Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 19:41:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шаферката - втора булка - 2 част  (Прочетена 194016 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: март 19, 2010, 19:57:30 »

ееее тогава определено няма да ти трябва шаферска рокличка, а направо рокля. извинявай, но понеже беше цитирала пост, който касаеше рокли за малки шаферчета и затова.
не знам дали има под наем, а ушиване или закупуване определено поне 200 лева
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #406 -: март 19, 2010, 22:41:35 »

Момичета, аз много четох, но като цяло шаферките тук в България са все малки момиченца и те нямат никаква роля. А аз мисля да направя шаферки ( по скоро те настояват повече) моито най-добри приятелки. Идеята ми е или да са облечени еднакво, или поне в един и същи цвят ( те си знаят как ще постигнат консенсус). Само едно не ми е ясно, освен за атрактивност, най-вече по снимките, имат ли други "важни" задължения. И в кои моменти трябва да са до мен? Църква? Ритуална? Някой има ли идея?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: март 19, 2010, 23:05:50 »

ами в общи линии това е малко западна традиция, в българия  има трфадиционно 2 големи шафера- мом4е и моми4е, в чужбина имат роли повече шафери  - четат разни текстове и др,
в българия стоят зад кумовете при рутуалие, помагат, раздават подаръци, приемат подаръците и ги носят и такива работи, нямат специални функции
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: март 19, 2010, 23:32:33 »

Всъщност шаферите са си стара българска традиция. Както съм писала и по-напред в темата. Те са най-близките приятели на младоженците и им помагат по подготовката на сватбата. (едно време са имали доста задачи). Днес помагат предимно при вземането на булката, настананшването на гостите, приемането на подаръци от гостите, играта с пилето и тортата.

Активен
eva_87
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 178



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: март 20, 2010, 00:46:53 »

ееее тогава определено няма да ти трябва шаферска рокличка, а направо рокля. извинявай, но понеже беше цитирала пост, който касаеше рокли за малки шаферчета и затова.
не знам дали има под наем, а ушиване или закупуване определено поне 200 лева
Не съм съвсем съгласна blushИма и доста по-евтини хубави готови рокли,пък за шиене да не говорим.
Активен
Marinita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #410 -: март 20, 2010, 15:26:36 »

Ето като тази шаферка 
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: март 22, 2010, 12:46:54 »

ами аз тези дни много обикалях магазините, защото ще си купувам рокля за кума, и повечето неща бяха 250-300- 400 и то в евтините магазини, не знам шиене колко ще излезе, но ако е с хубави палтове, пак ще е скъпо.
Marinita, колкото до снмката по-горе всеки си преценява, на каква сватба отива и как де облечен, но на мен  не ми се струва подходяща тази рокля за сватба въобще, а още повече за шаферка.
 и пак казвам всеки си преценява по свой вкус и преценка.
Активен
kisyova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #412 -: март 22, 2010, 15:09:25 »

 Здравейте и от мен!
Относно ролята на шаферите, да те са първите помощници на булката ,а в последствие и на младоженеца. Ако правите църковен брак, те стоят зад кумовете и в някои моменти помагат...

А във връзка с официалните рокли - продавам страхотна, елегантна рокля, черна, дълга, подходяща за официални поводи, чисто нова е, с етикет. Ако някой се интересува, да пише, мога да пратя снимки!
Активен
Marinita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #413 -: март 24, 2010, 20:11:37 »

Шаферката за кое помага на булката от-до? smile А и имам още 1 въпрос шаферката в колата на младоженците ли се вози huhhuh.gif
Активен
slaveia87
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: март 24, 2010, 22:52:23 »

Шаферката за кое помага на булката от-до? smile А и имам още 1 въпрос шаферката в колата на младоженците ли се вози huhhuh.gif
не в друга кола си се вози  smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: март 25, 2010, 10:08:00 »

Шаферката за кое помага на булката от-до? smile

Това го определя булката.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: март 25, 2010, 10:30:44 »

Здравейте момичета, малко ангажиментите ме завладяха, та по отдавна не бях успявала да вляза да видя какво се случва. Аз напредвам с шаферките -2 от 4 напълно готови, всяха си роклите вече у дома. Номер 3 е на финална проба и си я взима веднага, а номер 4 още малко остана. Искам да ви кажа, че ходих на всички проби на моите мили шаферки - за съжаление не бяха едновременно, но беше прекрасно! За шиене с мега отстъпки е 50 лв на рокля, плата ми излезна по 32 лв. т.е. роклята струва 82 лв. Не е малко, но за това което се получи си струва.  good  и на вичките шафери им станаха ризите  Bravo
Активен
Marinita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #417 -: март 25, 2010, 12:46:36 »

Това го определя булката.

Тя Незнае blush crazy
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: март 25, 2010, 13:22:48 »

Тогава прочети това
Активен
slaveia87
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: март 25, 2010, 14:10:56 »

Здравейте момичета, малко ангажиментите ме завладяха, та по отдавна не бях успявала да вляза да видя какво се случва. Аз напредвам с шаферките -2 от 4 напълно готови, всяха си роклите вече у дома. Номер 3 е на финална проба и си я взима веднага, а номер 4 още малко остана. Искам да ви кажа, че ходих на всички проби на моите мили шаферки - за съжаление не бяха едновременно, но беше прекрасно! За шиене с мега отстъпки е 50 лв на рокля, плата ми излезна по 32 лв. т.е. роклята струва 82 лв. Не е малко, но за това което се получи си струва.  good  и на вичките шафери им станаха ризите  Bravo
me4enceto 82лв за рокля е доста добра цена...на мен едната ми излиза 180лв и все пак са 7 на брой  smile. me4enceto ще се радвам да покожеш снимки на модела, сигурно са станали много хубави
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines