Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 11:35:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 2 част  (Прочетена 184666 пъти)
 
ivon_
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #375 -: март 25, 2011, 10:16:39 »

Най-добре би било от хотела, но не си представям цялата дандания в Лайпциг, пък и ние първо ще сключим църковен брак и църквата ще е в Стария град и затова ми се искаше да ме вземат оттам и да сме близко до църквата, за да си направим хубави снимки в старата част. А съм чувала и друго- че откъдето тръгнеш не е хубаво да се връщаш там- то суеверия много и преди все си мислих, че е налудничево да си спазваш,ама сега като ми дойде на главата е друго smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: март 26, 2011, 22:40:32 »

Вярно ли е?
Ние след сватбата се прибираме вкъщи, понеже там ще живеем.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #377 -: март 26, 2011, 22:53:38 »

А ако мъжа е домазет, тогава какво правим?!  smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: март 27, 2011, 11:25:27 »

А ако мъжа е домазет, тогава какво правим?!  smile
ако е каквооо shok?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #379 -: март 27, 2011, 17:14:52 »

Ние наехме апартамент в центъра, в него ще се оправям, от него ще ме вземат, но ще си спим вкъщи...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: март 27, 2011, 19:12:31 »

Mariaid, това е много добра идея! good
Мен ще ме вземат от къщи, но ще спим в хотела. Даже се колебаем дали да не останем и още една нощ. scratch one-s head Иначе живеем там, от където ще ме взимат.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #381 -: март 27, 2011, 19:25:50 »

Еми да, така е най-добре, според мен. Живеем заедно, не искам да се натреса в някой апартаментр на познати. А и хем ще използваме апартамента вечерта след сватбата, за да преспят родителите ни в него.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #382 -: юли 29, 2011, 14:45:32 »

Понеже в тема "Зимна сватба" сме  Offtopic, пиша за сватбата Габрово - Ст. Загора тук. По- горе ivon_ питаше за лошата поличба. Да кажа, че не бива сватбарите да отиват и да се връщат по един и същи път - това е забраната, не крайната точка  smile. Примерно за булката отивате по един път, а с булката към ресторанта вървите по друг. Това създава големи неприятности и грижи на тези, които решат да го спазват /защото го знаят/. Моят съпруг много държеше да спазим изискването, че иначе можело сватбата да се разтури. Според мен, беше напълно излишно да газим сняг през една градинка, за да се върнем после по улицата, при положение, че те бяха подписали още предния ден, ама карай - дума на свекър се не цепи  Wink.
Та от другата тема имаше въпрос от къде да се вземе булката, когато сватбата и не е в родния град /Габрово/ за да се отиде през зимата в по- красивия град  good Ст. Загора.
Мене ме "взимаха" от къщата на един от чичовците на съпруга ми и определено не се чувствах комфортно. Може да се помисли върху вариант взимане един или два дни по- рано от истинския дом на булката от най- близките сватове, дори булката да не е облечена със сватбени дрехи. Това да стане като едно малко тържество, на което да се спазят всички традиции преди потегляне към Ст. Загора. При подписването да се качи тихо и кротко в колата при младоженеца от хотела или къщата, където ще нощува и подготвя. Пък нищо не пречи и там да се изиграе едно хоро.
Активен
sweet_pink
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #383 -: август 11, 2011, 11:47:13 »

Здравейте! Имам проблем , сестра ми ще се омъжва и не знам какво трябева да правя и по скоро какво да кажа на младоженеца когато идва да я откупува. По принцип, мисля че сестрата на булката с нейните приятелки трябва да стоят на вътрешната врата и да искат пари от младоженеца, но как по точно ? Бихте ли ми помогнали  smile
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #384 -: август 11, 2011, 13:08:09 »

Здравей Sweet_pink във всеки край на Б-я нещата са различни. По принцип ти си човека от който трябва да откупят сестра ти, а приятелките Ви просто "помагат в затискването на вратата". Не е нужно да казваш каквото и да е. Просто кажи, че лесно кака не се дава. Трябва да си сигурна, че ще бъде гледана добре. Когато леля ми се омъжи аз бях малка, но като единствени племеници с сестричката ни изтапанчиха отпред.Майка ни беше до нас и повтаряше, че леля ни е едничка и неможело така ефтино да я дадем да изкара някой лев, в противен случай да си ходят. Нещо такова казваше.  Дано да ти е от полза, но в такъв момент каквото ти дойде на акъла. Мисля, че няма определени думички.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #385 -: август 11, 2011, 13:12:33 »

sweet_pink, прочети назад в темата, а и в темите на булките - има хубави идеи. Сега си спомням, че една булка беше закопчила с белезници ръката си и ръката на сестра си. Докато не дал "откуп", младоженецът не получил ключа /иначе трябвало да вземе двете сестри за булки/. Имаше и случаи на искане на пари извън стаята - на стълбището. На всяко стъпало се задават въпроси на младоженеца и ако не може да отговори - плаща. Когато няма време за предварителна подготовка или не е предвидено нещо специално, просто се застава на вратата и се казва, че младоженецът няма да влезе в стаята, докато не даде или обещае нещо.
Активен
sweet_pink
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #386 -: август 12, 2011, 12:54:06 »

Благодаря ви smile По принцип това за въпросите е добра идея, но сестра ми не е много съгласна smile Ще го измисля на момента  smile crazy
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #387 -: август 18, 2011, 10:11:22 »

 :offtopic:ААААа това с белезниците е яко, аз бих взел и двете сестри, особено ако са хубави Oh my .... И без това хумора за балдъзата е доста интересен.
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: август 21, 2011, 13:26:27 »

Ние с младоженеца живеем на едно място спахме си вечерта заедно сутринта аз бях в едната стая той в другата и така без да се виждаме после при вземането бяха на вратата братовчедите ми и лелите ми а сестра ми еше при мен в стаята на вратата дават пари и не съм измъчвала милото достатъчно беше напрегнат.
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #389 -: септември 24, 2011, 17:03:49 »

    Здравейте, понеже не успях да намеря такава тема реших да пусна една. От Стара Загора съм и съм бъдеща булка  girl_wink  Интересува ме от кой ансамбъл мога да си наема музиканти и колко ще ми струва? Чувала съм варианти, в които не всички "данданий" се спазват, crazy  т.е. ми трябва орекестър с който да ме изведът от бащиния дом без такива барабани (ако са включени). Та някой ако е запознат, моля, помагайте...  Wink

    Извинявам се ако съм ви объркала с въпроса си и благодаря предварително!
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines