Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 19:24:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 179824 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: април 24, 2013, 14:18:37 »

Прави сте, момичета! Благодаря за адекватните съвети! Утре ще си направя втори кръвен тест (както ми каза лекарката - да напрая  48 часа след първия и то ще се види), а в петък имам записан час , за да види резултатите! След консултация при нея ще бъда и по - спокойна!
Аз не разбирам за какво ще ходиш в петък при нея-самоза да и покажеш изследванията ли.Няма никакъв смисъл от преглед в петък освен ако не иска просто да ти вземе парите.
Активен
MamaLili
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #256 -: април 24, 2013, 20:43:19 »

Здравейтеее  smile. Днес ходих на лекар. Установиха ми бременност в 4-та седмиса- до тук дабре. Казаха ми, че имам леко отлепване на плодния сак и ми изписаха лекарства  resent. Сега пия МАГНЕРОД 3 по 2, ДУФАСТОН 2 по 1, НО-ШПА 3 по 1 и ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА. Моля се и стискам палци всичко да се оправи и да е наред.
От какво се получава това? Опасно ли е? Моля, дайте ми съвет или нещо друго... и аз не знам... много съм уплашена и притеснена.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: април 24, 2013, 21:11:05 »

аз когато бях бременна,имах същите симптоми подут стомах,боляха ме гърдите и кръста,но понеже съм с много нередовен Ц и си мислех, че е закъснение...то да закъснее ден два  седмица,ама 2 седмици... направих си 2 теста с интервал от 2 дни и дватата теста бяха + , записах час за гинеколог и лекараката ми потвърди....не ми се пушеше,не ми се пиеше кафе, гадеше ми се...сега ако ми се случи отново,бих била особено предпазлива, този път
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #258 -: април 25, 2013, 14:49:36 »

Момичета, помагайте! На 23 април си направих кръвен тест и резултата беше 24.66 mlU/ ml. 48 часа след това повторих теста (т.е. днес) и резултата  е 13.00mlU/ ml . Имате ли идея на какво се дължи това? МНого ми е странно, тъй като знам, че на всеки 48 часа стойността на хормона би следвало да се удвоява. Направо съм супер изненадана и в момента не знам какво да мисля? Споделете мнения , моля Ви!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: април 25, 2013, 14:56:06 »

joyjoy колкото и да не ти се иска това значи, че не си бременна. Затова бяха съветите да не бързаш толкова много. А относно какво може да е причинило покамването на хормона - има доста причини.
Mamalili по мое мнение ехографски е почти невъзможно да се установи бременност, че даже и да се види отлепване на сакчето. Ти от кой град си? При кой лекар си ходила? На мен ми се вижда рано да се пие магнерот и дуфастон и не виждам как ще помогнат.

« Последна редакция: април 25, 2013, 14:59:42 от punk_girl123 » Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #260 -: април 25, 2013, 15:00:38 »

Като например? А вчера и онзи ден , когато си правих уринарен тест ми показа много бледа втора чертичка, затова съм объркана...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: април 25, 2013, 15:05:08 »

joyjoy била си бременна ,но най вероятно нещата не са се развили добре и плода не се задържал.Сподели нещата и с лекар ако искаш.
MamaLili плод в четвърта седмица или бременност в 4-та седмица.Ако е бременност в четвърта е много странно ,че са видели нещов 4-та седмица .Магнерота е за контракции и не виждам отношение към отлепвания и в такива случаи се изписва утрогестан /дуфастон фориева киселина и но-шпа.Кървене имаш ли,сърдечни пулсации видяхте ли.Трябва доста да лежиш.
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #262 -: април 25, 2013, 15:19:32 »

Възможно ли е да е грешен теста? Не знам и аз, утре имам час и ще консултирам с лекарката!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: април 25, 2013, 15:27:10 »

Кръвния тест няма как да е грешен, особенно ако си била в една и съща лаборатория.
Той измерва количеството на определен хормон и няма как да бъде манипулиран.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: април 25, 2013, 15:38:00 »

Сега ако си направиш и уринарн няма да ти отчете ,защото те отчитат над 20 ЧХГ дори и най чувствителните.Съжалявам за това което ти се случва.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: април 25, 2013, 17:19:06 »

джойджой,за съжаление не си бременна,и в предния пост ти бях писала,че от 5 до 25 е непределен резултат,понякога се случва така,може да е имало нещо,но да не се е имплантирало,затова ти казахме да повториш теста след двадни,защоторезулттта беше неопределен,минала съм през това,при мен нарастваше,но по малко и се оказа аборт в седма седмица.на твоите дни следовулация трябваше да е по висок.
мамалили и за мен е твърде рано,по принцип за отлепване на плацента съм чувала,плодния сак ако не се е прикрепил добре не знам дали се вижда,добре е че пиеш дуфастон,той затова помага,да се закрепи по добре и матката да нараства правилно,по добре е утрогестан,но лекарят преценява,изследваха лити прогестерона?за момента запази спокойствие,взимаш мерки,спокойствието е важно.както казва моя лекар,божа работа, ние взимаме мерки,но не всичко завиии от нас
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: април 25, 2013, 19:15:14 »

joyjoy много съжалявам мила. Започне ли да спада нивото на хормона не е на добре. При мен по същия начин взе да спада, но и нивата на хормона в  4-та г.с ми бяха доста по високи. За това не са препоръчителни тези ранни тестове, понеже много жени дори и не си дават сметка че нещо такова се е случило, но такива като нас дето нямат търпение да видят + резултат претърпяват разочарования.
Не се отчайвай...обичайте се а то бебенцето ще стане, няма къде да иде  good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: април 25, 2013, 19:41:11 »

MamaLili възможно е да има отлепване на плодния сак и точно това трябва да се пие.Магнезия се пие ,за да е спокойна матката ,а прогестерона /дуфастон или утрогестан ,може и прегнил / с цел укрепване на жълтото тяло ,което се образува по това време на бременността.Но шпа-то пък против евентуални болки.Лежане и спокойствие ,това е истината.Всичко ще се нареди!
Активен
MamaLili
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #268 -: април 26, 2013, 07:51:26 »

4-та седмица от бременноста. Кървене не съм имала, изследвания не ми правиха- от Дупница съм. Гледаха ме с вагинален ехограф( не знам дали се казва точно така). Единственото което ми казаха е, да си пия лекарствата и ако евентуално получа кървене веднага да постъпа в отделението. И след 3 седмици пак съм на преглед.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: април 26, 2013, 08:04:11 »

Честно да си кажа аз не мисля че са видяли плоден сак в тези седмици освен ако не си с доста ранна овулация. crazy.4-та седмица още не ти е закъсняло даже.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines