Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 02:09:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 163374 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #405 -: януари 07, 2011, 17:14:43 »

Момичета, благодаря ви. Действително, както и Пламак каза, с робота влиза много повече въздух в тестото. Макар че докато нямах робот, и на ръка ги мъчех тия питки. Преди време намерих цяла статия за тънкостите при месенето на тесто и според тях промених малко и рецептата на земелчетата. Ето я и нея:

Продукти:
500 г брашно
15 г прясна мая (аз използвам едно пакетче мая на Д-р Йоткер от 7г)
1 ч. л. сол
2 ч.л. захар
150 мл хладка вода
100 мл топло мляко
3 с.л. олио

В съд наливам водата и прясното мляко. Стоплям ги леко на микровълновата. В течността слагам маята, добавям захарта и 1-2 с.л.брашно и оставям десетина минути, за да се захранят дрождите на маята. Пресявам брашното, посолявам го, изспивам вътре течността с маята и добавям олиото. Замесвам меко и еластично тесто, покривам с кърпа и слагам във фурната на около 50 градуса, за да втасва по-бързо. (това обаче май се получава само с фурна с реле за температурата, на фурна със степени, най-малката е прекалено силна и направо запича тестото). След като тестото втаса, го разделям на топки, разрязвам леко с нож отгоре и слагам в предварително загрята фурна на 200 градуса, докато се запекат.

В оригиналната рецепта втасват още веднъж, но аз нямам търпение да чакам и ги пека веднага. Стават много пухкави и меки отвътре, отвън имат хубава коричка, а на вкус са чудни. Оттук взех основата на рецептата: http://mycookingcreations.blogspot.com/search/label/%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B8?updated-max=2010-04-06T22%3A05%3A00%2B03%3A00&max-results=20. Моите се получават почти същите на външен вид.  blum

Земелчетата стават с всякакъв вид брашно, пропорции не знам точни, тъй като меся малко на око. Но и пълнозърнести са много вкусни. Не отнемат много време и си заслужават на фона на всякакви сложни рецепти.
-----------------
Ечи, мила, предишната рецепта беше с бакплувер, ако още държиш, ще ти я напиша, защото там няма втасване и са също вкусни хлебчета, но след като открих тази за земелчетата, повече не направих въобще другата, понеже онези не бухват така хубаво.  girl_wink

Майче, корекомките сладки ли са? Никога не съм виждала преди, изглеждат страхотно.
« Последна редакция: януари 07, 2011, 17:19:22 от Деничка Звездичка » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: януари 09, 2011, 12:08:41 »

Момичета ,моя мъж донесе от някъде една щука:)Дайте изпитана рецепта да я приготвя за довечера.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: януари 09, 2011, 14:28:38 »

Фийбс във фолио задушена или на скара става хубава или печена.Щуката не става за пържене
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #408 -: януари 09, 2011, 15:13:46 »

Щуката е суха и става за пържене-паниране. На мен ми харесва пържена,но има адски много кости. И на плакия става добре.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: януари 10, 2011, 08:26:08 »

Аз не я харесвам пържена щуката.
Вчера правих шоколадови кошнички с шоколадов крем.Довечера ще се опитам да снимам да ви покажа.Много лесно и ефектно е.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 10, 2011, 08:30:09 »

Деничка мерси за рецептата. smile
gucci звучи ми много вкусно това и ще чакам за рецептаа и снимки.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 10, 2011, 21:57:10 »

plamak_  специално за теб кошничките.Ама тука не са напълнени още с крем.


Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: януари 11, 2011, 09:59:17 »

Гучи, много готино изглеждат кошничките. Как се правят?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: януари 11, 2011, 10:11:45 »

Правят се много лесно.
Трябват ти силиконови формички,четка за намазване,шоколад/аз използвах такъв за готвене от Кауфланд/.
Разтапяш шоколада на водна баня или в микровълнова/аз използвам микровълнова.С разтопения шоколад с помощта на четката за намазване се намазват стените на формичката.Поставят се в хладилника след което се отстраняват силиконовите формички внимателно/малко е пипкаво ама става/.Ами това.Вчера направих една във формата на сърце.Аз ги пълня с шоколадов крем.Но може да се напълни с много неща.А и другото хубаво е слоя да е по дебеличък че по лесно да извадиш без да ги счупиш.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #414 -: януари 11, 2011, 14:46:10 »

Ина беше споделила начин и без формички. Аз лично нямам и ги правя с балон-но нямат завършената форма на кошничките на gucci , но пак са чаровни.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: януари 11, 2011, 18:33:55 »

Момичета да ви споделя за щуката как стана невероятно вкусна:)

Панирана в панировка с корнфлейкс и сосче от лимонов сок,чесън, копър,балсамов оцет и зехтин.
Невероятно беше!
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 12, 2011, 00:47:30 »

Днес правих салатка ТАБУЛЕ и стана супер !
Утре ще правя някаква с цвекло ми казаха и ако стане ще докладвам smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: януари 12, 2011, 08:07:31 »

Дани може ли рецептата за салата Табуле.Отдавна и се каня,но ми се иска нещо изпитано като рецепта.
Вчера гледах по едно предаване още един начин за правене на малки кошнички и мисля да го пробвам-ако стане ще пусна снимки.
При нас снощи имаше пилешки дробчета по селски в гювеч.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: януари 12, 2011, 09:08:18 »

Гери мила веднага давам  smile

Това са продукти за голяма купа салатка ...

3 бр. домата
200гр. булгур
1,2 връзки магданоз
1 глава червен лук или няколко стръка пресен лук
прясна мента няколко връхчета
сока на 1,2 лимона според вкуса
зехтин и сол

Варим булгура до разпукване на зърната(някъде около 20-25м).Нарязваме на много ситно доматите,магданоза,ментата и лука.Зимата е много трудно да открия прясна мента,затова минавам повечето пъти без нея,но вкуса със нея е просто уникален.Прибавяме хубаво изцедения булгур,овкусяваме и объркваме добре.Сока от лимона НЕ се заменя с оцет!

Това е smile
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: януари 12, 2011, 09:12:09 »

Какъв е вкуса на булгура?
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines