Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 16:39:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 101   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани  (Прочетена 470585 пъти)
 
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1380 -: януари 22, 2008, 21:05:05 »

Ами мисля си,че ако не изглежда така май няма да е толкова оригинално,не сте ли на това мнение? crazy
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #1381 -: януари 22, 2008, 21:10:51 »

Много е сладка зелената поканата!
Аз мисля че "набъбнатото" се прави на машина едновременно с рязането.
Ако не намериш начин да го "набъбнеш", можеш да направиш сребърен или златен кант но и текста също да бъде в цвета на канта.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #1382 -: януари 22, 2008, 21:36:13 »

Ох, аз тотално се обърках май с тази покана  crazy

Но идеята на KlaraFina за златен кант и златни букви ми харесва. Тогава обаче може би и лентичката отстрани на която са малките цветенца трябва също да е златничка  pardon
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1383 -: януари 22, 2008, 23:15:40 »

Divna лично съм виждала на Пиотска 10, където се записваме за ритуална зала, предлагат 5 класьора с покани и от тази, която ти си харесала я има още в няколко цвята.
Благодаря ви момичета! още в четвъртък ще отида да ги видя! там не съм се сетила да проверя!
Ава,мисля 4е това се прави на някакъв вид преса! Може да провериш в Офис1,до колкото знам те имат разни такива машинариики! А в краен случай може да пробваш какво би изленало ако го щракнеш на преса за коса(не знам как ми хрумна ) от тези на вафличкита,ама не най-едрите!
« Последна редакция: януари 22, 2008, 23:21:28 от divna » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1384 -: януари 22, 2008, 23:17:37 »

аз и в сватбения център гледах различни цветове на такъв тип покани  *THUMBS*успех  give_rose
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #1385 -: януари 22, 2008, 23:25:37 »

Това "набъбване" не се ли прави с щанци??? Или аз се бъкам нещо  crazy avva, можеш да питаш в рекламна агенция, някой по-малка, че да не те обръснат с големи суми. Ще ти дадат идеи за "набъбването" 100%  good Иначе ми хрумва и за безцветен лак, по-плътен, че да оставя "плътна" следа или нещо такова ... може и със зелени брокатчета да е, ще стане интересно  girl_wink
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1386 -: януари 22, 2008, 23:26:24 »

аз и в сватбения център гледах различни цветове на такъв тип покани  *THUMBS*успех  give_rose
Клео,и аз там ги гледах,но тази другата,по-светлата е като нарисувано и после изпринтено! Изобщо и си губеше целия замисъл да изглежда старинна и "отлежала"! тази е съвсем различна на живо,самата хартия е релефна!
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #1387 -: януари 23, 2008, 03:29:59 »

Момичета продават се тубички наречени глитери, има много хубав бяло розов нюанс с брокат, който е семпъл. Има ги и в златно и сребърно. Но аз смятам, че за покана в зелено последните два варианта трябва да се изключат. Но първият е много подходящ и ще създаде този релеф, за който говорите. Използвала съм го за мои клиенти. Дано да съм помогнала.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1388 -: януари 23, 2008, 09:29:00 »

Момичета,благодаря,че се отзовавате с идеите,обаче май все още не съм намерила верния отговор.

Катитка, естествено,че се сетих за щанците първо, но ми се иска да ги избегна, защото е скъпо за такава малка бройка. Но щанците правят само изрязването.Това набъбване се прави с нещо друго. crazy В момента разпитвам приятелите из рекламни къщи, но малко несериозно се отнасят към проблема ми и ще има бой beating  tease

iolly, ама тези глитери не представляват ли нещо като лак? Може ли малко повече инфо и нагледна демонстрация? blush
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #1389 -: януари 23, 2008, 10:13:26 »

avva, така като гледам, имаш предвид "emboss"-ването на ръбчетата около цветето. (мисля, че българската думичка за тази техника е "преге")
топлия преге печат се извършва със специални машини при висока температура (доколкото разбирам, ти не търсиш съвет за професионална изработка, така че това отпада); а това е информаията за "сухото преге", която според мен е достатъчно ясна.

"Сухо преге
Сухото преге (Сух печат) е технология за надписване без мастило, само чрез пресоване на надписвания материал с предварително подготвено клише. Има две разновидности на сухото преге. Първото е изпъкнало - приложимо при тънки повърхности хартия, картон и др. като клишетата са две мъжко и женско и се притиска материалът между тях. Вторият вариант е вдлъбнат - притиска се основният материал с метално клише и се вдлъбва само от горната страна. Клишетата биват цинкови и магнезиеви. За по-добра дълбочина на отпечатъка се използват магнезиевите, които имат по-голяма височина на буквата.
"

На теб ти трябва "изпъкнало сухо преге", за което ме съмнява да намериш готово клише, което да е същото като показаната покана. Иначе в us-сайтове съм виждала преге-машинки за домашна употреба, но незнам дали ще намериш нещо, което да ти върши работа (search for: "embossing machines").

Надявам се да съм била поне малко полезна.  pardon
« Последна редакция: януари 23, 2008, 10:15:13 от Alucinado » Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #1390 -: януари 23, 2008, 10:16:46 »

Авва, дори и да не изпъкнало, поканата ще пак толкова хубава, уверявам те good blum
не се товари с такива дреболийки
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1391 -: януари 23, 2008, 10:25:11 »

Alucinado, точно за нещо като прегето говоря, но не исках да изпадам в някакви такива технологични неща, които мислех,че ми говорят нещо само на мен blush Само че наистина трябва да ми кажат хората от рекламните къщи ще стане ли /и как/ с преге, при положение, че формата е по-специфична. crazy Освен това съм виждала преге само на кожа, на хартия-не знам. И да, за emboss-ването говоря. Тука се убихме от термини,назовавания и описания с тия моите покани. funnytooth
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #1392 -: януари 23, 2008, 10:32:20 »

avva, може и да ти се стори смешно smile но... от шоколадово яйце веднъж ни се падна една мини преге-машинка (съвсем малка и пластмасова), и тя си правеше доста добър релеф на различни видове хартия (беше от типа "преса" с две клишета на двете рамена, едно мъжко и едно женско)

а може да се направи и така (и това според мен е по-добрия вариант), че едновременно с "emboss"-ването, да се изрязва и излишната хартия.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1393 -: януари 23, 2008, 11:08:03 »

Alucinado, освен да почвам да ям шоколадови яйца в такъв случай.... funnytooth
Активен
vanillyz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94



« Отговор #1394 -: януари 23, 2008, 11:15:41 »

Здравейте! Ето и моята покана как мислиме да изглежда! ПОнеже снимката е голяма  е в моите снимки, бежавка с едбо бяло перце посредата...Още щом я видяхме с моя мъж я харесахме:) Още е рано да я поръчаме, но пък ми се иска и други да видим, но тази много ми допада, вие как мислите? А дали ще е хубаво или направо задължително това да са цветовете на сватбата? Мисля да измисля стихче и то да е в горната част:)
Активен
Страници: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 101   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines