Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 11:19:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. 3-та част  (Прочетена 234268 пъти)
 
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #570 -: април 07, 2016, 10:15:14 »

Свекърва, благодаря за инфото  give_rose
Нещата стоят доста по-различно отколкото си мислех  blush Май няма да ми се получи планът, но има време ще мислим нещо друго.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #571 -: април 07, 2016, 10:28:27 »

Момичета, сега ми пуснаха имейл че са обновили ютюб каналът на Академията за родители с лекциите от тази година smile Пускам линк, на който му е интересно: https://www.youtube.com/channel/UCTn49n-29A3Dk1sNpnBqD8Q/videos?nohtml5=False
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #572 -: април 07, 2016, 12:22:36 »

Свекърва, благодаря за инфото  give_rose
Нещата стоят доста по-различно отколкото си мислех  blush Май няма да ми се получи планът, но има време ще мислим нещо друго.
Няма ли да кърмиш?
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: април 07, 2016, 12:57:21 »

Fani, ако ми се получат нещата, ще кърмя докато мога. На нас няма кой да ни помага физически за гледането на дете. И двете баби са млади, работят активно и са на 200 км разстояние. Така, че аз ще си гледам детето (живот и здраве), без значение дали съм в майчинство, в болничен или по документи съм на работа.

Целта ми за прехвърляне на майчинството е мъжът ми да е свободен от неговите служебни задължения, за да може да поеме моята работа. Допълнителен бонус ще е и по-голямото обезщетение, което ще получава  pleasantry При него няма вариант за използване на неплатен отпуск, не се толерира.

Аз се самоосигурявам и основно работя от вкъщи. Идеята е да поеме обиколките по доставчиците и магазините, с които работим, през обичайното за тях работно време от 9ч до 18ч. Иначе аз и в момента продължавам да работя от легнало положение. Каквото трябва да се свърши он-лайн или по телефона го правя. Трудно ми е да си оставя напълно работата, защото я градя от 4 години и съм тръгнала не от нулата, а от по-долу. Мъжът ми помага с каквото може - физически, в началото финансово, с финансови съвети и мнения и тн.

Извинявайте за  Offtopic
« Последна редакция: април 07, 2016, 13:05:54 от ma6ka_ » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #574 -: април 07, 2016, 13:18:35 »

Толкова ми е познато! С дъщеря ми се върнах на работа за по няколко часа като беше на 3 -4 месеца. Кърмех я, оставях я на жената, изкарвах си часовете 2х45 мин с 10 мин. почивка. И при нас бабите работеха, сега свекърва ми е вкъщи и идва понякога. Получи се да ти кажа кърмила съм я /само на кърма беше/ до 1 г. някъде. При мен пък нямаше и все още няма вариант мъжа ми да ползва бащинство, и особено с дъщеря ми съм имала моменти нямала съм за 5 мин. на кого да я оставя. Извинявам се и аз за отклонението. Желая ти успех както и да организирате нещата. Живот и здраве да е, за всичко друго начини се намират! Пращам ти позитивната си енергия.  good
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #575 -: април 07, 2016, 13:52:58 »

Благодаря, Фани  give_rose
Примерът ти е лъч надежда, че могат да се получат нещата.
Сега обмислям вариантите, а за след това е ясно кой е приоритетът  baby_boy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #576 -: април 07, 2016, 15:00:00 »

Аз вчера много съм изпуснала smile

Честито момиче на Лоли и момче на Катеспа smile

Имаше и още коремчета, всички изглеждате прекрасно  give_rose

Машка, разбирам, защо предпочиташ Щерев. Аз по подобни причини избрах Токуда - лежала съм там. Сега щели да вдигат цените, ама може да е от 1 май и да оттърва. Ама каквото такова.

Татко Панда ще си вземе 15 дни, да не ми се измъква току така.

Сигурно изпускам много, ама за 5 страници трябваше записки да си водя.

А сега се сетих - в Тина Киркова има вана, ама тя е само за облекчаване на контракциите. Като почнат напъните си те качват на магарето, не може да родиш във ваната.

Аз днес бях на лекция на Христина Янева - Хедра. Ще гледам още днес да ви я постна, защото много ми хареса и надъха smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #577 -: април 07, 2016, 15:27:05 »

Оплаках се в другата тема как ме разкарват напред-назад, заради болничния, ама да ви кажа и как изобщо не ми върви с тая пуста проба на урината. Изпратих Влади вчера да ми купи контейнерче, а те му дали едно супер миниатюрно. Преживях го това, ставам сутринта, правя каквото правя и тръгвам към болницата. Поглеждам контейнера...ами той почти празен. shok Капачката превърта и почти цялото съдържание се изляло в салфетката. Доообре, че не ми направиха проблем и казаха, че ще им стигне да пуснат изследването. Бели кахъри са това, знам, надявам се само резултатите да са добри.

Мисля да започна да спя на челна стойка. На където и да легна, бебчо все се премята - салта ли прави и аз не знам.  blush Мисля си, че не му е удобно в позите, които заемам и се опитвам да намеря такава, която да го успокои, но май няма.

Аз много се надявам Влади да си вземе тези дни, които му се полагат и да е до нас. Мисля си, че ще имам нужда от него, пък и да си види бебчето.  heart

Аз засега съм се засилила за ВИП стая. Не искам да съжителствам с други жени и да се съобразявам с някой друг точно в този момент. Съмнявам се да ми е чак толкова скучно, все ще си намеря занимание.

Фери, браво за хубавите новини при вас.  heart
 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #578 -: април 07, 2016, 16:16:33 »

Съвсем не е до скука, а до хормони и ужасни мисли в главата Wink.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #579 -: април 07, 2016, 16:27:27 »

Съвсем не е до скука, а до хормони и ужасни мисли в главата Wink.

Свекърва ми е взела думите от устата. Въобще не бях видяла постът и се бях засилила да пиша точно същите думи..... shok


Хедра ще ви е много от полза, блогът й е много съдържателен good
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #580 -: април 07, 2016, 16:38:21 »

always, дано този път всичко е наред с изследването. Не се притеснявай за количеството, щом са приели пробата, значи всичко е наред. Прочетох за ходенето ти цяла седмица до болницата - толкова излишно и абсурдно ми се струва  crazy

Не виждам нищо нередно в използването на самостоятелна/ВИП стая. А и щом тази услуга се предлага във всяка болница, значи и лекарите/управлението е стигнало до извода, че хората са различни и имат различни нужни в този момент. Всеки сам си преценява как ще му е удобно. Важното е да си спокойна. За себе си съм сигурна, че ще се спукам от рев, при все всичко да е Ок и с двамата  badgirl

Панди,  много ще е полезен твоят разказ за Токуда след раждането. Мисля, че е много добра болница за раждане.
« Последна редакция: април 07, 2016, 16:41:57 от ma6ka_ » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #581 -: април 07, 2016, 16:50:15 »

Здравейте, връщам се и аз от ЖК. 20 седмица + 1 кг, чак лекарката каза браво.Ама като се сетя че и вторият път бях така и изведнъж....

Миме, можеш ли да споделиш на лични каква е процедурата за болничния.

Панде, чакам с нетърпение лекцията на Хедра.След второто раждане и се обадих, за да ми каже може или не да се случи кърмене и след целия шок в болницата, тази жена беше като балсам за душата.Говори тихо, спокойно, успокояващо.Страхотна е .

Незнам дали съм ви казвала, но първият път като раждах и болницата беше пълна.Настаниха ме в стая само с родили секцио.Извиних им се, но казах съжалявам, но бебето няма да го оставя вечерта при сесетите и си го взех.Ива незнам колко е яла, но всеки път щом се размрънкаше я взимах при мен и тя веднага спираше.Това и беше достатъчно.Просто да те усети.

С второто поради проблемите с храненето , пак се заинатих, че ще е при мен и аз ще го храня.Милият се будеше на всеки час да яде.Беше си гладен.Преди това не беше успял да яде и така.
Мисълта  ми е представям си как щяха да плачат и никой нямаше нито да ги нарани нито да ги гушне.Така че аз съм за бебето при майката, освен ако няма здравословни проблеми.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #582 -: април 07, 2016, 18:16:06 »

Ами това за скуката съм го написала, защото съм чувала подобни изказвания. Едва ли не точно тогава ще ми е по-добре да има с кого да си бъбря.  Wink
ВИП стаята е такава, защото в нея има едно легло, а не се налага да си с още няколко жени. Има си и собствен санитарен възел, а не да трябва да се прескача по другите стаи или да се стига до края на коридора.
Машка  good
Замислила съм се за такава стая, защото според мен ще ми е една идея по-спокойно...пък каквото сабя покаже.

Марта, ще ти пиша на лични.  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #583 -: април 07, 2016, 21:05:36 »

Машка, аз имах същия списък с болници. После присъствах на една лекция, водена от лекар в МД и се отказах тотално. А и предвид преживелиците на мои познати. Твърдо бях решила, че стигне ли се до раждане преди 36гс, ще ходя в Токуда,пък квото ще да ми струва.

Фери, за МД много хубаво ти обясняват, ама тия хора ходили ли са там скоро? Раждали ли са? Аз си имам особено мнение за там и предпочитам да не го споделям, за да не обидя някого. Реално, ако ще става нещо, ще стане и в лондонска болница, и в частна в България, и в държавна. Гаранция няма за нищо, но пък от друга страна не ОК да се държат с теб като с парцал, защото си отишъл посред нощ с притеснения и им смущаваш спокойствието.

ММ иска да си използва полагаемите 14-15 дни допълнителен отпуск след изписването на малкия. Да се роди само Wink

Свекърва, 12 в стая  Oh my ... Аз сега се чудя дали ще изтърпя една още, ако случайно не могат да ме настанят в самостоятелна. Ако е някоя фръцла и примадона...ще ме пишат по вестниците. lol

Миме, така се подмятат, после си намират място и може да си стоиш. Сега си представи да е почти 3 кила и да ги прави тия упражнения. biggrin
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #584 -: април 08, 2016, 08:42:40 »

Реално, ако ще става нещо, ще стане и в лондонска болница, и в частна в България, и в държавна. Гаранция няма за нищо, но пък от друга страна не ОК да се държат с теб като с парцал, защото си отишъл посред нощ с притеснения и им смущаваш спокойствието.

Точно smile Абе нали знаете що е то женска интуиция...е аз винаги я слушам и сега просто ми крещи, не ходи в МД lol Същевременно ме влече към друга болница, та мисля и този път да не ѝ изневерявам Wink

Забравих да ви кажа от вчерашния преглед...АГ ми увеличи магнезия (магнерич) заради крампите по 2 на ден, та ще не ща ми се увеличават хапчетата с напредване на бременността  pardon

И аз мисля да си взема ВИП стая, а и на мама като споделих дали няма да ми е скучно, тя вика о да бе, като го няма бебето ще спиш или ще четеш, пък и със сигурност все някой ще има при теб smile Все пак не раждаме всеки ден Wink

Абе как ги правите тия неща с килограмите (Панда и Марта)...как само +1  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines