Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 06:16:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бюджет срещу Очаквания  (Прочетена 33177 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 10, 2012, 18:19:14 »

Съгласна съм с поставянето на картите на масата  pleasantry , що се отнася до разговори с професионалисти. Аз за роклята отидох и казах - имам 250 лв за рокля, воал, болеро, можем ли да свършим нещо с тези пари ? Намери се разбира се, намалени стоки на промоция и така. Но бях информирана и не очаквах чудеса. smile
Има други пера, за които въобще няма да отстъпя и крачка назад, дори това да ми коства липса на украса, специална кола, меден месец и т.н . Просто всеки трябва да знае къде започва и къде свършва реалността на услугите. Разбирам както клиентите , така и отсрещната страна- често съм била и от двете страни на ситуацията. Работила съм с клиенти, затова. Wink
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 10, 2012, 18:48:42 »

При нас се получи следното:
ресторант: държах мястото да е красиво, защото той ще остави у гостите цялостното впечатление от сватбата, а аз искам една наистина красива сватба, която и аз и гостите ще пазим като скъп спомен и заради това не съжалявам, че кувертите са около 50 лв. Да не говорим, че някои хора може би не са били, а може и в бъдеще да не бъдат на такова място (говоря предимно за по-далечните си роднини от село)
Облекло: исках просто да е моята рокля, без да имам определен бюджет. Мисля, че се вписах в някаква средна сума, нито твърде голяма, нито прекалено малка. Обувките ми не са скъпи. Младоженецът още няма костюм, затова не мога да коментирам, но и той едва ли ще си купи някой много скъп.
Услуги: Прическа и грим - средна според мен цена. Държа да изглеждам добре, но не ми се отделят космически суми за мигли и други неща. Все пак държа да съм си аз, а не някоя изкуствена кукла. Маникюр - ще си правя, но пак няма да е ноктопластика или нещо по-скъпо.
DJ, Фотограф: Фотографа е член от семейството, който любезно се съгласи вместо подарък за сватбата да ни снима, а DJ-я се оказа приятел на наши шриятели и ще направи добра отстъпка. Тъй че тук спестяваме доста.
Украса - Държа на естествените цветя и сме отделили повече пари за украса.
Бижута - отказвам се - имам прекрасни перли от бала ми и ще нося тях.

Не знам дали пропускам нещо... Но винаги е било така - едно нещо ти е по-важно, за него отделяш повече пари, за друго не ти пука чак толкова - от него режеш.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 11, 2012, 22:20:44 »

Провокирано от друга дискусия да ви попитам... Когато заплащате сериозно за някакъв вид стока или услуга и очаквате нещо наистина специално, а не го получите?? Какво се случва тогава.. Плащате ли сумата изцяло предварително или на части? Аз например съм заложила доста голяма сума в бюджета си за ФОТО, ще платя предварително около 80% максимум, ако не получа желаните снимки много ще се замисля за остатъка? А ако получа това, което искам не само ще платя остатъка, но определено ще оставя бакшиш. Между другото аз като цяло съм предвидила в бюджета си около 15% от стойността на всяка услуга за бакшиш.Вие как бихте постъпили?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #33 -: февруари 12, 2012, 14:25:09 »


 Ще отговоря на този въпрос като клиент. Често изпадам в ситуации, когато купувам или ползвам услуги, но оставам недоволен. Във всички тези случаи аз съм си плащал цената предварително или при покупката веднага. Рискът в покупката на стока или услуга съществува винаги. Винаги обаче аз търся вината си в мен за лошия избор, който съм направил. Никога не търся или прехвърлям вината на продавача на стоката или услугата. И никога не съм го ощетявал в продажната цена. Няма логика при лош избор да се търси възмездие и вина в продавача. Не говоря за случаите, когато е застрашен живота на човек и се предлагат абсолютно некачествени стоки и услуги.
 Между другото често съм бил недоволен от свършената работа при видеомонтаж на сватби, кръщанета , рожденни дни. Правил съм забележки, поправяни са неща ,но това мое недоволство не прераства в неплащане на свършената работа. В един момент ми писва и сменям професионалиста - човек или студио. И никога не го търся впоследствие и не ползвам неговите услуги. Ето от септември месец аз очаквам монтажа на едно детско съитие, личен подарък на близка. Платих го на колегата, но чак днес февруари след многократни подсещания аз ще си получа продукта. Той обаче е платен предварително на 100 %.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #34 -: февруари 12, 2012, 23:08:05 »

където живеем ние услугите се заплащат след като са извършени (има изключения разбира се), но винаги има правила и начини за оплаквания и компенсация.
сватбата е единично събитие и всеки избира внимателно, но това не означава, че трябва да вините себе си, ако нещо ви е обещано, но не е свършено според уговорката... разбира се трябва да сте наясно какво качество се предлага за цената и ако се доверите на нещо прекалено хубаво за да е истина...
в българия не веднъж ми се е случвало да платя за услуга предварително, която в последствие не е свършена както трябва или трябва да звъня и напомням многократно, че има поет ангажимент. но за съжаление това е реалността. няма процедури за оплаквания...
за това най-добре е да се изясни подробно в детайли какво се очаква, разумно капаро и доплащане при свършена работа. така клиента е спокоен, а професионалиста мотивиран... има и професионалисти, на който на драго сърце ще платя цялата сума предварително, защото съм сигурна, че ще доставят желаният резултат.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #35 -: февруари 22, 2012, 12:00:49 »

Ние също предварително проучихме нещата и така по-лесно направихме нашият бюджет.
Първо гостите ни не са много, 80 човека сме поканили. Ресторанта в Пловдив за мое най-голямо учудване не надхвърли 2500 лв. Като в менюто влиза и предястие и плата. Внасянето на алкохол ще ни отнеме около 400 лв. Хотел за част от гостите ще бъде 400 лв. , останалите са от Пловдив.
DJ+фото + видео общо смятам да дадем 1500 лв. Роклята, в която се влюбих е на Грънчаров и син е скромните 500 лв. , було, букет и дреболиите за сватбата ( ориз, стотинки и т.н., чаши) ще бъдат закупени от кумовете. Обувки - 60 лв ( пак от Грънчаров и син). Костюм на милото - има 10 и не иска да си купува нов  sad Още се кандърдисваме да си купи нов  blum  Халките - 1000 лв ми поиска бижутерският магазин, където си купих годежният пръстен, но в Сара Трейд ги намерихме за 500 лв. Ние искаме най-класическият вариант златни халки, гладки, обли, без никакви външни гравюри - да ни е гладък и спокоен живота.  Wink Тракийски ритуал в Гражданското 198 лв, църква 200 лв. Питки, свещи, вино, шампанско - 200 лв. Украсата ще я прави шаферката и още водим бой с нея поне да я купим. Страшна работа са тия овни ей  tease sarcastic
До тук 6000 лв., но сме предили още 1000 лв. ако изкочи още нещо.
Колата с която ще ходим е на приятел на годеника ( той на всичките е бил шофьор по сватбите) те сега искат да върнат услугата.
Ама най-важното в цялата дандания е, че ще кажа ДА на мъжа на моят живот  goody goody goody bounce bounce

Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 22, 2012, 13:23:16 »

Прави ми впечатление огромната разлика в качеството и цените за декорация от страна сватбените агенти. Там според мен е кой как те прекара. И в никакъв случай правилото, че по-скъпото ще е по-качествено не важи.
Има агенции, които не разбирам защо трябва да ги наема, след като аз им плащам двойно всички материали, който те дават под наем, че на мен ми излиза по-евтино да си ги купя- дет се казва. Голяма спекулация е там. 
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #37 -: февруари 22, 2012, 13:30:26 »

Евала, открихте минералната вода give_rose
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 13:59:03 от Deliysky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #38 -: февруари 22, 2012, 13:44:46 »

 Грозничко звучи думичката "прекара". Декорацията е услуга. В цената на тази услуга влизат и материалите. Редно е, когато се дава бюджет да се уточни каква част е за материали, каква част е транспорт, каква част е труд. Има и данъци в посочената цена, примерно ДДС. Най-често се заблуждавате като смятате ,че агенцията ви взима пари двойни и тройни за материалите. Агенцията взема пари за услугата. В моята практика стойността на услугата е достигала 10 пъти от стойността да кажем на даден материал. Една декорация може да се транспортира с лек автомобил, а може и със самолет. Ето ти 5 пъти по-скъп транспорт. Всичко зависи от търсенето и предлагането.
 Има и още един факт. Определен служител в една агенция може да извършва 10 дейности, а друг да кажем вчера постъпил само една. Трудовият индекс е от много важно значение при формирането на цената. От тук понякога може да се заблудите. А и да не забравяме, че хонорарите в Малко Търново са в пъти по-ниски от тези във Велико Търново по обективни причини.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 22, 2012, 13:58:29 »

Прави ми впечатление огромната разлика в качеството и цените за декорация от страна сватбените агенти. Там според мен е кой как те прекара. И в никакъв случай правилото, че по-скъпото ще е по-качествено не важи.
Има агенции, които не разбирам защо трябва да ги наема, след като аз им плащам двойно всички материали, който те дават под наем, че на мен ми излиза по-евтино да си ги купя- дет се казва. Голяма спекулация е там. 
Точно затова хората трябва да търсят най-доброто предложение. Не вярвам че някоя агенция предлага калъф с панделка за 40лв. /двойно по-скъпо от колкото да си го ушиете/ Предполагам,че има и неща,които се предлагат по-скъпо от колкото да си го купите,но затова пък има достатъчно предлагане за да намерите по-добра оферта. Винаги цената трябва да е по-ниска от цената в магазина.  good Ако една ваза струва 20лв. то наема да е 12лв. /примерно/ Но за двойно по-скъпо не ми се вярва някой да пробие с този начин на работа. Не съм и чувала за такова ценообразуване! А Пачоран много правилно го е обяснил. Зависи от транспорта и много други неща за да се стигне до крайната сума. В случаите с украса под наем,никой не може да ме съгласи,че е по-евтино да си я купи. Да си накупиш някои дребни неща е едно,но да си закупиш цялата украса и да си я направиш в никакъв случай няма как да излезе по-евтино. Моя съвет е да провериш повече агенции и да сравниш цените и да намерите най-доброто решение за вас.  good
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 14:09:17 от Nina Style » Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 22, 2012, 14:23:44 »

Мен, като клиент не ме интересува вие какви заплати давате на служителите си. И вие като отидете да пазарите в магазина искате най-хубавото да е най-евтино. Сега ще ви дам пример какво се получава с цените на декорацията. Отивам с едно и също запитване при различни агенции. Като предварително точно съм дефинирала- колко броя калъфи, колко бр панделки в какви материи и цветове, колко броя свещи, колко свещника и т.н. Т. е отивам с цялостен точен проект. Една от агенциите ми иска 1250 лева, като ми казва, че понеже точно този цвят го нямали, ако съм държала на него щяло да се оскъпи още и сатенените панделки ги заменя с такива от органза. Разликата също е двойна, ефекта и той. Другата агенция изпълнява на 100% всичките ми изисквания и ми дава цена от 400 лева. Е?


Като признавам последната агенция ми е препоръчаха от две места, не бях чувала преди това за нея.
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 14:28:34 от Kalama » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #41 -: февруари 22, 2012, 14:41:27 »

 Според вас нормално ли е да има няколко цени за една и съща услуга ? За мен е нормално и съвсем логично да го има. В същност вие ще получите точно това, което си поръчате. Ако наемете по-скъпата услуга е по-малко вероятно да останете недоволна. Ако наемете най-евтината услуга ще имате по-голям риск. Посоченият пример има разлика в пъти и е капан за този ,който наеме по-евтината услуга. Поставете се на мястото на агенцията и лесно ще изчислите колко е реалната цена. Сложете си хонорар вие лично за колко бихте работили, сложете си партньор и неговия хонорар. Вижте с каква кола разполагате ,колко е горивото, колко е паркинга, колко пъти ще отивате и връщате, за да доставите ,сложите, махнете всички тези предмети. Изчислете амортизацията - чупливост, откраднати, мръсни и т.н. материали, Решете от къде ще дадете счетоводен документ, колко данък ще платите....И така ще получите отговор на въпроса колко е реалната цена. Посочената най-ниска цена е спекулативна и дъмпингова съобразно най-високата дадена цена. Тя ви се дава, за да бъдете спечелени като клиент, поддадете ли веднъж сте потънала. След тези 400 лева следват още 50 % за това, 50 % за онова и така до стойноста , която е най-високо. Това е най-честото явление на пазара, това е нелоялната конкуренция. И кой губи ?
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 14:48:26 от Pachoran » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 22, 2012, 14:49:36 »

Мен, като клиент не ме интересува вие какви заплати давате на служителите си. И вие като отидете да пазарите в магазина искате най-хубавото да е най-евтино. Сега ще ви дам пример какво се получава с цените на декорацията. Отивам с едно и също запитване при различни агенции. Като предварително точно съм дефинирала- колко броя калъфи, колко бр панделки в какви материи и цветове, колко броя свещи, колко свещника и т.н. Т. е отивам с цялостен точен проект. Една от агенциите ми иска 1250 лева, като ми казва, че понеже точно този цвят го нямали, ако съм държала на него щяло да се оскъпи още и сатенените панделки ги заменя с такива от органза. Разликата също е двойна, ефекта и той. Другата агенция изпълнява на 100% всичките ми изисквания и ми дава цена от 400 лева. Е?


Като признавам последната агенция ми е препоръчаха от две места, не бях чувала преди това за нея.
Не знаем за кой град става въпрос,но и за най-малкия град да говорим за мен също цена от 400лв е съмнително ниска. Освен,ако не са ви приятели самите агенти или роднини и да го правят на добра воля като подарък! От поста става ясно,че не са ви нито приятели нито роднини,а препоръчани от друго лице. Едва ли калъфите с панделките само, струват 1250лв. Предполага се,че в тази оферта влизат още доста неща. И както Пачоран вече го каза вие сами можете да прецените дали това е реална цена за всичко,което са ви предложили от агенцията с оферта 1250лв. да слезе на 400лв. Хубаво е да се каже,какво включва тази цена от 400лв.,защото ако е само за калъфи и панделки +транспорт или труд за монтаж и демонтаж може и да си е съвсем добра и реална. Не се споменава и бройката на хората за вашето тържество,а това е важно за да се прецени дали е скъпо или евтино.  good
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 22, 2012, 14:52:53 »

Както казах последната агенция ми е препоръчаха двама познати, които я използваха, като коректна и качествена. Видях снимки от сватбата им е всичко беше безупречно. Хората са си изпълнили ангажимента както са се били договорили.  Всеки сам си прави сметки и знае за себе си какви са му разходите. Да, може да има такива разлика- ако едната агенция не плаща на работници, а е семейна примерно. Ако не си калкулира материалите по продажни цени, а просто им взема наем за използване, ако автомобила им гори по-малко, ако имат добри доставчици на материали и мн. други неща. А, ако трябва да говорим за данъци и счетоводни документи до сега не съм чула на някой да са му дали касова бележка или фактура за декориране на сватба. На едно място дори ми казаха, че това са цени без ДДС и ако искам да правим договор или касови бележки трябва да ми начислят още 20% ДДС.

Между впрочем по чужди сайтове се продават на едро толкова много сватбена декорация и всякакви аксесоари в  пъти по-евтини от България. Ако една прозорлива сватбена агенция закупува материалите си по този начин сметките абсолютно излизат.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 22, 2012, 15:02:04 »

Както казах последната агенция ми е препоръчаха двама познати, които я използваха, като коректна и качествена. Видях снимки от сватбата им е всичко беше безупречно. Хората са си изпълнили ангажимента както са се били договорили.  Всеки сам си прави сметки и знае за себе си какви са му разходите. Да, може да има такива разлика- ако едната агенция не плаща на работници, а е семейна примерно. Ако не си калкулира материалите по продажни цени, а просто им взема наем за използване, ако автомобила им гори по-малко, ако имат добри доставчици на материали и мн. други неща. А, ако трябва да говорим за данъци и счетоводни документи до сега не съм чула на някой да са му дали касова бележка или фактура за декориране на сватба. На едно място дори ми казаха, че това са цени без ДДС и ако искам да правим договор или касови бележки трябва да ми начислят още 20% ДДС.

Между впрочем по чужди сайтове се продават на едро толкова много сватбена декорация и всякакви аксесоари в  пъти по-евтини от България. Ако една прозорлива сватбена агенция закупува материалите си по този начин сметките абсолютно излизат.
Колкото до касовата бележка съвсем не съм съгласна! Офиса и фирмата са на лице както и касовия апарат. Ясно е че никой офис не може да работи без ФИРМА И КАСОВ АПАРАТ! И не само,че се издават фактури и касови бележки за декорация и всички останали услуги ами и цените са крайни в офертата независимо дали искат касова бележка или фактура. Това,че има хора,които нямат фирми,нито офиси и работят нещо друго, а помежду другото изкарват и някой лев от декорации е съвсем отделен въпрос. И пак не мога да се съглася,че от  сумата  400лв им остава нещо,кой знае какво. Тези калъфи се перат и се гладят и панделките също. Ето това е разход независимо дали е семеен бизнес или не.  good Ще кажете,че ще си ги изперат в къщи и това е ок! Но количества от рода 100 калъфа +100бр панделки като ги изперат 10 пъти в домашната пералня и скоро ще им трябва нова,защото домашната пералня съвсем не може да понесе такива количества и то многократно. За прах и ток да не говорим. Колкото до поръчването от чужди сайтове,ще кажа че не излиза чак толкова евтино. Защото когато поръчваш големи количества те вече се облагат с мита,такси и куп други неща. И в крайна сметка не е толкова евтино. Никой не си поръчва 10 калъфа. Тук вече се говори за бройки от порядъка на 300-400бр. за да си струва цената. Контактували сме с доста големи фирми в Китай и повярвай ми иска се голяма бройка за всяко нещо.
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 15:09:03 от Nina Style » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines