Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 18:14:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 179822 пъти)
 
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #240 -: април 23, 2013, 11:18:45 »

Здравейте, момичета! В периода 9-11 април 2013 г. бях в ову. Точно тогава съвсем планирано и целенасочено  направихме опит за бебо. Днес - 23 април 2013 г. си направих кръвен тест. Пред мен е резултата, но тъй като в момента съм на работа и под напрежение, а и изчетох дотук доста противоречиви коментари за стойностите, искам и аз да ви попитам: Как ше изтълкувате стойност: beta HCG ( серум )   24.66 mIU/mL? Бременност ли е или не/ Прочетох различни мнения по въпроса и сега питам и Вас. Отговорът Ви ще бъде много важен за мен! Предварително  благодаря на тези от Вас, които ще откликнат! Успех на всички:)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #241 -: април 23, 2013, 11:26:30 »

Моят резултат потвьрждаващ бременност беше Bеta HCG 14 720 mUI/ml. Друго не мога да кажа.

Bera, стана ми много мьчно, че сте изправени пред тази ситуация. Прегрьщам те много силно. Сега знаете кьде сте и какви са решенията. Ще се спре лутането и сьмненията. Имаш цялата подкрепа, на която сьм способна !!! Стискам палци да успеете  Clover Clover Clover
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 23, 2013, 11:33:48 »

джойджой,много е вероятно да си бременна.повтори теста след два дни,ако всичко е наред хормонът ще се е увеличил,мисля че се увеличава двойно за денонощие.Все още стойността е ниска и неопределена,мисля,че от 5. до 25 е неопределено,може да сиимала по късна овулация и да си бременна,но може и да не си,така че не се настройвай.по принцип ако стойностите не са високи,може да значи,че не може да се имплантира. посъветвай се с лекар и следващия път си пусни и прогестерон,защото ако са ниски стойностите може да се подпомогне с взимане на лекарство,за да са наред нещата.казвам всичко това от опит.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 23, 2013, 11:40:05 »

Бера, клиники в БГ много, ти сама трябва да решиш към коя да се насочиш.Аз само мога да ти пусна имената и адресите на всички клиники в БГ.Прецени къде ще ти е удобно, как ще ти е удобно.Тук не вяврам да ви излезе 10 000 Е ин витрото, но може да стигне до 10 000лв.За твое успокоение, ако това ще те успокои, в Бг като подадеш документи да ползваш държавния фонд за субсидиране се чака около година, за да те одобрят.

Понеже компа ми забива, влез на началната страница на САЙТА на Зачатие там има раздел клиники по стерилитет.Адресите на всички клиники са там.В Форума вече има мнения за всяка клиника.Ако нещо те интересува за специалист аз мога да дам ЛИЧНОТО си мнение от срещи с повечето от тях и с техни пациенти.

Успех и не се отчайвай, винаги има изход, винаги!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 23, 2013, 12:09:51 »

Здравейте, момичета! В периода 9-11 април 2013 г. бях в ову. Точно тогава съвсем планирано и целенасочено  направихме опит за бебо. Днес - 23 април 2013 г. си направих кръвен тест. Пред мен е резултата, но тъй като в момента съм на работа и под напрежение, а и изчетох дотук доста противоречиви коментари за стойностите, искам и аз да ви попитам: Как ше изтълкувате стойност: beta HCG ( серум )   24.66 mIU/mL? Бременност ли е или не/ Прочетох различни мнения по въпроса и сега питам и Вас. Отговорът Ви ще бъде много важен за мен! Предварително  благодаря на тези от Вас, които ще откликнат! Успех на всички:)
Бременна си.Пусни си тест след 48 часа да видиш как се удвоява.
Бера има много БГ клиники и цените са доста по поносими.
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #245 -: април 23, 2013, 12:41:51 »

А ако още днес си направя тест за бременност, дали ще ми отчете? Питам, защото концентрацията на хормона в кръвта е по - голяма (поне така са ми казвали и именно поради тази причина реших да направя направо кръвен). Мисля, че не е рано за уринарен тест за бременност. Вие как мислите! Момичета, много Ви благодаря за отговорите, много е важно за мен, тъй като ми е за пръв път, а и точно в момента не знам към кого да се обърна, освен към Вас. Говорих с гинеколога си, чак в петък ще е на работа, трябва да чакам...Затова ми оставате само вие. По принцип трябва да ми дойде менструацията на 27 април, така, че мисля, че теста ще ми отчете! Приемам всякакви съвети. А кръвния - разбира се, че ще го направя след 2-3 дни, а дотогава ще направя днес след работа още, макар че знам, че е препоръчително да се прави със сутрешна урина. все пак се надявам да ми отчете smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 23, 2013, 15:14:01 »

joyjoy уринен тест можеш да си направиш когато пожелаеш мила. Въпроса е в това, ако не ти отчете все още да не се отчайваш и да правиш пребързани заключения. Можеш да си направиш днес и след два дни пак...никакъв не е проблема. Имай в предвид че чертичката ще е много бледа, но ако я има си е + тест good . Успех give_rose

Благодаря ви за подкрепата и за мненията милички. give_rose
В интерес на истината, малко се съмнявам дали ще ни удобрят във фонда за инвитро в бг, при положение че тука вероятността да ни отхвърлят е много голяма. Ако беше просто инвитро нещата бяха много лесни, но при тази селекция, която се оказва толкова скъпа...ще направят няколко инвитрота за тези пари...не знам...мои си разсъждения. Днес чакам да ми се обади една лекарка по репродуктивно здраве да видим какво ще ми каже, и какво може да направи по въпроса, но още не се обажда  angry

Маги ще погледна в зачатие  където ми каза, а за личното ти мнение разбира се че ще ми е много полезно и ще съм ти благодарна ако споделиш на лични  give_rose

Успех на всички!!!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 23, 2013, 16:46:00 »

джойджой няма смисъл от уринен тест,какво по сигурно от кръвен,просто изчакай,гинекологът какво ти каза? по принцип когато са ниски стойностите като твоите лекарите съветват след два дни нов кръвен,по начина по който се изменя хормона се разбира какво има.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #248 -: април 23, 2013, 17:18:09 »

BeRa, без да имам личен опит с клиниките и фонда в БГ, впечатленията ми са, че нещата са добре организирани, а вероятно и цените ще са по-добри. Маги може да те посъветва по-компетентно. Колкото и да ви е тежко в момента, смятам, че е добре, че знаете с какъв проблем имате да се справяте. Знаете и какво трябва да се прави; въпрос на повечко организация и средства е. Не, че много те успокоих, но все пак pardon Успех!

joyjoy, ако менструацията трябва да ти дойде на 27-ми, е много възможно да не ти отчете уринния тест. Ако все пак решиш да правиш, вземи си от тези за ранна диагностика. На мен такъв ми отчете правилно на 10-11 ден след овулация.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: април 23, 2013, 17:36:55 »


Благодаря ви за подкрепата и за мненията милички. give_rose
В интерес на истината, малко се съмнявам дали ще ни удобрят във фонда за инвитро в бг, при положение че тука вероятността да ни отхвърлят е много голяма. Ако беше просто инвитро нещата бяха много лесни, но при тази селекция, която се оказва толкова скъпа...ще направят няколко инвитрота за тези пари...не знам...мои си разсъждения. Днес чакам да ми се обади една лекарка по репродуктивно здраве да видим какво ще ми каже, и какво може да направи по въпроса, но още не се обажда  angry

Маги ще погледна в зачатие  където ми каза, а за личното ти мнение разбира се че ще ми е много полезно и ще съм ти благодарна ако споделиш на лични  give_rose

Успех на всички!!!
Бера нещата във фонда не зависят от цената на процедурата.По принцип фонда поема до 5000 лв за процедура,а дали ще сте одобрени зависи от проблема и се изискват набор от изследвания и документи.Ето това е сайта на форума http://www.far-bg.org/ и в него е описано всичко.Чака се около година и обикновенно всичко се оформя от клиниката която сте избрали.Прочети хубаво дали вашия проблем се покрива и можеш да си придвижиш документите.Освен това се изискват и платени здравни вноски на двама ви.Стискам палци всичко да се нареди.Ако мога да помагам съм насреща.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: април 23, 2013, 20:19:16 »

Момичета, за първи път се включвам тук, макар че ви чета от месеци.
BeRa, не се отчайвайте, мои близки приятели минаха по абсолютно същия път и сега гушкат страхотни близначки на почти две годинки. Клиниката беше в БГ, не знам колко пари струваше процедурата (със сигурност не е била 10 хил евро huhhuh.gif ), знам само, че не беше лесно, но с много желание и положителна нагласа успяха за около 2 години да се справят с всичко (от изследванията при кого е проблемът до успешно изкараната бременност). Стискам ти палци!
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #251 -: април 24, 2013, 08:03:46 »

Вчера направих уринарен тест - показа ми една мноооого, ама много бледа, почти незабележима чертичка! На 27-ми трябва да НЕ ми дойде, може би затова е още рано за категориче резултат! Утре пак ще си направя кръвен тест - ако стойностите за значително по - високи от вчерашните, което силно се надявам, значи е ясно! Дано всичко е наред!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: април 24, 2013, 08:09:28 »

joyjoy l в момента е много рано за всичко.Направи си втория кръвен тест за да видиш дали се удвоява правилно хормона и просто изчакай след това около 2 седмица до първи преглед.Заедно с кръвния можеш да си пуснеш и прогестерон.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: април 24, 2013, 08:50:54 »

joy joy и аз мисля, че прекалено много бързаш. Ако наистина си бременна, няма как да го изтървеш. Обаче ако се пренавиваш и се окаже, че няма нищо, остава едно голямо разочарование. Изчакай, бъди спокойна и като ти закъснее 2 седмици, тогава иди на доктор. Все пак докторите на са гадатели и трябва плода да е стигнал до определени размери за да се види дали всичко е наред!
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #254 -: април 24, 2013, 10:01:19 »

Прави сте, момичета! Благодаря за адекватните съвети! Утре ще си направя втори кръвен тест (както ми каза лекарката - да напрая  48 часа след първия и то ще се види), а в петък имам записан час , за да види резултатите! След консултация при нея ще бъда и по - спокойна!
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines