Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 10:45:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете.........  (Прочетена 174041 пъти)
 
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #300 -: март 17, 2008, 09:49:07 »

А каква е тази традиция с пилето и тортата за кумовете. На самата сватбата имам пред вид?
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: март 17, 2008, 09:50:24 »

Eli_m ако са ви много близки, мисля че не е проблем. Моето мило реши все пак неофициално да покани кума, а иначе мислим да ходим да ги каним както си е реда другия месец
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #302 -: март 17, 2008, 09:53:31 »

Здравейте, искам да попитам едно въпросче. Преди около година бях свидетелка на една моя приятелка заеднос едно друго момиче. Сега тя и мъжа й могат ли да бъдат кумове на моята сватба?
Аз по принцип знам че за граждански брак няма проблем,така ли е?
Няма проблем разбира се че могат без никакви притеснения! good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #303 -: март 17, 2008, 10:20:18 »

Благодаря ви, че сте дали съвети по въпроса, който мен много ме вълнува - дали може да ти кумуват твоите кумци, защото аз много бих искала да поканим моите приятели, на които обаче ние бяхме кръстници. Те нямаха църковен брак, така че засега е ОК предполагам, но ако някога решат да си направят, ще трябва да си търсят други кумове  angry
И в тази връзка още един въпрос - може ли да се поканят за кумове брат или сестра на младоженците? В смисъл то е ясно, че е разрешено, но дали има някакви обичаи, суеверия; от църквата разрешават ли?  crazy
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: март 17, 2008, 10:29:42 »

Eli_m ако са ви много близки, мисля че не е проблем. Моето мило реши все пак неофициално да покани кума, а иначе мислим да ходим да ги каним както си е реда другия месец
Ами те са ни най-добрите приятели! Ние мислим че не подозират, защото нямат брак. Но иначе са с две малки сладки дечица! smile Т.е. те са си семейство! Ах, много се вълнувам, нямам търпение да дойде събота!
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: март 17, 2008, 10:34:29 »

Ох момичета и мен ме вълнува този въпрос с кумовете,ние смятаме да поканим на милото братобчед му и жена му те са си семейство имат и църковен брак,да ама и те нищо не подозират,кажете ми като решим да идем да ги каним какво трябва да се купува с вино ли торта ли незнам просто girl_impossible
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: март 17, 2008, 10:36:45 »

Ох момичета и мен ме вълнува този въпрос с кумовете,ние смятаме да поканим на милото братобчед му и жена му те са си семейство имат и църковен брак,да ама и те нищо не подозират,кажете ми като решим да идем да ги каним какво трябва да се купува с вино ли торта ли незнам просто girl_impossible
Пиле, ракия, торта, бонбони, погача и... мисля че е това.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: март 18, 2008, 09:16:04 »

eli_m какво стана приеха ли кумовете разказвай give_rose give_rose
В събота сме решили да ги каним! Замисляме нещо специално за вечерта Wink
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: март 18, 2008, 13:11:39 »

В събота сме решили да ги каним! Замисляме нещо специално за вечерта Wink
какво специално замисляте? Wink
ние ги поканихме на ресторант, беше много вълнуващо  yahoo
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: март 18, 2008, 13:22:12 »

Аз съм писала преди но пак да кажа ние ги поканихме като по стара българска традиция:
-печено пиле ( в нашия случай пиле на грил)
-питка (купено тесто сложено в една тава да се изпече)
-сладко (кутия бонбони)
-ракия или вино (в нашия случай вино)
-и ако имат дечица подаръче за тях (не си спомням какво взехме на малката)
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: март 18, 2008, 13:27:35 »

Здравейте! Ние с милото решихме единодушно, че кумове ще ни бъдат едни наши приятели, който все още не са семейство, но са напът да станат. yahoo yahoo yahoo Досега неофициално сме си говорили с бъдещата кума и са съгласни.Но април сме ги поканили във Враца на гости и мисля там официално да ги изведем на вечеря и да ги помолим да ни кумуват.Момичета има ли някакъв определен ред напр. кой от двамата първо да питаме, какво точно да кажем и т.н.?Много ще се радвам ако ми помогнете  give_rose
Активен
azzura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



« Отговор #311 -: март 18, 2008, 20:35:01 »

 ... ами аз да кажа ,как ние поканихме наште кумове-отидохме една вечер до тях,бяха си и двамата в къщи,кумата ни отвори аз носех един букет и тя щастлива и скача и казва, о миличката Марянчи(това е мойто мило) ли ти е подарил такъв красив букет,пък аз и казвам не за теб е и тя не вярва и тогава милото казва дошли сме да искаме кумове  girl_impossible ....бяха много щастлви и двамата .А също бяхме взели и бонбони  и ракийка и така и след това излязахме на заведение да си се почерпим  yahoo  yahoo  yahoo подобаващо.После кумата пя цяла вечер тази кумската песен  Girl_hide и на сутринта ни събуди за да ни я пусне по телефона  Bravo .....това е от мен,и вие ще измислите нещо или пък както дойде  smile ,после да разкажеш  smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: март 18, 2008, 20:57:33 »

Ние нашите кумуве тъй като не са двойка ги канихме по отделно. Всъщност само кумата поканихме официално, защото в деня в който щяхме да каним кума баба му почина  cray и нямаше как. Та кумата защото е дискотечна мацка, винаги е за купона, по баровете и дискотеките, забавлява се ма максимум както се казва, а и пие водка и взехме една бутилка Absolut Disco. А за кума сме взели бутилка уиски, мислим че повече пасва на характера му. Сега ще се опитам да кача тяхна снимка в галерията да ви ги покажа сладурите  pardon
« Последна редакция: март 18, 2008, 21:03:01 от misskapriss » Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: март 19, 2008, 09:36:09 »

Такааааа казвам и аз как поканихме нашите кумове Wink
През деня взех една торта,вино и бяхме поръчали на свеки да направи питката/беше наистина много хубава/ обадихме се по телефона да питаме дали и двамата са се прибрали и ние хоп на колата.Аз нося питката той другите нещицаааа и влизаме ние и кумата вика какво носите Girl_hide и ни амииии нищо ей така тука за хапване нещо и кума вика охаааа тъкмо огладнях екстра браво на вас tease и ние се подсмихваме girl_wink и милото ами ние идваме да ви каним за кумове и те Oh my ... Oh my ... кумата се засмя и вика абе не се бъзикайте с нас така дееее и ние ама не се базикаме сериозно еййй много се зарадваха girl_wink Yes и като почна малеее сега трябва да боядисаме двора да си оправим хихи laugh laugh бяха супер щасливи  give_rose @}->--еми това е разказа ми надявам се да ви харвса girl_wink
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: март 19, 2008, 09:43:41 »

какво специално замисляте? Wink
ние ги поканихме на ресторант, беше много вълнуващо  yahoo
Ами идеята е тъй като често се събираме заедно, ту в тях, ту в нас /повече в тях, че са с малко бебче/, да им идем на гости като предварително измислим причина, че ние ще пазаруваме!  Wink
Днес ще ходя да взема покана, която ще надпиша със специален текст и разбира се с техните имена!  И тъй като те постоянно се интересуват до къде сме стигнали с приготовленията, дали нещо сме харесали, да им кажем, че сме готови с избора на поканите! В този момент ще им дадем специално направената за тях и така те като я отворят ще си прочетат имената и ..... има два варианта:
1.  yahoo
2. cray
Аз мисля че ще е първия, но времето ще покаже!
Стискайте палци, че до събота направо ще се побъркам!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines