Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 02:02:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 16  (Прочетена 205927 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: октомври 05, 2012, 15:51:27 »

мерси, Аничка

май ще взема ръчната на Медела. Това цедене ми е много питанка как изобщо става и как да преценя кога се налага, но се надявам да разбера.

Как може да се предотврати запушванеот на канали и как разбирате че са запушени- просто не пуска кърма ли?

Извинявам се за тъпите въпроси но наистина не ми е ясна тази работа, а искам да съм максимално подготвена и информирана когато бебка се роди.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #466 -: октомври 05, 2012, 16:51:03 »

Анита, не знам колко инфо си търсила по въпроса, но можеш да почерпиш информация от темите за кърмене в bgmama, сайтовете на асоциациите за подкрепа на кърменето, Ла Лече Лига също не биха ти отказали помощ smile Сори за  Offtopic
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: октомври 05, 2012, 17:15:01 »

благодаря за инфото Сноу Уайт, ще видя какво пише в тези теми, защото наистина ми е голяма питанка Wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: октомври 05, 2012, 20:15:39 »

мерси, Аничка

май ще взема ръчната на Медела. Това цедене ми е много питанка как изобщо става и как да преценя кога се налага, но се надявам да разбера.

Как може да се предотврати запушванеот на канали и как разбирате че са запушени- просто не пуска кърма ли?

Извинявам се за тъпите въпроси но наистина не ми е ясна тази работа, а искам да съм максимално подготвена и информирана когато бебка се роди.

Малко  Offtopic но има една книга, която за мен беше много полезна за кърменето: http://www.helikon.bg/books/85/149894_azbuka-na-karmeneto.html Както ти е казала Snow white можеш да се свържеш с различните асоциации, които също ще ти дадат полезни съвети.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: октомври 05, 2012, 21:03:06 »

Интересно , колко са различни хората. Аз не смятам ,че имам тесни каналу, тъй като си бях докарала по едно време и хиперлактация ,но не съм имала запушени канали. Но при мен точно ръчната помпа не изпомпваше нищо, а с електрическата за 10-15 мин и двете гърди бяха изцедени. Аз също харесвам повече силиконовия накрайник. Ръчната ми е с такава и аз установих ,че пасва и на електрическата и замених пластмасовия на електрическата със силиконовия.
Книгата , която Капризче споменва, ми беше от голяма помощ и аз също я препоръчвам на всеки. good good good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: октомври 05, 2012, 21:40:10 »

Анита, и в темите за кърменето тук също сме обсъждали запушените каналчета. Аз включително имах такъв проблем, писала съм там надълго и нашироко какво ме инструктираха да правя и какви мерки взимах.
Ако теорията не ти помогне, свързваш се с консултант по кърмене. Но най-добре да не ти се налага good
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: октомври 05, 2012, 22:42:29 »

мерси, момичета smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: октомври 15, 2012, 04:28:56 »

мацки, аз пак имам питане

С какво къпите бебенцата- бебешки шампоан, сапун, душ-гел или тук при нас има една комбианция Head to toe,  което доколкото разбирам по името става и за главичката и за тялото?Ползвате ли бебешки  лосион за тяло? Трябва ли ми крем за подсичане който да позлвам профилактичн, или само ако се подсече тогава да го ползвам?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: октомври 15, 2012, 07:42:13 »

Head to toe ще ти върши работа. И тук продуктите обикновено са комбинирани - за косичка и за тяло good
Използването на лосион е по преценка на майката и според кожата на детето. Олиото/ лосиона са подходящи за първите месеци и поради друга причина - по-лесно се прави масажчето на тялото.
Аз лично мажех с лосион до края на първата годинка ежедневно след баня. На Ели й харесваше, обичаше да я масажирам също, а и кожата й е нормална към суха, та имаше нужда. След годинката започнах да разреждам мазането. Сега го правя 2-3 пъти седмично, или когато я къпем с душ гел.
Крема против подсичане по мое мнение си е добра покупка. Ели не се е подсичала повече от 2-3 пъти, когато беше с памперс, това зависи пак от кожата явно. Но аз си я мажех превантивно, с много тънък слой. Ако искаш, вземи си някоя съвсем малка разфасовка, пък дано хич не ти се и налага да я ползваш smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: октомври 15, 2012, 09:24:27 »

От самото начало му миехме буйната грива (винаги е имал огромна коса) с бебешки шампоан, а тялото със сапун, защото така беше по-удобно. Мажех го с бебешко олио до към 7ми месец, а след това дойде лятото и минахме на едно по-леко кремче. Може би до към годинка, когато му се изчерпа търпението с мазането. Кремче за подсичане ми подариха от родилния дом мостра на Судокрем - 15мл май беше или нещо подобно - мажех го само при нужда и така и не успяхме за година и половина доколкото беше срока му на годност да го употребим цялото. Мажех при зачервяване само и до другата смяна на пелена вече му беше минало. Но определено си зависят всички тези неща от типа кожа на бебето.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: октомври 15, 2012, 12:21:27 »

Нямам опит като майка, но на курса за бременни , когато къпахме живо бебе, ни показаха и обясниха следното: изкъпаха го с шампоан, който е и за коса и за тяло, после на две марлчики сложиха олио за тяло и намазаха всички гънки като се почне от зад ушите и се върви надолу. най-накрая намазаха с мляко мисля за тяло. Препоръчаха ни Мустела, Биодерма, Авен и Содокрем или нещо от този род. Аз по принцип ползвам Биодерма и мисля на тази марка да се спра. Но ако бебето има специфични нужди примерно по-суха кожа си има специфични козметики за това.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: октомври 15, 2012, 16:36:03 »

Мерси момичета

Чудех се и коя марка продукти позлвате. Аз мислех д аползвам Хеад то тое и бебешки лосион на Джонсън, но виждам че не е сред препоръчаните от Румяна. Иначе в специализираните бебешки магазини съм виждала Мустела, но първо магазина в който видях, си е доста далече от нас и  второ бяха само малки опаковки а ми се сториха скъпи. Авен също има тук, но съм виждала само крем за подсичане и кремове за екзема. Та съм малко в чуденка сега.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: октомври 15, 2012, 16:37:55 »

Опитът учи. Марки много, но като се види как реагира кожата или какъв тип е, тогава се решава smile Като при възрастните, де.
Олиото е подходящо за зимни бебчета. Иначе има вероятност да се прегрее. Да, гънките се мажат хубаво, защото там шанса за подсичане е най-голям.
Самия масаж, цялостния, се прави от долу нагоре - от крачетата към главата. Като се масажират крайниците - от пръстите към нагоре.
По принцип е добре да се ползва медицинска козметика. В нашия случай, с нормална към суха кожа, използвам Балсам за суха кожа Нахткерцен на Д-р Тайс - няма аромати, парабени и т.н. Иначе ползвах доста дълго първата година Weledа. Както и техния крем против подсичане.
Минах през доста други марки като Авен, Биодерма, Мустела, Клоран. Мисля да си остана с измиващите продукти на Авен, а за лосион - Нахткерцен smile Но, за последно, твърде специфично е при всяко детенце и тези неща се разбират впоследствие.

Анита, учудвам се, че Мустела е скъпа там. Тук е от средноскъпите козметики, поне сред медицинските такива.
Авен имат и измиващи продукти, и лосион, и слънцезащитни кремчета и такива за студ и вятър.
Джонсън-а тук, по мое наблюдение, не е този, който сигурно се продава в чужбина. Като Нивеа-та pardon Затова аз не заложих на него.

И няма нищо лошо да започнеш с малки опаковки. Ако не си доволна, да не те е яд за дадените пари и да го смениш. Мострички, ако ти дадат в аптеката, най-разумно good
« Последна редакция: октомври 15, 2012, 16:40:49 от sunray » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #478 -: октомври 15, 2012, 16:46:47 »

И аз като Сънрай  съм на мнение ,че всяко детенце е със своите спецефични нужди.
Лично аз ползвам козметика на Бюбхен - олио и крем с цинк .За къпането използвам бебешки сапун Евент ,като слагам само на телцето.В родилното ги къпеха с продукти на ХИП - слагаха на главичката и телцето душ гел ,но според мен главичката на едно новородено няма нужда от измиващи препарати.
Също така ползвам и един крем който е тончо против подсичане ( Криско досега не се е подсякъл).Крема се прави в Габрово  и в аптеките го няма ,някой ако се интересува ще му кажа на лични за да не правя реклама.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: октомври 15, 2012, 21:44:21 »

Само да те предупредя, че бебета са много малки blum и нямаш нужда от големи количества. Аз ползвам Weleda шампоан за тяло и глава и крем за тяло от по 200мл. Малката е на 3 месеца и половина и още не съм на средата на шишенцата. Това по въпроса с малката и скъпа Мустела.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines