Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 15:04:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 144451 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: април 06, 2015, 16:31:07 »

Така, ние вече имаме малко яснота след днешния ден на ходене по дОХтори. Имаме направление за гастроентеролог и телефон и препоръки за специалист. Другата седмица сме там. Моят личен се съгласи да ми даде 7 дни болничен. Остава утре и АГ-то да се съгласи да даде останалите до 45-дневния, че хич не ми се влиза в пустото му отделение да му се невиди...
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #211 -: април 06, 2015, 16:39:44 »

Фани, не че нещо, ама ми се струва, че АГ-то ти просто се опитва да източи едни пари от касата. Никъде другаде не съм чула за такъв случай. На всичките ми познати им се дава болничен дори през цялото време на бремеността, без да се налага да лежат. Той/тя казва ли ти защо конкретно иска да те приеме? Ще ти прави ли някакви процедури нещо или просто ей така... Ако е ей така можеш д апиташ дали задължително трябва да си в отделението. На много места, където ги приемат само заради клиничните пътеки (нормални болести) им позволяват да си се прибират вкъщи и само ако трябва да се направи изследване или нещо друго, се ходи за малко до отеделението и после пак се прибират хората. Това също е вариант.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: април 06, 2015, 16:49:25 »

Фани, не че нещо, ама ми се струва, че АГ-то ти просто се опитва да източи едни пари от касата. Никъде другаде не съм чула за такъв случай. На всичките ми познати им се дава болничен дори през цялото време на бремеността, без да се налага да лежат. Той/тя казва ли ти защо конкретно иска да те приеме? Ще ти прави ли някакви процедури нещо или просто ей така... Ако е ей така можеш д апиташ дали задължително трябва да си в отделението. На много места, където ги приемат само заради клиничните пътеки (нормални болести) им позволяват да си се прибират вкъщи и само ако трябва да се направи изследване или нещо друго, се ходи за малко до отеделението и после пак се прибират хората. Това също е вариант.
и на мен ми се струва, че за това се касае. по принцип нямаше проблем да ми дава до сега, но аз не съм искала. Предпоследния път каза ОК, последния път акушерката при него каза, че трябва да вляза. По принцип и аз имам позната стажантка там, която казва, че няма проблем и да вляза, ще излизам след изследванията и ще ходя пак на другия ден, но може ли да им има вяра човек... Пък и да не дърпам  diablo за опашката. Току-виж ми открили нещо там в АГО-то и ще се срещам с други майчета с истински проблеми, хич не ми е до това в момента
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #213 -: април 06, 2015, 17:12:16 »

Ами не, 30 дневен болничен може да издаде само ако си лежал в болница за лъжливо раждане, и после може да го удължи. Повечето АГ не приемат в болница а на ужким те приемат и ти издават болничен. Правят го в полза на родилките. Просто лекаря на Фани иска да е сигурен че няма да мине някой за проверка, Фани питай поне вкъщи вечер дали можеш да спиш.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: април 06, 2015, 17:23:45 »

Ами не, 30 дневен болничен може да издаде само ако си лежал в болница за лъжливо раждане, и после може да го удължи. Повечето АГ не приемат в болница а на ужким те приемат и ти издават болничен. Правят го в полза на родилките. Просто лекаря на Фани иска да е сигурен че няма да мине някой за проверка, Фани питай поне вкъщи вечер дали можеш да спиш.

Така е, при 30 дневен само от болницата от лекарска комисия, съставена от поне двама лекари. Много лекари са съгласяват срещу определена сума да дадат болнични без да се лежи в отделението. 



ЕЙйй колко си харесвам лентичката   danceg
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: април 07, 2015, 07:00:13 »

Най-вероятно е така момичета  good той е шеф на АГО-то и предполагам, че иска да е максимално легално. Че не са 14, ами 16 дена и затова. Но сега като взема от личнив за 7, може да помоля за още 7 от него и евентуално 2 дни отпуск от работа. По принцип няма проблем да стоя до 5 и да вляза, че малката без това няма да е вкъщи. За вечерта е малко по-сложно, трябва да я водя на тренировка и т.н.
И тук да си кажа, че имам един куп супер нови дрешки от бебо на кумата. И други неща има, най-много се кефя на един колан за стягане след раждане с бамбукови нишки. Кои шишета са по-добри според вас? Авент или Томи Типи? Кумата има на Томи и стерилизатора й е такъв  crazy
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: април 07, 2015, 09:24:17 »

И аз имам на Томи едно шише, защото купих тяхна помпа. Първия път, когато дохранвах или оставях изцедена кърма отново ползвах техни шишета и бях много доволна.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 07, 2015, 09:35:20 »

Уфф и аз да се пооплача малко, че скоро не съм smile
На последните изследвания ми изолираха някакви ентерококи и сега пия антибиотик уназин и някакви отвратителни глобули. Така мразя глобулите!!! Пък повечето са белички и си  изтичат като по бял секрет, а тези едни жълти... Мале все едно не знам кво имам... bad И така 12 дни sad
Доки ми вика 12 дни, след това 10 чисти и вземаме нова проба. Аз си викам " ми аз може вече да съм родила". А бе циркове...
На всичкото отгоре за един месец пиене на желязо вместо да се вдигне ми е паднало на 113. И сега не само антибиотик ми и желязо 3 пъти на ден до раждането! Аз едвам два пъти го преглъщах, сега незнам. А то като пиеш нещо с нежелание и ти е още по неприятно.
Иначе следващата ни консултация е след празниците. Надявам се бебо да е пораснал, че после няма да имам помощ и сама ще се оправям, та може и от контракциите да не изкараме много 2 в 1.
Вече купихме комплеткче за изписване и хавлийки. Имаме нови биберони и чаршафи. Сега мислим да вземем една кошарка, че баба направи дарение, а като са две опраделено си трябват кошари, ако ще и за 6 месеца, пък после винаги може да се продадът. Днеска тати ще вземе плоскотите и в петък с дядо ще сглабят гардероб и легло. По груби сметки ще ни излезнат оково 550 лв. двете. Но това което ме кефи, е че са в тон с кошарата и са по размери на стаята. Като станат ще снимам, да вивите колко нестандартно е градеробчето. В смисъл, че е повече с чекмеджета, и с малко място за закачалки. Но от моя опит съдя, че в чекмеджетата се побират много повече неща от рафтчетата. И определено се вадят по лесно.
Тези дни ми помага свеки. Направо е фурия... Изчисти ми терасата, днеска ще чисти фурната, а утре предполагам банята. Остават само прозорците, но там ММ ще има ангажимента. А да не казвам колко вкусно готви ... мммм
След празниците ще почна да пера и да подреждам нещата в шкафчето на бебо. За козметиката съм направила един списък и мисля де се купят нещата докато съм в болницата. Количката и кошчето за кола трябва да се изперат. А ваничката мисля да я мина с кислол и доместос. След това много боре да я изплакна и ще е като нова. Сега е цялата във варовик и боклуци от каката и си мисля, че със сапун няма да паднат. Общо взето почва приятната част от бременността.
Също така след празниците ще скокна до ВМИ да ме плануват, да ме прегледат и прочее. Само се надявам да няма проблем с харесаната от мен дата. Една комшиика ще ражда там другата седмица и каза, че пляновото секцио го правят 2 седмици преси термин, ама това ми се пада точно на РД на Алекс и просто няма да стане. Предполагам, че ако устискаме до тогава и по-рано няма да искат. Ама ще видим, там нещата са непредсказуеми.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: април 07, 2015, 10:22:42 »

Пънк имай предвид, че на желязото му трябва време да се усвои, при мен също първия месец нямаше промяна, дори беше паднало от 113 на 107, след втория месец вече има резултат без да съм променяла начина на приемане.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #219 -: април 07, 2015, 11:43:41 »

Права е Гери - аз като човек с вечния проблем с емоглобина, също потвърждавам. За да вдигнеж желязото и да се усвои по-добре от хапчетата ти препоръчам да хапваш пресен червено цвекло, спанак, магданоз, коприва и всякакви такива зеленолиствни. Можеш на салата да си ги правиш. И разбира се най-помага месото. Червено месо. Свински вратни пържоли, телешко под всякаква форма.... месо и то стабилно месо...

Иначе аз сега изчезвам на първи тонове и после ще ви докладвам
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #220 -: април 07, 2015, 11:59:39 »

Уф да взема и аз да се включа с оплакване, че мойта щерка пак е болна. Преди месец беше на антибиотик и сега пак преди 2-3 дена взе да ми кашля, вдигна температура (не ми е вдигала сигурно 3 години да не кажа 4). От кашлицата трудно се спи - тъкмо се отпуснем и почва да кашля. Доки каза, че има кофти вирус в момента. Днес и утре ще се мъчим само със сироп и хапчета за кашлица и гърло и ако няма някакво подобрение тогава пак ще включим антибиотик  sad Днес май по-малко кашля де, но носа й все се запушва. Температура поне да чукна на дърво вече няма.
Ходя с маска и тя ми се смее, че съм смешна. Ама няма начин трябва да се пазя.
Бебо много шава и нямам търпение да идва другата седмица да се срещнем пак smile
Почнах и аз полека лека да пера нещата - има уж доста време, ама все пак са стояли толкова време (от каката са повечето дрешки) в торби, че ми се иска да ги изпера сега и по-нататък още веднъж и тогава вече ще ги гладя.
И друго мислех да споделя, ама нещо ми изчоки. Ако се сетя пак ще се включа.

А и Фани да споделя, че стаята е много хубава наистина  good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: април 07, 2015, 12:39:30 »

Миленко то това е тъпото, че ям спанакци и други зеленяци. Пия си желязото с фреш от портокал, уж да се усвоява по-добре. Ям месо, телешко не толкова, но свинско и кайма. И пак гадорията му гадна пада.
С Алекс ми беше паднало до 104 и за един месец се вдигна до 112. След това реших, че не ми се пие и го спрях. Сега беше 117 и за месец е паднало на 113. Ама ще видим. Ще пия една две седмици и може пак да го спра.
А я ми кажи адашче, сега кога ти е термина? И кога ще покажеш това леглъце дето така те е ядосало?
Мамче аз за това адски много се чудя дали да пускам дребната на ясла или да изчакам до есента. Тея болести са просто кошмар.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #222 -: април 07, 2015, 12:46:34 »

Моето желязо е 90. Не знаех, че му трябва време за усвояване и натрупване, ама те и без друго не ми дадоха контролна крьвна картина. Дано ми се вдигне до раждането.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: април 07, 2015, 12:51:05 »

Инче ти поне имаш време, пък и не се очаква секцио. А аз със сигурност съм секцио и е хубаво желязото да ми е в норма.
Ти какво пиеш? Каква ти е схемата?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: април 07, 2015, 12:59:13 »

Моят ХБ беше 95 преди 3 месеца. Пих 1 м. желязо, после го спрях, сега ми е 105. И пак почнах да го пия. Не ти е много нисък Инче! Нормално е малко да пада през бременността на моя приятелка й беше паднал до 60  Oh my ...
Гадно, това с болестите, даваш ли й някакви имуностимулатори или витамини превантивно, Мамче?
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines