Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 07:04:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 179808 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: октомври 29, 2013, 08:23:38 »

Понеже скоро ми се наложи да си пусна токсоплазма и говорих с лекарката в ХЕИ, това което тя каза е че най-рядко се получава заразяване от котки, особено ри добра домашна хигиена.Най-често заразата идва от месо, яйца и мляко.Не добре изпечено месо, опитване на сурово овкусено месо и т.н. от там най-често се хваща токсоплазма.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #451 -: октомври 29, 2013, 16:05:30 »

И да добавя - недобре измити плодове и зеленчуци. Но така или иначе ако няма имунитет през бременността се тества често за токсоплазмоза.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: октомври 29, 2013, 16:21:05 »

доколкото знам и от нехомогенизирано мляко и меките сирена, тип бри, рокфор и т.н.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: октомври 29, 2013, 16:29:57 »

От меките сирена е друга болест и те не се препоръчват по време на бременност.Аз колкото и да обичам синьо сирене не съм го и кусвала от както разбрах, че ще имаме бебе.

На три месеца се изследва токсоплазма, изрично съм питала.Ако има изграден имунитет т.е. прекарана токсоплазма, то всичко е ОК, ако няма прекарана на три месеца те дупчат и изследват.

Апропо, при котките заразителят е в екскрементите на животното, та ние още като взехме първата котка мъжът ми се разправя с тоалетна и т.н.В редките случаи когато това се падне на мен се опитвам да е винаги с ръкавици и после си мия добре ръцете.Както се казва - хигиена.Аз имах друг проблем от който ме беше страх, майка ми ме беше научила от малка да опитвам каймата докато е сурова дали е добре на подправки.В последствие спрях да го правя след като разбрах за токсоплазмата.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: октомври 29, 2013, 16:41:53 »

От меките сирена е друга болест и те не се препоръчват по време на бременност.Аз колкото и да обичам синьо сирене не съм го и кусвала от както разбрах, че ще имаме бебе.

На три месеца се изследва токсоплазма, изрично съм питала.Ако има изграден имунитет т.е. прекарана токсоплазма, то всичко е ОК, ако няма прекарана на три месеца те дупчат и изследват.

Апропо, при котките заразителят е в екскрементите на животното, та ние още като взехме първата котка мъжът ми се разправя с тоалетна и т.н.В редките случаи когато това се падне на мен се опитвам да е винаги с ръкавици и после си мия добре ръцете.Както се казва - хигиена.Аз имах друг проблем от който ме беше страх, майка ми ме беше научила от малка да опитвам каймата докато е сурова дали е добре на подправки.В последствие спрях да го правя след като разбрах за токсоплазмата.

ясно за сирената. аз много обичам червено вино с меки сирена - синьо, камбодзола, цамемберт...и за това запомних, че не се препоръчва при бременност, заради риска. Ох...а освен това и месото го ям ал'англе. Каймата с подправките...ужас, и аз си я опитвам...Абълките само ги бърша добре, ако няма вода наоколо. Тези неща само като вече си бремменна ли са важни да не се правят или и преди това??? badgirl
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #455 -: октомври 29, 2013, 16:53:32 »

 Момичета, токсоплазмозата е страшна не толкова преди бременността, а по време на нея.
 Преди това и да я изкарате, вероятно няма да разберете, а просто ще придобиете имунитет.
 Колко от моите колежки (които и в момента работят като ветеринарни лекари) са се заразявали и имат прекрасни здрави бебета. Аз си имам записан час за изследване, но на почти 100% съм сигурна, че съм я изкарала, след като немалко време съм работила с котки, много често без ръкавици.
 А синьото сирене, както и въобще сирената, които са от непастьоризирано мляко са рискови, заради опасност от листериоза.
 По принцип си е хубаво да се спазва лична хигиена и да се внимава много с немити плодове и зеленчуци, както и с недобре приготвеното месо (не напълно изпечено например) на всеки етап от живота  smile Просто по време на бременност е от съществено значение  smile Ако искате се пазете повече чак тогава, ако искате още сега. Най-малкото ще си изградите навици, които няма да ви е трудно да спазвате после.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #456 -: октомври 29, 2013, 17:33:40 »

Микробиологията я чакам да излезе. Иначе и аз се учудих за токсоплазмозата, защото нямаме животни, но пък от вас научих от какво друго може да се хване, което си е много полезна информация. А TSH никога не съм пускала и повече се притеснявах за него.
Но съм доволна, че ми назначи тези изследвания - поне ще сме спокойни, че всичко е наред. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: октомври 29, 2013, 18:53:17 »

Мишел, с две котки у дома и с много прегрешения относно зеленчуци, меса и т.н. изследването излезе отрицателно.Това хем ме успокои хем ме кара да съм още по-внимателна сега.

Важното е беба да е добре smile

Noir, важно е да имаш доверие на лекаря и да знаеш, че се грижи за теб.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: октомври 30, 2013, 09:31:55 »

Мишел, с две котки у дома и с много прегрешения относно зеленчуци, меса и т.н. изследването излезе отрицателно.Това хем ме успокои хем ме кара да съм още по-внимателна сега.

Важното е беба да е добре smile

Noir, важно е да имаш доверие на лекаря и да знаеш, че се грижи за теб.

Дам - същото положение и при мен. 2 котки у нас, 1 у нас (ама при мама - 19 годишен). През ръцете ми са минали незнайно колко котки и незнайно колко улични съм изпогушкала и изпомачкала. Бях почти сигурна, че изследването ще излезе положително (че съм я карала някога, т.е. че имам имунитет), но - излезе отрицателна отвсякъде...
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: ноември 23, 2013, 20:14:15 »

Мили момичета, аз не съм писала отдавна тук, но за съжаление и сега не пиша, за да се отпиша  sad При нас се проточиха нещата ужасно много, освен това останах и без работа и в момента съм в ужасна дилема. От една страна никога не съм си мислела, че работата ще се окаже такъв ужасен проблем, обаче - на, оказа се. Не искам да сме безотговорни в желанието си за дете, от чисто финансова гледна точка ужасно ми се иска да съм реалистка и да успея да надмогна вътрешното си Аз, което направо крещи вече, че не иска да се отлага за пореден път второто детенце. От друга страна, всеки, с който съм си споделила болката, всеки ми казва, че идеален момент няма и да не чакам излишно, щото времето си минава. Вече ясно виждам, че мечтата ни за две деца с малка разлика няма да се осъществи, Митето си расте сам, а всеки ден повтаря колко иска братче, за да си играят. Много ме боли, че пак ще го отложим. Обаче не искам да треперим как ще се справим финансово с още едно детенце, на квартира сме, Жоро е на нова работа  cray ....И сега пак се пазим, и пак го отлагаме, и вече не знам кога ще ни се случат нещата  cray Съжалявам, че си излях тук болката, обаче ужасно ми тежи и вече не знам какво да правя. Писна ми да чакаме  cray
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: ноември 24, 2013, 00:10:51 »

Мили момичета, аз не съм писала отдавна тук, но за съжаление и сега не пиша, за да се отпиша  sad При нас се проточиха нещата ужасно много, освен това останах и без работа и в момента съм в ужасна дилема. От една страна никога не съм си мислела, че работата ще се окаже такъв ужасен проблем, обаче - на, оказа се. Не искам да сме безотговорни в желанието си за дете, от чисто финансова гледна точка ужасно ми се иска да съм реалистка и да успея да надмогна вътрешното си Аз, което направо крещи вече, че не иска да се отлага за пореден път второто детенце. От друга страна, всеки, с който съм си споделила болката, всеки ми казва, че идеален момент няма и да не чакам излишно, щото времето си минава. Вече ясно виждам, че мечтата ни за две деца с малка разлика няма да се осъществи, Митето си расте сам, а всеки ден повтаря колко иска братче, за да си играят. Много ме боли, че пак ще го отложим. Обаче не искам да треперим как ще се справим финансово с още едно детенце, на квартира сме, Жоро е на нова работа  cray ....И сега пак се пазим, и пак го отлагаме, и вече не знам кога ще ни се случат нещата  cray Съжалявам, че си излях тук болката, обаче ужасно ми тежи и вече не знам какво да правя. Писна ми да чакаме  cray
beb4eto_na_me4o, щом взимате това решение, значи е най-доброто решение в този момент и постъпвате съвсем отговорно и обмислено. Поздравления за тази сериозна и зряла постъпка. Убедена съм, че е за добро и че съвсем скоро ще можете да почнете отново да мислите в насока второ бебе. Стискам палци, дано да бъде в най-скоро време, както и резултатът да е също така своевременен smile  girl_in_love
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: ноември 24, 2013, 19:32:05 »

Бебче, съжалявам много че така ви се развиват нещата  sad
Не слушай какво ти казват хората в случая...слушай сърцето си и гледай реално на нещата и финансовото си положение. от страни е много лесно да се дават съвети че ще се изгледа и второ дете, ама ти ще си тази , която ще си дере дупето по асфалта.
Мисли позитивно и ще видиш че нещата ще се наредят от самосебе си в най хубавия и неочакван момент.
Успех!
 give_rose
Активен
Dafna
Гост
« Отговор #462 -: декември 14, 2013, 08:36:09 »

Здравейте на всички от клуба! Искам и аз да се включа като "бебеправеща" Имам детенце на 3 г. почти и сега правим опити за второ. Надявам се форма да бъде полезен за всички ни. Пожелавам Ви хубав уикенд.
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: декември 14, 2013, 09:57:34 »

Здравйте, пожелавам на всички много скоро да видят PREGQ и да гушкат най-сладките бебенца.
Искам да ви помоля за малко помощ. Ако желаете да гласувате за тази кауза,безплатно е.
http://promeni.kazanlak.com/page-17.html Благодаря на отзовалите се  Flower
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: януари 02, 2014, 11:50:45 »

И аз се включвам към клуба  tease
И ние се решихме на тази важна стъпка и вече от известно време насам правим опити. Дано не се наложи да чакаме дълго smile
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines