 4 хил. пр. н. е., използвано и през бронзовата епоха. В него компания ще ви правят древни керамични съдове, тежести за вертикални станове  и уникална древна пещ за изпичане на глинени съдове. Интересно, нали?

Ако сте екстремисти и си падате по силните усещания, Ягодинската пещера е чудесен избор за сключване на брак. Със сигурност тайнството, с което е обгърната пещерата, приглушената тъмнина и магичната сила на скалните образования ще останат трайно и вечно в съзнанието ви. А, какво по-хубаво от това, този спомен да е свързан с един от най-прекрасните ви дни - сключването на граждански брак!

Тук, по тези места на Родопите, може да направите и сватбеното си пътешествие - сред величествена природа и уникални скални хълмове. Опитайте, може пък това да е най-невероятното нещо по пътя на новото начало на сливането на две сърца!

За контакти с Ягодинската пещера – тел. 030419 / 263
Екскурзовод Сергей Генчев

И сватба в Двореца в Балчик :

Ако искате да се венчаете в Двореца на румънската кралица в Балчик, ще трябва да платите 200 лева. Това е новата такса за младоженци, гласувана от общинския съвет. В ритуалната зала в града бракосъчетанието струва само 30 лева.
Влюбени от цял свят правят заявки по интернет за сватби в Двореца. Досега във вечна вярност тук са се вричали двойки от Австрия, Англия, Норвегия и Израел.
Бившата резиденция на румънската кралица са предпочели наскоро и двама младоженци от Добрич. Те казали заветното "да" във вила "Тихото гнездо" пред иконите и разпятието от 1721 г., подарени на кралица Мария за откриването на параклиса.
Миналата година нощна сватба с факли и камерна музика вдигнали българка и австралиец. Сега мераклии за брак имало от САЩ, Франция, Финландия.
Браковете вече ще се сключват с оторизирано лице пред герба и националния ни трикольор.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #70 -: март 13, 2009, 14:54:48 »

в двореца в Балчик е просто страхотно.... няма нужда от декорация дори. И арка си има... и едни прекрасни и усамотени кътчета за сватбена фото сесия... разкошно е просто....ама е далечкоо
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #71 -: март 14, 2009, 14:23:58 »

Ето една вълшебна идея за оригинална сватба :

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1281197

Колко жалко, че за нас е твърде късно...
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #72 -: март 14, 2009, 14:28:36 »

Твърдо ЗА нетрадиционните неща!!  Bravo  Честно-казано, шаблоните малко ме изнервят!
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 14, 2009, 23:32:47 »

ох да, това за къщата на Жулиета таман днес го четох и си мислих по въпроса... Но вече организацията ни е твърде напреднала, та не става работата!
Все пак бих си предпочела БГ, може би нос Калиакра... или на място с много история.
Активен
svetylka
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #74 -: март 20, 2009, 21:26:14 »

Идеята за сватба на открито е чудесна. Аз ще женя дъщерята през май, и ще правим сватбата в едно имение в провинцията.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 24, 2009, 16:00:04 »

Идеята за сватба на открито е чудесна. Аз ще женя дъщерята през май, и ще правим сватбата в едно имение в провинцията.
Прощавай,ама като чуя тази думичка провинция-винаги ме провокира(не ме обижда!).
Кажи къде по-точно?
Може да дадеш идея на някоя бъдеща булка,която още не е открила своето местенце.
А ние от провинцията ще споделим мнение ако познаваме мястото.

И честито-със сигурност е голяма тръпка да подготвяш такова весело събитие.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 24, 2009, 16:04:43 »

dodo23, нали знаеш : ВСИЧКО ДАЛЕЧНО ОТ МОРЕТО Е ПРОВИНЦИЯ - така че може би жената говори за София  ROFL /това в кръга на шегата-да не се обиди някой столичанин/
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 24, 2009, 16:24:42 »

cvety_84,аз в София не съм ходила до сега,но имам желание да отида.
А  живея на 7 км от морето.Сутрин като погледна през прозореца виждам отражението на изгрева.
И може би защото го гледам отдавна не ме вълнува толкова.
Обаче следя с интерес мненията на хората,които организират сватба на морския бряг.
Ще ми се да изпитам част от тяхното вълнение. smile
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: март 24, 2009, 16:27:55 »

dodo, може би трябва да отидеш да живееш в София за известно време и после (ако) се върнеш на морето да разбереш тяхните вълнения. аз живях 4 години в бургас и също морето беше спряло да ми прави впечатление, но сега толкова много ми липсва....  cray
Активен
svetylka
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #79 -: март 26, 2009, 05:27:34 »

Прощавай,ама като чуя тази думичка провинция-винаги ме провокира(не ме обижда!).
Кажи къде по-точно?
Може да дадеш идея на някоя бъдеща булка,която още не е открила своето местенце.
А ние от провинцията ще споделим мнение ако познаваме мястото.

И честито-със сигурност е голяма тръпка да подготвяш такова весело събитие.

Може би пропуснах да кажа, че сме от София. Свадбеното тържество ще се състой в един двор /обширен и равен/, който се намира в едно Трънско село. Там живее свекърва ми. Измислили сме нещо като шатра /ако случайно завали дъжд/. Идеята беше на дъщеря ми и за мое учудване се прие много добре и от сватовете, за зет ми не се съмнявах. Смятаме, че ще е нещо по-различно и гостите ни ще се отпуснат повече. Осигурили сме превоз за хората, а пък който иска да си е с колата....
Най-интересното е, че там цялото село се вълнува /може би повече от нас/, защото е малко. Хората са готови да помогнат кой с каквото може. Малко ме беше притеснено дали ще мога да осигуря примерно стотина столове, но това ми се оказа най-малкия проблем.
А тръпката наистина е голяма. Питай те, стига да мога ще помагам. Вярно е, че мойта сватба беше преди 21 години  blush, но не съм забравила. А и младите дават страхотни идеи.
Активен
Evridika_
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #80 -: април 01, 2009, 08:15:16 »

никсис, а имаш ли някакви координати на Ботаническата в Бояна? Допада ми като цена и мисля да се обадя да видя какво-що...
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #81 -: април 01, 2009, 12:05:39 »

Здравей,

Кумувал съм на сватба в Ботаническата градина, но освен това и съм снимал сватба там. Изнесеният ритуал е много хубав, ако сватбата не е от много гости и претенциозни родители, които държат да поканят братовчеди и познати и всички заедно да тропвате хорца. Ако има кой да ти организира партито, може да се получи чудесна сватба (а като фотограф не мога да не отбележа колко много и хубави снимки може да имаш там). Основен въпрос, освен броя на гостите, остава времето - най-подходящо ми се струва втората половина на април и началото на май, когато температурите са достатъчно приемливи за парти на открито, а и вероятността деня да е дъждовен не е голяма, както е във втората половина на септември.
Преди години не бе проблем да заведа младоженци там и да ги снимам; от известно време се изтарикатиха и почнаха да събират по 40лв (скоро не съм бил, може да е и увеличена тарифата), но пък си заслужава, защото на малко пространство и без голямо обикаляне може да имаш снимки сред зеленина и хубави цветя, алеи и шадраван (без да има хора отстрани, които да влизат в кадър, както е например в градинката пред Народния театър). И това само от фотографска гледна точка, а за оригиналност, нестандартност - о, определено може да изненадаш всички!
Така че... иди и провери, за да може да получиш отговори на повечето си въпроси.
Успех!

А защо сватбата да не е с много гости и защо да не тропват хорце???  ohah  Това нещо не можах да го схмана много. Какво е сватба без роднини и хорце? Според мен роднините и хорцето това не са причина за да не се направи една хубава сватба в ботаническата градина.
Активен
siiu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Happy bride


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: април 09, 2009, 11:57:36 »

Здравейте момичета, аз съм много нова тук, но идвам с много въпроси  blush
Българка съм, но живея в Германия. Бъдещият ми съпруг е немец и искаме да направим сватба в България. Аз по местоживеене в Бг съм записана в София, но искаме да направим сватбата във Варна. Или по точно идеята ни е да се подпишем във Варна и да направим изнесена церемония в Каварна. До колкото аз разбирам изнесената церемония представляга граждански брак и е направена по-скоро за атракция. Мисълта ми е че няма как да се сключи църковен брак с изнесен ритуал, нали така? Другият ми въпрос е, това че местоживеенето ми е в София означава ли че не мога да сключа граждански брак във Варненска община? Относно религиите, имат ли те значение при гражданския брак? За сега се сещам за тези въпроси, много ще съм благодарна ако има момичета с опит, които могат да ме насочат.
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: април 10, 2009, 09:11:57 »

Добре дошла  siiu  give_rose Мисля,че твоите въпроси не са за тази тема,но не съм сигурна къде да те препратя.По-добре модернаторите да го направят. До колкото мога да отговоря на въпросите ти ще го направя. Срещала съм други случаи като твоя в този форум.Ако имаш време се порови из темите. Изнесени могат да бъдат и двата ритуала.При гражданския ритуал като е изнесен е атракция,защото в повечето градове не позволяват да се изнася главната книга.А за църковния - мисля,че там няма нищо фиктивно,а си е на живо.Това,че си от София и подписваш в друг град- няма значение.Аз по принцип съм от Бургас,а ще се женя в София. Религиите не са от значение за гражданския брак.
Активен
siiu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Happy bride


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: април 10, 2009, 13:37:34 »

Благодаря ти niksis  girl_wink
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: април 12, 2009, 11:58:27 »

Преди 3 години гледах на Етара в Габрово, във възрожденската механа беше организирана сватба по традиционен български обичай. Младоженците и всички гости бяха с носии и се изпълниаваха обичаи, за които не съм чувала и които даже не разбрах какво символизират. Беше ми много интересно, но ме досрамя да зяпам дълго.




Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: април 16, 2009, 17:14:33 »

Здравейте, момичета!

наскоро обикалях за място за инзнесения ни ритуал и минах и през Двореца в Балчик. Една съфорумка беше писала, че таксата е 200лв, а аз ще добавя някой нещица пресни, пресни от миналата седмица:

Разговарях с дамата която е отговорничка по тази част в Двореца:
Таксата е 200лв, но отделно от тази такса която е за ползване на мястото, за момичетата които желаят да имат венчавка там, попа вземал около още 200лв. Друг поп не може да отиде там, тъй като е друга енория или нещо такова, така че трябва с този който е там.

Може да се украсява, но само с воали, цветя или стойки за цветя имитиращи ковано желязо. Пластмасови арки и стойки на които им се вижда пластмасата не са разрешени, защото биле в "конфликт" със стария дух на мястото. Украсата трябва да се свали моментално след кприклучване на церемонията.

Иначе ако решите да влезете само за снимки и сте с булченската рокля пак 200лв вземат. Отговорничката ми каза за някакви румънци които влезли с обикновени билети за туристи, а в тоалетните се преоблекли пак като младоженци зада си направят снимки  crazy. Дано съм помогнала на някой с инфото smile.

Успех на всички с подготовките  good!
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #87 -: април 17, 2009, 15:36:38 »

божкеее... какво кожодерство и какви критерии... то вярно е хубаво да е в тон с обстановката... ама ако не можеш да си позволиш арка от ковано желязо... те са доста скъпи  nea
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: април 17, 2009, 16:08:09 »

божкеее... какво кожодерство и какви критерии... то вярно е хубаво да е в тон с обстановката... ама ако не можеш да си позволиш арка от ковано желязо... те са доста скъпи  nea
Кожодерство си е, но Двореца в Балчик е паметник на културата и всичко, което се разполага в него се съгласува с Националния институт по паметниците на културата - дори временнит постройки, обекти и т. н. А закона изисква всичко , което се поставя да не нарушава архитектурната среда. Може и кофти да звучи отговора ми, но той е следствие на професионална деформация. Ако и вие сте от другата страна - и вие ще мислите като мен. Пък и ако не бяха такива условията все пак щеше да е нормално да се прави сватба там (наистина е много красиво) и този въпрос нямаше да го обсъждаме в тамата "Нетрадиционна сватба" girl_impossible
Активен
maryeve
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #89 -: май 01, 2009, 11:06:35 »

Може би пропуснах да кажа, че сме от София. Свадбеното тържество ще се състой в един двор /обширен и равен/, който се намира в едно Трънско село. Там живее свекърва ми. Измислили сме нещо като шатра /ако случайно завали дъжд/. Идеята беше на дъщеря ми и за мое учудване се прие много добре и от сватовете, за зет ми не се съмнявах. Смятаме, че ще е нещо по-различно и гостите ни ще се отпуснат повече. Осигурили сме превоз за хората, а пък който иска да си е с колата....
Най-интересното е, че там цялото село се вълнува /може би повече от нас/, защото е малко. Хората са готови да помогнат кой с каквото може. Малко ме беше притеснено дали ще мога да осигуря примерно стотина столове, но това ми се оказа най-малкия проблем.
А тръпката наистина е голяма. Питай те, стига да мога ще помагам. Вярно е, че мойта сватба беше преди 21 години  blush, но не съм забравила. А и младите дават страхотни идеи.

Няма нищо по-хубаво от истинска селска сватба. С духова музика и дълги хора на чаршията. Западняците пари да дават, такава не могат да имат. И веселба, и купон, и съпричастие на стотици съселяни.
Като им се иска романтика, по-романтично от българската природа, здраве му кажи, препуснете на коне и се вречете във вярност на някой висок връх с красива гледка. А после селото да ви посрещне с тъпаните. smile
Активен
verjii
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 05, 2009, 19:18:56 »

Здравейте момичета, от известно време на сам ми се налага и на мен да се ровя из тези прекрасни форуми и до скоро мислех, че никъде няма да успея да намеря това което ми трябва, но ето че ви има и вас. При нас ситуацията е следната: мечтата на бъдещият ми мъж е да се ожени на мусала. След много години канене и мислене дали е възможно, най накрая се решихме, отидохме, говорихме с кмета и вече е факт. Сватбата ни е на 08.08.2009.Обаче сега започват вече въпросите, как ще стане всичко това там? От 2 дни се ровя из форуми и обяви за DJ и фото услуги, които да са съгласни да дойдат там и нищо не откривам. А да водим някой от Варна до там си е живо убийство и за него и за нас, като финанси. Моля ви ,ако някой знае фирма за видеозаснемане и DJ около или от Самоков да пише, ще съм много благодарна за всякакви идеи.
Активен
ipls
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #91 -: май 05, 2009, 19:58:20 »

Според мен с Dj и оператора има основен проблем - техниката, много е тежка и как ще се качи  Сватбаааа Това е основно за Dj, оператора може да измисли нещо с лека камера. Вариант според мен е да се качите с приятел с камера, някоя по-хубава и най-важно лека, а за дж да помолите приятелите да се сменят, ще стане страхотен купон, ако са на смени - 1 час музика по избор на .... ПЕШО примерно, като всеки носи дискове и така се разпределя тежестта, а самото озвучаване - питайте дали нямат колони в хижата - там ли ще е всъщност? И разбира се използване на мулета за качването на всичко, но за това трябва да питате на място  good
И най-важното не се отказвайте! Идеята е страхотна! В краен случай се разходете по местните дискотеки и ресторанти, разпитайте за координати  tease
Активен
ddddd
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: май 05, 2009, 20:49:22 »

Понеже една съфорумка много добре беше обяснила за сватба в Ягодинската пещера аз пък ще покажа снимка от мястото където се сключват бракове. Много красива пещера.



* qgodinska peshteraa.JPG (74.3 KB, 704x528 - видяно 451 пъти.)
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #93 -: май 09, 2009, 08:11:20 »

А защо сватбата да не е с много гости и защо да не тропват хорце??? .....

В Ботаническата градина до паметника на Васил Левски в София пространството не е толкова голямо, че да позволява 150-200 души да се развихрят на хорце  (отделно тези, които не танцуват и стоят отстрани) и да се опазят цветята, които не са просто някакви опърпани тревички в парка. Когато отидете в градината и огледате мястото, попитате за цената и другите условия - тогава ще си прецените най-добре.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines