Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 22:12:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Асеновград - 3"  (Прочетена 161239 пъти)
 
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 06, 2009, 00:18:30 »

Да, отгоре е шифон, а отдолу, по-вероятно да е сатен или някаква тафта, ама те тук имат доста по-малко тафти и сатени от американците и най-вероятно ще ти сложат сатен.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #91 -: май 06, 2009, 01:38:19 »

Ами тя пада много леко и не ми се вярва да е сатен, камо ли тафта. Те са тежки и по-твърди материи. Чудя се и аз. Вече си мисля да купим платове и да отидем при някаква шивачка да я ушие. Не в някакви спец магазини, а при обикновна шивачка. Сигурна съм, ч еще е много по-евтино.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: май 06, 2009, 10:20:35 »

момичета много ме питахте за роклята как е станала и дали съм доволна...сватбата мина роклята бе невероятна всеки ме пита от къде е ако искате вижте галерията и кажете ...от асеновград ми е шита по модел на дизайнера магги сотеро от Елена
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: май 06, 2009, 11:27:33 »

Ами тя пада много леко и не ми се вярва да е сатен, камо ли тафта. Те са тежки и по-твърди материи. Чудя се и аз. Вече си мисля да купим платове и да отидем при някаква шивачка да я ушие. Не в някакви спец магазини, а при обикновна шивачка. Сигурна съм, ч еще е много по-евтино.
Точно това имам предвид под "те нямат същите платове". По сайтове има снимки на рокли и описание на материята и подобни неща са някакви специални сатени и тафти. Моделът на моята рокля е от сатенирана тафта, каквато тук, много ясно, няма. А и от това, което ми предложиха имаше видове сатен, които бяха от небето до земята по твърдост и начин на падане по полата.
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #94 -: май 06, 2009, 12:58:58 »

liva82 роклята ти се е получила просто 6 точки, а ти си една много красива булка, поздравления! Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo

Елена дизайнерката от "Милена" ли е?
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #95 -: май 06, 2009, 13:44:59 »

Точно това имам предвид под "те нямат същите платове". По сайтове има снимки на рокли и описание на материята и подобни неща са някакви специални сатени и тафти. Моделът на моята рокля е от сатенирана тафта, каквато тук, много ясно, няма. А и от това, което ми предложиха имаше видове сатен, които бяха от небето до земята по твърдост и начин на падане по полата.

Ох, Пебълс ,  не знам какаво да кажа! Наистина се оказа, че нашите платове / или поне шир употребата/ са кошмар! Такива евтини материи с някакъв пошъл бпясък...аз съм се отчаяла. Така дори и при кадърна дизайнерка, пак ще се съсипе модела. Сега не знам какво да правя, защото пък съм си харесала рокли, които не са ми по джоба...Може да си купя аз платовете и да дам да ми я ушият, а аз къде ще ги търся нямам представа!

Лива, кой е оригинала на маги Сотеро? Как се казва роклята?
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: май 06, 2009, 14:42:40 »

liva82 роклята ти се е получила просто 6 точки, а ти си една много красива булка, поздравления! Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo

Елена дизайнерката от "Милена" ли е?
да тя е много ти благодаря за комплмента както виждам ти не си ми отстъпила също give_rose
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: май 06, 2009, 20:37:54 »

Здрасти. Аз ще шия в Асеновград. До колкото разбрах има 2 проби, на втората си взимаш роклята. Това в случай, че не си харесаш готов модел, който се нуждае само от леки корекции. Тогава става в рамките на няколко часа. Моят човек е от Пловдив и доста често пътуваме до там, така че не ми е проблем да отскоча до Асеновград.
Къде ще шиеш твоята рокля?
Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #98 -: май 08, 2009, 08:18:59 »

Къде ще шиеш твоята рокля?
Поръчах си роклята в салон "Vanessa". Харесах си направо техен модел. Дано не съжалявам....Единственото, което не ми харесва е ,че има малък обръч долу. На първата проба ще ги навивам да го заместим с тюл примерно. Роклята беше много различна от всички останали там...за добро или за лошо pardon. По-класическа някакси:)
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #99 -: май 08, 2009, 09:20:49 »

Zaio защо не ти харесва това, че има малък обръч? Моята сватба беше на 30.08 миналата година и ако не бяха обръчите, тюлът щеше да залепне по краката ми, жегата лепи всичко, да знаеш. Все пак всеки сам си решава, но ако не е нещо, което е фрапантно и надува роклята, по-добре малък обръч за да се движиш свободно и да не те дразни нищо под полата. Успех с шиенето!  good
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: май 08, 2009, 09:44:11 »

А как се сяда с тези обръчи? blush
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #101 -: май 08, 2009, 10:46:26 »

Аз лично имах 2 много малки обръча, които не са ми пречели за секунда при сядане, танцуване или каквото и да е било. Преди да си взема моята рокля, пробвах само с тюл отдолу и още през май месец виждах как за 5-10 мин в определената рокля започват да ми се потят краката от тюла и да ми се лепи, а и драска. Затова си прецених, че по-добре с обръч, за да ми е по-хладно и свободно на краката, все пак не се заблуждавайте- лятото си е жега, от каквато и материя да е роклята, ще ви държи топло, няма как.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #102 -: май 08, 2009, 10:54:56 »

Zaio защо не ти харесва това, че има малък обръч? Моята сватба беше на 30.08 миналата година и ако не бяха обръчите, тюлът щеше да залепне по краката ми, жегата лепи всичко, да знаеш. Все пак всеки сам си решава, но ако не е нещо, което е фрапантно и надува роклята, по-добре малък обръч за да се движиш свободно и да не те дразни нищо под полата. Успех с шиенето!  good

Подкрепям мнението с две ръце! моята бална рокля беше с орбъч и беше страшно удобна! За секунда не се замислям булчинската ми да няма. Нищо не ти се вре из краката, ходиш свободно, не се запарваш. За обръчите - има 2 вида. едните са пластмасови, които са страшно неудобни, и огъващи се, явно от някакъв метал. Избирайте втория вид и настоявайте да сте с такива. Аз бях с такъв и той заема акаквота форма искате. А моя съученичка беше с пластмасов и си го счупи и роклята и висеше много грозно. Сестра ми пък беше с тюлена рокля на бала си/надолу имаше тюл/ и токчето постоянно и се е заплитало в тюла.
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: май 08, 2009, 10:58:59 »

Тези металните обръчи как се закрепят?
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #104 -: май 08, 2009, 11:01:42 »

Моят беше във фустата и за да не си личи и да се обертава по тафтата, бяха сложили въху фистата от коляното надолу 2-3 пласта тюл. отгоре падаше тафтата и става много красиво. Обръча не си личи, а в същото време тюл не ти се могка из краката.

П.С. така, както съм го написала, може и да си помислите, че се е обертавал тюла, но няма такова нещо. Тафтата падше спокойно надолу, без да си личи нищо. всъщност, аконе бях ровила да я разглеждам, изобщо нямаше да разбера за номера.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines