Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 00:35:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 179828 пъти)
 
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юни 25, 2013, 20:50:58 »

В момента, в който имах  PREGQ единия ми лекар ми препоръча изследването. Предпочетох веднага да го направя. След като се оказа положителен с три хетерозиготни генотипа изчетох всичко по темата в Бг Мама. Там разбрах, че хетерозиготния е по-добрия вариант от хомозиготния генотип. А и генетика, който се свърза с мен за резултатите каза, че не е крайно необходимо терапия.  Превантивно единият лекар искаше да пробваме клексан минимална доза всеки ден и аспирин през ден, но другия отхвърли терапията заради риск от прокървяване(а аз имах едно продължително зацапване през втория месец) и предпочете само аспирина и следене време на съсирване. Точно за това потърсих и трето мнение - и то също отхвърли терапията . И все пак се чувствам по-спокойна, когато имам доверие на лекаря си. От друга страна интернистите са твърдо против едновременна терапия  на АП с клексан. Чудех се дали да потърся мнение и на съдов хирург. Объркването ми е точно от различните мнения на гинеколозите.  

Маги, благодаря ти за мнението, наистина ми е важно. Ще прочета това, което си ми пратила. Ще се консултирам и с професор Кременски.   give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юни 25, 2013, 21:00:13 »

Извинявай ама БГ мамата не е най-добрия източник на информация.Ето ти статии от библиотеката на Зачатие.http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=185&Itemid=19 Понякога се чудя като има толкова много ДОБРА литература що се втурвате в тия форуми, дето няма едно медицинско лице и повечето са пълни профани.Но ваша воля.Зачатие има медицински консултант, там се следи за вярна, не подвеждаща информация и не се толерира да се дават мнения и съвети който могат да навредят, ако ще това да накара жената/мъжът да се чувстват супер удобно, но да застрашава здравето му.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: юни 25, 2013, 23:28:51 »

Аз не съм правила изследванията въпреки, че имам два аборта преди Стилиян. Според мен това е личен избор, а и лекарите с които разговарях тогава ми казаха, че според тях абортите са следствие на недобро отношение към проблема, да не кажа игнориране на симптомите за проблем, а не толкова на някакъв здравословен проблем, който ще ми пречи да имам нормално протичаща бременност.

Що се отнася до спермограмата аз проблеми с убеждаване не съм имала. Сигурно е имало доста дълъг размисъл в някоя безсънна нощ, но аз не съм искала нищо просто една сутрин ми каза, че иска да направим. Бях доста изненадана, но намерих най-близката лаборатория и я направихме. Имаше леко отклонение в една от нормите, не си спомням коя беше, че мина доста време от тогава, но с лекарства всичко си дойде на мястото. Едно, обаче, е сигурно, решението му е било взето след дългото водене с мен от кабинет на кабинет, на всяко едно изследване, на всеки един преглед, фоликуметрия и ехография на щитовидна жлеза. Сигурно е имал съмнения в него от началото, но никога нищо не каза. Дори съм му предлагала да си намери друга жена, която да му роди деца, но отговорът винаги беше един и същ. "Не съм се оженил за теб заради децата, а заради теб" това ми даваше стимул да продължа, но май е било стимул и за двамата. Затова си мисля, че трябва да се водят разговори без да се опитваме да си налагаме мнението, а чисто и просто излагане на доводи.

За съжаление с всеки изминал ден все повече млади семейства имат репродуктивен проблем и борбата им е много тежка и трудна. Имам приятели, на които единственият им шанс за дете е донорска яйцеклетка, но сумата им за това е непосилна за тях. Имам други, на които поредната процедула инвитро беше неуспешна. Три плодни сака и нито един пулс. Това е страшното. А не това, че ще отидеш в една лаборатория, ще влезеш в една стая и ще дадеш материал в една чашка. Това с мъжкото достойнство ми идва в повече. Съжалявам, че няма как един мъж да се подложи на всичките процедури, на които ни подлагат нас, за да разберат проблема. И тъй като няма как това да стане на такива мъже, които изтъкват егото си и "бягат" от отговорност им препоръчвам да си намерят в нета, онова клипче, на което двама австралийци, мисля че бяха, са се подложили на симулация на родилни болки и контракции и бяха категорични, че това един мъж неможе да го издържи. Както се смееха и се майтапиха със ситуацията в следващия момент молеха аз милост и спиране на експеримента. Така, че даването на материал в една чашка не е болка за умиране.

Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #378 -: юли 24, 2013, 20:02:53 »

Скоро никой не е писал тук, как върви бебеправенето ? Хайде някой да се похвали с  PREGQ
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юли 24, 2013, 20:11:35 »

Ами аз този месец оставам тук. След почти седмица закъснение си ми дойде. Но то с моя цикъл между 32 и 38 дни е трудно да се каже кога ми закъснява  give_rose
Иначе - с моя мъж не си говорим, че работим за бебе. Всъщност не сме и определяли ден, в който ще спрем да се пазим. Решихме, че ако се наговаряме и го планираме с такава точност, спомена за двете неуспешни бременности просто няма да ни понесе и ще се стресираме излишно.
Една вечер просто спряхме да се пазим - без да гледаме календар, без да го решаваме с въпроси. И си знаем - правим любов..бебето, с Божията помощ, ще дойде, когато му е времето. Всичко от медицинска гледна точка, което можехме и трябваше да направим, сме го направили. Другото е Божа работа.  give_rose
Прегръдки на всички и успех.  heart
П.С. Искам да благодаря специално на Гучи, Магито ,Рени и Герганчето за страхотната подкрепа, която имам и съм имала винаги от тяхна страна. Незаменима е  heart
« Последна редакция: юли 24, 2013, 20:19:30 от beb4eto_na_me4o » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: юли 24, 2013, 21:05:20 »

Момичета няма да губите надежда.Аз след 5 години борба гушнах моите момчета и сега спят оттатък.Всяка от вас ще стане майка просто въпрос на време.Гушкам ви силно и ви пращам малко кураж.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: юли 25, 2013, 07:33:42 »

Никога не губете Вяра, само това мога да кажа, и никога не се отказвайте!
Активен
babyboopk
Ентусиаст
**
Публикации: 128


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: август 02, 2013, 13:09:36 »

Отдавна не съм писала във форума, но винаги съм намирала отговор на въпросите си и успокоение сред вас момичета  give_rose Надявам се и сега да е така  blush Вчера лекарката ми ми потвърди, че имаме оплождане, но.... животинчето ми не се е закрепило все още и каза да чакаме. В 5 гестационна седмица съм, като случката е станала преди 18 дни....питах я колко често се случва това и тя каза, че при 10-15 % от жените  cray и сега трябва да чакам (след една седмица пак съм на преглед) и да си почивам, в което никак не ме бива blush И понеже ми е за първи път... не знам какво да мисля.... просто ми се ще да чуя и други по-опитни от мен в зачеването  blum колко притеснително е това и какви са шансовете на мъничето ми да се закрепи?
Може би е добре да уточня, че цикълът ми миналата седмица беше само леко прокапване съпроводено с болка... вътре, която отшумя след като и зацапването спря.

п.с. не видях подобна тема, за това откривам нова.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: август 02, 2013, 13:30:00 »

Правила ли си кръвен тест?Ако да, какви са нивата на хормона ЧХГ?От него много лесно можете да разберете дали имате имплантация, защото в тази седмица според мен трябва да се е имплантирало и да се вижда на ехограф.
Активен
babyboopk
Ентусиаст
**
Публикации: 128


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: август 02, 2013, 13:42:52 »

Кръвен тест не съм правила. Вчера просто отидох на преглед, защото имах симптоми (според мен), но теста за бременност даде 1 черта (на 3 ден от закъснението) и така на ехографа се показа мъничето... в смисъл, няма съмнение че имам оплодена яйцеклетка, просто все още не се е закрепила...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: август 02, 2013, 13:56:56 »

Няма вариант да се види само оплодената яйцеклетка ако не е закрепена за матката, просто няма как да стане.Дори с толкова ранно закъснение 3 дни, никой лекар не може да види плоден сак, ако има такъв.За да знаеш дали наистина си бременна си пусни кръвен тест, той ще отчете веднага.Но тези твърдения на твоето АГ са меко казано абсурди.
Активен
babyboopk
Ентусиаст
**
Публикации: 128


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: август 02, 2013, 14:14:53 »

Магито, благодаря ти give_rose Съмнение, че съм бременна няма (освен че нямах цикъл, гърдите ми продължават да са набъбнали и чувствителни), а това ,което казваш ме обнадеждава, ако правилно те разбирам. Колкото и да съм нетърпелива, ще почакам до другата седмица и се надявам тогава да има яснота smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: август 02, 2013, 14:23:06 »

Аз не разбирам...Какво сте видели ако не имплантираната яйцеклетка (плоден сак)? Вярно е, както казва Маги, че е рано още да се види, но тогава как лекарят е потвърдил бременност?  Oh my ...
И при отрицателен тест...Защо не направиш още един?
Аз имах подобен случай, само че си бях с положителен тест - и уринарен и кръвен. За съжаление в матката така и нищо не се видя. Оказа се биохимична бременност.
Не казвам, че при теб е това, но ми е много любопитно пак лекар потвърждава бременност при 3 дни закъснение, отрицателен тест и нищо в матката!  crazy
Активен
babyboopk
Ентусиаст
**
Публикации: 128


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: август 02, 2013, 14:29:31 »

Ами тестът беше отрицателен на третия ден от закъснението, вчера (когато беше прегледа) е 9 ден от закъснението, а пък самото оплождане (или поне случката е преди 18 дни)... и аз видях на екрана една точица, която си пулсираше.... да ще направя тест, отново...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: август 02, 2013, 15:46:24 »

Е как ще пулсира...Плодно сакче се вижда минимум на седмица закъснение (при чхг над 1000-1500), а сърце 10-14 дни след това.
Пусни си един кръвен и ще си сигурна.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines