Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 02:38:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 177386 пъти)
 
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: октомври 23, 2012, 10:50:23 »

Anichka , след като Никола започна да ходи на ясла, го кърмих още 9 месеца. Сутрин, вечер и през ноща, а през почивните дни- когато поиска. Притесняваш се, че сега не й стига млякото и може съвсем да намалее ли ? Аз не съм имала случаи , в които той да иска, а да няма мляко в гърдите , но мисля че няма да ти спре .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #421 -: октомври 23, 2012, 13:39:39 »

Ани, доколкото сьм запозната, по-голямата част от млякото се произвежда в просеца на сукане. Докато детето "дьрпа"- излиза. Пада налягането и може да тече по-слабо или да й е по-трудно да го издьрпа, но ти го правиш в момента, не е резерв, който свьршва.

Вьзможно ли е по друга причина да е кризата ?  crazy

И не се коси, мляко току-така не спира (след 4тия месец де, а ти си вече много по-напред). Бая време се иска за тая работа. Просто ще се регулираш като трьгне на градина, спрямо новото разписание.

Този уикенд работих на един салон с една приятелка. Синьт й е на 11 месеца и ходи на детегледачка. По едно време следобед тя вика "А, слезе ми кьрмата, сигурно е 16h45 (часьт, в който си го прибира)" и факт - толкова беше  pardon

Аз вече не давам на поискване. Досега давах и Марта цока като новородено, на всеки 20 мин. Сьответно не яде нищо друго, защото е постоянно сита. Колкото по-малко яде, толкова повече цока, буди се многократно нощем и се влиза в омагьозан крьг. А аз сьм вече изтощена.
Дните, в които бях на салона е яла супер. Започнах да й отказвам и да я зальгвам я с кротце и благо, я с кютечец, за да стигнем на сутрин и вечер, и евентуално след ядене за десерт, но това постоянно висене на гьрдата, трябва да спре !
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: октомври 23, 2012, 13:43:33 »

Ани, набързо, че пак съм под пара, но ако има нещо питай и ще пиша пак по-късно.

Като няма много мляко вечер, просто както писах преди малко сменя гърдите нон стоп, така че изцежда и последната капка, която има в тях. А и съм забелязала при цедене, че понякога няма и ако упорствам след 5 минути се появява отново струя. Е, не много, но колкото да задоволи детето.

Аз спрях съвсем наскоро цеденето на обяд, почти не го правя и сутрин вечер.
Но ако искаш да продължиш обилното количество кърма - цедиш от едната гърда сутрин докато тя суче, на обяд от двете и вечер пак от едната. Така според мен няма как да спре.
Това обаче си е много трудоемко, така, че трябва воля.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: октомври 23, 2012, 16:10:12 »

Благодаря Ви, leni_beni_, inaxastra и minalina  за увереността и куража give_rose
leni_beni, а ти цедеше ли през тези 9 месеца?

При мен до скоро струята с мляко беше доста силна. След като спрях да кърмя през нощта - някъде преди два месеца, кърмата понамаля. След това намалих и дневните кърмения (една от причините беше написаната от Ина - исках да увелича твърдата храна + да свикне да е без мен). Преди кърмех след всяко ядене + за всяко приспиване. Сега вече сме на 3-4 пъти през деня. След като четох мненията за отбиване, реших да следвам съвета да не отказвам, но и да не предлагам.

Зная, че млякото ми се е регулирало спрямо нуждите на Леа, но промяната е голяма отпреди и сега. Също така много ми влияе на мен в коя част на цикъла съм. Денят преди да ми дойде, както и първите 1-2 дни от цикъла, кърменето е леко изпитание. Зърната са ми супер чувствителни, гърдите ги усещам празни, Леа се сърди....

И сега с градината....Определено ми минава мисълта как още ще се регулира и намалее. И как мога да добавя още един стрес за детето - да и спре любимото мляко...Остави, че е на градина и и говорят на непознат за нея език..Ами и да няма и мляко вечер  angry
 
Миналина, Благодаря за съвета за цеденето. Оф...Знаеш аз колко цедих...Предполагам, че ще започна отново, ако виждам, че нещата не са на добре, но като цяло ми се иска да имам мляко сутрин и вечер, без да цедя...
« Последна редакция: октомври 23, 2012, 16:11:47 от Anichka » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: октомври 24, 2012, 10:39:49 »

Благодаря Ви, leni_beni_, inaxastra и minalina  за увереността и куража give_rose
leni_beni, а ти цедеше ли през тези 9 месеца?
Не, не съм се цедила (за да стимулирам).
Първите дни, когато започна да ходи по цял ден там, по обяд, когато обикновено го приспивах и сучеше, чувствах голямо напрежение. Може би 3-4 дни ми се наложи да поизцеждам малко, за да облекча. След обяд към 16 ч пак ми се препълваха и пак малко поизцеждах. Но това беше за кратко време. И въпреки, че почивните дни сучеше често, след това нямах проблем през деня.
Ще се справите, не се притеснявай  good
Активен
mirodi
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #425 -: октомври 28, 2012, 22:01:02 »

Здравейте, мами! Ето какъв е моя проблем с кърменето - едната ми гърда пуска почти двойно по - малко количество мляко и съответно, когато бебка суче от нея не й стига. В началото не беше проблем, тъй като компенсирах като я слагах на другата гърда, но вече си увеличи апетита и не й стига  sad Забравих да кажа, че бебка е на 2 мес и е само на кърма. Пробвах с изцеждане с помпа, със слагане на гърда по - често, сега пия лактогонен чай, но резултата е все същия. От около седмица вече давам да си дояжда с АМ.  sad Ако някоя мама може да ми помогне със съвет ще съм безкрайно благодарна!
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: октомври 29, 2012, 10:44:31 »

mirodi а ти на всяко кърмене и двете гърди ли даваш? Нощем кърмиш ли? При мен винаги едната гърда е произвеждала по-малко от другата и мисля, че при много майки е така, дори някои жени кърмят само от една гърда, защото другата не работи както трябва и пак е достатъчно. Истината е според мен в стимулиране на лактацията. Редувай гърдите и ги предлагай и двете на всяко хранене, без да щадиш тази, която няма достатъчно, да се изпразва и тя до последната капка. Слагай често бебчето на гърда, защото стимулира повече от която и да е помпа. Ако трябва може на празен ход с помпата да пробваш, но внимавай с това да не си докараш разранявания. И най-важното според мен - кърмене или цедене нощем. Под нощем имам предвид между 3 и 6 часа.
Последно едно лично мнение за АМ - вкарва майките в омагьосан кръг - колкото повече дават, толкова повече кърмата намалява. За мое щастие съм имала само кратки моменти - от по 3-4 дни с намаляване на кърмата. Тогава решението беше по-често кърмене, течности, чай и достатъчно сън за мен. Бебето го успокоявах някакси (със залъгалка) като не му стигне кърмата и след известно време пак на гърдата.

Inaxastra колкото и да ни е жал да ги лишаваме от кърмене, в един момент наистина се получава остра необходимост да помислим и за себе си. Аз се успокоявах с мисълта, че това, което съм дала, много майки не се и опитват и не правят никакво усилие и че рано или късно ще трябва да въведем малко правила най-вече за мое добро. Което пък в крайна сметка се оказа, че не е чак такава драма за детето. Май повечето притеснения бяха в моята глава. Поздравления за решението ти и успех!

Сега си мисля, че с второто няма да имам търпението да кърмя толкова време, но ще видим...
Активен
mirodi
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #427 -: октомври 29, 2012, 12:33:54 »

Svetli, благодаря за отговора. Да, кърмя вечер - 2 до 3 пъти между 00:00 и 06:00. По принцип редувам гърдите за храненията, но когато се пада ред на гърдата, която пуска по - малко, се налага да предложа и другата, защото млякото не и стига. Това с цеденето с помпа го правя така или иначе. Що се отнася за АМ, за сега се налага да дохранвам само в рамките на 30 - на грама, и то не на всяко хранене. Притеснявам се, защото има дни, в които малката иска на час и половина да суче. Може би от там идва впечатлението ми, че кърмата не и стига smile Благодаря все пак за мнението smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: октомври 29, 2012, 14:07:23 »

mirodi,предлагай и двете гърди на всяко хране.Като приключи с втората,пак предложи първата.Млякото се произвежда в процеса на кърмене и докато бебето суче от едната,се събира мляко в другата гърда.

Всяко бебе преживява скокове в растежа.В този период бебето иска да суче през час,за да стимулира гърдите да произвеждат повече и да отговорят на нарастващите нужди.Това е нормално.
Кърми на поискване без да гледаш часовник.След няколко дни-до седмица организмът ти би следвало да се нагоди и млякото да ти стига,до следващия скок,когато бебето пак ще иска да суче често.

Скарлет,радвам се да те видя в редиците.Бях се притеснила,че си ни изоставила smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: октомври 30, 2012, 08:31:29 »

mirodi и аз исках като Додо да ти кажа да не гледаш часовника. Щом детето е гладно, давай му, пък било и на час и половина или по-кратко. Явно имаш достатъчно кърма, не се притеснявай. Не е задължително да даваш само едната гърда на хранене, напротив, всички казват, че задължително е да се предлагат винаги и двете.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: октомври 30, 2012, 14:07:33 »

Вчера в една от телевизиите, мисля беше в "часът на мама" бяха извикали точно консултант по кърмене и на мен ми стана много интересно и научих доста неща, предвид факта, че аз кърмих успешно 1г. и 10 месеца и я отбих съвсем умишлено с пълни гърди с мляко - просто този процес за мен се беше превърнал в мъчение. Та ще споделя някои интересни неща:
1. Детето като се слага да суче, трябва да захване зърното заедно с ареолата, защото в зърното няма кърма и най-много да го нарани. Ако гърдите са напрегнати и твърди, трябва да се изцеди малко, докато омекнат, за да могат да захванат добре бебетата.
2. Най-интересното. Помпата не може да изцеди всичкото мляко, което има в гърдата, поради факта, че над 60 % от млякото се образува и задържа в алвеолите и помпата просто не може да го изцеди и това, което изцежда помпата е около 30 % от млякото, което можем да произведем.
Това е много важно да се знае, защото голяма част от майките като изцедят едни 40 млл и изпадат в паника, че нямат мляко ( вкл. и аз и затова стигнахме до спешен кабинет, защото малката системно преяждаше и щеше да и гръмне корема).
3. Времето, за което детето се храни е условно и зависи от бебето, но се счита, че за около 10 мин. активно сукане то се наяжда. И тук жената каза, че за новородените е нормално да заспиват на гърдата и по този начин те си почиват. Че трябва да се оставят да подремнат около 30 сек. и после с леко докосване на долната устна да се събуди и да продължи. А майката може да провери дали суче активно като си сложи леко пръста под гушката и трябва да усеща движението на носоглътката. Ако не го усеща, значи е дошъл момента, в който бебчовците ни използват за залъгалка и  което е най - странно за мен, тя каза, че в този момент вадим зърното и е добре да сложим залъгалка!? (за ползата от залъгалката се убедих на по-късен етап, защото аз не я научих и после горчиво съжалявах, защото до края Аз бях залъгалката).
4. Жената каза, че е добре, ако млякото е достатъчно да се редуват гърдите и на кърмене да се предлага едната гърда. И другото, което ми направи впечатление е че когато изцеждаме кърма, за да стимулираме лактацията е добре, да го правим преди храненето на детето, за да може то да изсуче точно задното мляко, което е по-хранително и така да стимулираме производството, защото именно при изсукването на млякото от алвеолите се отделят хоромоните за производството на млякото.
5. Също каза, че за да имаме  кърма е добре да кърмим през нощта, като най-важното кърмене е онова, преди което е имало по-голяма пауза. При това кърмене се отделяло най-много окситоцин - хормона с помощта на който отделяме кърмата.
« Последна редакция: октомври 30, 2012, 14:09:40 от m_eleva19 » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: октомври 30, 2012, 14:45:58 »

Аничка,пропуснах да ти отговоря в предния си пост.
Дари не се сърди,ако в гърдите няма мляко.Случва ми се да иска да суче много продължително и в даден момент наистина усещам,че гърдите ми са празни.Но в такъв момент тя търси само близостта ми и ме ползва като залъгалка.
Преди седмица ме тръшна някакъв вирус,от който повръщах цяла нощ и не ядох близо 24ч.В един миг,докато сучеше,Дари пусна гърдата и каза "няма".Предложих й другата,тя засука и пак пусна и каза "няма".Може би тогава съм произвеждала твърде малко.Щом се върна апетита ми,всичко се оправи.
Активен
mirodi
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #432 -: октомври 30, 2012, 15:41:33 »

mirodi и аз исках като Додо да ти кажа да не гледаш часовника. Щом детето е гладно, давай му, пък било и на час и половина или по-кратко. Явно имаш достатъчно кърма, не се притеснявай. Не е задължително да даваш само едната гърда на хранене, напротив, всички казват, че задължително е да се предлагат винаги и двете.
Благодаря, Svetli! Аз по принцип не се ръководя по часовника, а изчаквам малката сама да си покаже кога е гладна. Просто исках и странично мнение по въпроса. Всички съвети, които ми дадохте съм ги изпробвала smile Вече два месеца се кърмим успешно, дано продължаваме така и занапред! smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: октомври 30, 2012, 17:00:09 »

leni_beni_, dodo23 Благодаря Ви отново за съветите и подкрепата  give_rose give_rose give_rose
Дано и Леа не се сърди, ако намалее много кърмата.
Додо, сега като написа, че не си се хранела, се сетих, че когато Леа се сърдеше аз бях отслабнала с няколко килограма. Явно не съм се хранела добре и аз, както и не спях много тогава. Сега възвърнах кг и скоро не сме имали проблем.
Мен лично ми е ужасно гадно Леа да ме суче на сухо. Просто не издържам. Говоря и, прегръщам я, нося я...Давам й като минат поне 5 мин, но не мога да стоя и еи така да ме държи и поцоква...
Аз определено се чувствам виновна на моменти, че не ми е толкова силна кърмата, но...и това е период и ще премине.
Сега внимавам в нас и винаги ходя облечена, защото ако се явя пред Леа без връхна блуза или с блуза с цип (тя веднага го разкопчава) трябва да и дам да суче на момента. А аз искам да има някакъв ред горе долу...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: октомври 30, 2012, 19:34:31 »

Аничка,аз не разбирам защо се чувстваш виновна и не вярвам,че не ти е толкова силна кърмата.
Знам,че ти цеди много сериозно,за да можеш да храниш с кърма,след като се върна на работа.С това цедене съм сигурна,че си провокирала тялото ти да произвежда повече,от необходимото.
Не съм в крак,относно вашето захранване,но предполагам,че Леа на  1г и 3м е заместила успешно повечето храненения.За нея кърмата вече не е основен източник на хранителни вещества и ти си й дала най-добрия старт в храненето.Всяка глътка оттук нататък е бонус към вече получения джакпот.
Ако ти се чувстваш зле,предаваш негативизма на детето.
Така,че се усмихни и вземи тезата на Светли,че си дала на детето си доста от това,което други дори не се опитват. good
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines