Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 03:07:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Нашите коремчета и ...след раждането 2"  (Прочетена 71027 пъти)
 
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: февруари 28, 2011, 14:27:34 »

   Аз все още не мога да се изкажа по въпроса, защото се "изчиствам". След известно време ще кажа как е при мен  smile
   А сега да ви се покажа ... 25 дена след раждането. Този шкембак ми той така от седмица и половина вече и невярвам повече да се прибере, ще трябва да се правят упражнения, май  blum
ПП: Само не ми гледайте не доспалата физиономия и "официалното" дневно облекло  tease


* P1070321.JPG (74.24 KB, 389x654 - видяно 686 пъти.)
« Последна редакция: февруари 28, 2011, 14:30:43 от *mama Eli* » Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 28, 2011, 15:48:07 »

Ели, въпреки, че си недоспала, изглеждаш добре - жизнена  Bravo. Ще се прибере още коремчето, сигурна съм, но и упражнения ще трябват. Сега не мисли за това  good. А за облеклото, ми то и мойто беше такова първия месец и половина...само по пижама и тениска джитках в нас  tease
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: март 01, 2011, 21:27:33 »

*mama Eli*, ще се прибере още коремчето, аз бях така почти месец, че и отгоре, а сега...няма да каже човек, че 2 бебета е имало вътре. Матката ще се свие напълно и след това и коремчето. При мен пъпчето беше доста изпъкнало, каот копче стана, то се прибра преди да речем месец, но още има какво да се желае.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: март 01, 2011, 23:00:11 »

mimozka, благодаря ти, много си мила както обикновенно. А що се отнася до облеклото - то за момента е най - удобно  good
gostenka_82, надявам се да се прибере още, че иначе тежко ми. А пъпчето ми е даже хлътнало, въобще не ми е било "изкокнало" и с него нямам проблем.
   За първи път през живота си си виждам толкова голям корема (като изключим бременността) и на всичкото отгоре супер отпуснат. Никога съм нямала такъв корем и затова се притеснявам, но все пак е още много рано и се надявам с течение на времето (но не много) всичко да си дойде на мястото. 
Активен
cRy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 74



« Отговор #139 -: март 02, 2011, 12:43:13 »

Момичета интересно ми е-ако коремът преди раждането ми е супер стегнат и прибран,след раждане със секцио възможно ли е той да стане отново така,както е бил и преди,или малко и много си остава мек и отпуснат. pardon
извинявам се за малко тъпия въпрос:)) но е вълнува:)) blush
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: март 02, 2011, 12:55:37 »

Cry,всичко си е до физиология на жената,ако имаш еластична кожа и не напълнееш много по време на бременността най-вероятно ще ти се прибере корема и с упражнения естествено,но пак е много относително.Всяка жена се възстановява различно,някои веднага си връщат формата,други след няколко години,трети изобщо не си я връщат.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 02, 2011, 20:06:01 »

Момичета интересно ми е-ако коремът преди раждането ми е супер стегнат и прибран,след раждане със секцио възможно ли е той да стане отново така,както е бил и преди,или малко и много си остава мек и отпуснат. pardon
извинявам се за малко тъпия въпрос:)) но е вълнува:)) blush

Значи няма как да ти атрофират мускулите толкова от една бременност, че положението да е плачевно след това. Но има много заблуди относно стегнатия корем. Първо, повечето сравнително млади сравнително здрави хора имат нормално развита мускулатура на корема. Това, което се вижда като провиснало и грозно, са подкожните мазнини. Ако загубят мазнини, повечето хора ще имат плочки и без упражнения. Изправеният стоеж, носенето на тежести в ръце и ходенето достатъчно стягат коремната стена. При жените както знаем, тези досадни мазнини по телата ни са заради хормоните и малко можем да направим за тях. С годините става все по-зле. Това, което се постига чрез упражненията, е по-добра стойка, което автоматично стяга корема и разпъва по-равномерно тлъстинките и цялостно стягане на мускулатурата не само на коремната стена, но и отстрани, което позволява да не изглеждаме като прищъпнат козунак. Естествено след бременността тялото и мускулатурата ни са безкрайно изтормозени, но природата ни е проектирала така, че да го преживеем.

Е, след раждането няма да сме същите. Такъв е животът. Но и ако всичко с хормоните и здравето ни е наред, ще се възстановим до прилично положение, не безкрайно различно от началното. С риск да си спечеля дъжд от гнили домати, ти казвам - кърми. Помага. А гледах плакати, че предлагат процедури за оправяне на фигура след раждане. Ако толкова се ужасиш от себе си, може да прибегнеш и към това... Варианти има, животът продължава.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: март 02, 2011, 22:01:08 »

С риск да си спечеля дъжд от гнили домати, ти казвам - кърми. Помага.

Напълно подкрепям, в моя случай кърменето също много помогна  smile

Моят корем е дори по-слабичък от преди да забременея, но аз качих само 9 кг.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: март 03, 2011, 20:04:50 »

Оф... всичко си е до физика.Аз като кърмя - корема си ми е все едно съм родила преди месец.При това от 2 месеца правя коремни преси по 2 пъти на ден.В дънките от миналата зима не мога да си вляза.Уж посвалих натрупаните килограми през бремеността, а пък в дънките не влизам. sad
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 06, 2011, 12:38:18 »

Здравейте..моето място все още не е тук,но не намерих др подобна тема.бих искала да попитам по време на бременността с нарастването на корема се нацепва кожата получават се стрии,моя корем съм го мазала с различни кремове за бременни,с мас,с бебешко олио,но кожата ми е мн чувствителна и така се нацепи,че  Oh my ... нямам чисто място и стриите са червени и дълбоки...та бих искала да попитам това може ли да се оправи след раждането по някакъв начин или да забравя за банските...пък не съм качила много килограми през бременността само 12-13 до момента..Благодаря предварително и се извинявам ако мястото на моя въпрос не е тук... give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 06, 2011, 12:51:50 »

Рано ми е да пускам снимка на коремчето си тук, но и моя е ужасно мек и отпуснат sad А винаги съм се гордеела с плоския си корем (поне това ми е било наред с тялото blum ). И моето пъпче така и не изхвръкна през бременността, а сега е още по-вдлъбнато, като кладенче направо tease Вода да пиеш от там funnytooth
Знам че е рано да очаквам чудеса, но искрено се надявам да се прибере след няколко месеца поне. Аз също кърмя засега, дано и това допринесе наистина smile
Упражнения кога най-рано мога да започна, ако съм раждала естествено? След 3-4 месеца, или по-късно?
« Последна редакция: март 06, 2011, 12:53:24 от sunray » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: март 06, 2011, 19:32:51 »

Най-доброто средство за сваляне,тлъстинките по корем4ето е доброто старо кардио good
3м след секциото ве4е ти4ак през ден на пътеката във фитнеса.Свали ли се излишното се запо4ва със стягане.Не може коремни преси при нали4ието на слой задържана мазнина.Коремните о4ертават мускулите,може да ги имаме,но няма как да се виждат при положение,4е над тях сланинките стоят good
Съветът ми е-кардио/степер,колело,пътека,най-добре ти4ане в парка/след свалянето на кг запо4нете със стягане и коремни.Кога и по колко-консултация с док good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: март 06, 2011, 19:39:56 »

Не може коремни преси при нали4ието на слой задържана мазнина.Коремните о4ертават мускулите,може да ги имаме,но няма как да се виждат при положение,4е над тях сланинките стоят good

Така знам и аз good
Да, напълно съм съгласна, че пот трябва да се лее, за да оправим положението blum
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: март 09, 2011, 11:06:24 »

момичета, дойде и моя ред да се покажа...  blush blush
Мама Ели имаш прекрасно 25 дневно коремче  Bravo Bravo Bravo
Аз знам, че има още какво да се желае, но всичко постепенно. Нося си гащи тип колан за пристягане, но смятам другия месец да започна активно да стягам коремчо  smile


« Последна редакция: март 09, 2011, 11:18:23 от ♥Сиси♥ » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: март 09, 2011, 11:12:27 »

момичета изглеждате страхотно толкова кратко  време след раждането Bravo

имам едно питане, и незнам дали тук му е мястото, но не намерих по-подходяща тема. тези от вас които са раждали секцио колко дни след това почнахте да носите колан, и мазахте ли белага с нещо за по-бързо зарастване и заличаване на белега?
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines