Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 21:13:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!!  (Прочетена 160846 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #480 -: април 18, 2009, 11:30:36 »

Мисля ,че са достатъчни а и ти най добре си познаваш гостите и предполагам имаш идея кой колко пие.
Ние днес ходихме да купуваме и надявам се да стигне
домашна ракия 15л
вино 15л
уиски джони червено 4л
уиски джеймсън 4л
смирноф 3л
и за нас с кумовете 2бут отлежало (да се поглезим)

Мен това ми се вижда много недостатъчно, я и липсват неща като бира и по-лек алкохол, водката е страшно малко. Но пък вие си познавате хората какво пият, а и ако ще е малка сватбата може и да стигне.
Активен
Didi85
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: април 18, 2009, 13:37:35 »

За 64 а и повечето са категорично за ракия(на милото  родата)
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #482 -: април 18, 2009, 16:08:36 »

Не е малко. При 64 гости по 300мл твърд алкохол на всеки излизат към 20 литра общо - Диди са взели 26. Ако сте ги броили 8 маси по 8 човека, се падат по 1 бутилка уиски на маса, и по 2 ракия. Предполагам понеже си знаете кой какво предпочита, на едните маси ще има Джеймсън, на другите Джони. Предвид, че сте взели само 3 бутилки водка, сте преценили, че вашите гости не са много по водката, а тези, които я предпочитат са една компания и за тях сте предвидили 2 бутилки, и една резерва, ако някой друг му се допие. Виното ви се пада по повече от чаша на човек, което е добро количество. Само си предвидете малко биричка, и ако е по-топло времето - резерва на бялото винце. Иначе смятам, че сте ги сметнали добре нещата!
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: април 18, 2009, 18:50:29 »

Аз да задам едно глуповато въпросче,в ритуалната какво се взима шампанско или вино?
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #484 -: април 18, 2009, 19:31:14 »

шампанско, а виното е за църквата. smile
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: април 22, 2009, 13:21:28 »

и в ресторанта мисля трябва шампанско за посрещането, но се ползва това от ритуалната зала
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: април 22, 2009, 13:52:41 »

Някой ще ми препоръча ли шампанско?
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #487 -: април 22, 2009, 15:09:24 »

Перфектното съотношение цена/качество за мен е Martini Asti. Върви някъде към 13 лв, а е качествено вино. Аз по принцип не съм познавач и ценител на вината, но това е хубаво. Естествено зависи колко сте склонни да похарчите - може да си вземете Дом Периньон за 150-200лв, но реколтата от 1998 е толкова лоша, че българската Искра за 2.35лв е по-добра tease
Активен
Vasi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: април 22, 2009, 15:21:47 »

Някой ще ми препоръча ли шампанско?

Аз лично бих споменала моя опит, но не бих смяла да ти препоръчам тъй като зависи от вкуса.
Давам ти моята класация, тъй като доста шампанско и вино изпих преди сватбата си , за да не се изложа пред гостите. Според мен по евтините вина и шампанско са малко по-добри от скъпите.

1. Jean Pierre Hottinger не е скъпо - около 6лв има го в Метро
2.Cardinal - мисля,че и него го има в Метро и е около 13лв
3. Нашата хубава Искра - като си опаковаш бутилката за посрещанео в ресторанта никой няма да разбере с какво шампанско си smile
Дано да съм била поне малко полезна
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #489 -: април 22, 2009, 16:44:01 »

Аз поне този проблем го нямам. Милото мрази шампанско, а аз и кумата сме много доволни и на Искричката. Като нищо не разбираме се кефим на мехурчетата и че е сладко  chee

Но за виното ще имам голям проблем. Също и за уискито. За водката и уискито прочетох инхормацията и беше много полезна! Искам да поздравия Денито за изчерпателната и винаги полезна информация, която ни дава  give_rose

Ако може да споделите идеи за хубаво купешко вино?
 И вие ще внасяте ли домашно, защото при нас и двата рода правтя своя ракия и вино, но на ракията държа много, тъй като ни е запечатана още като сме се родили и е наречена за сватбата ни. Та се чудя няма ли да стане много и дом. вино?
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: април 22, 2009, 16:47:28 »

Аз пък търся безалкохолно шампанско, но бяло. На пазара знам, че се предлага детско, но то е розаво и не ми се вързва цвета. Ако някой може да сподели нещо.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #491 -: април 22, 2009, 17:04:22 »

Има и бяло. Даже бялото го изкараха първо на пазара, преди розовото. Може би в по-голям магазин като била, Фантастико и т.н. ще има. или Метро..
Активен
Vasi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: април 22, 2009, 18:08:50 »

Аз пък търся безалкохолно шампанско, но бяло. На пазара знам, че се предлага детско, но то е розаво и не ми се вързва цвета. Ако някой може да сподели нещо.


Знам че във Метро има със сигурност и цената беше около 7 лв
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: април 22, 2009, 19:27:43 »

Vasi и Денито, много благодаря за отговорите.
Чак 150 няма да дам за шампанско, но другите ще ги разгледам. Аз също не обичак шампанско, защото е газирано и не ми харесва, ама и съм си пила само наште пенливи  give_rose Веднага си записвам какво сте писали тука и ще пообиколя  girl_wink
За виното - аз ако имах възможност щях да си внеса домашно вино и ракия, много си обичам домашно вино. Ама нямаааа.
Любимото ми вино е Мавруд на Асеновград, но е тежко и може да не е много подходящо за лятото.
От белите харесвам шардоне на Търговище.
Като изби съм фен и на двете Асеновград и Търговище.
Активен
Vasi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: април 22, 2009, 21:15:52 »

Vasi и Денито, много благодаря за отговорите.
Чак 150 няма да дам за шампанско, но другите ще ги разгледам. Аз също не обичак шампанско, защото е газирано и не ми харесва, ама и съм си пила само наште пенливи  give_rose Веднага си записвам какво сте писали тука и ще пообиколя  girl_wink
За виното - аз ако имах възможност щях да си внеса домашно вино и ракия, много си обичам домашно вино. Ама нямаааа.
Любимото ми вино е Мавруд на Асеновград, но е тежко и може да не е много подходящо за лятото.
От белите харесвам шардоне на Търговище.
Като изби съм фен и на двете Асеновград и Търговище.
Аз лично харесвам Шардоне на Фиеста / опитай го може и да ти допадне/  - тумбеста бутилка прилича на бутилка за ракия. Не е скъпо а е доста качествено- до сега не ме е боляла глава от него - цена на бутилка около 5лв.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines