Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 03:33:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 49   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В БУРГАС - 14 част  (Прочетена 254526 пъти)
 
indonezia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #600 -: март 22, 2016, 10:42:53 »

Да, и аз така си помислих, че явно няма да е тяхното нещо. Знам, че някои от тях чакат до последният момент, пазят талии и така нататък. Но аз отдавна съм им казала и ми стана неприятно, че ентусиазъма им е 0.

Ние се спряхме на Захаро. Аз съм им голям фен много отдавна и съм сигурна, че няма да ме подведат. Когато правите пробата на вкусовете ще трябва да отидете до Поморие, защото в сладкарницата не са същите торти. Нали ние си избираме вкус  smile smile По тази тема, аз обожавам смокини и ще видя дали ще може да го съчетаем. Аз се разбрах с агенцията за тортата, за да не мисля кой ще я доставя и какво се случва с нея до момента, в който я разрежем. Знам, че хората си знаят работата и не им е за първи път, но аз се доверявам напълно на момичето от агенцията и се чувствам по-спокойно като е под нейно наблюдение всичко. Малко съм контролиращо дяволче  diablo
Активен
YoYo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #601 -: март 23, 2016, 19:31:33 »

Радвам се, че ви харесват поканите smile И аз много си ги харесвам smile Започнах да ги раздавам и получавам възклицания от типа "Уау", което разбира се може само да ме кара да се усмихвам smile
Искам да споделя нещо с вас, което направих и съм много щастлива, че решихме да е по този начин - винаги, когато съм ходила по сватби никой никога не знае кое след кое следва... постоянно се чува : "Абе, сега къде отиваме?...Какво се случва?" и т.н. И за това решихме да улесним гостите си, като си направим...притурка към поканите. Аз си я правих и много си я харесвам smile На нея е описано в колко часа къде трябва да бъдат гостите, адресите на булката, ресторанта, църквата с принтирани цветни карти smile
Относно шаферките...започвам малко да си ги юркам за роклите, защото времето си напредва, а аз съм доста организиран човек и не искам всичко да остава за накрая!
Относно тортата....колебая се... На една сватба тортата беше от Маркрит и много ми хареса вкусът - еклери с боровинки... Искам семпла торта с цветя и мисля, че ще се справят с това. Просто не съм го решила на 100% дали ще я поръчвам от там. За Захаро чувам хубави отзиви също.А относно външният вид - прекрасни торти правят в с. Вресово- "Сладки мечти". Разгледайте ги.
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #602 -: март 24, 2016, 00:00:39 »

За с. Вресово знам ,че 100% от тортите им са с маслени кремове - което ги прави доста тежки и отчасти алергенни Wink. Препоръчвам при летни сватби (края на Април до края на Октомври), по леките торти.
Захаро - само ако искаш да се изфукаш , че можеш да дадеш 1500 лв и нагоре за торта. Цеха им е в Поморие. Иначе из Бургас си имат сладкарнички. Ако искаш торта по твой образ, а не готова от тях, бъди готова на компромисни варианти.
Маркрит, както и сладкарски бутик Креми, мисля че са удачни. Ако искаш индивидуална визия, на поносима цена (за 100 -110 парчета, цена някъде около 800лв до 1200 лв )
Роза - възможно е да ти направят желаната торта, но пък "процедурата" е много тромава.

И как така не знаете кой къде отива. От 250 хил години всички знаят ,че след бракосъчетанието младоженците отиват да се снимат, а гостите отиват в ресторанта. Освен ако младоженците не са запланували сутринта да посетят папата, след това английската кралица, да минат през операта , след това на при шейха на Дубай и така с цялата свита от гости.
Това не го разбрах с картите. Все едно пишеш : Църковният брак ще се състои в църквата "Богородица" и ще принтираш как да стигнат то там ли? Разбирам да са хора от Зимбабве, но на дали в града ще има повтарящи се имена на църкви + това колите се движат една зад друга.

За шаферките , роклите, организацията и притеснението - така е. Но накрая - ще разбереш че всички нерви потрошени по събитието са си стрували на 100% smile
Активен
indonezia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #603 -: март 24, 2016, 09:58:34 »

vartab, не знам какви цени си гледала в Захаро, но моята торта е 290 лв и е за 80 парчета, по мой модел. Ако си доволен от едно място, не значи че непременно искаш да се изфукаш, а просто се доверяваш напълно на качеството на продуктите им. Не казвам, че трябва да си вземеш торта от там, но аз съм доволна и гостите ни няма да останат разочаровани. А и няма да платя 1500лв, а 290лв:)

YoYo, идеята ти е прекрасна, особено ако имате гости, които не са от града. Покажи ни и ние да им се порадваме smile Сигурна съм, че са прекрасни и си вложила много емоция в тях.

Моите шаферки като има казах, че който ходил ходил и 2 дена ми подпалиха телефона да ми се обясняват. В крайна сметка ще отидат в събота останалите ище дадат каквото трябва и започваме. Надявам се, че сега ще се усетят малко и няма да имаме проблеми занапред. Има само още 3 месеца, а на мен хем ми се иска да дойеде денят, хем не ми се иска да свършат дните на подготовка  smile blum
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #604 -: март 24, 2016, 11:03:40 »

Момичета какво ще кажете за Амадеус? Ние решихме да имаме най-отгоре една малка торта, а останалите да са малки мъфинчета или пастички. Нещо подобно на: http://tortiamadeus.com/index.php?section=CATALOG&curr=4&gint=6. Сватбената агентка ни ги препоръча тях. Аз изобщо не се бях сетила.

Активен
YoYo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #605 -: март 24, 2016, 11:58:48 »

vartab , явно говорим на различни езици, не разбираш идеята ми и няма смисъл да ти отговарям!

Indoneziq, ще ти ги покажа, мила. Гостите ми са от различни градове и някой от тях не са стъпвали на местата, на които ще бъдем през деня. Ето защо посрещнаха притурките с ентусиазъм, А от моя страна съм доволна, че си спестявам напрежението да говоря с всеки (един по един) и да повтарям като папагал едни и същи неща, както и в деня на сватбата някой недоразбрал да реши случайно да ми звъни (има всякакви хора, повярвайте ми) smile

Пропуснах да спомена и Бутик  Креми. От там съм взимала торта за мъжа (огромен самолет, защото е маниак на тази тема) и беше вкусна, красива и на достъпна цена.
Активен
YoYo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #606 -: март 24, 2016, 11:59:56 »

p4elichkata,  много, много ми харесват тези торти smile Но нямам впечатления като цяло за Амадеус.
Активен
Devilment
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #607 -: март 24, 2016, 13:45:53 »

Ние сме взимали торти от Амадеус за различни поводи, но от тяхната витрина, не сме правили поръчкови. Вкусни са и винаги са били пресни. Толкова мога да помогна. Нашата торта за годежа беше от "Роза" и беше много вкусна, на всички много им допадна. Поръчахме си крем ванилия и парченца банан, беше точно напоена и не беше тежка. А тези цени - 800, 1000 лева за торта ми се струват убийствени, трюфели ли има вътре или злато?  girl_impossible
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #608 -: март 24, 2016, 14:08:04 »

YoYo, идеята ти е супер! А можеш ли да качиш снимка от картата?

И аз съм сложила в мойте покани притурка със сценария и адресите, но карта няма, а го намирам за практична идея.

Тя моята покана е малко по-специфична, понеже има 4 картончета с информация на тях - самата покана, сценария, полезна информация и потвърждение. Ще кача снимка, когато станат готови.  Wink

Леле, торта за 1000лв... Че тя от злато трябва да е shok и аз знам иначе, че Захаро правят хубави торти на прилични цени ( около 3лв. За парче). За Амадеус бях чела някъде назад във форума, че били малко по-скъпи. Но лично мнение за тях нямам.  smile Пишете после отзиви за сладкарниците, че аз ще трябва да си поръчам без да опитваме, понеже ще се приберем чак  7 дена преди сватбата. И ще избираме по отзиви и снимки biggrin
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #609 -: март 24, 2016, 14:11:09 »

Благодаря ви момичета. Другата седмица ще отидем до Амадеус да говорим с тях. Искам да е вкусно, не само красиво smile
А 800 - 1000лв. за торта са страшно много пари. Най-скъпата торта, която видях в сайта им е около 450лв. https://zaharo.info/torti/svatbeni
Активен
YoYo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #610 -: март 24, 2016, 14:55:23 »

Картата е доста семпла, но целта й е поне малко да ориентира гостите smile Мисля, че ще им е полезно smile


* karta1.jpg (53.31 KB, 960x536 - видяно 188 пъти.)
Активен
YoYo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #611 -: март 24, 2016, 14:56:36 »

На притурката е и адресът на хотела, в който ще се настанят


* karta 2.jpg (44.44 KB, 960x535 - видяно 179 пъти.)
Активен
indonezia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #612 -: март 24, 2016, 16:52:38 »

p4elichkata, идеята за малка торта и мъфени надолу също е много оригинална. Важното е да е вкусна и хубава. А като добавиш и закачлива, било мъфенчета, цветя, пеперуди, или каквато ти е представата за красиво, ще има положителен ефект  Yes Bravo good

YoYo, пратих ти съобщение с моята притурка, дано се е получило, че голяма мъка  Girl_hide

За Амадеус, както Devilment и аз само от витрина съм взимала и не съм оставала разочарована. Но ние от Захаро сме взимали от витрина...всъщност сме поръчвали торти от там за празници. Не вярвам да не е вкусна направена торта от Амадеус, Роза, Захаро или която и да е друга фирма. В крайна сметка, харесваш си вкус, комбинираш, пробваш и те ти я правят като решиш. Няма как да не е прясна smile Е...винаги може да има фалове, но нека останем позитивни smile
« Последна редакция: март 24, 2016, 16:59:07 от indonezia » Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #613 -: март 24, 2016, 17:10:34 »

Благодаря ви момичета. Другата седмица ще отидем до Амадеус да говорим с тях. Искам да е вкусно, не само красиво smile
А 800 - 1000лв. за торта са страшно много пари. Най-скъпата торта, която видях в сайта им е около 450лв. https://zaharo.info/torti/svatbeni

Здравей.
В сайта има торти с 0.0 лв - питай на място колко излизат.  Като гледам има цени и от по 650лв. Ние като ходихме през 2014та година, ходихме до Поморие и показах снимка на желаната торта. Казаха ми да се свържа на имейл с шефката, а по пощата получих отговор после ,че за около 1400лв ще ми я направят. Имаха подобна в лилав цвят на стойност 1100лв. Поръчахме си тортата от друго място. 90-100 парчета. Сега като гледам каталога на Захаро-то, почти не са останали от скъпите им сватбени торти. Явно са разбрали или са решили ,че много малко хора ги купуват. А и плюс това, когато младоженците имат притенции за блатове, за пълнеж и фондан (като нас) става страшно Wink .

Трябваше да се съчетае с роклята Wink
Йо Йо - говорим на един и същи език. Просто трябва да ми обясниш за какво са тези притурки, в ерата на ИНТЕРНЕТ и джи пи ес-ите.
Например миналата година ходихме на сватба в София. Говорихме с братовчедка ми и тя каза името на хотела, името на ресторанта, както и мястото на бракосъчетанието (освен това го пише и в поканата). Цъкнахме си чичо гугъл и разбрахме къде се намират тези неща. Пътувахме 1 ден по-рано. От Бургас , още си запазихме часове за козметици, фризьори и гримьори в деня на сватбата.
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #614 -: март 24, 2016, 18:01:04 »

Здравей.
В сайта има торти с 0.0 лв - питай на място колко излизат.  Като гледам има цени и от по 650лв. Ние като ходихме през 2014та година, ходихме до Поморие и показах снимка на желаната торта. Казаха ми да се свържа на имейл с шефката, а по пощата получих отговор после ,че за около 1400лв ще ми я направят. Имаха подобна в лилав цвят на стойност 1100лв. Поръчахме си тортата от друго място. 90-100 парчета. Сега като гледам каталога на Захаро-то, почти не са останали от скъпите им сватбени торти. Явно са разбрали или са решили ,че много малко хора ги купуват. А и плюс това, когато младоженците имат притенции за блатове, за пълнеж и фондан (като нас) става страшно Wink .

Трябваше да се съчетае с роклята Wink
Йо Йо - говорим на един и същи език. Просто трябва да ми обясниш за какво са тези притурки, в ерата на ИНТЕРНЕТ и джи пи ес-ите.
Например миналата година ходихме на сватба в София. Говорихме с братовчедка ми и тя каза името на хотела, името на ресторанта, както и мястото на бракосъчетанието (освен това го пише и в поканата). Цъкнахме си чичо гугъл и разбрахме къде се намират тези неща. Пътувахме 1 ден по-рано. От Бургас , още си запазихме часове за козметици, фризьори и гримьори в деня на сватбата.


Сега като разгледах по-обстойно и видях и аз тортите със стойност 0.00лв, а и торти за около 700 лв. Не ги видях преди това. Ще дегостираме различни вкусове, за да изберем нашата. Сега ни се е паднало smile smile smile
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 49   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines