Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 09:11:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Wedding - сваДба  (Прочетена 18255 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: август 03, 2007, 13:05:01 »

Вижте в безплатния SA Dictionary ето тази грешка.

Wedding - сваДба   bad


Щом и в речниците са взели да грешат. Добре, че гугъл поне поправя.


* 2007-08-03_135653.gif (7.8 KB, 440x278 - видяно 2697 пъти.)
« Последна редакция: август 03, 2007, 13:07:30 от Teo » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 03, 2007, 13:06:56 »

олееееееееее  Oh my ... Oh my ... и аз веднага проверявам в речника !! аз имам и сватба и свадба
Активен
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 03, 2007, 13:12:16 »

и при мен е така  laugh laugh laugh
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 03, 2007, 14:13:45 »

а е имало случай в , които съм проверявала за точния правопис на някой думи !! ужас  laugh laugh laugh laugh
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 03, 2007, 21:24:21 »

и аз ще проверя-уф,в моя речник поне е правилно написана "сватба" laugh
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 03, 2007, 22:15:34 »

и аз ще проверя-уф,в моя речник поне е правилно написана "сватба" laugh

И при мен е така - сватба yahoo
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #6 -: август 17, 2007, 16:46:13 »

Ха  bad , що за речници са това. И в крайна сметка как е правилно ? Че то с тези речници и аз се обърках. girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 17, 2007, 16:49:12 »

Ха  bad , що за речници са това. И в крайна сметка как е правилно ? Че то с тези речници и аз се обърках. girl_wink


По принцип правилно е СВАТБА Wink
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #8 -: май 23, 2011, 11:55:39 »

Гледам, че вече сте обсъждали правописа и мисля, че не трябва да оставяме тази темичка да натрупа прах.
Дразни ме, когато срещна няколко правописни грешки в една публикация - къде от бързане, къде от ...

Днес само в една публикация прочетох вуал, курсет, манисто и още една грешка имаше от бързане..
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 23, 2011, 12:18:23 »

Аз няма да цитирам потребители,но един от редовните ми се набива на очи с постоянните си правописни грешки,а именно:сигОрно,сваДба,Здържан,Згради(изобщо всичко,което се пише по правило със С,бива изписано при този потребител със З),почЕти (вместо почти),спЪт и множество други.Това,че някои от думите ги изписва грешно във всеки свой пост(пример е думата "сигОрно") ме навежда на мисълта,че не е случайна грешка от бързане,а си е чисто невежество.И на мен ми е много интересно как в сайт,озаглавен сваТбата.бг,ще пишеш "сватба" с Д  pardon
Едно е да пропуснеш запетайка или да сбъркаш правописа на трудна дума,но всеки път да допускаш груби правописни грешки,направо си ме дразни  nea  angry
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #10 -: май 23, 2011, 12:20:33 »

grey, според мен грешките от бързане си личат и не са чак такъв проблем. Аз вчера като си препрочетох едно мнение видях че съм писала "галеря" вместо "галерия"  funnytooth . Все пак особено при по-дълги постове, човек не винаги има време да провери всяка дума, а и не винги забелязва изпуснати букви. Иначе и мен тези грешки които си дала като пример ме дразнят. След като даже аз дето съм ходила само първи и втори клас в българско училище знам как се пишат, значи хора които минимум 12 години са учили в България би трябвало да ги пишат правилно.  
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #11 -: май 23, 2011, 13:01:51 »

А какво ще кажете за думи, често използвани тук като: подараци, обрач, окраса, оведомя, маж, двоика, децки?

И на мен ми се случва при преминаване от латиница на кирилица на клавиатурата да напиша : спесхно, приатно, цхожек (човек) както бих ги изписала на латиница, но това често става преди да погледна дали съм превключила клавиатурата си. При бърз преглед обикновено се забелязват.

Думи в множествено число завършващи на й? Такива не е имало, няма и няма и да има!
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 23, 2011, 13:49:57 »

И мен ме дразнят изключително много такива правописни грешки angry angry Не,че и аз не съм правила по някоя от бързане pleasantry, но както казва Sandri грешките от бързане си личат good Аз например много често без да искам обръщам местата на буквите pleasantry Не знам как го правя, но като започна да си чета поста преди да го публикувам и винаги си хващам по една две думи объркани. За това си проверявам винаги.
« Последна редакция: май 23, 2011, 13:52:21 от V_e_S_i » Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 24, 2011, 14:18:04 »

И аз имам проблем с неграмотността. И някакси, обикновената, непретенциозна неграмотност я приемам, не всички сме академици по правопис и масовката хора са (сме) глупави. Обаче, когато си решил, че ще си особено културен и ще пишеш на висок стил и език и други високопарни определения, и се започне "отидох там въпреки ЗАПЕТАЯ че",   "човекът от ЗАПЕТАЯ когото", и от сорта бисери със запетайка, много ми бърка в здравето. И всичко защото жената пропуснала, че правилото за запетайката преди ЧЕ, КОЙТО, КЪДЕТО се премества преди предлога, когато се използва (не знам дали така се нарича частицата  Ashamed)

Или пък, още едно особено културно изписване "отидох ме", "вие също ли видях те" и подобни, които като ги прочетеш десетина пъти от един човек и започваш да се съмняваш, че обикновеното объркване на поредността на натискане не клавишите е виновно за резултата.

А това, че НЕ винаги се пише заедно с глагола и отделно когато трябва да е слято въобще не го броя  blum
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 24, 2011, 14:39:02 »

И на мен "въпреки че" ми е много антипатична грешка. Както и всичките производни на "предвид". То не е впредвид, напредвид, слято, разделно... 
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 24, 2011, 15:21:38 »

А защо направо не направите забележка на човека, който хванете да прави такива дразнещи грешки? Без да се заяждам, наистина го мисля Wink Аз също бих правила забележка, но вече все по-рядко ми остава време да влизам, а сигурно и аз не съм безгрешна, но не мисля че правя чак такива фрапиращи и дразнещи грешки  Wink
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #16 -: май 24, 2011, 18:44:33 »

Защото има потребители, на които трябва да поправя целия пост, ако се захвана с поправяне. Обикновено грешките в рамките на няколко изречения не са една и две, за съжаление. Понякога поправям, друг път ми става неудобно - наистина има хора, които грешат във всяко изречение!
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #17 -: май 24, 2011, 19:11:19 »

Много хора биха се обидили или биха се почувствали неудобно, ако някой ги поправи. Може би на лични е по-добре от колкото в дадената тема, за да няма неудобство. Аз лично всеки път съм благодарна когато някой ми каже, че съм сгрешила, защото поне няма да се излагам вече.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #18 -: май 25, 2011, 09:52:50 »

 Повечето хора не биха реагирали особено положително за препоръка за поправка на правописа, да не кажа, че се случва точно обратното. В случая няма какво да се обиди човек, а по-скоро да му стане неудобно. Всеки може да сгреши и да се поправи, въпросът е да има желание за това. Но много, страшно много хора нито имат желание, нито се чувстват неудобно и си продължават все в същия дух.
 Съмнявам се, че биха оправили правописа си, четейки правилно написни постове. Подозирам, че по-скоро може да се случи обратното - посевместно да се задълбочи склонността към грешки.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 25, 2011, 11:13:31 »

Аз, лично, си мълча, защото правенето на подобни грешки (тези, преднамерено претенциозните) характеризира личността. В смисъл, че всички сме ходили в едни и същи училища (и най-малките тук не са толкова по-малки от мен, че вече съвсем да се е променила образователната система). Който е имал мозък и желание е щял да се научи на елементарните неща, които аз съм научила. Защото моята активност в училище се е състояла САМО в това да си пиша домашните. На курсове не съм ходила. Е, човек, хванал по-малко и от мен и с претенции на всичкото отгоре, смятам, че съм безсилна да ограмотя. Затова подлярски просто си плюя в темите, където не пишем имена.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 25, 2011, 12:40:20 »

Аз също не бих се обидила ако някой ме поправи, но от друга страна наистина някои постове трябва да се преправят изцяло, ако тръгнем да ги поправяме blush blush
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 25, 2011, 12:58:42 »

Да попитам, не ви ли се струва иронично, че дори и в тази тема има постове с грешки. Може би е по-добре, преди да съдим другите, да помислим върху себе си.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #22 -: май 25, 2011, 13:20:59 »

Аз нямам нищо против да ме поправят, ако сгреша някъде. Няма безгрешни хора така или иначе. Друг е въпросът дали не ти пука, че пишеш и се изразяваш като второкласник, или се опитваш да се усъвършенстваш.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 25, 2011, 14:44:37 »

Момичета ,

1.Непосилно е да се поправят всички постове във форума с граматически ,лексикални или пунктуационни грешки .
2.Тук пишат най-различни хора ,едни по-малко грамотни ,други повече .Общото между всички нас е бъдещата сватба и нищо повече.
3.Въпрос на обща култура е да не се допускат най-елемнтарини правописни грешки ,но ние модераторите няма как да ограмотим потребителите.
4.Аз лично предупреждавам и съответно при неизпълнение трия постове на латиница и постове ,при които се използва 4 и 6.
5.При използването на въпреки че ,запетаята се слага преди въпреки ,а не между въпреки и че ,така че не прибързвайте със съденето на чуждите грешки !
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 25, 2011, 18:32:40 »

Да, така е! Фийби, напълно си права, че вие няма как да поправяте всички постове, а и не това ви е работата - да следите кой колко е грамотен nea nea Аз лично съм виждала доста правописни и граматически грешки, но не съм поправяла никой. Все пак сме в 21-ви век и не е нормално да не можем да напишем едно изречение правилно. Да - изключваме грешките от бързане, това се случва на всеки pleasantry pleasantry Но когато става дума за грамотност - хората, които пишат тук са достатъчно големи и БИ трябвало да са достатъчно грамотни, ако не са - едва ли тук ще се ограмотят.  crazy crazy
Обаче момичета, наистина СВАдБА е много фрапиращо sarcastic sarcastic , особено за нашия форум, а пък за речник - да не говорим!
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 25, 2011, 19:54:32 »

Фийби, едва ли някой има предвид модераторите да поправяте граматични и правописни грешки. Нито сте учителки, нито надзирателки, нито майки на потребителите. Просто високомерни констатации за всенародната (не)грамотност.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #26 -: май 28, 2011, 17:50:42 »

 Offtopic Момичета, много бързате днес и много се вълнувате! (Виждам защо, всички рокли показани днес са прекрасни)
извинете ме че така ги качих ама не може по няколко прикачени файла... какво мислите приемам мнения като пак ви казвам че тази с дантелата например на снимката не ме грабва ама като я пробвах.... уникална рокля; тази пък от сатена с панделката е супер изискана и елегантна седи по тялото и извайва всичко което си имаш или нямаш хихи  и тази която е фаворита определено и на снимката изглежда най-добре както и на живо... ама се пак дилемата е страхотна радвам се за тези от вас които вече са прикличили с избора като го направя и аз ще ми паднат една камара с камини.... просто е жестоко ...
 blum
Здравейте,
само искам да споделя едно разочерование с вас. Значи в четвъртък ми се обади мацката от магазина в Асеновград и ми каза,че ми е изпратила роклята.До тук добре, но я е пратила по Еконт и от тук започват проблемите. Трябваше вчера на обяд да е при мен. Обаждат ми се към 12ч и ми казват,че имам пратка и е до поискване, да отида да си я взема./Звъннах на магазина и от там ме увериха,че са я пратили до адреса ми.Сколнна съм да вярзам, защото мацката изрично ми звънна пак да потвърди адреса ми./ Говорих с Еконт и си я поисках до адреса, казаха,че до края на деня ще е при мен и да си подготвя пари.В 18ч още я намя роклята.Звъня пак и ми казват,че няма да може да я доставят днес да ходя да си я взема от офиса им на другия край на София.Ако не отида ще ми я доставят на адреса на следващия ден /днес/. Отива приятеля мив офиса им,след 30мин. търсене се оказва,че е отишла в друг офис.Уговорката последно е днес до 12ч да е на посочения от мен адрес.Днес в 12ч нищо и никой,звъня пак и казват еми в 13ч ще дойде. И сега чакам...Бясна съм и ако не дойде и до 13ч нзнам какво да правя.Дала съм служебен адрес и съм на работа до 13ч.А си искам роклята вече.. :'(
Извинете за дългият пост,но исках да изкажа негативното си отношение към тази за мен некоректна фирма.

Малинка нядавам се вече да си се срешна;а с твоята рокля  good good good и дано е това което си очаквала:)
А относно пращането и на мен ми предложиха този вариант нп аз категорично отлазах затова и два пъти ходих от Бургас до Асеновград,защото ако се наложеше корекция пак тябваше да ходя

Искрено се надявам да си се успокоила вече
А отнсно некоректното отношение . незнам кого визираш...Еконт или магазина?Според мен некоректнот отношение е от Еконта ... или пък вината и в двамата "търговци" ...

Само се успокой smile Моля те всикчо ше е ок
А относно моята рокла ей това е модела http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?line=m&style=J1413  сега разбирам че е модел на известен дозайнер yahoo yahoo yahoo yahoo


Роклята е страхотна ... колко струва и от къде я поръча



Ще ти пиша на лични став али Wink

Похвал, вече си имам рокля. yahoo yahoo yahoo Доставиха ми я в офиса, довечара ще видя дали всико е ок с размера.
Bibsi, роклята е уникалнааа.  Bravo Bravo Bravo



yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo А сега и се порадвай и остави нервите настрани !!!
Благодаря ти !!Вярвам че и твоята е най карсивата рокля на света

malinka_a , много се радвам за теб. Според мен проблемът не е в магазина, а в Еконт, но...важното е,че роклята дойде.  danceg yahoo :danceg:Мен особено ме вълнува дали размерът е ОК, защото и аз като теб мисля от Асеноград да си купя, но ме притеснява най-вече това, ако ми я шият и изпращат дали ще уцелят размера точно crazy crazy crazy За това чакам с нетърпение да пишеш! give_rose give_rose

Момичета, роклята ми е точно по мярка, няма нужда от никакви корекции.
Много съм доволна,получих това,което бях харесала и поръчах.Само чантичката и воала не ми харесват,но чантичка и без това не исках.Чантичката ми беше подарък към рокллятаволала в последствие реших,че ще е съвсем друг.Но от роклята съм доволна.апаратчето е в милото, направих няколко снимки с телефона,но са с лошо качество.Ако някой иска обаче да види роклята,мога да пратя снимки на имейл.Другата седмица ще направя снимки с фотоапарата и ще пусна тук .
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #27 -: юни 01, 2011, 21:17:49 »

Днес мернах прословутата свадба в нечий подпис...
Видях също и хълки, кумуве, осмотрение...
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #28 -: юни 01, 2011, 22:50:21 »

Не искам да се заяждам или нещо друго ,но не ви ли се струва ,че всички тези грешки са от бързина???
И както някой каза няма безгрешни,но не мисля ,че някой трябва да определя на някой друг  културата  и това дали е грамотен или не .Моите уважения момичета ,но ми се струва леко прекалено .

Не искам да обидя никой и нищо лично към никоя от Вас!!
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #29 -: юни 02, 2011, 00:17:47 »

Да, в поста с цитатите става дума за грешки от бързане, аз съм си казала. Не съм коментирала културата, само, че хората се вълнуват и бързат.
Стана ми забавно, защото на въпросната страница (в булчински рокли) почти нямаше пост, в който да не са разменени буквите от бързане.
Няма безгрешни, но за мен лично би било по-приятно ако виждам по-малко грешно изписани думи.

Относно грешките, които не посочвам къде съм видяла, мисля, че те не са допуснати от бързане.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #30 -: юни 02, 2011, 09:43:28 »

Не може да знаете що за човек е този, който е написал поста. Може да не е имал време да ходи на учлище, защото е гледал братчето си, докато майката алкохоличка е хайманосвала и да е завършил с 4 по милост. Може да е някой, който се е отказал от училище след 9-ти клас и е станал художник следвайки мечтите си. Може, като мен, да живее цял живот в чужбина и да пише на български само в този форум. Аз, ако видя, че някой е писал в 5 поста "сваДба" няма да седя да му се дразня или да си мисля с колко ниска култура е ами ще му драсна 2 реда. "Извинявай, че те притеснявам и не искам да те обидя, но ми направи впечатление, че пишеш думата сватба грешно и реших да ти кажа. Извинявай, ако съм те засегнала. Поздрави." Не вярвам на някой да му стане неприятно, ако получи такова съобщение, а вие ще сте направили добро дело. Аз преди пишех в един тинейджърски форум и съм получавала подобни лични съобщения и винаги съм била благодарна, че има хора готови да отделят 2 минути от ценното си време, за да ми обяснят нещо, така че да не се излагам. Грешките от бързане или допуснати случайно веднъж не ги броя. На всеки се случва. Друго е обаче да правиш една и съща грешка непрекъснато и другите само да ти се смеят и да пускат злобни коментарчета относно образованието ти в други теми. 
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #31 -: юни 02, 2011, 09:59:34 »

Относно грешките, които не посочвам къде съм видяла, мисля, че те не са допуснати от бързане.

Мила ми grey не искам да засегна никого , погледнах сега постовете които си цитирала и по точно моите няма да крия ,че е неприятно за човешкото око да види например "срешна;а" вместо "срещнала " ,но пак казвам за мен лично това е прекалено ! Благодаря че все пак показваш грешките които сме допуснали и занапред лично аз ще се старая да не бързам по време на писане чрез клавиатурата smile
Да знаете много ме радвате loltease tease tease
Дайте го ведро smile  danceg danceg danceg
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #32 -: юни 02, 2011, 10:06:47 »

Добре де, какво му е грешното на следното:


Цитат
Роклята е страхотна ... колко струва и от къде я поръча

???
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #33 -: юни 02, 2011, 10:14:25 »

Думата е наречие - откъде.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #34 -: юни 02, 2011, 10:22:15 »

Ще добавя и още нещо - определено на никого няма да му стане приятено в тема, където се всеки обсъжда как "другите" са с ниска култура и са неграмотни, да види псота си, при това коригиран в червено, все едно сме в началното училище и някои са изкарани пред дъската за порицание. Още повече, че това е форум, никой не си проверява постовете и грешките от бързане са нещо съвсем нормално. Както примерно подчертаните:
Цитат
рокллята
,
Цитат
некоректнот
,
Цитат
Асеноград
,
Цитат
дозайнер
и тн.
Това за мен вече е прекалено дребнаво.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #35 -: юни 02, 2011, 10:28:40 »

Идеята не е да стане приятно smile Идеята е да се замисляме повече, когато пишем - било тук или където и да е. Друг е въпросът дали това е начинът за показване на грешките....
Подписа с думата "сваДба" и аз го видях, дано и авторът му чете тук и се поправи.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 02, 2011, 13:33:19 »

Темата е за Очевадни грешки, не за такива допуснати от бързане.Аз не съм литератор, а още по-малко експерт по български език.За мен езика ни е бил и винаги ще си остане особенно труден за писане, с всичките запетайки и екстри.Дали ще си правите заключения за човека отсреща по начина му написане си е ваш проблем, само аз бих казала, че е дребнаво.И последно СПРЕТЕ С КАРАНЕТО И НАТЯКВАНЕТО НА ГРЕШКИ< ПОДОБНИ ПОСТОВЕ НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ И ЩЕ БЪДАТ ИЗТРИТИ!
Благодаря за внимание.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 02, 2011, 13:53:56 »

И аз да се включа тук .Подкрепям Маги и постовете ,които са иронични и подигравателни ще бъдат изтрити.Злоупотребявате със смисъла на темата и изпадате в крайности .

Има една хубава българска поговорка : Не вижда гредата в своите очи,а сламката в чуждите
« Последна редакция: юни 02, 2011, 14:28:47 от fiibi_bg » Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #38 -: юни 02, 2011, 14:19:03 »

Извинявам се на момичетата, които засегнах, цитирайки постовете им.
« Последна редакция: юни 02, 2011, 14:21:21 от grey » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 02, 2011, 14:50:53 »

Много моля без чат .Ако някой иска да се извинява ,нека го прави на лични.По начина ,по който се развиват темите в целия форум се опасявам да не се изсипят сега 2 страници с обяснение ЗА и Против цитирането и съвсем да опорочите темата
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 02, 2011, 15:55:36 »

А ти как го намираш?

Намирам го за заядлив и ироничен и като модератор мисля,че е редно да се изтрие.Намирам също така тази тема за изпълнена не просто с обикновени забележки ,а с грозни цитати ,които не мисля ,че е редно да се постват.
Намирам също така мнението на Сандри по-долу за правилно ,но неуместно ,тъй като ей сега бих могла като вас да извадя над 20 цитата с правописни и пунктуационни грешки.за лексикални няма да говорим.Аз нямам претенции ,че пиша 100 % вярно ,но и не съм седнала да съдя кой как пише.Хубаво е да си напомняме тези правила ,но не е хуманно да сочим грешките на другите.
Защо не цитирате собствени постове?Те безгрешни ли са?
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #41 -: юни 02, 2011, 15:59:53 »

А вие как намирате това двама модератори да ви казват, че темата се превръща в чат или място за размахване на пръсти и връщане в 1-ви клас, от което полза особена няма, пък вие да си продължавате? Тогава да сменим заглавието на темата с "Назидателната тема за простаци, неграмотници и глупаци", какво ще кажете? Ще копираме постове, ще им се смеем и ще правим психологически анализи на провинилите се? Прочетете се малко отстрани. Дискусии за неграмотността сме имали много пъти във форума, факт е, че няма да променим никой с подигравки. Предлагам просто в темата да се включвате, когато имате подръка някое правило, което да напишете тук и така да се направи своеобразен списък с по-простичките правила за писане в българския език и това е. Ако някой продължава да ви дразни, ингорирайте го и край. Иначе ставаме като ято кокошки, дето само чакат да им се "хвърли" някой "по-развален" пост.  nea


Освен това ако толкова се възмущавате от неграмотни постове, забелязвате ли тези на латиница по различните теми? Помагайте на форума като ги докладвате на модератор и не обръщате темите в поредица от изречения от по две думи. И на мен ми се иска 99,9% от съфорумките да са безгрешни, но е факт, че това не е възможно. Много от вас правят пък много организационни грешки при писане във форума, но за това няма нарочна тема. Повод за размисъл?   girl_wink
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #42 -: юни 02, 2011, 16:07:24 »

Аз не намирам нищо заядливо и иронично в коментара си. Мога да го преведа: пише, че хората от бързане и вълнение са допуснали много грешки. Пише, че източникът на вълнението е ясен: хубавите рокли (имаше и забавяне на една от роклите).
Не знам как трябва да го прочете човек, че да види заяждане. Като модератор можеш да изтриеш и целия пост.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #43 -: юни 02, 2011, 16:19:53 »

Извинявам се, но това е нещо, за което на нас са ни намалявали оценката в час по информатика, да не говорим, че в университета е недопустима грешка. Помислих, че щом в темата ще се пише за често срещани граматически, пунктиоационни и правописни грешки мога да го спомена. Извинявай, ако съм те обидила. Явно в България не се смята за правило.  pardon Освен това аз никъде не съм посочила цитат и не съм споменала никнейм на потребител  girl_wink . Това че правя грешки го знам и написах няколко пъти в темата, че нямам нищо против да бъда поправяна. След като си изтрила коментара си в който обясни за какво е темата би ли могла да го напишеш отново или да промениш заглавния пост? Според мен няма нищо лошо в това да се посочват често срещани грешки тук без рабира се да се споменават имена, за да няма обидени.  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 02, 2011, 16:44:33 »

Аз изтрих коментара.Вие опорочихте темата.А тя е как се пише Зграда, сваДба и т.н. а не къде се слага апостроф, запетая и т.н.Да Българсия е по-труден от немския Сандри, твърдя го отговорно учила съм немски.Ако продължавате така ще заключа темата smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 02, 2011, 16:51:40 »

Мисля,че всеки ще се съгласи,че пост от този тип http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,2755.msg476011.html#msg476011 е именно заядлив и ироничен ,и мястото му не е в тази тема.
Това е сватбен форум,не час по  български език и литература. Дебненето,подигравките и обидите не са начина да покажеш на един човек,че допуска грешки.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #46 -: юни 02, 2011, 16:58:53 »

Магито, значи темата е за да посочваме правописни грешки, които срещаме често из форума, без да пишем темата в която сме го видяли или да посочваме потребителя, който е допуснал грешката? Така ли да разбирам темата? Извинявай, но не разбирам за какво точно е темата и какви постове са допустими, а ако беше съвсем безмислена отдавна щяхте да я заключите...  smile Може би, ако някой от модераторите изясни какви са правилата за писане в тази тема, ще е по-лесно за потребителите и няма да стават чатове и да има злобни коментари.  smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 02, 2011, 18:05:46 »

Мисля, че това: http://www.sibir.bg/index.php?page=displayTopic&id=1&tid=73266 може да е от полза на всеки от нас pardon pardon pleasantry blush
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #48 -: юни 02, 2011, 18:11:31 »

Не съм модератор, но като участник във форума аз лично си представям в темата да се пишат постове за:

- думи, които сте забелязали, че са изписани неправилно по постове и показвате правилния вариант;
- граматически правила, които са нарушени, и пишете какво е правилото;
- думи, които изписани неправилно, се превръщат в смешки, но незлобливи.

Да не си правим илюзии, че хората, които предимно цитирате тук, ще седнат специално да четат и ще си посипват главите с пепел, че са допуснали грешки.
Да не цитираме мненията им специално, за да покажем как сме ги "хванали", че не пишат правилно.

И ще помоля като човек, живеещ в България, Сандри да се въздържа от коментари какво "явно" е правило тук и какво не е. Прости хора навсякъде има, умни също. Квалификациите не спомагат за промяна на съотношението, а са обидни към останалите пишещи. И тук в университетите се намаляват оценки заради неграмотност, тъй че не подкрепям подобни обобщения. А и от форума може да се научи много, но той не е учебно заведение.

В кратце: да бъдем наблюдателни, но не и полицаи.

Веси,  goodpost
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #49 -: юни 02, 2011, 18:43:45 »

 За мен въобще е безмислено да обсъждаме правописни, граматически и каквито си щем още грешки по постовете.
 Съгласна съм, че е добре да си цитираме сгрешени думи. Добре, обаче, само на теория. Защото дори и думичка да се постне с коментар, че е неправилно написана, това може да се приеме като грубо и неуместно. Пример - в друга тема веднъж споменах сгрешена дума. Само дума, без цитат на пост, без посочване на автора. Въобще не нарекох никой неграмотен, само отбелязах, че за мен грешката е доста голяма. Е, да, но се намери човек, който направи всичко възможно да ми вмени чувство за вина за "грозната" ми постъпка.
 Затова предлагам или само да си постваме сгрешени думички, без да ги придружаваме от каквито и да е коментари, или въобще темата да я няма.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #50 -: юни 03, 2011, 08:17:23 »

 Offtopic Предлагам Тео да заключи темата. Очевидно не можем да я приемем с повече чувство за хумор и без морализаторствания. Аз също се учудвам като видя "кумуве", но назидателният тон тук ми идва в повече.
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines