Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 06:22:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кога усетихте за първи път движенията на вашето бебе? :)  (Прочетена 76724 пъти)
 
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: ноември 20, 2009, 18:50:12 »

Е, незнам какво да кажа просто  blum
Знам за тънката коремна стена, ама чак пък толкова. То горкото почва да се движи в 9 г.с, а в 10 вече да го усещат - незнам  pardon.
Не съм си и помисляла че ще го усетя преди 18 г.с честно казано.
За мен това не е възможно -лично мнение. Пък сега то чудеса всякакви  tease
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: ноември 20, 2009, 19:02:36 »

аз и затова много пъти съм се въздържала от коментари по даден въпрос за да няма такива мнения знам че различното многго много не се приема тук , а и много се чудех дали да си пусна поста ама викам хайде нали си споделяме и аз да кажа....
ама май не трябваше нали girl_wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: ноември 20, 2009, 19:04:41 »

Верче, много се радвам, че си го усетила  danceg

Аз за пръв път усетих нещо към 16 г.с. - но беше нещо като пробождане и така си продължи до към 6 мес. чак, когато за пръв път усетих побутване и подритване. Чак се бях притеснила, но като ходихме в 20 г.с. при Марков, човекът каза, че заради многото околоплодна вода е нормално да усетя късно бебето, както и стана.

Offtopic Аз бях твърдо решена първата покупка да е шапчица, не го направих и ей го факт - 32г.с. и бебето ми е седалищно  nea

 Offtopic Абе, споко бе, Герганче, моето бебе до началото на 39 г.с. беше седалищно, чак тогава се обърна главично, така че имаш време. Ама кел файда че се обърна, кел файда, че първата ми покупка беше шапчица, като пак се наложи секцио. Така че не се настройвай предварително.  good
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: ноември 20, 2009, 19:09:21 »

Лива, не че не се приема различното, просто моето мнение е такова, и аз няма да кажа нешо друго.
Аз смятам че не може 7 грама да се усетят, главата на бебето е голяма колкото останалото му тяло и краката му са по-къси от ръцете - ти прецени, да не говорим че всичкото това леко нещо несърамеримо още е в околоплодния мехур и матка, та чак тогава има коремна стена  tease
Просто аз мисля логично  tease
Занм, че може по-рано ама 11 г.с ми се вижда бая рано и си казах мнението.
Тук сме да споделяме но не и да лицемерничим и да се съгласяваме със всичко.
ти си мед. лице, хвани и прочети по въпроса и ще разбереш защо говоря така.
Пък щом го усещаш -здраве да е ,
Честито  Bravo
Кикси Мерси миличка  give_rose
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: ноември 20, 2009, 19:17:17 »

да точно защото са ми ясни много неща пласт по пласт както се казва затова го и споделих, док също каза че е напулно възможно и как при друга негова пациентка в средата 10 го усетила но не знаела и много се притеснила, аз в нищо не се опитвам никого да обедя , но щом ти мислиш че е невъзможно а док казва възможно е...значи ти си права а той и аз не....

Ох знаех си че нищо не трябва да пиша че ще ми скочите ама си викам хайде ееее не се научих и аз angry

Но щом казваш ще хвана да прочета че малко съм го чела Oh my ... pardon
« Последна редакция: ноември 20, 2009, 19:19:32 от liva82 » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: ноември 20, 2009, 19:20:42 »

Лива, спокойно -никой не ти скача и аз имам доктор ама той не на мнението на твоя просто  pardon
Айде да са живи и здрави бебоците пък другото ........
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: ноември 20, 2009, 19:21:18 »

Вероника,liva82 честито първо ритниче blum
усещането е неповторимо,аз като се сетя колко време се чудех бебето ли е не е ли crazy
liva82 аз точно в твоите седмици бях болна от грип и отидох на видеозон да се успокоя че грипа не е повлиял на бебчо и си спомням как доки каза"видаш ли ги тези пъпки,това ще става ръце и крака,след 9-10 седмици ще ги усетиш как те бутат" Oh my ...
наистина и на мен ми е странно толкова рано да се усеща,но какво ли няма на този свят pardon
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: ноември 20, 2009, 19:21:39 »

Верка,ама ти вече си усетила бебчето,така ли -ураа,браво най-на края.Честито ако правилно съм разбрала.
По въпроса за усещане в 10-12 седмица и аз смятам,че не е възможно-лично мнение.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 20, 2009, 19:33:21 »

Присъединявам се към общото мнение без да искам да засегна никого. Лива ти като професионалист знаеш каква част от матката заема бебето в тия седмици, то милото така свободно си плува, че въобще не знам дали има допир до матката за да усетиш нещо  crazy Да не говорим че както другите казват е едва няколко грама, няма оформени ръце и крака и няма нито силата да побутне, нито нищо, ама щом казваш че е то - живо и здраво да ти е. За мен това е за рекорд в книгата  Wink
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 20, 2009, 19:59:01 »

може проблема да е при нас ама док ми показа и ръцете и крчетата и вика гледай сега като докосне стената на матката как ще отскочи крчето ..и наистин атака стана видяхме главичката и дупето и ми вика а това черничкото е оченцето на галвичката...
чак ме шашкате като говоритве така ама ако не го бях видяла с очите си Girl_hide
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 20, 2009, 20:03:33 »

Лива, не се шашкай -никой не иска това.
Радвай се на това, което усещаш  give_rose
Активен
Nikosmammy
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #86 -: ноември 20, 2009, 21:36:08 »

С първата бременност усетих, когато бях близо в 19 седмица. Сега усетих нещо като гъделичкане в 14 седмица, но много слабо. След като попитах доктора ми, той каза,че е невъзможно толкова рано да усетя, дори и с второ бебе. Сега съм почти 21 седмици бременна и е доста по-осезаемо. Усещам побутване отвътре smile.
Според мен с първо бебе можем да говорим за някакво усещане след 16 седмица нататък, но това си е мое мнение smile
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #87 -: декември 14, 2009, 20:15:38 »

В 17 седмица го усетих за първи път  smile Три дена се чудих може ли да е бебето или си измислям, но се оказа бебето  smile. Сега в 22 забелязвам, че като пия чай или нещо топло то веднага реагира! В книгата ми пише че било нормално ...
Активен
pepina_81
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #88 -: декември 16, 2009, 08:52:10 »

Здравейте, момичета,
Много се редвам, че открих този форум и мога да споделям въпросите, които ме тревожат около бременността. Аз съм в 18 седмица на първа бременност, но все още не усещам мъничето ми да рита. Откакто съм бременна имам  проблем с ходенето до тоалетната и червата ми непрекъснато къркорят и се движат. Това ме кара да мисля, че поради "голямата лудница" в корема ми може и да не съм разпознала движенията, но определено не съм усетила ритник. Знам, че при първа бременност се усеща по-късно, но все пак ми е притеснено.
Поздрави и пожелания за весели празници.
« Последна редакция: декември 16, 2009, 13:13:32 от pepina_81 » Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: декември 16, 2009, 11:20:37 »

Вчера го усетих good, беше страхотно и въобще целия ден бебчо беше ужасно активен, риташе нон-стоп, разбира се доста лекичко и в началото се чудиш дали е то, но вече съм сигурна! Иначе чуството е като лекичко побутване, много леко, но определено като си сложа ръката на корема се усеща.
Мога вече да кажа в средата на 18 г.с го усетих за пръв път
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines