Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 12:26:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременност, майчинство и закони част 3 !!!  (Прочетена 149970 пъти)
 
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: май 27, 2010, 20:48:58 »

Додо, здравните осигуровки са свързани с ползването на болничните по врема на бременността и 45 дневния преди термина. Ако си с прекъснати здравно-осигурителни права нямаш право на болнични. Няма нищо общо с обезщетението за майчинство.

Да, то се взима под внимание само за болничните. Ама то и аз така съм го обяснила, че друго се разбира. Но да, общо взето ако си с непрекъснати права нямаш право на болничен. Wink
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: май 27, 2010, 23:16:51 »

Да, то се взима под внимание само за болничните. Ама то и аз така съм го обяснила, че друго се разбира. Но да, общо взето ако си с непрекъснати права нямаш право на болничен. Wink

Ако си с непрекъснати здравно-осигурителни права ИМАШ право на болничен.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #422 -: май 28, 2010, 07:20:37 »

Относно болничния този, който е 45 дена преди термина - имаш право на него и при тава ти е задължителен, аз в началото се интересувах дали ако се чувствам добре мога да работя до последно и ми казаха да, но до преди тези 45 дена, а след това не акушер-гинеколога при когото си записана на ЖК е длъжен да ти го пусне и при това за не по-малко от 45 дена.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: май 28, 2010, 14:03:03 »

Ако си с непрекъснати здравно-осигурителни права ИМАШ право на болничен.

Ох, да де... Благодаря ти, Рени.. Аз нещо грам не съм в час какво пиша. Хората съвсем ще се объркат кой какво pleasantry Аз се опитах да съм полезна, то какво се получи.... crazy
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: май 28, 2010, 14:49:00 »

Относно болничния този, който е 45 дена преди термина - имаш право на него и при тава ти е задължителен, аз в началото се интересувах дали ако се чувствам добре мога да работя до последно и ми казаха да, но до преди тези 45 дена, а след това не акушер-гинеколога при когото си записана на ЖК е длъжен да ти го пусне и при това за не по-малко от 45 дена.
Не съм много съгласна. Не е задължителен този болничен. И ако искаш може да не ти го издадат от датата , на която ти се пада. Мен акушерката ме пита , дали искам да го ползвам.Ако на мен ми се падаше след средата на месеца, нямаше да си го пусна от тогава, а щях да си работя до края на месеца. Братовчедка ми така направи  good
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: май 28, 2010, 19:13:30 »

задължителен е,всичко друго са комбинации от страна на акушерките или незнание пак от тяхна страна.може да се варира в датите ако се промени датата на термина
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #426 -: май 28, 2010, 23:53:49 »

Относно 45 дневния болничен на мен ми казаха, че е задължителен и макар че аз исках да ми го пусне с по-късна дата, за да използвам още малко платен болнични(което в моя случай ми бе по-изгодно) лекарят ми ми каза, че не е възможно. Вярно е, че все пак съм чувала за комбинации и врътки в татата на започване на този болничен, но не може да не ти го пуснат. Чувала съм варианти, в които бременните получават този болничен и все пак работодателя ги допуска до работа, но това също не е законно и във фирмата, в която аз работя нямаше как да стане.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: май 29, 2010, 08:24:55 »

От мнението написано от малинката останах с впечатлението, че 45-дневния болничен не е платен  blush - така ли е?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #428 -: май 29, 2010, 11:38:35 »

Рени, не ме плаши аз знам, че се плаща както всеки друг болничен, който се взима. Просто в моя случай болничните се заплащат по-ефтино отколкото дните в които ползвам платена отпуска. Освен това платената отпуска доколкото знам влиза след това в изчислението на майчинството докато дните в които се ползва болничен не.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: май 29, 2010, 11:43:10 »

Малинката, не съм искала да те плаша. Явно аз съм разбрала, че си в болничен, а не в отпуск и от там е дошло объркването ми.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: май 29, 2010, 15:12:23 »

Освен това платената отпуска доколкото знам влиза след това в изчислението на майчинството докато дните в които се ползва болничен не.

Не е вярно и болничните влизат при изчисляването
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: юни 04, 2010, 20:22:29 »

От мнението написано от малинката останах с впечатлението, че 45-дневния болничен не е платен  blush - така ли е?

А как бе?! Във всички случай е платен.. няма как да не се плати, при положение че той се полага законово на всяка бъдеща майка. Аз поне така знам
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: юни 05, 2010, 06:29:22 »

Момичета, имам един въпрос, на които порових се в темата, но нещо неможах да намеря отговор. Може ли да прехвърля майчинството на майка ми, която е пенсионерка и ако го направя ще й спрат ли пенсията? Благодаря и се извинявам, ако сме го коментирали, но не съм открила отговора тук give_rose
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: юни 05, 2010, 16:15:42 »

Рени,аз доколкото знам трябва да се подаде молба до дирекция "Социално подпомагане",там вече ще ти кажат какви документи се изискват,мисля,че не се спира пенсията,обаче майчинството е в размер на минималната работна заплата и се прехвърля директно върху детегледачката(бабата). И мисля,че имаше някакъв минимум от колко месеца на детето може да се наеме такъв тип детегледачка.
За всеки случай потърси из интернет какво пише за програмата "В подкрепа на майчинството"
Активен
whiteangel
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #434 -: юни 06, 2010, 14:45:31 »

И аз мисля, че можеше, но трябва по-обстойно да проучиш точно как стават нещата!
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines