Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 14:17:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фън Шуй  (Прочетена 32448 пъти)
 
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« -: февруари 19, 2010, 17:10:17 »

Правя тази тема, защото напоследък е все по разпространено това....... мислене  pardon
Аз лично много се интересувам, може би защото съм леко суеверна а и е практично и приятно.
Предлагам място за новости и изпитани методи. good



Аз започнах с цвете в най левият ъгъл на стаята , остана  и течаща вода да сложа там  cap смятам да е малко фонтанче  Wink
« Последна редакция: февруари 19, 2010, 17:12:39 от [X] dgudge » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 12, 2010, 16:01:33 »

Фън Шуй съвети за СПАЛНЯТА

Човек прекарва около две трети от живота си в спалнята. Затова има някои специални изисквания за това помещение.
* Спалнята трябва да е уютна и да създава чувство на спокойствие. Човек е най-уязвим когато спи. Тогава той е податлив към "Ци на лошия късмет", която носи нещастия, злополуки и загуби. Спалнята не трябва да е преходна, а да има само една врата. Таванът не бива да е скосен или да има открити греди – това носи напрежение и лоши енергии в помещението.   
* Трябва да се постараете през деня в спалнята да влиза максимално количество Ци. Проветрявайте, дръпайте пердетата,за да влиза повече слънце.
*Позицията на логлото е от изключително значение. То задължително трябва да се намира до стена, за да има опора. Не е добре леглото да е под прозорец – Ци излита през прозореца и има опастност спящият да не получи необходимата му за “презареждане” енергия. Спящият не бива да бъде с положение “крака към вратата”, което във Фън Шуй е известно като "позицията на мъртвеца".
* Не поствяйте леглото под открита греда - гредите носят в енергийно напрежение, което предават под себе си. Скосените тавани също внасят объркана енергетика в спалнята.
* Ако помещението го позволява, леглото е най-добре да бъде ориентирано с таблата  на север. Избягвайте леглата с остри ъгли на таблите.
* Огледалата в спалнята не се препоръчват. Ако има такова на дамската тоалeтека, то не бива да отразява леглото. Това причинява проблеми между спящите партньори. Водни украси и аквариуми също не са желателни. Те смущават съня чрез силните си енергии.
* Цветове за пода и стените са пряко свързани с вкусовете на обитателите на спалнята. Това важи особено силно за детската спалня.
* Не поставяйте картини в спалнята. Те активират енергии, които идват в повече за нуждите на това помещение. Телевизор и компютър в спалнята са лош Фън Шуй.
* В семейната спалня може да поставите фигури на двойка лебеди или патици мандаринки. Патиците са чудесен активизатор на съпружеските отношения.
* Не превръщайте спалнята в склад за вещи и дрехи. Под леглото не трябва да е пълно с ненужни предмети, защото носят стари енергии и смущават съня. Може да поставите под него пари или бижута – когато спите върху тях, това означава, че сте над тези неща, защото сте ги постигнали
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 13, 2010, 23:33:32 »

Е случайно сме спазили тези плавила  girl_wink Аз се чудя защо ми е толкова приятно в новата квартира , за разлика от старата  danceg
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 14, 2010, 14:44:11 »

Хаха ние нямаме нито едно, ама нито едно спазено...вратите са две, леглото е под прозореца, спим с краката към вратата, имаме доста огледала, под спалнята трупам ненужни вещи  и т.н. и т.н.  blum
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 14, 2010, 16:58:31 »

 sarcastic ами значи е време за промяна  Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 14, 2010, 18:07:05 »

sarcastic ами значи е време за промяна  Wink

Ами то покрай опитите да вместим креватчето станаха всички тия неблагоприятни промени  Wink

Между другото сега сериозно ... преди имахме огледала непосредствено срещу леглото, умирах от главоболие, с риск да изглеждам леко луда обявих че искам разместване на стаята и факт е че когато махнахме огледалата (пак са в стаята но далеч от леглото) спя по добре и не страдам от главоболие  good Тъй че аз вярвам в тия неща и един ден когато имам мой дом ще се стремя да спазя възможно най голяма част от правилата  Wink
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 15, 2010, 12:33:51 »

Хаха ние нямаме нито едно, ама нито едно спазено...вратите са две, леглото е под прозореца, спим с краката към вратата, имаме доста огледала, под спалнята трупам ненужни вещи  и т.н. и т.н.  blum
Оххх и ние така.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 15, 2010, 14:11:01 »

Страхотна тема - аз лично съм фен на ФШ. Наскоро си купих и книга, но още не ми е останало време да я прочета. Обещавам да споделям и тук информация от нея.

Това за леглото - според ФШ най-добре като лежите да имате видимост към вратата, за това леглото е добре да е на стената срещу или в ляво от вратата, но не и на нейната стена. Просто, когато е на отсрещната стена, не бива да е точно срещу вратата, а в страни от нея, за да не се получава тази позиция на мъртвеца.

Освен това хората се делят на източен и на западен тип и сподер типа се определя посоката на леглото, както и посоката на входната врата. Ако двамата съпрузи са различен тип, то леглото ще е в посоката на единя, а спрямо посоката на другия, ще се направи кът в къщата благоприятен за него.

Цветовете на спалята трябва да са студени (синьо, виолетово и т.н.). Ако се сложи нещо в златисто, то ще подобри сексуалните отношения на партньорите. Същото важи и за цветята с бели цветчета.

Според ФШ, ако спалята ви е в прасковен цвят, това ще подтикне партньорите към изневяра.

Леглото не бива да е залепено за стената, а от двете му страни да се минава спокойно и да е еднакво. Т.е. ако от едната страна има нощно шкафче, то и от другата трябва да има.

Толкова от мен за днес girl_wink
« Последна редакция: март 15, 2010, 14:15:44 от lionelsa » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 15, 2010, 14:38:19 »

 Bravo на джудже за хубавата тема.
наистина напоследък е все по "модерно" да се съобразяваме с фън шуй. макар че в кварирата в която сме е толкова наблъскана с мебли че нямам думи, но по настояване на майка ми която много се интересува от ФШ махнахме огледалото срещу входната врата.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 15, 2010, 15:03:57 »

И аз си купих книжка за Фън Шуй правила за обзавеждането като взе да му се вижда края на нашия многоочакван апартамент.
Ама, да ви кажа много се разочаровах, защото WC-то ни е точно в сектора на Богатството, а вътре в помещението (то е баня и WC заедно) - тръбите точно пак са в този сектор - много неблагоприятно разположение за нашето финансово бъдеще  huhhuh.gif  tease
Иначе, смятаме да слагаме леглото от лявата страна спрямо вратата на спалнята (не че имаме друг избор). Имаме огромни прозорци (френска тереска) на дневната, така че ще ни влиза много светлина. Също така - мисля в спалнята да няма огледала, както и срещу входната врата на апартманета.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 15, 2010, 15:59:30 »

И ние вече се преместихме на квартира вчера и леглото ни е от лявата страна на вратата на спалнята, нямаме огледало там, а в коридора срещу вратата на банята.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #11 -: март 15, 2010, 16:59:54 »

Момичета, аз се излекувах от тая болест ФШ като отидох на лекция на една много прехвалена ФШ-специалист. Тя наговори такива смешки и изпадна в самопротиворечия толкова пъти, че след лекцията бях тотолно загубена за идеята. Може би, работата е в това, че аз съм ориентирана към точните науки и такива "иди ми-дойди ми" тълкувания не могат да ме убедят в каквото й да е. Тя самата призна, че по много въпроси, различните ФШ-школи и специалисти не са на едно мнение, което за мен означава, че ФШ позволява толкова свободно тълкуване колкото са специалистите в областта. На лекцията жената, обаче, каза едно нещо, в което аз абсолютно вярвам - каза, че ако се вслушаш във вътрешния си глас и наредиш къщата си по усет, така, че на теб да ти е уютно и комфортно, почти е сигурно, че съвсем незъзнателно си спазил правилата на ФШ.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 15, 2010, 17:06:01 »

Аз съм абсолютно съгласна с Кларафина. По наше вътрешно убеждение така сме подредили дома си, че да ни е уютно. Не обичам да натрупвам с вещи около себе си и това ми дава възможност да дишам.
Когато се местихме, бях взела една книга за ФШ и гледах какво можем да направим и как да боядисаме - щеше да стане като в цигански катун ако бях спазила всичко и даже разположението на стаите беше абсурдно според ФШ.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 15, 2010, 17:15:50 »

Това за вътрешното усещане е много вярно. До сега каквото и да съм направила по усет, се оказва много сполучливо danceg

Докато живеех в София по едно време не знам какво ми хрумна и преместих цветята в единя ъгъл на стаята. По-късно разбрах, че там бил къта на парите в нашата къща и така съм го активирала. Не знам, дали случайно или заради тази ми постъпка, но аз минах на по-добре платена работа и то съвсем неочкавано, а милото го повишиха. pardon

След като сложих снимка с майка ми в ъгъла на семейството, отношенията ни се подобриха. Което ме кара да се замисля, че и сега трябва да го направя  funnytooth

Разбира се, не бива да рубуваме на всичко написано, а да взаимстваме каквото ни допада. Но това, което аз съм чела за ФШ е много красиво и семпло и определено ми допада като стил. Не съм попадала на никакви абсурди и кич. good
« Последна редакция: март 15, 2010, 17:18:19 от lionelsa » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 15, 2010, 17:23:25 »

Докато живеех в София по едно време не знам какво ми хрумна и преместих цветята в единя ъгъл на стаята. По-късно разбрах, че там бил къта на парите в нашата къща и така съм го активирала. Не знам, дали случайно или заради тази ми постъпка, но аз минах на по-добре платена работа и то съвсем неочкавано, а милото го повишиха. pardon

Тогава май аз трябва да сложа някой бамбук в нашата баня - поне той може да вирее там  good

Иначе, съм съгласна и аз за усещането, също и мисля, че има толкова много книги и статии за фън шуй и приложението му, че сигурно половината поне са измислица на някой.
Затова, аз поне въм възпирела нещата, които ми харесват и допадат на моя вкус, останалите - не  pardon
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines