Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 13:31:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво трябва да знаем когато купуваме апартамент!  (Прочетена 172995 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: януари 25, 2011, 12:39:56 »

Ние взехме ипотечен кредит от Пиреос банк за 35 години - 70 хил .лева.Лихвата е 9 % ,но не се е проеняла само веднъж за три години.Много са коректни.Има разбира се и годишна такса за обслужване.Направихме и няколко погасителни вноски за по 5 хил евро и са без наказателна лихва.Погасителни вноски ги правим само с една молбичка и веднага ни изваждат нов покасител план и даже ми го изпращат на мейла.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: януари 25, 2011, 12:44:25 »

Фийби, като правите допълнителните вноски по главницата ли ги правите - т.е. периода ли скъсявате или намалявате вноската; или пък е по ваше желание и може да е различно всеки път?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: януари 25, 2011, 12:47:53 »

Ами ние засега правим вноски като намаляваме главницата.Май е по-трудно да се слъси периода ,но по принцип съм много доволна и от този вариант ,защото освен,че успяхме да свалим вноската двойно ,свалихме и годишната такса двойно.А за периода - има ли значение ,ако успеем да погасим целият заем предсрочно?
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #138 -: януари 25, 2011, 12:53:15 »

Момичета какво мислите за плащане едновременно главница и лихва,а не първо лихвата или първо главницата, няколко човека ми казаха ,че така е най-изгодно но така и не разбрах защо angry
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: януари 25, 2011, 12:58:54 »

fashion,защото ако решиш да плащаш първо  лихва ,а после главница,когато правиш вноски за погасяване или ако въобще си погасиш заема предварително изцяло ще се окаже,че не си платил нито лев от заема,а през цялото време си плащал само лихви.Ако нямаш намерение да го погасяваш предварително няма никакво значение как ти се разпределя вноската
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #140 -: януари 25, 2011, 13:08:23 »

Точно, аз искам да има опцията да се погаси предварително. В този случай как да процедирам ? huhhuh.gif
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 25, 2011, 13:43:59 »

Точно, аз искам да има опцията да се погаси предварително. В този случай как да процедирам ? huhhuh.gif
Ще търсиш такава банка,която ти предлага да изплащаш едновременно и главница и лихва.така ще ти е по-изгодно!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: януари 25, 2011, 13:47:25 »

Точно, аз искам да има опцията да се погаси предварително. В този случай как да процедирам ? huhhuh.gif
Търси банка която да няма и наказателна лихва при предсрочно погасяване със собствени средства.При нас може да се погасяват до две вноски на година без никакви такси,но и аз не съм търсила такава опция.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 25, 2011, 13:53:09 »

Търси банка която да няма и наказателна лихва при предсрочно погасяване със собствени средства.При нас може да се погасяват до две вноски на година без никакви такси,но и аз не съм търсила такава опция.


При нас колкото си искаш внасяш без наказтелна лихва.Ние като съберем някой лев направо там внасяме и сме много доволни!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: януари 25, 2011, 14:13:56 »

Ние като съберем някой лев направо там внасяме и сме много доволни!

Това ни е планът и на нас, но имаме още малко за дообзавеждане и всичко там отива сега. Иначе, мисля, че имаме наказателна първите 2 или 3 години, после без. То ние правим 2 сега март или април де, така че не е останало много.
Само че, аз планувам да искаме да ни намалят срока с допълнително внесените парички, а вноската да се запази, та да ни се маха от главата по-бързо.
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 25, 2011, 23:58:16 »

И ние сме към ДСК - доволна сме засега, да не говорим, че ни отпусаха супер бързо ипотечния кредит. По принцип лихвите по ипотечните кредити са по-ниски и отпускат доста по-големи суми отколкото при потребителските. Някои банки дори отпускат на 100% стойността на жилището, е много зависи и от доходите на кредитоискателите.
За 2 години и половина ни вдигнаха лихвата само веднъж още в началото и от тогава няма промяна - в момента сме на 8.29% в лева. При нас лошото е, че за да има промяна на месечната вноска, трябва да внесем наведнъж 10% от главницата и това го пише в договора на майната си и се отказахме да им дадем наготово спестени пари при положение, че имаме още да се дообзавеждаме.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #146 -: януари 26, 2011, 12:47:29 »

Благодара ви момичета  give_rose
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #147 -: февруари 06, 2011, 15:18:19 »

Здравейте момичета, от няколко дни обикаляме да гледаме апартаменити, и от агенцията ни казаха ,че взимат комисионна он нас 2,5% от цената на апартамента shok. Останахме шокирани, та това са към 3.500лв  angry Не е ли прекалено много. По колко ви искаха на вас и кои агенции и как може да се избегнат?
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: февруари 06, 2011, 20:25:44 »

Ние агенция не ползвахме, 2.5 - 3% са много допълнителни пари за даване и решихме да търсим сами, понеже аз разполагах с половин свободен ден. В интернет бях намерила този сайт - http://novatasofia.com/bg/index.html и от него директно звъняхме на инвеститорите. Също така обикаляхме и строежите в кварталите, които ни интересуваха и гледахме и информационните табели, на които има информация за инвеститора и после им търсех сайтовете в интернет. Разбира се, неползването на агенция, крие и много рискове, но ние имахме късмет - нашата строителка ни беше подготвила всички искани документи от банката, а ние извадихме само удостоверението за тежести на апартамента.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 06, 2011, 20:28:11 »

И ние платихме на брокер 2 %.Ама знам че вече взимат от продаващите не от купувачите.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines