Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 20:57:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите - 2  (Прочетена 60879 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 03, 2012, 10:24:00 »

аз съм съгласна да проявя доброта и да спазя неписан морален закон,но сънсет, в моя случай не знам дали прочете какво е отношението на половинката на кумата към мероприятието въобще. angry  Ето тук вече той отвори ината в мен. Не може аз да си скъсам ....  всичко да му е наред, а той да задава такъв въпрос. Ами като не му е зор да идва, и на мен ни ми е зор за комфорта му. Просто съм ядосана, сигурно ще ми мине, не знам.
 Offtopic А за това къде ще стои кумата по време на цялата сватба- ами ако не може един ден от живота си да посвети на мен и мъжа ми и да не е залепена като марка за мъжа си, за какво духовно свързване с кумовете говорим, за какво доверие и помощ. Аз ѝ го казах това и на нея и на шаферките, в момент в който тя не си помръдваше пръста дори да попита с какво да помогна.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #91 -: май 03, 2012, 10:46:58 »

Offtopic А за това къде ще стои кумата по време на цялата сватба- ами ако не може един ден от живота си да посвети на мен и мъжа ми и да не е залепена като марка за мъжа си, за какво духовно свързване с кумовете говорим, за какво доверие и помощ. Аз ѝ го казах това и на нея и на шаферките, в момент в който тя не си помръдваше пръста дори да попита с какво да помогна.
good Точно така! Това се отнася и за нашия кум, ако не го пусне госпожицата, защото няма да седи до него...
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: май 03, 2012, 11:40:46 »

Еми, това не го бях видяла. Ситуацията е неприятна, но постъпи по начина, по който смяташ, че е правилно. Аз също много бих се ядосала на подобен коментар. И на нас ни възникна проблем с едни от най- важните гости (не с кумовете), но то не е за обясняване, така че знам колко е обидна проявата на такова пренебрежително отношение.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #93 -: май 03, 2012, 15:54:16 »

Ем напълно те подкрепям, каква кума е това ако не е плътно в подкрепа на булката и младоженецът?  beating
На нашата маса пък свекърите искат да седи сестрата на милото и брат ми, които са шафери. Такава била традицията в Пловдив  :bqsnasym:Тя сестра му принципно се вреше да е единствена шаферка, а не си мръдна пръста да помогне с нещо.  battle Добре, че поне отслабна за сватбата, че няма да е като някакъв варел до мен. Ама ще ми се зажени и тя, а аз няма да я забравя  slap
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: май 03, 2012, 19:18:00 »

Цуци,искренно  ти  се  радвам.Точно  така.И  за  нашата  сватба  всички с  възгласи  айде  няма ли да  се  жените  и като обявихме  дата  всички  се  скриха,дори и кумовете,но  това е д р  тема.Подрепям те   good
Еми,съгласна  съм  с  теб - ако не могат  да  издържат  1  ден  без  половинките,за да  ви окажат  цялото  си уважение  и  съпричастност,за  какво са  ви  станали кум или кума.Това е мега  тъпо.Незнам дали  някой  хора  осъзнават  факта,че  кумът и кумата не  са  за да  сложат  1 подпис  и да  се  фукат  1  сватба.Мамка му  те  са нещо  повече,те  са подкрепа за  това  семейство,както с е казва  в  добро и  зло,а  не  за да  се  перчат -амаи  аз  съм кум или кума bad
Често  срещам  този проблем,дори и  аз  го има,и  не мога  да  проумея как  тези  хора  се  съгласяват с  лекота  да  станат  кумове.Много  се  дразня beating
Извинявам се  за  дългия пост.

Момичета това е  вашия  ден и  не  трябва  меннието  на  никой  роднина,кум или  гост или който и да  било  да  ви  разваля  настроението  този  ден.На  който не му  изнася на  палатка  с  парно отопление  и асансъор.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: май 03, 2012, 19:47:21 »

Tsutsi, ако не искаш шаферите на вашата маса си настоявай да сте само вие и кумовете. Това за традицията в Пловдив е пълна глупост! Да, има сватби, на които и шаферите са на масата на младоженците, но такова нещо като традиция няма!!! На моята сватба исках да сме с шаферите (много си ги обичам, защото са ни близки приятели), но подредбата не позволяваше и съответно бяхме само с кумовете. Да не говорим, че младоженците и кумовете са главни действащи лица, шаферите са някаква притурка, която изобщо не е задължителна. Била съм на сватби, на които е нямало шафери. Те какво правят реално като се замислиш - носят поставката с халките, хвърлят късмети, играят ръченицата с кумовете... всички тези неща може да ги направи и някой друг. Нито се подписват като свидетели някъде, нито имат някакви важни задължения.
Така, че ... действай, това е твоя ден, както искаш така ще ги наредиш, особено пък на твоята маса! А и можеш да питаш твоите свекъри навремето имали ли са шафери lol тази "мода" я вкараха от известно време от американските тип сватби, така че да не ми говорят за традиции smile Айде успех от мен smile
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #96 -: май 03, 2012, 20:47:47 »

Еми и аз съм на твоето мнение. Когато ни каниха за кумове ( аз не познавах младоженците все още ) бях казала на приятелят ми, че не възразявам да е кум и да не се притеснявах хич за мен независимо дали са ме поканили или не. Все пак това е голям жест, който може би се пада веднъж в живота и да не се отказва от факта, че не се познавам с младоженците. Поне аз така разбирам нещата. Така, че ако са разбрани хора трябва да го разберат това и да не проявяват капризи. Все пак празника е ваш и сте 2-ма няма как да се съобразите с 100 човека дори и да ви се иска. Аз ако бях не бих сложила половинките на официалната маса.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #97 -: май 04, 2012, 10:35:35 »

Аз като мислих по този въпрос разсъждавах на принципа- прави на другите това,което искаш за себе си. Помислих си- ако аз или мъжът ми сме кумове (не и двамата), как ще изкараме цяла сватба разделени? АМи гадно си е. Тук не правя разлика дали сме женени, или не- разбира се има значение откога сме заедно.

Затова питах кумата и приятеля й дали искат той да е на официалната маса. Те се колебаха и размествахме 3 пъти, но изобщо не се ядосах. Накрая той реши, че иска с гостите и го сложихме там. На нашата маса ще сме 4мата. Но по предна схема бяхме 5 и изобщо не виждам проблем- напротив, по етикет жените не бива да са накрая на масата и се получаваше точно 2ма мъже от 2та края, младоженец в средата и ние двете от двете му страни Wink Няма лошо!

Тъй че моят съвет към всички с кумове не-двойка- питайте ги как предпочитат. Нека не се разваля настроението на всички заради такава дреболия. Нищо не ви пречи да сте 5 или 6 на централната маса- вие пак сте в средата Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: май 04, 2012, 12:32:27 »

аз не бих и попитала да седна на масата с  младоженците, ако само мъжът ми кумува. Няма да ми стане нищо, нали като танцуваме примерно, сме заедно на дансинга, не сме в отделни помещения.
Аз нямам нищо против и 15 човека да са на младоженската маса, но не ми харесва начина по който се отреагира от страна на половинките на кумовете на доста от съфорумките тук. Просто за всяка молба си има начин да я поднесеш, а не да се мрънка или нахалства. soldier-girl soldier-girl soldier-girl
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #99 -: май 04, 2012, 13:56:07 »

Ем младоженската маса е за младоженците и кумовете. Точка. Аз моята нахалница направо ще я изправя пред свършен факт - ще подредят младоженската маса за 4 човека , а те ще са до нас. Първо младоженците и кумовете са постоянно на тръстиката, танци, манци , ритуали не се спират. Няма толкова да им се скърши хатъра на половинките им. Гледала съм сватба ( по видео записи из нета) където има по цели роди на младоженската маса. Хем е неудобно толкова хора да се бутат там , хем изглежда грозно и смешно отстрани. Да поканиш някой на сватбата си в тия трудни времена си е такава селекция. Винаги, когато съм била канена на сватби съм се съобразявала с желанията на младоженците. На една сватба се облякох в розаво ( ужасно мразя този цвят) защото такъв беше дрес кода на гостите жени и гък не казах. Съгласил ли се е някой да е кум или кума ще прави това, което трябва без да утежнява допълнително младоженците. Нашият кум едно хоро не знае горкият, обаче от тази неделя  почва с младоженецът и нас народни хора 0 ниво. Аз ходя също за морална подкрепа, нищо че танцувам с трето ниво. Маам хората с новите и гък не казвам. Даже булчинското хоро, нищо че е е македонско, ще го играя право. Кума ли ти е ще ти играе по свирката поне празника да ти уважи! Такава не бих я канила за кръсница на децата си.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: май 04, 2012, 14:08:53 »

съгласна съм с теб, знаеш. Имах предвид че можеше и да си помисля да отстъпя, Ако имаше подходящото отношение към нас нейния мъж .
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #101 -: април 15, 2013, 22:14:40 »

Аз реших да раздвижа тази тема.И да споделите дали сте се захванали с тази част от тържеството. Аз се чудя по колко души да са на маса и какво да е разпределението на масите, за да няма хора с гръб към малдоженската маса.Ще очаквам хората с опит да помагат. blush
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 15, 2013, 22:39:39 »

Аз се заех с тази задача, макар че ще питаме гостите за потвърждение 2 седмици преди сватбата. Искаше ми се на маса да са не повече от 10 човека, но се оформиха маси и с по 15. Ще има хора с гръб, но не мисля, че е проблем.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: април 16, 2013, 00:52:22 »

И аз се заех с тази задача - макар че чакам още няколко потвърждения, но така ги наредих че ако получа отказ да мога да маневрирам спокойно с бройките.И аз исках на маса не повече от 8-9 души ( защото в единият случай масите са кръгли, а в другият са правоъгълни ), но така се получи че не можем да делим някой или пък излиза на една да са 10, а на друга 4-ма и ми се развали организацията станаха 3 деветки и всички други са 13 до 18 души. И при нас ще има хора с гръб, но друг начин няма просто - но и аз не считам че това ще е кои знае какъв фактор. Много ми помогна и че от ресторанта ми дадоха 4 схеми с примерно разположение на масите с различен брой хора и така аз комбинирах нещата и имах отправна точка. Понаместих ги -при родата раздалечих не особено обичащите се един от друг - не можах да направя това само с родителите си и сестра ми ( нашите са разведени и меко казано не се харесват да не ползвам по-тежки думи и се моля да не се изпокарат и да ми развалят сватбата) - който и да преместя от масата на по-възрастните роднини ще се обиди - (по молба на милото сложихме и други хора на масата на родителите а и на мен ми се стори добра идея предвид моето положение макар и да не е прието). Все още се чудя дали да не ги разделя, но които и да преместя мисля че няма да ми позволят да го забравя. Ох ужас е с тази подредба- приятелите лесно подредих, но родата ужас - особено от моя страна са вечни караници и скандали и като знам как в доста моменти никои не се съобразява с мен аз съм им вечен буфер така ме е страх да не се сдърпат та дори не спах няколко нощи при ужас  Oh my ... от това как ще ми развалят сватбеният ден като почнах да ги редя и мъжлето ми беше бесен  beating като ме гледаше как едва кретам. Разделили сме в общи линии приятелите на групички както се познават има 3-ма които не са виждали останалите- двама са с половинки само една приятелка от тях ще е самичка , но мисля че ще се чувства добре сред хората при които сме я сложили а и аз ще си я дръпна сред ритуалите при мен  ако я видя че нещо не е о.к. Днес направих и номерата на масите и списъка с подредба на гостите за настаняването - мъжа е против тейбъл картите - всеки да имал маса, но сам да решава къде да седне - от тук идва и проблема с настаняването - ще трябва да помоля някоя приятелка да им посочва масите или пък ще питам не може от ресторанта сервитьорите да помогнат - че не искам да товаря приятелите с това, а на роднините не мога да разчитам (освен на майка ми , но тя така ще се е ошашкала а ще се върти около сина ми вероятно че той нея си тачи и това е че по-добре не) . Ей пак написах цял ферман :-)
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: април 16, 2013, 05:41:48 »

да се включа и при нас ще има хора с гръб,една от най-големите ми маси са мои роднини около 15 16 човека, друга маса са сегашните колеги на милото, на 3та маса са колеги от старата фирма, на четвърта маса са приятелите му, на 5 маса са моите приятелки и колежки с половинките/мъжете си и тя стана голяма маса, и 1 маса за родителите на милото и сватбената маса smile
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines