Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 02:29:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - септември 2014 г.  (Прочетена 88422 пъти)
 
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: септември 12, 2014, 07:41:20 »

Добро утро!

Не знам дали е особено добро, след поредния случай на блъснато дете sad Днес беше първото нещо, което чух по новините отваряйки очи. Не ми се искаше да започвам днешната тема с тъга, но това се превърна в ежедневие на много хора. Няма оправия и това е... какво според вас трябва да се промени в нашата държава, за да няма толкова чести случаи на убити по нелеп начин деца?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: септември 12, 2014, 08:20:39 »

Според мен не е само до децата, то си война на пътищата и много хора губят живота си. Ама като раздават книжки като карти за градски транспорт, така ще е!
Не е само това проблема де. В България цари една безнаказаност, която провокира хората да нарушават закона, понеже знаят, че ще минат между капките. Това според мен трябва да се промени, но не ме питайте как! То просто е порочен кръг!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #137 -: септември 12, 2014, 13:14:18 »

Напълно подкрепям мненията и на двете ви... Аман от некадърни шофьори...

Обаче има и нещо друго - като активен шофьор ще си позволя да кажа, че понякога самите пешеходци са си доста виновни  (нямам предвид децата) Имам предвид, че хората ходят като овце , заблеяни в телефона/таблета/небето/птичките.... Да , ОК, има пешеходна пътека, и аз карам с повишено внимание, ОБАЧЕ това не значи че имам светкавични реакции на супер човек, ако някой ми изскочи изневиделица на платното. Понякога има много паркирани коли до пешеходните пътеки, и пешеходците стоят между тях , решават че ще пресичат точно в последния момент, след като аз вече съм настъпила пешеходната пътека виждайки, че уж няма пешеходци... съответно аз набивам спирачки и чувам сумати клетви от страна на въпросния как не ме е срам видиш ли, барбар с епитети по адрес на майка ми видиш ли...... angry

Смятам че новите пешеходни пътеки са добро решение - тип легнал полицай - хем колите намаляват, хем няма как пешеходеца  "да се скрие" защото трудно би паркирала кола до този тип пътека. good Минусът на тези полицаи е че са боядисани много странно, и особено на сумрак почти не се виждат докато не стигнеш прекалено близо до тях...

Абе , честно да ви кажа не шофьори или пешеходци - хората , самите хора сме си за бой. Защото всеки е и от двете страни , но не се замисля - като ходиш пеша не мислиш как да улесниш шофьора, или обратното.... Хората сме егоисти и не се замисляме, че това е нашият живот, на нашите деца и близки...

Тъжно, но факт!
« Последна редакция: септември 12, 2014, 13:16:53 от milenkata » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: септември 12, 2014, 13:46:48 »

Миленка до хората си е. Аз тъй като преди да родя доста шофирах и винаги съм се поставяла на мястото и на пешеходеца. Като съм била пеш пък обратното. Но то не всички пешеходци са шофьори и не всеки го мисли.
Аз като цяло съм с доста радикално мнение за пресичането. Според мен трябва да се направят законови промени и ако блъснеш някой извън пешеходна зона да не носиш отговорност. И тогава тия заблеяните знаеш ли как ще се научат да внимават, като знаят, че може да минеш през него и копче да не може да ти каже! Ама сме европейска страна за жалост и няма как да стане!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #139 -: септември 12, 2014, 14:29:07 »

Е да тия заблеаните пешеходци са ми любими и на мен, или най-обичам някой да стъпи на пешеходна, да си извади цигара и да си я запали, и да се върне назад.

Но това не оправдава безумните шофьори които срещам всеки ден по пътя. Безумнни изпреварвания пред Училище! каране без книжка, застраховка и технически преглед. Хора мислещи че са над закона и нещата. Шофьор съм от 4 години, и да чукна на дърво нито един път не са ме спирали полицаи. Ама аз карам в ограниченията даже и под тях, и не правя маневри с колата които не съм сигурна че ги владея, нито пък карам със скорост която ме кара да се чувствам неудобно ( за справка карала съм с 40 по околовръстното в началото  Wink)

Ама такъв е живота, загубила съм близък и млад човек в катастрофа и не се преживява лесно. Дано на никой не му се наложи! give_rose
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: септември 13, 2014, 09:49:00 »

Добро утро smile

Оххх, отворихме най-после. Вчера беше същинска лудница, ние отворихме със закъснение, защото тъпите майстори правиха мебелите до 1 през нощта. Вчера толкова мн ми се спеше, че не знаех къде съм. Но днес ме зарадваха сутринта с новината, че ще почивам. Чувствам се добре от този факт и мисля даже да се поразходим насам натам с мечи, че да разпусна малко smile

Панде нз дали сте минали през мола вчера, ама сутринта като отидох в 9 вече имаше опашка от чакащи да влязат. Луди хора ей... Иначе хубавото е че, вече е пусната топлата връзка с метрото, което е мн голямо улеснение.

Приятен и усмихнат ден smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #141 -: септември 15, 2014, 08:29:59 »

Добро утро и Честит Първи учебен ден на всички give_rose
Ние се завърнахме от морето. По някакви странни обстоятелства уцелихме идеално време между двете седмици с валежи и лошо време. В общи линии си изкарахме добре, видяхме се с наши приятели, но имахме и малко инциденти, които ни развалиха настроението. Имах ужасяваща нужда от почивка - две години поред не съм почивала.
Иначе новини около нас много - нашите кумове се сгодиха (ние го предусещахме това Wink ), Мария вече има 6 зъба (не питайте как излязоха). Като приспя човечето следобед и изпера 3-те перални дрехи, ще се опитам да наваксам с новините тук Wink
Успешен ден на всички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #142 -: септември 15, 2014, 11:57:44 »

И аз да почерпя с една огромна торта за РД на моя роден съпруг. Подарък е от колегите му, с лимонов крем. Да ми е жив и здрав, че скоро ще ми стане основен спонсор Wink.
През почивните дни се развивах културно, нали сме културна столица за 2019г. Като следствие - огромен куп за пране, гладене и празен хладилник откъм готвени манджи. Ще разказвам, но като цяло, отново съм разочарована......


* IMG_2771.jpg (66.18 KB, 738x554 - видяно 124 пъти.)
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #143 -: септември 15, 2014, 12:17:19 »

Свекърва  да ти е жив и здрав милия мъж, да те слуша и да те глези и да бъде добър и щедър спонсор smile  LAUGHTER LAUGHTER LAUGHTER LAUGHTER LAUGHTER

При мен уикендът мина натоварено, в събота със свекърва ми бяхме по магазините - купих чаши и деадема (качила съм снимки в съответните теми), и да си призная маааалко ми скъса нервите smile Тя от добро го прави жената , ама много е паника smile "Миленка, ама покани трябва да направим, ама халки ама сега ама веднага, ми то, ми няма време .... Наметка трябва да купим, Наметка, наметка, наметка"...
И така цял ден smile Тя се вълнува много, ама май се вълнува повече от колкото аз и Филип можем да издържим - то по - добре аз, че той горкия напълно ще превърти ако на него почне да му звъни както на мен smile funnytooth Пак казвам, много е сладка и много и се радвам ама понякога забрав, че нещата може и по- спокойно без паника да стават...

Иначе вчера обзаведохме кума, младоженеца и бащата на младоженеца с костюми  -  намалението в Андрюз беше до 70 % . Имаме си костюм който оригиналната му цена е 720 лв а ние го взехме за 300лв. - Далавера си е good

Днес понеделнишки иначе хич не ми се работи, ама няма как...

Айде хубав и ползотворен първи учебен ден на всички give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: септември 15, 2014, 21:08:04 »

честито свекс, дано спонсорът ти става все по-заможен give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #145 -: септември 16, 2014, 10:06:20 »

Добро утро на всички!
Свекърва, да ти е здрав съпругът, да те радва и спонсорира Wink
Еми, вчера се бях сетила за теб Wink Ако не ме лъже паметта, когато си говорехме за книги в някоя от предишните теми, ти беше споменала, че обичаш Джералд Даръл. Вчера случайно попаднах, че излиза нова негова книга на български. С настъпващата есен май ще се ориентирам към четене на книжки в този жанр!
Мариолка, показвай какво си си набелязала за новата къща. Обожавам да гледам идеи за интериор Wink
Миленка, то щом е така, не ми се мисли, като наближи време да раждаш. Да не стане като историята на Свекърва - ще си купя пушка да стрелям, а на края сам да се застрелям Xixixi


* 0763732001408019961_0.jpg (12.96 KB, 199x319 - видяно 1490 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #146 -: септември 16, 2014, 10:22:30 »

Юхууу smile

Вчера бях яхнала метлата и не ми се пишеше много но днес съм по-добре. Един съвет не наемайте бивши ченгета. Скъсах си нервите с един служител!

svekarva да ти е жива и здрава любовта на живота!  heart  Да те спонсорира до края на живота и най-накрая да ти донесе вкъщи малка ( корейка ли беше?) която да те отмени  Bravo

milenkata ааа нъцки, да не съм чула лоша дума за свекървата ти ахахах шаш са какво да ги правиш, моето свеки са постоянно събира брошури за мебелни фирми и дава акъл ааххах

Alichka Вие какво направихте има ли новини около жилището?

Значи вчера избрахме цветовете на стените, отне ни 10 мин  blush, банята и тоалетната са почти готови, остава санитарията там,поръчали сме я, днес ходихме за радиатори, и кухнята сме поръчали, и уредите за кухнята също. Икеа каталога ми е до леглото и само отбелязавм страници и скоро се надявам ще почнем и мебели да избираме  Bravo Но не очаквай от мен нещо уау, аз съм оперирана от дизайн, и залагам на прости и изчистени неща  Girl_hide
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: септември 16, 2014, 10:23:21 »

Добро утро!
Свекърва, честит ти рожденик на патерици, да ти е жив и здрав и да те слуша много!
Миленка, гледам че сте изместили датата на сватбата, явно съм пропуснала blush , тя свекърва ти явно е като мене- всичко трябва да стане сега и веднага, ама е защото се притеснява да не би да забравите нещо. Направи си списък и й кажи, че нещата са под контрол и си имаш план график.
Мариолка, покажи как върви ремонта, аз много обичам ремонти. Даже сега нямам търпение да почнем да правим ремонт, защото наемателите от апартамента на патето се изнесоха и сега чакаме тате да се рибере и да направим малко освежаващо ремонтче.
Лек и спорен дъждовен ден на всички!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #148 -: септември 16, 2014, 10:29:46 »

ratatui ми то са няма какво да се види, хаах като заприлича на нещо ще ви покажа Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #149 -: септември 16, 2014, 10:36:15 »

mariola85, точно преди да заминем на почивка бях яхнала метлата - от банката искаха нови документи, говорехме с продавача, междувременно шефът ми звънна и ме пита дали няма да мога да ида нещо да правя в офиса, събирах багаж за в нашите (да гледат малката, докато сме в кумовете), събирах багаж за морето hysteric Щях да стрелям наред! В крайна сметка раздвижване има. До 2 седмици се надяваме да мине всичко. Просто тия от банката много нерви ни скъсаха - над 2 месеца ни мотат и мотат, и мотат...
Аз също много обичам ремонтите. Новото ни жилище е със следните цветове - в хола има тапет в зелено, светло и тъмно сиво (търся си зелени възглавнички за дивана, който е пак светло и тъмно сиво), а другите стени са с латекс в зелено. Кухнята е в жълто и череша. Детската (там всички ще сме на първо време) е в прасковено. Спалнята да си кажа право - не се сещам как беше боядисана, но е със свели мебели. Единствено коридорът на първо време ще търпи по-основен ремонт - боядисване и окачен таван, подът си му е ОК. Сегашният коридор много си го харесвам, но няма да можем да "пренесем" идеята, защото в новия апартамент интериорните врати са в череша и няма да пасват цветовете.
mariola85, ще чакаме, да знаеш Wink
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines