Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 08:46:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Видеооператори  (Прочетена 192141 пъти)
 
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #45 -: януари 06, 2012, 17:41:04 »

Здравей Веси!  smile  Относно цените зависи от много фактори. В кой град си, какво точно искаш като филм, какви екстри да има, на какъв формат да бъде филма и т.н. Цените вървят от 400 до 800 лв. Има и по-ниски цени от 400 лв., но обикновено са за по-малки сватби и съкратен вариант на филма. Чувал съм, че има колеги работят и на около 1000 лв. Най-добре е да си набележиш хората, които са ти направили впечатление от сайтовете им (всички видеооператори имаме сайтове) и да се срещнеш с тях. Цените могат да се договорят. Успех в избора на добър видеооператор!  good
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #46 -: януари 06, 2012, 21:27:32 »


 Аз обаче съм на друго мнение. На първо място - не всички добри сватбени оператои имат сайтове. Основна прична за това е, че в останалите 8 месеца от годината имат сериозна работа и ангажименти в телевизии, филмови продукции и т.н.
 На второ място - не трябва да има драстична разлика в цената на услугата в столицата и малкия град. Допуска е максимум 25 % разлика. Всички си купуват техника от едни и същи фирми. цената на тока е приблизителна, наемите са приблизителни, в труда е разликата.
 Изборът на фирма и физическо лице за сватбен филм не е лесна работа. Ще дам един съвет - ако наистина сватбения филм е добър, то той би приличал на добър епизод от сериал, добър филм и т.н.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #47 -: януари 07, 2012, 00:57:22 »

хм, може ли да препоръчаш сватбеният видеооператор чиято работа прилича на добър сериал? аз не се сещам досега да съм гледала такъв сватбен филм и ще ми е интересно... да не говорим с каква техника се работи и колко повторения се правят...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #48 -: януари 07, 2012, 01:50:07 »

Привет , аз познавам такива хора. За съжаление у нас все още няма, защото няма кой да плати.Бих могъл при интерес да доставя такава услуга от Украйна от водещи в бранша без обичайното оскъпяване което се прилага за снимане зад граница. Но цената пак ще си е сериозна. Например 1500 евро, може и повечко.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #49 -: януари 07, 2012, 02:06:53 »

....... Ще дам един съвет - ако наистина сватбения филм е добър, то той би приличал на добър епизод от сериал, добър филм и т.н.

Пачоране, не пускай хората на пързалката, много добре ти е известно кой, какво прави в Бг, защо го прави, и защо не може. Защото за 500лв никой няма да направи такъв филм, а тези дето ще платят 1500 никога няма да му позволят. Защото няма да позволят да им се развали кефа от купона, за да се снима филм. На моята сватба имаше 3 оператора и 2 фотографа и е досадно. Даже за мен, при положение , че съм свикнал. На Запад правят филми но и климата е друг. Там сватбите са по-скучни и трябва да се направи нещо. Българската сватба е колоритно мероприятие. В 90% от случаите не е необходим никакъв висш пилотаж. Нужни са елементарни неща - вярно и детайлно отразяване на събитието, без да се изпускат важни моменти и емоции. Чиста и ясна картина, кристален звук. Без трептения, без усещането, че ще хванеш морска болест докато гледаш. За съжаление и това е трудно за много от колегите. Независимо с каква техника снимат.
« Последна редакция: януари 07, 2012, 02:14:55 от Deliysky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #50 -: януари 07, 2012, 09:11:18 »

 theone наистина е много трудно да препоръчаш такъв човек . Причините са две - ниска цена на услугата, която обезмисля толкова много труд. Втората - сватбеният филм у нас се снима и монтира от фотографи в 70 % от случаите. В резултат на отпадането на фотолентата като носител на информация, отпадането на фотохартията, масовата продажба на дигитални фотоапарати на ниска цена  , наложи фотографите и фотографските ателиета да изземат работата на операторите и наистина го направиха. В момента всеки фотограф, който е работил като такъв през изминалите 10 години хвана най-евтината камера и започна да снима сватбени филми. Наистина хванаха камерите и се започна една занаятчийска история. Ккво да направиш - форма на оцеляване.
 Делийски, съгласен съм с теб, но не одобрявам това поведение на фотографите. Това е форма на оцеляване и е ощетен е клиента. Много е права theone, много е права. Няма как да направиш добър сватбен филм без доброто обучение и практика, няма как да направиш филм без добрата техника и похвати и телевизионна технология. Съвременните професионалисти, които изготвят сватбените филми нямат и един ден стаж в телевизия, пък била и кабеларка в Ботсвана или Индия. Един ден стаж нямат ! И срам нямат да предлагат боклука си на клиентите. Пък откъде да знаеш, може клиента това да търси.
 С удоволствие гледам сватбените филми направени в други нормални държави. Дори евтините продукции са като нормален тв епизод, филм. Просто там се работи по законите на телевизията и киното.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 07, 2012, 09:21:02 »

Моя позната ми предложи оператор, който работи в телевизия. Снима и сватби де. Смятате ли, че оператор от телевизия може да е подготвен за случая?
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #52 -: януари 07, 2012, 13:43:57 »

Моя позната ми предложи оператор, който работи в телевизия. Снима и сватби де. Смятате ли, че оператор от телевизия може да е подготвен за случая?


Веси, ако операторът, който ти е предложила твоята позната е снимал и друг път сватби и се е справял добре напълно е възможно да е подготвен по случая! Най-добре е да се срещнеш с него и да се договорите, разбира се да ти даде демо от други сватби, които е снимал.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 07, 2012, 13:50:17 »

Моя позната ми предложи оператор, който работи в телевизия. Снима и сватби де. Смятате ли, че оператор от телевизия може да е подготвен за случая?

Нашият оператор беше оператор от телевизията и има много опит със сватби, а филмът ни е повече от чудесен! Така че не виждам защо не.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 07, 2012, 14:43:23 »

Весе, ние също бяхме с оператор от телевизията и видеото ни е супер. Препоръчвам го на всеки този човек good Аз научих за него от мой познат, на който беше снимал сватбата, срещнахме се и го наехме! Писала съм една-две страници по-рано кой е, ако искаш мога да ти дам координати, но сайт няма pleasantry
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 07, 2012, 16:14:10 »


Веси, ако операторът, който ти е предложила твоята позната е снимал и друг път сватби и се е справял добре напълно е възможно да е подготвен по случая! Най-добре е да се срещнеш с него и да се договорите, разбира се да ти даде демо от други сватби, които е снимал.
Снимал е сватби, но не съм гледала филмчета, правени от него.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #56 -: януари 07, 2012, 17:59:33 »

 Работата в нормална телевизия е в голям плюс за качеството на работа при изготвянето на сватбен филм. Визирам телевизии като БНТ, бТв, Нова, ТВ 7, МСАТ  и т.н. Голям плюс е , ако операторът се занимава и с тв монтаж дори на ниво хоби.
 Моето мнение е, че съществува т.нар. професия сватбен оператор, както сватбен фотограф. Особено съсловие оператори, което е тясно спецелиазирано в заснемането на сватби. Ако този оператор има добра подготовка и в монтажа - едно добро начало за изготвяне на добър сватбен филм.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 08, 2012, 20:46:34 »

Привет минавам да споделя, че вече имаме видео. Много съм доволна, гледахме клипове,филмът ще се снима на HD,като филма ще бъде на  BLU-RAY дискове и като подарък ни дават BLU-RAY плейър.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #58 -: януари 08, 2012, 22:49:00 »

Бях решил да не се намесвам но......... просто не съм съгласен със всичко тук. И понеже ще има опонети, преди да е почнал спора, да спомена - ще си напиша мнението, но не желая гореща дискусия и излишни спорове.За моето мнение разполагам със сериозни доказателства.
1. Не съм съгласен, че оператора задължително трябва да е работил в телевизия. Сватбата е реалити мероприятие което няма почти нищо общо с постановъчния режим на снимане в телевизията и в киното. Сватбеният оператор трябва да има МНОГО голям стаж по специалността си. С цитата "работи в телевизията" толкова се спекулира, че няма накъде. При мен специално са попадали такива филми, не можеш да познаеш коя е булката. Добрият сватбен оператор( и фотограф) трябва да са поснимали толкова много и различни сватби, че със затворени очи да знаят какво ще последва в следващата минута. Всичко друго, къде работил, какви са му дипломите и т. н. са въздух под налягане. Естественно , трябва и тенника и още много условия.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #59 -: януари 08, 2012, 22:59:58 »

.......... и като подарък ни дават BLU-RAY плейър.

А замисли ли се защо ти го дават? Би ли наела тази фирма без този подарък?Не знам дали това е твоята фирма но в момента в София тече следната "примоция":

Видео HD + фото + фотоалбум +Фотокнига с твърди корици + блу рей + блу рей плеер подарък + 3 комплекта ДВД + вече забравих какво беше включено. И това всичкото за 1200лв(или за 1000 не помня вече). Не мислите ли, че колкото повече ви дават, толкова по-големи проблеми имат хората с нормалната продажба на продуктите си.
« Последна редакция: януари 08, 2012, 23:02:54 от Deliysky » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines