Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 12:15:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята!  (Прочетена 234240 пъти)
 
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: юни 27, 2008, 12:28:31 »

Ели, станало е разкошно! Bravo Bravo Bravo


а това не е вкъщи !!!!

ето тук я има нашата :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=248167&view=1&photo=17

ето как е повдигната кухнята при нас , решихме да сложим перваз , за да има завършен вид, тъй като нямахме избор със скапаните майстори, които не изциклиха както трябва паркета !!! но след някоя друга година ще сложим ламинат !!!


* 006173758.jpg (44.37 KB, 484x387 - видяно 296 пъти.)
« Последна редакция: юни 27, 2008, 12:30:52 от Ели . » Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #316 -: юни 27, 2008, 13:09:17 »

Еххх, ако знаете как нямам търпение и аз да започваме вече с ремонта, но още имаме да почакаме  vivasvat plamik, вие кога започвате?
И на мен ми се струваше много малко всичко като го гледах по чертеж, но като си измерихме стените и отбелязахме от къде до къде какво ще има, се оказа, че всичко е ОК и ще се побере и пак ще има място за своботно минаване.
За да не отплесквам съвсем темата, ще се компенсирам с нещо, което скоро си свалих пак за кухня, долу-горе е в нашите цветове Wink Предложението е от Айко 


* Nobilija1_big.jpg (54.41 KB, 490x343 - видяно 280 пъти.)
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: юни 27, 2008, 14:10:37 »

Katitka, това е много свежо .... и ние сме се спряли на жълто или оранжево за кухнята  smile

..... въпреки че ние имаме тооооооооооооооооолкова много време до обзавеждането .... ама аз си разглеждам от сега  pardon

Това ми харесва.... но малко по - мъничко и в нашите си цветове  blush ....дано имаме местенце, че в понеделник строителят ще ни даде скица с точни размери  и ще видим  smile



* c_clubancu21_g (460 x 357)_small.jpg (35.59 KB, 460x357 - видяно 292 пъти.)
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: юни 27, 2008, 17:12:48 »

Еххх, ако знаете как нямам търпение и аз да започваме вече с ремонта, но още имаме да почакаме  vivasvat plamik, вие кога започвате?
Нямам никаква идея кога ще почваме. Ние не бързаме особено. За сега само материалите си купуваме. И за да не съм и аз много  Offtopic нашата кухня я харесахме от една фирма в Бургас, имат готини идеи. И ще е по  поръчка, че с тези нестандартни стени нямаме друг избор.  crazy
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #319 -: юни 30, 2008, 09:47:44 »

snowdream, можеш да сложиш плочки само там, където е бокса. А нали кухнята ти е на Г, и ако сложиш плочки до диагонала, ще стане като триъгълник. Не знам дали се разбра какво имам предвид blush Така масата ще е само върху една настилка - ламината, и въпреки това ще имаш плочки на "най-рисковите" места - до мивка, котлон, пералня. Вариантът с килим също е добър, стига да не го цапате много като хапвате  girl_wink
Katitka , не знаех, че сте преградили дневната/кухнята за още една спалня  good  И аз имам такава идея ако не си намерим подходящ апартамент с две спални.
« Последна редакция: юни 30, 2008, 10:41:43 от fidanka » Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #320 -: юни 30, 2008, 10:39:47 »

Katitka , не знаех, че сте преградили дневната/кухнята за още една спалня  good  И аз имам такава идея ако не си намерим подходящ апартамент с две спални.

 Offtopic така е мила, апартамента позволява много варианти и с двама колеги от строителния ни отдел премислихме няколко по-функционални варианта за живеене и направихме промените. Така дневната за наши нужди остава в малък вариант, а за гостна, по-голяма /16м2/, обособихме друга част от апартамента и сега стана четиристаен, но малко по-маломерен /кухнята например/, което нас обаче ни устройва идеално  Wink  Offtopic Иначе ти пожелавам от сърце успех в търсенето и дано намерите вашето си семейно гнезденце по-скоро  Wink 
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: юли 02, 2008, 10:39:28 »

snowdream и аз си мисля, че идеята на fidanka е супер и е много добро решение.
Аз съм твърдо ЗА теракот или гранитогрес в кухнята. Ламинат и паркет се повреждат доста по-лесно. Аз например изтървах една отварачка за консерви в хола на ламината и сега зее дупка там. Трябва да се смени плоскостта, но първо да намерим същия ламинат... дълга и сложна история. У нас проблема го реших радикално - коридор, дневна (тя и трапезария го играе) и кухненска част - един вид красив и непретенциозен като цвят гранитогрес. Много е лесно за поддържане.
Да ви питам и аз нещо на тема кухни. Бях си наумила, че шкафовете трябва да стигат до тавана и си мислех, че това ми правят, но като ги монтираха се оказа, че остават около 25-30см. Не че не мога да се примиря, но като че ли ми се иска да добавя нещо от горе, а не както ми каза дизайнера от фирмата да си нареждам кутии с неща, които не ползвам bad супер тъпо и грозно!
Ще съм ви много благодарна, ако имате някоя идейка, че аз се поизчерпах нещо.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #322 -: юли 02, 2008, 16:05:46 »

svetli, ако обичаш цветя, може да наредиш саксии с подходящи цветя, Другия вариант е да сложиш от декоративните буркани/кутии -  те са стъклени и вътре съм виждала да слагат от цветните макарони, спагети, подправки. А може и да си наредиш рамки със снимки, стига да не е прекалено високо ид а могат да се виждат все пак. Аз така съм направила върху гардероба и се получи много хубав кът с приятни спомени  girl_wink Но за кухнята май не е толкова добра идея  pardon Мисля, че саксии ще е най-добре.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #323 -: юли 02, 2008, 16:40:12 »

svetli, а дали не можеш да пуснеш снимка на въпросното помещение и шкафове?!?!? Може би така ще се генерират повече идеи от наша страна. Иначе много интересни неща /тематични/ като аксесоари за дома, можеш да намериш в Айко или Зоната или някой от другите магазини за мебели. 
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: юли 02, 2008, 18:03:23 »

svetli, незнам защо обаче и нашата кухня я направиха така  sad - може би има около 20 см. разстояние от тавана, а аз исках шкафчетата да заемат цялото пространство от две съображения - да има място за повече джунджурии и да не се събира прах...Но дизайнерката като започна да ме убеждава, че навсякъде се правело така и това бил някакъв си стандарт  nea И на мен не ми харесва така, но няма какво да направя в случая...Но съвета на fidanka за цветя е добър  good Само че не знам как ще стане с поливането - трябва да се катери човек всеки път до там... pleasantry
Но все пак тези, на които им предстои може да го съобразят и да обърнат внимание на този детайл...
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юли 03, 2008, 08:23:13 »

Хей мацки гледам че се чудите и маите за шкафовете на кухнята та мога да ви дам едно предложение има едни алуминиеви лайснички и като се сложат дават завършен виж за всички които искат да ги видят как седят влезте в моята галерия там има снимки на нашата кухня good дано съм била полезна
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: юли 03, 2008, 13:55:12 »

Не е съвсем довършено всичко и за това не съм ви пуснала снимки още, но скоро се надявам да успея. Въпросът е в един бар плот, който аз не харесах така както са го направили във фирмата и не е монтиран още, че се нуждае от допълнения. Не знам дали ще успея да го обясня, но ще опитам. Тази част, която е горната на баровете при нас представлява една дъска перпендикулярно закрепена за плот и от там за долната част, в която са шкафовете. Исках да имам непрозрачна преграда до някъде между кухнята и дневната. Та тази горна дъска е от материала на всички плотове в кухнята и добре изглежда като цяло, но се пада издадена към стаята и като седне човек на бъдещото диванче в дневната ще я вижда и от долу. Точно там е проблема - нищо не са залепили от долу, а се виждат даже някакви фабрични надписи. Не можели да направят нищо и сега мъжът ми ще търси някакво мебелно фолио да го облепя и да го монтира после. За 17 години в бизнеса аз съм била първата, която съм им намирала такъв косур  blush Ами какво да направя като знам какво искам! И имам представа кое е красиво и кое не! diablo
summer абсолютно права си за всичко. И аз за това ги исках до тавана ама и аз така не можах да се преборя с един дизайнер и тъпите им стандарти. На края като плащахме онзи ден остатъка от сумата, шефа им беше там и се оказа, че можело, ако съм била казала и т.н.  Аз казах, ама никой не ме чу! diablo
Така че момичета на тези, които им предстои поръчване на мебели, не се оставяйте на "дизайнери" да ви убеждават как трябва да бъде. Няма те да живеят там после!
Активен
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #327 -: юли 03, 2008, 14:27:52 »

Katitka, и мен това ме притеснява .... че аз постоянно изтървам нещо и разливам! но помещението не е голямо ...само 16 кв.м. е и там трябва да събера всичко! кухненски бокс, маса с 4 стола и холова част. не ме притеснява толкова самото разделяне на паркет и теракот, колкотто това че масата например ще стъпва и на двете ...... или че трябва разделянето да минава точно през средата на стаята (което хич не ми допада). ще трябва да измисля компромисен вариант някакъв....
нещо подобно на схемата трябва да се получи .....лилавото е кухнята, синьото масата а зеленото хола с масичката за телевизора.

Леле, нашето разположение е 90% същото, толкова си блъскам и аз главата най-вече за масата, как ще се събере, дали да не е бар плот-маса ама тогава не става за гости например, ако е нормална поне става... моля те като го доизмислиш споделяй идеи, да знаеш че това жилище като го гледам ми прилича да е в същата сграда като нашето  pardon ако не е тайна сподели къде е  Wink
Активен
snowdream
Новак
*
Публикации: 16



« Отговор #328 -: юли 05, 2008, 15:09:22 »

благодаря на всички за съветите! сега се замислих дали да не сложа плочките само покрай шкафовете т.е. Г образно по едно редче...... така няма да навлизат нахално в останалата част на помещението и няма да се чудя какво да ги правя...... другия вариант е по диагинал и регулиращи крачета на масата, ако "подскача" да я спра Wink. а килимче ще има на 100%! по уютно е!

а дизайнерите и стандартите....  angry много ги мразя! на едно място ми обясниха че модулите си пристигат така... те само поръчват бройка от съответния номер. затова на много места не могат да коригират дори ширината на шкафа, а какво остава за височината!
моят опит е: обикаляне на дизайнери до скъсване. събиране на идеи и после поръчка при кварталния дърводелец или някоя малка фирмичка, която си реже сама плоскостите! така всичко е както го искам без главоболия give_rose tease! иначе дизайнерите са незаменими за даване на рационални идеи!!!!

Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #329 -: юли 08, 2008, 23:26:18 »

Това са снимки от съвсем истински апартамен, в който кухнята и дневната са в едно помещение. Може и да помогнат на някого да си представо по-добре.....







Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines