Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 22:16:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета-препоръки, въпроси,рецепти и подкрепа  (Прочетена 228446 пъти)
 
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 17, 2010, 14:06:04 »

Здравейте!
Аз да кажа какви ги свърших вчера: сутринта към 10ч. пих кафе и хапнах 1 ябълка. На обед - 12.30 си поръчах кашкавал на фурна с малко зелена салатка (кашкавала беше настърган и разбъркан с яйце и запечен на фурна). Нали кашкавал и сирене са за белтъчния ден  Wink Следобед след дежурното ми кафе си хапнах нискомаслено кисело мляко На вечеря 20.00ч. си опекох една пилешка пържолка и си направих салатка от краставичка и домат. Писах курсов проект до среднощ и много изгладнях и си позволих една чашка прясно мляко  smile
Днес ми е бобовия ден, но понеже до сега бях на изпит и после претичах до работа и нямаше как да ям каквото трябва и малко прегреших - срам ме е от мен, но мисля да не се отказвам и да съм по - внимателна вече. Чудех се в този ден какво мога да хапна за следобедна закуска ?
Поздрави и силна воля на всички  girl_wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 17, 2010, 14:29:43 »

Здрасти мила
Надявам се да не те обидя но искам да ти кажа някой грешки които си направила.
1Между храненията трябва да имаш по 4 часа в белтъчния ден.
2.Когато прегладнееш може да ядеш плод но без млякото.И отново трябва да имаш 4 часа или поне 3 часа между храненията.Ако вечер пригладнееш пак може плод но не е хубаво да е друго.
3.За следобедната закуска плод.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 17, 2010, 14:36:29 »

Мерси много ,gucci!!! Как ще се обидя - даже напротив  give_rose Аз затова и ре6их да споделям как са нещата, защото си се познавам и знам че пак съм пропуснала нещо. За млякото наистина не знаех, а прмежду обяда, следобедната закуска и вечерята имах точно по 4 часа, само сътринта и вечерта мислих, че като са толков анезначителни и мога да не се притеснявам. Планирам да я пазя точно, защото иначе май няма ефект - поне това показва опита ми с други диети - дребни модификации уж а накрая цял месец ограниченич и нищо  sad Поне като се мъчих миналата година с диетата на Дюкан и като бонус към малкото свалени килограми получих цистит  NO и беше ужасно...
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 18, 2010, 16:22:54 »

Да не ставам досадна, но пак 6те си кажа какво хапвах. Вечерята вчера в бобовия ден беше картофена кремсупа. Днес във въглихидратния сутринта си позволих 3 фурнетки, на обед малка гъбена пица, сега следобед 1 еклер (обожавам ги) и за вечеря не знма още какво ще е....
Как сте останалите - справяте ли се? Мене много ме крепи, че навих една колежка да я правим заедно диетата и така ми е по - лесно наобед като обядваме   Wink
Поздрави!
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 18, 2010, 20:13:30 »

Да не ставам досадна, но пак 6те си кажа какво хапвах. Вечерята вчера в бобовия ден беше картофена кремсупа. Днес във въглихидратния сутринта си позволих 3 фурнетки, на обед малка гъбена пица, сега следобед 1 еклер (обожавам ги) и за вечеря не знма още какво ще е....
Как сте останалите - справяте ли се? Мене много ме крепи, че навих една колежка да я правим заедно диетата и така ми е по - лесно наобед като обядваме   Wink
Поздрави!
Ами, ако нямаш нищо против, и аз да ти посоча две неща, които според мен са грешчици:
1. За закуска задължително се яде плод;
2. Хапването между основните хранения мисля (но не съм сигурна), че също е препоръчително да е плод.
Нека някой, който е по - наясно, ако може да сподели дали правилно съм разбрала  tease
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 20, 2010, 20:35:30 »

Да, точно така е - между храненията и за закуска - плод good
Друго, което забелязах, Светле, е за кашкавала и яйцето (не в последния, а предния ти пост). Яйцето може да се комбинира само със зеленчуци.
Прясното мляко се брои едно, отделно хранене (което си е прецаквация и затова гледам да го избягвам и аз blum)
И се опитай, когато ти е възможно де, да вечеряш не по-късно от 8 вечерта. Това помага много!

И все пак, няма перфектни хора. Аз също прегрешавам, в зависимост от обстоятелствата. Понякога като имам проблем и хапвам сладко, също и когато ми дойде. Или пък ако съм в работна среща, се налага да прецакам менюто за деня blush huhhuh.gif

Дано успеем да се вталим! Аз го съчетавам със спорт почти всяка вечер и така сякаш резултатите са по-добри.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 20, 2010, 21:38:11 »

Записвам се да следя тази тема.Ще се опитам да спазвам,че имам каво да свалям.Успех на тези които я спазват или ще я спазват.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 21, 2010, 20:59:18 »

Днес във веглехидратния ден хапнахме чудна зеленчукова пица.На обяд хапнахме макарони с гъбен сос.
Аз имам няколко прегрешения  заради две гостита.Ама иначе съм доста стриктна.Резултат определено има.Ако някой иска ще му напиша рецептата на пицата защото е мн лесна.В бобовия ден вчера си правих картофи с гъби моркови и  грах на фурна и картофена крем супа с печени гъбки.Утре сме на зеленчуци и плодове.За обяд съм планирала зелена салатка с грейпфрут.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 21, 2010, 21:38:50 »

Хайде и аз да се запиша в темичката, че диетата определено ме заинтригува и мисля да я почна тези дни, само трябва да изчисля откога, така че да мога да ям торта на 6-тата месечинка на Маленка. blush

И ми се струва подходяща за кърмачки, само че май водният ден ще трябва да го пропускам. nea
Дано не ми се отрази на количеството кърма само, но предполагам, че мога да хапвам по-големи количества от разрешената за деня храна.
То така едва ли ще е голям резултатът, че имам да свалям близо 30 кг от бременността blush /че покрай това кърмене и 12 кг, които свалих при раждането съм на път да си върна/, ама пак отнякъде да почна.

Имах доста въпроси, ама сега ми изскочиха от главата. blush
А, да. smile
Ако първото ядене от съответната храна е в 12 ч /примерно месо в белтъчния ден/, след това трябва да има пауза от 4 часа до следващото хранене, но в 16 ч примерно не можеш да ядеш пак месо, така ли?
А трябва да е плод и после чак в 20 ч може пак месо?

Гучи, моля те пусни рецептата за пицата, а също и други рецепти може - като например за картофената крем-супа с гъби. smile

Че и без това ще се чудя какво да ям, защото като се замисля заради кърменето не ям зеле, боб, леща, грах. Ограничавам цитрусите и доматите.
Ама все ще измисля нещо. smile




Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 21, 2010, 23:40:50 »

Аз се включвам да ви се похваля. Утре ми е 29-тия ден, а резултата до него е минус 8 кг. и 17 см. по малка обиколка на дупето.  yahoo yahoo yahoo Направо съм във възторг.  danceg danceg danceg Пожелавам ви успех с диетката и много положителни резултати.
Днес май никаква не я свърших, сгреших малко, защото бяхме на път и си хапнах салатката за вечеря в 20.30ч., а не до 20 ч., дано не ми се отрази много, но пък през целия ден не съм хапнала нищо с изключение на три парченца ошаф и съм изпила около три литра вода.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 22, 2010, 10:16:47 »

Лелеее, Рени какви невероятни резултати - направо ме вдъхновяваш. Аз явно трябвад а съм много по - стриктна..., но някой път просто забравям за волята и какво ме кара да съм на диета и..., а дръг пут от незнание ги бъркам нещата. Я ни разкажи примерните си менюта за всеки от дните, ако може разбира се  give_rose
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #41 -: февруари 22, 2010, 10:29:53 »

Мале, момичета .....  give_rose ама вие сте ми като гурута всичките!!! Съвсем случайно се зачетох в темата и направо опулих очите докато я четях ... А резултатите на Рени ---за малко да падна от стола!
Аз преди 3 месеца пробвах Дюкан, изкарах целия първи период и точно последния ден се разболях от много тежък грип и всичко отиде на кино.
А по отношение на тази диетка, има някои неща, които не са ми ясни, но ще изчета пак отново и ще питам.
А за всички, които я пазят  Bravo
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 22, 2010, 11:09:14 »

Момичета, присъединявам се към вас от днес. Сутринта хапнах 1 ябълка и изпих чаша чай. За обяд съм си направила пилеша пържолка. Приготвих я на микроволновата без никаква мазнина със соев сос, лимон, вода, черен пипер и малко лют сос. Не съм сигурна дали соевия сос е подходящ за диетата. Принципно пише че са позволени соеви продукти, но в него май има доста сол. За съжаление твърде късно се замислих за това. Така че започвам с прегрешенията от първия ден, но се надявам следващите дни да съм по-стрикна.

Рени, браво за резултатите! Дано и останалите скоро да се похвалим с подобни smile

Успех на всички!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 22, 2010, 11:12:26 »

Светле, то и аз в началото се обърквах, ама постепенно влязох в ритъм. А и всеки ден ходя около 3 до 5 кг. пеш и няма да ми се смеете, ама като отидат съседите на работа и бягам по стълбите на блока от първия до последния етаж 2 пъти и така. А за менюто имам дни се повтарям, имам други, в които не. Но основно си закусвам плодовете и наблягам на салатките. Единствено във въглехидратния ден си разнообразявам нещата. Ще напиша и ден по ден какво ям, но ще е довечера, че сега имам доста работа.

Капризче, благодаря ти! не се притеснявай. И аз първия ден имах един малък гаф със соев сос, но няма да се притесняваш не голяма болка. Важни са резултатите накрая.

Аз както казах в предния пост съм на водния ден. Ама кажете ми моля ви се какъв такъв смотан човек съм. Вчера целия ден не ми остана време да хапна и не бях гладна, само вода пиех. И снощи изядох една салата. А днес от сутринта пред очите ми са само едни банички и хамбургери.  cray cray cray
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 22, 2010, 11:24:59 »

Gucci, принципно във въглехидратния ден е добре едното хранене (обикновено обяда) да е солено, а другото - сладко. И след сладкото за вечеря, лентичка черен шоколад. Просто ми се стори, че и двете ти хранения са били солени и не си хапнала шоколада, затова се включих.

Кикси,ако обядваш месо в белтъчния ден, можеш да вечеряш ако са минали 4 часа. Тоест ако си обядвала в 12, можеш да си вечеряш в 16.00. Ако си обядвала в 13.00, вечеря - в 17.00ч. Просто спазвай изчакването от 4 часа. Иначе диапазона, в който можеш да обядваш е от 12 до 16 ч, а за вечерята - от 16 до 20ч (важно е да не вечеряш след 20.00ч обаче!).
Плод се яде като междинно хранене, в случай че си много прегладняла. Тоест аварийна ситуация blum
А дали може и вечерта да ядеш месо, ако си обядвала месо - може, дори го препоръчват в диетата. Каквото обядваш, това и да вечеряш, но в по-малки количества. Е, аз не спазвам правилото да ям едно и също за обяд и вечеря, защото ми е много еднообразно, но да ти кажа не е фатално.

Аз днес съм на варива. За обяд си носим нещо като огретен от картофи, но без млякото. Както и салатка от печени чушки.

Качила съм почти килограм, но преди да ми дойде винаги съм така (както и около ову-то). Иначе съм 63 кг, а се стремя към 58, но и 60 да са, пак ме устройва. Успокоявам се с факта, че редовно тренирам вкъщи.

Успех на всички! smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines