Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 19:22:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомри,Ноември,Декемвр  (Прочетена 142970 пъти)
 
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: юни 16, 2014, 16:52:56 »

Момичетааааа, линийката ми показва 4 месец yahoo yahoo yahoo

За жегите - аз засега съм добре, в офиса сме на климатици и е хладно, вкъщи сме на климатици. В супер жегата не излизам никъде, само по хладно и пу пу нямам проблеми засега.

Аз се чудя с тия витамини какво да правя - един док ми казва да не пия, друг да пия, трети през ден (защото съм от специалните и 3 доктора ме наблюдават) хахаха. Та накрая май ще послушам последния, че е компромисния вариант между всичко. Вие как сте с витамините? А фолиевата? Аз моята вече я спрях (14 г.с.) и не мисля да я продължавам, пък и в тези витамини има количество фолиева.

А какво пиете като лекарства?
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #406 -: юни 16, 2014, 17:10:46 »

Стаси моя доктор ми каза да си изпия фолиевата до края и да я спирам ,не препоръчва витамини защото нямало нужда от тях и много се пълнеело.после в 6месец ми изписа биозин мама,може би защото много често боледувах,и ми каза 6и7 месец да пия биозин.и после започваме феро-фолгамма за желязо.Сега му поисках нещо за вени и ми изписа някакво лекарство което още не съм го купила но ще трябва че започва да изпъква вената и да ме боли.Успех и няма да се притесняваш прави това което чувстваш или което ти подсказва сърцето:)
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #407 -: юни 16, 2014, 17:23:09 »

Фолиевата я спрях като влязох в четвъртия месец и сега до края ще пия витамини за бременни, Актив мама  с омега 3 на Допелхерц. Като всичко е по предписание на АГ-то ми.
Стаси, в твоя случай е малко объркващо какво да правиш с 3 различни мнения, но можеш да питаш другите двама лекари дали да не пиеш витамините през ден.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: юни 16, 2014, 17:26:44 »

Здравейте момичета  give_rose.

И на мен жегите не са ми се отразили още. Сега и бабите са наоколо та мога и да почивам. Даже и книжки чета  tease. Утре сме на фетална и се надявам всичко да е наред.

Стаси, освен фолиева и вит Д (комбинирана таблетка) друго не съм пила. За другите лекарства единствено парацетамол и то само, ако тотално се скапя. Ако усетя да се разболявам пия от коластрата и водораслите на Изи.

Киселини имах към края на бременността, когато бебето притискаше много стомаха. Взимах таблетки, но не си спомням как се казваха.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: юни 16, 2014, 20:32:23 »

Момичета, извинявам се, че се намесвам, но фолиевата се препоръчва да се приема по 400мг/ден, докато си бременна (през цялата бременност). Дали ще е във витамини за бременни или само фолиева - 400мг на ден.

Хайде леко бременуване и прекрасни зимни бебчета  heart
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: юни 17, 2014, 07:52:30 »

Здравейте, виждам че коментирате хапчетата. Аз до скоро пих ОГЕСТАН и обикновена фолиева, заради хемоглобина но ми каза като свършва ОГЕСТАНА да пия пренатал (май бяха). И сега съм на ПРЕНАТАЛ-обед, сутрин и вечер желязо -феро фолгама , а фолиевата сутрин . Моя хемоглобин е доста нисък и май ще ся ще се ходи на хемотолог да не е от анемия нещо. 103 ми беше
Ох как сте с килограмите....аз съм качила 9кг за цялата бременоост , не се тъпча не ям често явно бебчо и околоплодната вода тежат незнам и аз.....
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: юни 17, 2014, 08:06:19 »

А какво пиете като лекарства?

StAsSi, първо ЧЕСТИТО!!!! за успешно прехвърлените дотук месеци! Оттук нататък само хубави емоции, преживявания и сладка, безпроблемна бременност ти желая!

Аз от началото до 12-та седмица пиех пренатални витамини (Фемибион 1) с високо съдържание на фолиева киселина (800мг) и йод. След 12-та г.с. продължих да пия от същата серия, но с намалено съдържание (Фемибион 2) - 400мг, и с добавена капсула омега-3 киселина.

По съвет на родилния асистент ако ме заопъва корема (нали си расте!), пия Магнезий на прахче.

Засега това. Никакви други хапове и таблети и се чувствам много добре, не ми отичат краката, не задържам вода, нямам спазми и кръвотечения. Не знам дали е заради това, че не се тъпча с хапчета. Изследванията ми се движат в нормалните стойности.
Пожелавам ти и на теб лека и безпроблемна оттук нататък!


yana_traeva, тежат ли ти килограмите, как се усещаш? Днес се изтеглих и в 23седм.+5дни съм +6.7кг от началото на бременността.
То не е и до ограничения на храна, по-скоро си е до организъм. Да пазиш някакви диети точно сега е най-вредно. По-скоро трябва да се ядат храни, които не съдържат "празни" калории (захари, тестени) и от които нито тялото, нито бебето имат нужда.
« Последна редакция: юни 17, 2014, 08:08:11 от devisil » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: юни 17, 2014, 09:29:17 »

И аз съм в началото на 4 месец, но не ми е казвал доктора да спирам хапчетата. Пия Огестан и отделно фолиева киселина. За фолиевата съм чувала, че е полезна и след раждането даже да се пие. pardon Вече и Магнерот с Но-шпа пия, поне до следващия преглед не смятам да ги спирам, докато не попитам доктора. Витамини не мисля че трябва, аз ям много зеленчуци и плодове ежедневно.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: юни 17, 2014, 10:25:24 »

Стаси, аз пиех Огестан+биозин мама и пропуснах всички грипове и вируси. Даже сега мисля пак да почна Биозин-а, той е хубав и ако пиеш желязо, защото се усвоява по-бързо.

Адичко, няма смисъл да пиеш ФК отделно, има я в Огестана. Това разбира се ако АГ не държи да пиеш по-висока доза. Не, че ще ти навреди, излишъкът се изхвърля от организма.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: юни 17, 2014, 11:05:56 »

Mrs.™, и аз си взех Огестан + Omega 3 и засега ще съм на това. То лятото няма нужда от друго според мен, аз ям много плодове и зеленчуци пресни.

Благодаря за отговорите, момичета. И аз мятам витамините както ми каза 1ния лекар. То колкото и да има лятото плодове и зеленчуци, не мисля че с тях можем да поемаме всякакви витамини. А и това, което го има из пазарите и храната която ядем си е направо.... няма да коментирам smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: юни 17, 2014, 11:19:42 »

Mrs.™, просто ми ги предписа и двете доктора и не ми е казал да ги спирам pardon

Стаси, в момента сезонните зеленчуци и плодове са просто разкошни и аз не се съмнявам, че ми стигат да си набавя необходимите витамини. Само несезонни не вкусвам (например грозде, диня..), защото тогава за мен има вероятност да са набутани с химикали. Сега съм на череши, вишни и ягоди все още, също универсалните банани. Още малко и започвам кайсии,праскови и пъпеши, а август – дини. И много домати и краставици, също тиквички (доматите сега просто ухаят, поне аз по това си ги пазарувам  blum)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: юни 17, 2014, 11:21:20 »

Аз не съм пила ветами и през бременността, за мен това е една огромна индустрия с голяма реклама.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: юни 17, 2014, 13:06:24 »

Стаси, честито и от мен! Нека остатъкът от бременността ти да бъде лека и безпроблемна smile

Момичета, аз пиех фолиева киселина до 3 месец и след това лекарката ми каза да я спирам. След това започнах да пия магнерот, като след няколко дни ще направя 40 дневния курс и ще го спирам.
По отношение на витамините, моята лекарка каза, че няма нужда да пия витамини, а пък лекарят, който ме регистрира (моята лекарка не работи със здравната каса), ми каза, че е хубаво по време на бременността да се направят два курса от витамини. Все пак аз смятам да слушам проследяващата ми лекарка, защото тя ме познава и от преди бременността, знае как е протекла до момента и каква натура съм. Отделно смятам, че всички тези витамини са бъкани с какви ли не химии и не знам до колко помагат.
Опитвам се да ям много плодове и зеленчуци, като оттам смятам, че си добавям необходимите витамини. smile
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: юни 17, 2014, 19:38:14 »

Момичета и аз като Маги, не съм пила никакви витамини през бременността, освен в края ампули тотема, че ми беше поспаднал хемоглобина. Моята докторка не е привърженик на химията, както тя се изразява:)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: юни 17, 2014, 21:28:58 »

Аз бях с много ниско желязо, наложи се вливане.За да не се повтори това през третия триместър минах на ежедневни сокове от цвекло с ябълка или портокал, прясно изтискани, сусамов тахан с мед, леща, спанак и всичко което се сетите, че има желязо, а и хапвах месо.Отидох да раждам с идеално желязо.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines