Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 16:41:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню  (Прочетена 150487 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: юли 15, 2008, 10:01:43 »

Единственото нещо,което съм разрешила да се поръчва това са топли напитки,а именно кафе,чай или капучино!Нищо друго  nea
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юли 15, 2008, 10:58:49 »

Арлина и аз си мисля че е грозно гостите сами да си плащат допълнителните поръчки, но си и права че е трудно да се отследи момента с надписването на сметките. За това баща ми предложи да помолим някой приятел, който не пие да следи какво излиза от кухнята и да се знае че преди да се донесе нещо на съответната маса да минава през него. Така горе долу ще се проследят нещата. От друга страна обаче ми се струва нахално да накарам някой да следи цяла вечер какво става. И не съм го решила още този проблем, но трябва да се измисли нещо по въпроса.
Абсолютно съм съгласна, че е грозно гостите сами да си плащат сметките. Ние също сме на варианта поръчките да минават през приятелка на свекърва ми, която ще си записва всичко!
Тя даже е решила да й плати за тази работа!
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юли 15, 2008, 11:51:56 »

Здравейте и от мен! Доживях да се вкюча и аз в тази тема:)Колкото до поръчката на гостите, и ние мислим да поемем допълнителните поръчки са мо за кафета и още безалкохолно и вода. Не знам дали е грозно или не да си плащат сами но ми се струва тъпо да поръчват някакви скъпи неща за наша сметка, като маркови уийскита и т.н. Мислиа, че моите гости с аинтелигентни хора и разбират, че сме се подготвили достатъчно и ако имат по-различни предпочитания ще си платят за тях. Разбира се ще се погрижим за вегетарянците да има такава порция и т.н.
Ето го и нашето меню:
Овчарска салата
Предястие: на всеки по отделно - кашкавал, салам, яйце, от този сорт нещо.
Основно ястие: Пилешко вретено, свинско шишче, картофена салата и задушени зеленчуци
Десерт: Пастички( с вкуса на малката торта за разрязване)
Допълнително: плата с месо по някое време, ядки още в началото
Алкохол: бяло и червено вино, ракия и бира
Безалкохолно и вода (по 3 на човек)

На мен много си ми харесва!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юли 15, 2008, 12:09:08 »

Ние кафето ще го покрием със сигурност, въпросът е за другите поръчки. Първо като обикаляхме ресторанти, дори единият управител ни предупреди сам, че трудно се контролират сервитьорите и той не ни съветва да оставяме отворена сметката. Второ - това да помолиш някого да следи какво става ми се струва тъпо - за мен със сигурност трябва да е външен човек, тоест такъв, който ще е на работа, а не гост, защото това е сериозен ангажимент, не може да и сватбеният агент, защото той има да следи други неща. Това, според мен, има и втори негативен аспект - така реално цяла вечер напомняш на сервитьорите, че се съмняваш в честността им - познайте колко любезни ще бъдат с гостите ви така. nea

Това са причините поради, които ние няма да поемем допълнителни поръчки. Храната ще е повече от достатъчно, безалкохолните и алкохола също, кафето ще поемем. Тоест хората гладни и жадни няма да останат. За вегетарянците също сме помислили.

А гости като тези, които описва Zahira, не може да се прецени дали ще има. Просто някой хора се държат доста различно от по принцип в такива ситуации, а е достатъчно един да има дето да си поръча някое много скъпо уиски, вино и т.н. и другите да го последват.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юли 15, 2008, 13:02:48 »

Според мен въобще не е грозно, ако гостите си плащат допълнителните поръчки, защото вие сте се подготвили с достатъчно богато меню за ядене и пиене, а ако някой има някакви претенции, нека си плати поръчаното! Едно, че някои гости могат да прекалят с поръчките, второ, че може да ви надпишат сметката и трето според мен е по-грозно някой да следи сервитьорите и да ги кара за всяка допълнителна поръчка да минават през него и да се отчитат!  nea Мен би ме убидило.  pardon Наистина само топлите напитки и допълнително безалкохолно може да се поеме или ако се разберете за децата да няма куверти, а каквото си изберат от менюто да поръчат. При нас управителката на ресторанта също ни препоръча всеки да си плаща поръчаното, за да няма после проблеми и да издирваш дали някой наистина си е поръчал това, което е написано в сметката или сервитьора е решил сам да си го напише!  pardon
Ние бяхме решили за децата да няма куверт (след като бяхме говорили и с техните родители), а да си поръчат нещо, но така и не разбрах дали въобще поръчваха или ядоха от порциите на родителите си!  pardon Само се уговорихме в ресторанта да има по един допълнителен стол на съответните маси.  good
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юли 15, 2008, 13:14:47 »

Ние също смятаме да не поемаме допълнителни плащания,който каквото си поръча допълнително да си го плаща!
И още повече ние ще сме с марков алкохол по масите и не знам какво биха могли да поръчат,но за всеки случай ресторанта ще са предупредени!
Вече съм ходила на толкова сватби и на какво ли не съм се нагледала имаше един който сигурно изпи 10 Red Bull-a само и само,че са на аванта!
Как не се разтрепера този човек не знам! girl_impossible
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юли 15, 2008, 13:25:37 »

Вече съм ходила на толкова сватби и на какво ли не съм се нагледала имаше един който сигурно изпи 10 Red Bull-a само и само,че са на аванта!
Как не се разтрепера този човек не знам! girl_impossible
Е ама това е извън пътя......да отидеш на сватба и да ядеш, и да пиеш само защото е на аванта.  bad
Незнам в такива случаи май е по-добре да се предупредят гостите, какво се поема от младоженците и че всичко над това си го плащат.
Ние нашето меню го измислихме в движение докато отивахме на разговор с управителката на ресторанта. И смятам, че гостите останаха доволни.  Wink Наблегнахме на пилешкото месо.  blum
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юли 15, 2008, 13:40:03 »

Сватбено меню - 2 част
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines