Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 11:48:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 126584 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: март 07, 2015, 16:36:17 »

Момичета, може ли някоя от вас да сподели дали по време на процеса на получаване на разкритие е позволено да се яде и да се пие нещо, с какви сили се издържат тия моменти? Тук май позволяват леки напитки, тип прозрачни сокове като тоя от ябълка, вода...ама ми е много чудно в един толкова нуждаест се от сили момент, как така не се яде например? И както някои от вас споделиха за раждане от няколко дена, ядохте ли нещо или само глукоза?

Грета вече няколко години съм акушерка и ще ти кажа, че няма жена раждала няколко дена  good Не е нормално и не се допуска в днешно време, раждането продължава няколко часа, често заради стимулацията с окситоцин, други медикаменти и други методи това време драстично се съкращава. При раждане от няколко дена, ще се получи вторична родова слабост, което ще направи раждането невъзможно. В различните болници предполагам е различно, но като цяло се забранява храна и вода още повече в напредването на раждането. Причините са обяснени по горе - първо никои никога не знае как ще завърши едно раждане, затова е желателно храносмилателната система да е "чиста", ако се стигне до секцио. Второ - изключително голям процент от жените повръщат по време на контракции, още повече тези дето се крият от нас за да хапнат някои залък, после съжаляват и разбират, че лъжат себе си, а не е нас.  nea
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: март 07, 2015, 16:42:57 »

Герганче, на мен пък ми е интересно защо след упойка не дават да се пие вода, ми само лед да се смуче?
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: март 07, 2015, 17:30:44 »

Герганче, на мен пък ми е интересно защо след упойка не дават да се пие вода, ми само лед да се смуче?

За епидурална ли става дума? Ако е за нея просто не мога да отговоря тъй като тук не работят изобщо с такава, а в учебниците няма никаква информация по въпроса. Явно е нещо което се научава в процеса на работа, ако работиш по този начин.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #438 -: март 07, 2015, 17:38:39 »

До ядене едва ли ще ти е.Ама жаждата е много коварна!Добре,че бяха две мили стажантки които ми носеха по малко вода в спринцока или напоен памук.Тилкова много им благодарих,бяха страхотни! heart
А за кога след епидуралната да не се пие,след поставянето й ли?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #439 -: март 07, 2015, 21:05:22 »

Предизвиква гадене и повръщане пиенето на вода, за това не дават да се пие след упойка.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #440 -: март 07, 2015, 21:13:59 »

Благодаря за отговорите, явно природата си знае работата, аз си мислех и относно кръвното, че нали уж ми падало като не ям често, но може би по време на раждането няма да е така и дето вика Мариола, че ще се промени в 9 месец. Иначе това за няколко дни раждане, ами аз освен Ина, която е писала по горе, познавам моя приятелка с 24 ч контракции и така се наложило секцио.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: март 07, 2015, 23:59:03 »

24 часа контракции може и да е означавало от времето на първата до самото раждане. Като това не изключва никак вероятността през поне половината часове контракциите да са били нарядко. Така че, не приемай нещата съвсем буквално smile
Иначе, в подкрепа на казаното от другите мами, въобще не му е до ядене на човек покрай родилната дейност - било то слаба или по-силна такава. Виж, жажда те гони, ама няма - позволяваха ми само да ида на чешмата и да си плакна устата, без да гълтам вода. Половинката с напоена марля ми навлажняваше устните. Бяха се понапукали, докато родя. Ако не ги мокреше, сигурно съвсем щяха да са зле, не знам.
Та, аз за общо 9 часа родилен процес, считано от началото на изтичане на водите до раждането, въобще не усетих нужда от храна. Да си призная, чак на следващия ден хапнах малко, при положение, че родих предния ден в 16.25ч smile Както и Ина е писала - отдавам липсата на апетит на бушуващите хормони, които освен че не ти позволяват да усетиш глад, не позволяват и да затвориш очи да поспиш. Поне аз не мигнах първото денонощие, ей така, от вълнение и адреналин smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: март 08, 2015, 08:54:48 »

Честит празник, момичета!  give_rose give_rose give_rose живи и здрави, усмихнати щастливи!  heart  heart heart Аз се събудих с букет и закуска в леглото сега им се наслаждавам girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #443 -: март 08, 2015, 11:19:10 »

Да, Сьнрай е права. При мен не е било 60часа non-stop иначе щях да умра сигурно  funnytooth  Имах родови контракции, сьвсем както си трябва през нощта, а през деня беше затишие. Ненормална работа. Реално баш тея редовните на 3мин, бяха от 00ч до 17ч. Пак изглежда много, но много добре се издьржаха, не е вьобще края на света. Епидуралната ми я сложиха кьм 11:30-12ч.

Понякога си мисля, че понеже взимах хиляда природни цяра за улесняване на раждането, та те се обединиха и се обьрнаха срещу мен с обратен ефект (всичко е подробно описано в темата около раждането на Марта, да не повтарям тука все едни и сьщи неща).

Честит празник на всички жени и майки, бьдете все така блестящи  give_rose give_rose give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #444 -: март 08, 2015, 11:43:57 »

Greta там няма ли къде да разпиташ как се процедира при нормално раждане? Че ние тук може да ти расказваме как става но Ина е раждала във Франция, Герганчето работи извън София, а аз само на теория знам нещата и ще раждам в частна болница живот и здраве където знаем че в повечето случаи завършват със секцио.


Честит празник на всички!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #445 -: март 08, 2015, 14:29:14 »

Пънки, зависи от упойката. След пълна не дават нищо в продължение на много време - за да не повръща жената. Мокреха ми устните с марля, че пълната направо си те изгаря отвътре и отвън. Аз пък най-лошото е, че ядох баш преди първото секцио, та си бях предизвикателство за анестезиолога. Късмет, че се паднах при него. Моят гинеколог каза, че е  един от най-добрите в града и се е справил без кой знае какъв проблем.
При спиналната ми дадоха да пия вода 15-20 минути след секциото. Даже анестезиологът ми каза да пия, колкото ми душа иска вода. Аз изпих за раз време 1,5 л. и той чак се оцъкли shok Вика ми "Браво на теб!" и после не ми включиха система за оводняване. След такава упойка пада много кръвното. Като ме раздвижиха нямах никакви световъртежи, припадъци и тн., а аз съм с много ниско кръвно. Бях си 6 good
Спиналната и епидуралната са сходни - разликата е в дълбочината на поставянето в гръбнака. Начертаха ми го като сфери - как изглежда гръбначният стълб и къде се поставя едната и къде другата упойка. Поне така ми обясниха профански на консултацията с енестезиолог преди раждането.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #446 -: март 08, 2015, 14:41:06 »

Честит празник на всички - бъдете обичани, глезени и желани, щастливи и влюбени  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: март 08, 2015, 15:22:16 »

Аз мога да споделя за секцио със спинална упойка. През цялото раждане , около един час на едната ми ръка имаше специален апарат за кръвно налягане , който сам мери кръвното непрестанно. Отделно в другата ръка си имаш абокат и там се слага лекарство ако е необходимо. Анестезиологът следи непрестанно всичко и слага лекарства, подава маска с кислород и в общи линии ти говори глупости шеги и ти отвлича вниманието. Аз мога да Благодаря на моя анестизиолог, който определено много спомогне а да имам прекрасен спомен от раждане секцио. В общи линии при раждане е важно да се гледат 3 неща, това е съвет от двама от най добрите лекари в България, даден ми независимо един от друг. Избираш 3 лекари- хирург, анестизиолог и педиатър. да не забравяме че имаме 2 пациенти.
За друг вид раждане съвет няма как да дам, но според мен няма причина да се притесняваш Грета за кръвното. Най малкото си в болница. А това ще ти е най малкия проблем.
за днешния празник.не го празнувам особено, но който празнува, сърдечни поздрави и най хубави пожелания.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #448 -: март 08, 2015, 16:16:18 »

Честит празник, дами!
Благодарая за информацията, ами аз имам някаква информация, че уж контролират кръвното, но исках и тук да попитам, да се надяваме, че всичко ще е наред. Пак ще попитам като отида на консултация.
Аз си намерих в интернет книгата на СПок и сега чета хехехе, до сега не бях чела почти нищо за след разждането, ама да видим какво ще науча за кърменето и т.н.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: март 09, 2015, 23:11:44 »

Днес бях на училище за родители, от много време се каня да ида и все не отивам. Пазих си излизането за ресторанти и кино, че ми е неудобно да ангажирам свекърва ми повече от 2 пъти седмично, но пък е хубаво да си припомня някои неща, че макар и да са минали 2 години установих , че много съм забравила. А  и исках да видя тази болница частна Селена, че все още не съм решила за раждането. Днес беше за раждането.
Иначе аз си вкарах някакви паранои за кръвното. Постоянно си го мера. Мен като цяло ми е високо,през първите месеци ми беше ниско от повръщането според мен и сега пак ми е високо.  А това може да си е опасно и главоболие имам и така. За сега не ми е над 140 , но ми е към 130 и се притеснявам за прееклампсия .не че мога да направя нещо.
книгата на доктор Спок ми беше много полезна , аз четах осъвременен вариант. Но благодарение на тази книга от 2 месец на Ники имах спокойни цели нощи сън, изключвам зъбоникненето. Но и за много други неща ми помогна.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines