Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 15:51:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 223238 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #330 -: декември 18, 2015, 09:18:18 »

Тони, goodpost Точно така е! Лекарят е добре да те познава и преди забременяването, да те следи по време на бременността, а вече дали ще раждаш при него е отделен въпрос. И за мен е шизофренично обикалянето от лекар на лекар и от клиника на клиника без видима причина.
Отговарям за резус фактора. Когато майката е с отрицателен резус фактор, това се взима под внимание по време на втора и следваща бременност. Така, че родете по едно, пък за второто дочетете поста Wink
Шегувам се! Идеята е при втора и следваща бременност да се следи развитието на бебето, най-профански казано. В почти всички такива случаи дават медикаменти на майката, за да не се получи конфликт, ако бебето е с + резус фактор, а майката, както знаем е с -. Ако и майката, и таткото са с отрицателен резус фактор, не е проблем. Резус факторът е белтък и това разминаване се разпознава от организма на майката. За да не се роди бебето с анемия, се инжектира антигама глобулин (или нещо подобно беше). За справка - свекърва ми е родила `88 година мъжа ми като второ дете без никакви проблеми благодарение точно на този тип препарати. В много краен случай навремето поне се е правело "смяна на кръвта на бебето". С други думи след раждането са насищали организма на бебето с подходящите препарати, за да неутрализират влиянието на този конфликт с майчиния организъм.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: декември 18, 2015, 09:38:33 »

Али, благодаря за разяснението. smile Значи засега няма да му мислим. Никога не съм знаела коя кръвна група съм, Влади също. huhhuh.gif Време е да се поправим, така или иначе ще ми се правят изследвания.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: декември 18, 2015, 09:47:41 »

Лека поправка и допълнение към поста на Али.

Лекарства се дават на бременните, т.е поставя се инжекция, още при първа бременност.

На мен в 8-ма г.с ми правиха изследвания, кръвна група, резус фактор.

Между другото тук всеки си има нещо като карта, със снимки, адрес и всичко, за кръвната група и резус фактора и трябва да се носи постоянно с личните документи.

Доколкото си спомням за България, кръвната група я попълваха в здравната книжка.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #333 -: декември 18, 2015, 09:58:48 »

Ами за съжаление никъде не ми беше нанесена huhhuh.gif Аз си я знам от 6 годишна, когато ме оперираха от апандесит. Тук дават едно картонче от съответната лаборатория с печат и подпис. Нищо особено не е като документ. Пазете си го обаче, че после пак може да ви дотрябва.
Даже моето мнение е, че трябва кръвната група да я има като задължителен реквизит в личната карта, ама нейсе... nea
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: декември 18, 2015, 10:02:08 »

Да, сега си го спомних това картонче.
Гинекологът ми 100 пъти ми повтори да не го забравя като дойде моментът с главно "М" pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #335 -: декември 18, 2015, 10:03:38 »

Ами ето...хората са го измислили в Швейцария  good Аз за моята знам само от мама не съм си пускала изследвания, пък и гинеколожката нищо не е казвала  huhhuh.gif Може би другия месец като ходя за всички изследвания, тогава ще ми правят и за нея  pardon

 Offtopic Миме, на теб насрочиха ли ти вече изследванията?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: декември 18, 2015, 11:10:29 »

Съгласна съм, че кръвната група е важно да присъства на документ,  който е винаги в нас, като например ЛК.

 Offtopic Фери, ще ти отговоря в другата тема, за да не спамя тук.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: декември 18, 2015, 11:35:31 »

Общо взето и аз знам това, което казвате... Четох и други плашещи неща, но не им обръщам внимание. Иначе картончето с кръвната група си го нося с мен от години smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: декември 19, 2015, 08:29:40 »

Хубаво сте обяснили за кръвните групи. Само да добавя, че моя близка приятелка с такъв резус фактор проблем вече си има 2 прекрасни дечица благодарение на такъв препарат. А не се е следяла в частна клиника или голям град. Тъй че тия неща явно се знаят и вероятно има отлични специалисти и в малките градове в БГ, което е радващо! Успех Тони и Чери!   good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: декември 19, 2015, 13:15:49 »

Аз само да кажа, че задължително се определя кръвна група и резус фактор при бременност.
Освен,ако нямате някъде лаб. изследване или друг документ,където е вписано от медицинско лице. smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #340 -: декември 19, 2015, 19:44:27 »

Да се изкажа и аз по въпроса с резус фактора - аз съм отрицателен, мъжа ми +, дъщеря ми също е +.
През бременността се изследва задължително кръвна група и резус фактор и ако бременната е (-) се следят до края на бременността антителата. Т.е ако образува антитела се бие инжекция Анти Д гамаглобулин докато е бременна. Целта е да се предотврати спонтанен аборт, тъй като тялото на майката възприема плода като чуждо тяло и се опитва да го изхвърли. До 72 часа след раждането задължително бият въпросната инжекция на майката с цел предотвратяване на усложнения при втора бременност.
Имайте предвид, че тази инжекция е по ЗК и не би трябвало да плащате за нея.
При мен ми я биха след раждането, тъй като Ния е с положителен резус фактор. На нея това разминаване във факторите й се отрази с много тежка жълтеница и си постояхме доста в болницата.
Бъдещите майки с отрицателен фактор не се шашкайте. Просто се интересувайте какви изследвания трябва да пускате и колко често. Но е важно и да попаднете на добър АГ, който да ви обясни нещата и да не спестява прегледи и изследвания.  good
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: декември 19, 2015, 21:08:19 »

Noir благодаря за отговора.Дано ипри нас всичко да е наред smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: декември 22, 2015, 19:59:43 »

Лейдис, утре ми предстоят следните тестове: Full blood count, LH, тестостерон, FSH, пролактин, Функция на щитовидната, HbA1c, SHBG - казвайте сега какво трябва да съм правила/не правила/яла/ не яла и тн... за да са максимално точни резултатите?
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: декември 22, 2015, 20:13:50 »

За най - сигурно отиди сутринта на гладно, така със сигурност няма да объркаш нищо.. Успех  good
А какво означава " функция на щитовидната" .?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: декември 22, 2015, 21:13:26 »

Предполагам под функция на щитовидната имат в предвид ТСХ. Отиди на гладно и жадно.Успех!
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines