Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 12:00:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шаферката - втора булка - 2 част  (Прочетена 194011 пъти)
 
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 28, 2009, 17:42:34 »

cvety_84 разбира се че може сестра ти да ти е шаферка, на мен средната ми сестра ще е главна, а малката ми сестра ще е една от трите малки шаферки. Знам и за много други които правят братя, сестри шафери, даже мисля че това за тях е най-чаканата покана.
Благодаря ти ¤ Enigma ¤ , за налагането на мнение съм твърдо зад теб,  diablo направо побеснявам и режа доста серизно, това си е нашия ден...
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 29, 2009, 10:12:13 »

Благодаря за отговора Cinderella.. Моята баба също постоянно се меси и даваакъли кое как трябва да е , та от нея чух че сестра ми не можело да ми е шаферка..не че ми пука какво казва баба, аз я отрязох, но все пак исках да знам как стоят нещата, искам всичко да е ОК.   smile
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: февруари 17, 2009, 21:52:35 »

Здравейте момичета, имам въпросче относно шаферите. Ще имам 3 шаферчета (2 момиченца и едно момченце). Момчето е племенника ми и не е проблем. Но момиченцата са на моя братовчетка детенцето и на братовчедката на милото. И тъй като двечките са от различни градове, и може би няма да се видя с тях след като си купя рокля. Та въпроса ми е, дали е задължително техните роклички да са в цвят като моята рокля, или поне подобен. Четох в предните постове относно разходите по тях. А като се замисля ще е много сладко двете да са с еднакви роклички. Но незнам как ще стане. Ако някои е имал подобен проблем, ще се радвам на съвет
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 18, 2009, 01:16:44 »

cvety_84, моят брат беше единият шафер на нашата сватба, а първата ми братовчедка - другата. Не смятам, че това трябва да е проблем и да те притеснява. Та нали и за тях това е голямо събитие и те с нетърпени чакат да дойде този ден. Например брат ми, като му казахме че той ще е "помощник" на шаферката, само където не подскочи от радост. И като започна с едни въпроси... "Аз какво ше правя?", "Какви са задълженията на шафера?" и т.н. - вълнение голямо. Все пак ти си решаваш.
leni_beni_ , не е задължително техните роклички да са като твоята. Може да избереш някакъв акцент, който присъства в твоята и да помолиш родителите им той да присъства, когато копуват рокличките на шаферките. Наистина ще е много сладко да са еднакво облечени. Зашо напр. не попиташ в магазина, от който ще се вземеш твоята рокля дали нем огат да направят 2 еднакви шаферски (до колкото разбирам те ще са с теб при взимането на твоята). Много магазини предлагат и услугата доставка по домовете

Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 18, 2009, 08:48:33 »

 а има ли значение колко са шаферчетата? защото освен големите шафер и шаферка ще имам две малки шаферчета - едното е на 3г, а другото е бебче на 1г, дали трябва да са четен брой или нечетен или няма значение? 
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 18, 2009, 14:25:24 »

и аз немисля че има определена бройка за шаферите като цяло, колкото повече толкова по- добре  girl_wink
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 18, 2009, 17:50:46 »

Здравейте момичета, имам въпросче относно шаферите. Ще имам 3 шаферчета (2 момиченца и едно момченце). Момчето е племенника ми и не е проблем. Но момиченцата са на моя братовчетка детенцето и на братовчедката на милото. И тъй като двечките са от различни градове, и може би няма да се видя с тях след като си купя рокля. Та въпроса ми е, дали е задължително техните роклички да са в цвят като моята рокля, или поне подобен. Четох в предните постове относно разходите по тях. А като се замисля ще е много сладко двете да са с еднакви роклички. Но незнам как ще стане. Ако някои е имал подобен проблем, ще се радвам на съвет

Сладурка, аз имах 7 малки шаферки с еднакви рокли. Ние нямахме никакви проблеми. Всички момиченца изглеждаха божествено. Проблемите които би могла да срещнеш са: майките да не искат децата им да са облечени еднакво или да не искат да ги облекат в модела рокля който ти си избрала; финансовия проблем: обикновено една нескъпа шаферска рокля е около 70лв, сещаш се че за 7 момиченца са си доста пари, но майките на шаферките си поеха разходите по тяхно настояване и не е било проблем и това. Моите шаферки бяха в еднакви розови рокли, защото моята рокля беше бяла с розова дантела. Розови бяха и роклитре на кумата и на голямата шаферка. А големия, малкия шафер и кума бяха в тъмни костюми. Можеш да видиш снимки в албума ми. Получи се много добре и изглеждахме страхотно. tease
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 18, 2009, 19:32:17 »

misskapriss   , наистина изглеждате страхотно  Bravo . Мисля, че проблема с майките няма да го имам (надявам се). Ако ми обяват такива цени за шаферските роклички, няма да ми е проблем, все пак не са 7  Wink . Но виж пък за роклята на кумата не бях помислила  crazy , явно и с нея ще трябва да се консултирам.
deskatap , няма да са с мен като си взимам роклята, но и след това няма да ги видя (зависи кога ще си я взема де.... blush ) .
« Последна редакция: февруари 18, 2009, 19:47:24 от leni_beni_ » Активен
snowhite
Ентусиаст
**
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: февруари 18, 2009, 20:41:55 »

Всички си имате толкова сладки малки шаферки! На моята сватба няма да има деца и се чудех не е ли смешно приятелките ми (жени на по 24-25) да са тези, които хвърлят късметчета или листенца? Въобще ролята на шаферката хич не ми е ясна  girl_impossible
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 19, 2009, 09:22:09 »

Всички си имате толкова сладки малки шаферки! На моята сватба няма да има деца и се чудех не е ли смешно приятелките ми (жени на по 24-25) да са тези, които хвърлят късметчета или листенца? Въобще ролята на шаферката хич не ми е ясна  girl_impossible

Не мисля че е смешно, дори е готино. Ако са облечени и по един и същ или подобен начин ще сте страхотни. Освен това може да измислите нещо, което да направите заедно по време на сватбата. Някакъв танц примерно, или само те да го направят, както дойде. Големите шаферки правят голямо шоу като решат  good  tease

misskapriss   , наистина изглеждате страхотно  Bravo . Мисля, че проблема с майките няма да го имам (надявам се). Ако ми обяват такива цени за шаферските роклички, няма да ми е проблем, все пак не са 7  Wink . Но виж пък за роклята на кумата не бях помислила  crazy , явно и с нея ще трябва да се консултирам.

Не е задължително роклята на кумата да е в тон. При нас честно казано се получи леко без да искаме. Първо тръгнахме от едни сватбени цветове, но аз избрах розова дантела за роклята, от там дойдоха шаферските рокли и те розовки. Голямата шаферка измъкна от някъде един розов плат и и ушиха розова рокля. Кумата щеше да е в сребристо, но в последния момент се сдоби и тя с розова рокля и всичко се нареди от самосебе си. Но пак казвам нищо не е задължително, така че шаферките ти могат да бъдат абсолютно различни и пак да са сладки!  girl_wink
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: февруари 19, 2009, 09:26:22 »

Мис Каприз  blum много сладурски сте били всичките give_rose
При нас ...шаферките бяха с бяло и червено 2-те близначки,а другата като мен екрю и червено ,общо бяха 3 броя за героя  sarcastic
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: февруари 21, 2009, 11:32:28 »

Вчера направих една пробна шаферска рокличка за най - малката ни пухкава шаферка - кученце smile Ще споделите ли, моля ви, мнения и идеи какво да има на гръбчето й smile Първоначалната ми идея беше да й сложа златиста панделка от органза като на моята рокля, но не знам дали ще стои добре.


* suzishaferka.jpg (72.24 KB, 500x582 - видяно 209 пъти.)
« Последна редакция: февруари 21, 2009, 17:25:02 от ralichka___ » Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 21, 2009, 11:49:55 »

ralichka___, много е сладурска рокличката, представям си я на шаферката ви blum. Защо да не е добре да има панделка, на мен идеята ми харесва. Пробвай да измайсториш една панделка и виж как ще стои наистина. Ако искаш, качи я после да я видим с панделка smile.
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: февруари 21, 2009, 11:51:30 »

Благодаря ти smile Нямам от тази органза, иначе щях да пробвам  blum Ще кача снимка като я направя smile
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: февруари 21, 2009, 12:58:47 »

Всички си имате толкова сладки малки шаферки! На моята сватба няма да има деца и се чудех не е ли смешно приятелките ми (жени на по 24-25) да са тези, които хвърлят късметчета или листенца? Въобще ролята на шаферката хич не ми е ясна  girl_impossible

Аз бях много щастлива, когато приятелките ми и сестра ми се съгласиха да са ми шаферки(а и не съм ги молила много много). Определено бяха много интересни за всички, а и ми помахага през цялото време Bravo А и както е писала Мис Каприз когато решат правят голямо шоу tease
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines