Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 11:04:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!!СПЕШНО СЕ ТЪРСЯТ КРЪВОДАРИТЕЛИ С АБ - ОТ  (Прочетена 16457 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 03, 2013, 12:45:17 »

Благодаря на всички ви! give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Много, много сте мили! Наистина имаме нужда от стиснати палчета и от признатата колективно-позитивна енергия на този форум! Неслучайно споделих с вас този проблем.
Вчера, когато писах съобщението, бях доста разстроена и не съм съобразила, че не съм оставила името си.

"Търсят се СПЕШНО кръводарители с кръвна група АБ-отрицателна за ЖИВОТОСПАСЯВАЩА операция на БАЩА МИ! Казвам се Ивелина Велева и моля за Вашата помощ! Моля ви помогнете за разпространението на това съобщение - кръвната група е много рядка и трябва да достигнем до повече хора!!!!
Копирайте го във фейсбук или където можете! Ще компенсираме кръводарителите, стига да се намерят такива!
Който може да помогне за намирането на кръводарители - да се обади на 0899 89 14 58 или 0879 353 677 или да се свърже с този фейсбук профил - http://www.facebook.com/ivelina.veleva"
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 03, 2013, 18:54:56 »

Аз съм АБ група, не съм над 50 кг, но се замислям да изследвам резуса си, не го знам, някой знае ли колко струва, къде може във Варна, не намирам инфо в нета...
Ние също сме учили за това, че само 300 мл може да се вливат по тези правила от др. групи, иначе трябва да е от същата група.
Иве, прегръщам те, споделям в фб и се надявам да откриете хора  give_rose
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #17 -: февруари 03, 2013, 19:18:22 »

Кръвна група и резус фактор може във всяка частна лаборатория да се изследват, но си мисля, че и в кръвен център може да се изследва при положение, че искаш да дариш кръв. Ето тук например кръвна група и резус фактор е 9.50.

Хубавото, е че като си направи такова изследване човек веднъж после може винаги да си го ползва.

http://www.laborexpres.com/
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 03, 2013, 19:27:30 »

знам, ние като правихме медицински за подписването ни питаха, но така или иначе като съм бременна то ще се установи резуса, сега ще погледна тук линка  good
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 03, 2013, 20:53:11 »

Ezra, благодаря ти за подкрепата и милите думи...
Ако искаш да се изследваш, можеш да го направиш безплатно в ето този кръвен център:
http://darikruv.com/kruvodariavane-varna
Ще ти боднат пръстчето и така ще ти определят групата и резус фактора.
Друг е въпросът, че може и да не ти дадат да дариш кръв, защото си слаба (по техните стандарти).
Аз четох закона за кръвта и никъде не пише изискване за килограми. Изисква се само кръводаряващият да е здрав и да се чувства добре.
Аз лично давах миналата седмица, не усетих нито отпадналост, нито слабост или замайване. Но аз съм по-едра...
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #20 -: февруари 03, 2013, 21:00:01 »

Най-вероятно няма да й дадат, ако я изтеглят sad Под 50кг не дават, отделно ако е с ниско кръвно, поради малко тегло...но пък не пречи да пробва smile
На мен преди не ми дадоха да даря за баща ми sad

П.П. Аз също ще помоля всеки, който може да помогне да вземе активно участие... Това все пак е човешки живот! Има кръвни центрове и в други градове, ако има по-свободни може да прескочат да видят какво се случва там и има ли някой с тази кръвна група. По принцип има чакащи отвън, които са готови да дарят...срещу обезщетение...
« Последна редакция: февруари 03, 2013, 21:05:43 от casky » Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 03, 2013, 21:35:45 »

кръвното ми е ниско, може би няма да ми дадат, а и не се знае дали съм този резус, но ми се иска да помогна  give_rose ако успея ще ида утре да видя какъв резус съм; мъжът е нулева, родителите ми а и б (аз съм им тяхна комбинация  smile )... то аз си знам групата, защ. като малка съм имала една операция;
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 03, 2013, 22:32:48 »

Ивелка, убедена съм, че ще успеете. Наистина вярвам в това!!!

Всички около мен са с резус фактор положителен, но публикувах на стената, дано има ефект!  give_rose
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 03, 2013, 22:55:26 »

Ивелка една приятелка пита в кой град е баща ти, не успях да се чуя с нея, а само съобщение ми е оставила, така че не знам дали лично тя е с тази кръвна група или неин приятел, но им се иска да разберат в кой град сте???
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 04, 2013, 00:12:54 »

alben4ik, в Плевен е баща ми, в Университетска болница. Аз се намирам в Габрово в момента, утре отивам при него. Ще се опитаме да организираме транспорт на кръвни банки от София, понеже там имаме 3-ма кръводарители.
Да се похваля - тази вечер ми се обади един мъж от Габрово - преподавате в университета! Така че сме една крачка напред към целта!
Въпреки ситуацията с баща ми, хората, които откликват на съобщението, споделят, звънят ми по телефона или пишат смс-и, някакси ме правят щастлива...  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 04, 2013, 08:26:09 »

Аз съм от Плевен, копирах го на стената ми, мои познати направиха същото.За съжаление, нито аз нито мъжът ми или някой от семействата ни могат да помогнат, защото не сме такава кръвна група.

Ще стискам палци да успеете.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 04, 2013, 09:28:12 »

Здравейте, момичета! Днес пиша с добри новини - уреди се транспорта на кръвта от София до Плевен, говорих с тримата кръводарители - ще отидат днес да дадат кръв и в сряда живот и здраве, кръвта ще бъде транспортирана до Плевен. Отделно с нас се свързаха и двама човека от Габрово - днес се надяваме да дарят кръв. Разбира се, предстоят изследвания на кръвта, трябва да се установи нейната чистота и качество, затова ще се радвам, когато всичко това приключи. Но все пак, съм ужасно щастлива, че толкова много хора се отзоваха!
Благодаря на всички ви! give_rose
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 04, 2013, 09:39:26 »

Аз още снощи писах на приятелката ми, тя е от Велико Търново и вероятно днес ще ти се обади, стиснати палци всичко да е наред  good
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 04, 2013, 09:51:44 »

Благодаря ти, alben4ik!  give_rose
Твоята приятелка спокойно може да дари кръв в кръвния център във Велико Търново.
Само трябва да им каже, че дарява конкретно за баща ми. Ето данните му: Симеон Пенчев Велев, Университетска болница, гр. Плевен, кръвна група AB- отрицателна
« Последна редакция: февруари 04, 2013, 10:12:39 от ivelka » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 04, 2013, 11:36:33 »

Ивелка, сега прочитам за създалата се ситуация. За съжаление не мога да помогна с кръв /аз съм под 50кг и с ниско кръвно/, но стискам много силно палци баща ти да се оправи и операцията да премине успешно give_rose Изпращам ви много положителни мисли на теб и на баща ти - бъдете силни и вярвайте, че всичко ще се оправи Good luck Good luck Good luck
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines