Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 07:56:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Среща на форумците от Англия  (Прочетена 22934 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 06, 2011, 16:30:52 »

Много често служителите по гишетата не са запознати с правилата и записват хората без да вземат под внимание статута им, но за последните няколко месеца нещата са затегнати и по правило хора, които не са живяли и работили 12 месеца в страната, може и да не получат безплатно лечение, и ще ги питат за документи, особено, ако е вече в напреднала бременност. Но ако имаш съпруг тук, тогава са други правилата. Просто е добре да бъдеш подготвена, че може да ти искат документи да докажеш от колко време си живяла в страната, защото ако трябва да раждаш тук и да плащаш излиза около 5000-6000 паунда.
Най-добре почети линковете на страниците на NHS. Ако имаш записако GP, тогава не мисля, че ще имаш проблеми. Успех.
http://www.dh.gov.uk/en/Healthcare/Entitlementsandcharges/OverseasVisitors/Browsable/DH_074374
http://www.associatedcontent.com/article/2323126/can_eu_women_give_birth_in_the_uk_free.html
http://www.adviceguide.org.uk/index/your_family/health/nhs_charges_for_people_from_abroad.htm


Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 15, 2011, 11:54:42 »

   rosit@, момичетата са ти отговорили. Зависи от статута ти, дали имаш личен лекар и т.н. А за помощи  pardon ние не взимаме и не мога да ти отговоря. Трябва да отидеш при счетоводител и той да ти обясни системата. Знам обаче, че ако си самотна майка (т.е. ако нямаш партньор, съпруг) имаш право и много по - голям шанс. А ако имате ниски доходи ( не незнам колко считат за нисък доход) също имаш право да кандидатстваш, но пак не е сигурно че ще си отпуснат. Има и много други видове помащи, но не съм запозната.
   Но ако си "нелегално" тук, нямаш право на нищо. Та дори и на безплатно раждане, да не говорим за помощи. А ако пък и мислиш, че детето ти ще вземе английски паспорт и затова искаш да раждаш тук, също не е вярно.
  Виждам, че явно само си прочела отговорите и нищо не си писала, което е малко гадно за нас, а и ние с нищо повече не може да ти помогнем, след като само можем да гадаем какво си имала впредвид и не ни е 100% сигурно дали ти отговаряме правилно.
 
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 17, 2011, 10:47:47 »

Хей момичета този път май ще е моята силна ръка  blum Ама е крайно време да се организираме преди ваканциите до България и Гърция....Забравих Ели и Бени кога ще тръгвате?! Другата неделя свободни ли сме всички?! Гери аз те питах във ФБ, ама май не си ми отговорила. Нашето предложение е следното:
 Ако е топло времето барбекю в нас, че градината е широка(не е като парк де, ама лесно може да се съберем с дечицата около масата) и удобна. Ако времето е мрачно и дъждовно Уестфийлд, защото за разлика от градината хола и кухничката са ни теснички и няма как да се съберем и да ние удобно...

Айде ще се радваме да се видим  yahoo yahoo yahoo
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 17, 2011, 11:01:17 »

Момичета адски много ви се извинявам,че не ви писах,но просто много неща ми се струпаха на главата и съвсем бях забравила.Сега ще прочета и всички линкове,които сте ми дали.
Аз си имам личен лекар в Англия,но тя така и неуспя да ми уреди час за среща с акушерка,при което аз й казах,че ще се прибера за някой дург месец в Бг и ми каза,че няма проблем,но само след това трябва да й занеса всяка една документация от прегледи и изследвания.И аз и приятеля ми си имаме иншурънс,аз съм селф емплоед,но той още не,Той е от 9 месеца там,а аз бях почти 5.Приятелят ми е говорил с нашия счетоводител и до колкото му е обяснил ще вземаме някакви помощи,но колко и какви и идея си нямаме.Аз с езика несъм чак толкова навътре и малко ми е притеснено как ще се справим.
Отново ви благодаря за споделеното инфо и ме извинете! give_rose give_rose give_rose

 Offtopicп.с.Много се извинявам за офтопика и ако искате ми отговорете на ЛС...но вие от къде избирахте вашите колички? crazy  Offtopic
« Последна редакция: юли 17, 2011, 11:22:43 от rosit@ » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 18, 2011, 12:33:09 »

Павла, ние сме за с 2 ръце danceg Само се надявам да не те притесним много у вас и ще трябва да ми напомниш къде точно живеехте blush Вие не бяхте ли близо до Хитроу някъде?
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 18, 2011, 15:55:11 »

    Ооооооооо  smile много якооооооооо, ама Павла както ти писах  sad ако става въпрос за 24.07 - не става. Иван е рожденник тогава, не че сме мислили купон да правим (все още нищо не съм мислила) ама все пак   pardon Другата лоша новина е че времето ще е гадно. Дават го чак до другия вторник да е лошо. Много се надявам да лъжат де.
ПП: Ние имаме работа на Westfild (ако го изписвам правилно), трябва да правим 3D куб за подарък и разбрах, че там ги правят.
 heart
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юли 18, 2011, 18:12:45 »

Ели за нас няма кой знае какво значение точно кога, ще се радваме пак да се съберем тази или другата седмица...Предложих тази, защото не съм сигурна Бени кога тръгват за БГ. Ако са тук и следващият уйкенд и тогава барбекюто може тогава да се осъществи (пък и нали времето ще е по-добро другата седмица (а дано, че ми писнаха тези дъждове)). Но ако си тръгват края на юли може би уестфийлд тази седмица е супер идея....Бенииииии тебе чакаме  blum За нас лично наистина няма никакво значение важното е да се видим  give_rose give_rose give_rose преди някой да е отпрашил на почивка...
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 18, 2011, 21:35:21 »

Ох, как се радвам, че някой се сети да ни подбере, че то аз откога се каня да ви се обадя и да видим да организираме нещо, ама ми се завъртат дните толкова бързо.... Както и да е - ние си заминаваме на 31ви юли, значи сме свободни само на 24ти, но пък тогава Иван на Ели има рожден ден и те не могат  sad sad sad
Какво ще правим?? Много искам да се видим преди да отлетим  sad
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 19, 2011, 12:18:40 »

Ние също май предпочитаме тази седмица, но пък май която и да е няма как да сме всички nea
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юли 19, 2011, 17:28:01 »

   Момичета, не се притеснявайте за нас. Съберете се и си направете едно хубаво барбекю  smile (или шопинг  girl_wink). Естествено е, че искам да ви видя, но проблема е в моята градина ха ха ха Организирайте се и се вижте, а с нас май ще стане след Бг т.е. октомври месец (малеее колко далече ми се вижда  sad). А ако през това време с Иван измислим нещо може и ние да се присъединим  girl_wink
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 20, 2011, 11:38:29 »

Сядам на бързо, че е лудница около нас....

Значи срещата за неделя остава?! Ще ви пратя адреса си малко по-късно...

Бени вие с колата ще дойдете нали?!

Гери от Рединг май има влакове до Ealing Broadway?! Жорката може да дойде да ви вземе от там или с Е10 спира до нас...Ще се разберем допълнително с вас.

Елииииии Westfield е на 15 мин от вкъщи, само за по една биричка елате (и за по едно бързо кебапче  girl_wink ) Наистина много бих се радвала да се видим пък дори и за 15 мин, ако много бързате (мисля, че и другите момичета биха ме подкрепили).

 gu6 gu6 gu6 от нас
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 21, 2011, 14:56:15 »

Ами с колата, да.

Силно се надявам и Ели да могат да дойдат  Yes

Чакаме подробности за адреса на ЛС
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 21, 2011, 18:01:23 »

Аз само не разбрах за колко часа се разбрахме последно blum
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 21, 2011, 19:12:28 »

   Охххх мадами и аз се надявам да мога да ви видя, но  pardon. Все пак ще може ли и аз да получа адреса, а пък ще се постарая да накарам Иван да ви изненада ме  girl_wink (но нищо не обещавам). Все пак да си изкарате супер приятно и готино, за да ме е яд още повече като гледам снимките после  diablo ( ха ха ха). Целувки на всички ви от нас!  heart
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юли 22, 2011, 09:10:55 »

Ей момичета сладки, вчера ви пратих адреса си на съобщения на телефоните (Ели и на теб). Знам че Гери го е получила. Бени и Ели надявам се да сте ги получили(Ели на теб два пъти ти го пратих) ще ви го пратя и на лични за всеки случай...

За времето между 12-1 как ще ви е?! Естественно и по-рано да дойдете няма да ви върнем  smile

Да знаете Жоро от кога ми намила да ви се обадя и организираме нещо, ама пусто време все не стига...Та сега каза, че аз съм виновна че нямало да можем да сме всички  badgirl ....Така че Ели ще се радвам да ни изненадате, че иначе бая сол ще има да ми мели на главата.... Еххххаааааа как се радвам, че ще се видим  danceg Времето го дават хубаво за неделя(хладничко за стандартите на България, ама поне няма да вали  Wink )

Айде до неделя  gu6 gu6 gu6 от нас!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines