Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 10:41:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как си избрахте подходяща дата за сватбата  (Прочетена 124491 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: май 07, 2008, 12:05:23 »

kopche, миличка много е хубаво човек да има странични интереси както в твоя случай с фазите на луната но въпреки че не съм обърнала внимание на това когато избирахме дата за нашата сватба, не се почуствах добре като прочетох че в никакъв случай не трябва да се прави сватба в ден в който луната е във фаза скорпион.Нашата сватба е точно в такава фаза и някак си дори и да не исках започнах да си мисля че ме очаква труден брак развод и какво ли не. Поговорих с приятеля си и той ме успокои че не само луната може да ти повлияе но и планетите и в каква конфигурация са.Nо най важното е че сме си избрали тази дата защото ни говори нещо и защото се обичаме а луните планетите и северните ветрове може и да влият,но дори и да е негативно трябва да се приема като препятствия от които се учим и растем.
Takа че нека да не даваме примери с нещастни бракове и да шашкаме хората.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #346 -: май 07, 2008, 12:21:49 »

Катитка, погледнах за 25.07.2009 за 14ч следобед, София (говоря за церемонията) и Луната е в 1ви дом, но в Скорпион и Асцендента е в Скорпион. Асцендента е в Скорпион до 2ч следобед, но Луната не мърда от този знак ... За 28ми юли например между 11:30 и 13:30 Асцендента е във Везни, което е много хубаво за брак и Луната е във Везни и в 1ви дом. След 13:30 Луната навлиза в 12-ти дом, което не е много желателно. Ох, накратко - 28.07-ми между 11:30 и 13:30 е прекрасно време за церемония в София (за другите градове разликата ще е в 2-3 минути може би повече или по-малко). За 26ти юли например или 11ч, или 13:30, но между тях се нареждат зле ... добре е и чак след 16:30, когато Асцендента излезе от Скорпион. Това е в общи линии smile

Гери, аз не съм казала, че това е закон, а просто споделих опита си с тези неща. Разбира се, че много неща влияят и разбира се, че най-важното е двама души заедно да са избрали датата според вътрешното си усещане. Не искам да се явявам като някакъв пророк за успешността на браковете, нито пък да влияя на момичетата. Всеки сам трябва да избере кога да сключи брак и най-важното е уважението и разбирателството да се запазят живи и след сватбата smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #347 -: май 07, 2008, 12:26:10 »

Gery, аз съм абсолютно солидарна с теб!
Моля ви момичета, бъдете малко по-тактични когато се изказвате за такива неща, защото на никой, вярващи или не, не му е приятно да чете че си е избрал кофти дата (което даже не е сигурно).

А от моето ровене в нета на тази тема, разбрах, че освен луната и много други фактори оказват влияние, като положението на Венера и Меркурий например. И това са само основните фактори, които се вземат предвид. От там нататък, за един истински хороскоп се гледат рожденните дати и часове и т.н.

Четох някакъв форум за доста напреднали в астрологията, и трябва да ви кажа, че никаде не видях да се споменават луни и истории, там хората обсъждаха благобриятните дни на съвсем различно ниво.   
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #348 -: май 07, 2008, 13:50:50 »

КлараФина, моля да не ме разбирате погрешно, изобщо не целя да развалям щастието на някой. А иначе това за Асендента, Луната и 12-ти дом, го знам от един професионален астролог smile Така или иначе ако човек не вярва на такива неща, не би трябвало да се притеснява изобщо. Пък и както вече казах, най-важното е щастето и разбирателството да останат живи дълго след сватбата. Освен астрология, има и нумерология, която също е вид "преценка" дали една дата е добра или не. И да, много неща зависят в хороскопа, но щом някои хора не харесват темата и начина, по който е поставена, можем просто да спрем дискусията по нея.  give_rose
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #349 -: май 07, 2008, 14:26:08 »

Аз съм все още съм афектирана от темата и макар, че найстина е време да сложим точката искам само да споделя с вас нещо, на което попаднах току що

http://www.beinsadouno.com/board/lofiversion/index.php?t618.html

Там има един гигантски пост за благоприятните за бракосъчетание положения на зваздите.
Който може да се оправя с тия неща!

Пожелавам много любов и хармония на всички, независимо от избраните дати!
« Последна редакция: май 07, 2008, 14:30:44 от KlaraFina » Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #350 -: май 07, 2008, 19:46:24 »

Теоретично погледнато е абсурдно да се намери ден и час, които да са такива, че да се избегнат всички негативни влияния. Затова има по-малко негативни и по-негативни влияния и Скорпионът на Асцендент и за знак на Луната са едни от най-неблагоприятните позиции, както и Луната в 12-ти дом. Но хайде наистина да приключим темата, за да не се нагнетява излишно напрежение smile
Активен
Месечинка
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: май 07, 2008, 20:22:36 »

Аз пък си мисля, че сватбата на практика е само един подпис. Дали е положен когато Луната е в Скорпион или Козирог или Водолей... не виждам как това ще се отрази на брака. То и ние нашата дата си я избрахме от един руски сайт, дето смята подходящите дати според имената и рождените дни на младоженците де Wink Но така или иначе бяхме решили, че ще е втората половина на май, а с тези почивни дни, дето се отработват после, то просто нямаше кога да е, освен на 31-виsmile
« Последна редакция: май 07, 2008, 20:25:12 от Месечинка » Активен
__MIMA__
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: май 17, 2008, 16:14:44 »

Нашата дата я избрахме по логиката, че искахме да е лято. Мен август много ми харесва, а и исках да ми е минала сесията, та и се сетихме за събиращите се осмици тази година и решението беше взето. А и имаме много важни събития, случили се на 8 дата. Но понеже 08.08.08г се пада петък и решихме тогава да ни е само гражданският брак, а на 9 - венчавката и голямото тържество. Веселото в цялата история е , че изобщо не съм се усетила и казвам на мама, а тя - май ни откраднахте нашата дата   insane
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #353 -: май 17, 2008, 16:36:55 »

Ние пък искахме да си изберем първата възможна дата - след месец, но заради някои наши приятели, които са анагажирани в някои от съботите, я преместихме почти с месец. Но нищо, сега ще имаме повече време за организация   bee
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: юни 17, 2008, 12:56:39 »

стана съвсем случайно..една нощ..в леглото ....с телефона в ръка.. Bravo
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: юни 17, 2008, 18:04:12 »

Нека и аз да разкажа за избора ни на дата.
1 Много искахме сватбата да бъде на 1-ви юни, но нямаше как да стане, защото сме в ремонт, който още продължава и той беше на първи план.
2 Искахме да бъде на 5 октомври, но пак плановете пропаднаха, защото очакваме много гости от чужбина,а те имат възможност да дойдат само през септември. Всички са изключително важни за нас и естествено се съобразихме с тях.
3 Избрахме 28 септември, НО ресторантът, който искахме и не искахме да чуваме за друг беше зает отдавна.
4 И накрая избрахме 27 септември . Пак в желания ресторант, който на този ден ще бъде изцяло за нас, както през деня, така и вечерта. В началото се цупех, че едва ли не остана единствената възможна дата, за която изобщо не бяхме мислили, но вече си я харесваме и нямаме търпение danceg
Дълга история и непредвидени ситуации, но с добър завършек Wink
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: юни 18, 2008, 19:04:47 »

А при нас как се получи- за нас нямаше никакво значение на коя дата ще се оженим(не вярваме в каквото и да било  girl_wink), само искахме да е топло и да има слънчогледи   smile (че така си я бяхме намислили още преди да се сгодим  smile )
И по метада на изключването започнахме...
Избрахме си ресторант(не по дати, а по удобство- че имахме хиляда изисквания  girl_wink ) и ги питахме кога имат свободни дати за събота (че ще има и доста пътуващи и е по-удобно) и така- хоп ето я нашата дата Girl_hide
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: юни 22, 2008, 10:44:05 »

Ние искахме да е края на лятото, а именно края на август или началото на септември. Решихме да е в събота, за да е по-удобно на хората, които ще трябва да пътуват. Датите, които си харесахме бяха 23,30.08 или 06.09.08. В крайна сметка в ритуалната зала се оказа свободна датата 13.09.08 и ние се записахме. Това беше около 6-7 месеца преди това  Oh my .... Тъй като си бяхме набелязали няколко ресторанта, на следващата седмица тръгнахме да изберем и да запазим. Оказа се обаче, че всички съботи до октомври месец в ресторанта ни фаворит са заети. И така стана, че си запазихме 21.09.08, което е в неделя и в този ресторант все още не беше заето. А най-интересното е, че като гледахме календара аз викам на милото, че тази дата е супер, защото на 22.09.08 е празник и се пада почивен ден, но ми се видя далече. Явно обаче това е била нашата дата, а и сега не съжалявам, защото има и повече време за подготовка. Дано и времето да хубаво тогава, а и всички съботи и недели, в които има сватби.
Активен
mavish
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #358 -: юли 24, 2008, 17:57:25 »

Ето и нашата история - малко по различна от тези, които прочетох досега! Милото има ройден ден на 13.09., а нас съдбата ни срещна също на тази дата и понеже тази година 13 септември се пада в събота ние се спряхме на тази дата! А и мисля, че това би било най - добрия подарък за рожденния му ден girl_wink
Активен
irenaivanova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


« Отговор #359 -: юли 30, 2008, 13:10:33 »

Здравейте , момичета
Ние сме за 8.08.2008г.- ние сме по различните неща и затова решихме да е тази дата! Като чета ще има и други булки на тази дата!
Успех в подготовката good
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines