Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 15:20:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ? част 2  (Прочетена 113592 пъти)
 
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: януари 16, 2015, 10:57:38 »

По информация, която ми дадоха от Сватбения център в Младост, София, има възможност изнесеният ритуал да не е само инсценировка, понеже можело да ангажират длъжностно лице от друга община (не София), в която е позволено изнасянето на въпросната книга, в която се полагат подписите. Повече подробности обаче не знам.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #91 -: януари 16, 2015, 11:10:29 »

Да само дето така ще се води че не си женен в София, а в някой друг град... Ако не ти пречи...
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 16, 2015, 11:14:53 »

Малко тъп въпрос,но каква е разликата в това дали е в София или не. smile
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: януари 16, 2015, 11:47:56 »

Според мен няма никаква разлика. Но не съм подробно запозната.  Реално пак издават брачно свидетелство (или както точно се нарича този документ), сигурно някъде на него пише, че е издаден от друга община....
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #94 -: януари 16, 2015, 11:54:10 »

Точно... На самото свидетелство пише в кой град е сключен бракът...

Реално няма особено значени, но има хора които си държат на града smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #95 -: януари 16, 2015, 12:16:47 »

 разликата е там че ако ти се наложи да вадиш дубликат трябва да ходиш до тази община, но ако е в София-област не е толкова фатално
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 21, 2015, 10:01:02 »

Хвърлих се в размисъл!!!

Много се колебая дали да се решим на този вариант с дължностно лице от друга община. С последничеството на Сватбения център Младост може да се извика длъжностно лице от Елин Пелин. Така сключването на брак по време на изнесения ритуал ще е напълно официално. Цената на услугата е 280 лева. Много се чудя какво да направим.
Още през декември ходих и записах час за подписването в София, ако се спрем на другия вариант, тези пари предполагам няма да ми ги върнат...
Когато замисляхме изненесия ритуал, аз си го представях, че официалното лице ще е някой по-близък човек, който ще говори така по-лично към нас, а не с посните и изтъркани фрази от гражданското. Сега пък ми се иска да го направим така истинско, а не само театър....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #97 -: януари 21, 2015, 11:00:40 »

Ами питай дали ще ти върнат парите, защото ако искаш от София длъжностно лице да дойде и да први теятър е 300 лева
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: януари 21, 2015, 16:24:42 »

opice Ние ще сме точно така, подписали предварително в общината в друг ден, а с изнесен ритуал на терасата на ресторанта и ще го води Моя приятелка от детството. Според мен така ще е много сантиментално и лично, тя познава мен от както се помня, а приятеля ми повече от 5 години, т.е и него доста добре. Ако имаш човек, който да не се притеснява от подобен род изява, според мен е идеалния вариант  Love girl
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #99 -: февруари 04, 2015, 21:30:33 »

Момичета, много се колебая...харесахме си хотел Вега, пък той има една зала за изнесен ритуал, дето...абе не е много готина...съответно се колебая там или в Семинарията, но пък септември много ме е страх да не вали. Навийте ме за Семинарията плс, там е разкошно cray
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #100 -: февруари 04, 2015, 21:40:54 »

А за Ботаническата мислихте ли?
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #101 -: февруари 04, 2015, 21:49:46 »

Аааа, не, що, и там ли може? На закрито ли? Не е ли много далече?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #102 -: февруари 05, 2015, 10:43:29 »

Може  - наемът (поне сега това лято) беше около 70лв на час. Има и открито има и закрито и е много ама много красиво smile Ние мислехме да си правим там фотосесия ако сватбата ни бъде през юни и затова го бяхме проверили. Най-добре отиди попитай на място. Градината е разкошна и определено ще имаш малко по-нестандартен ритуал... smile
« Последна редакция: февруари 05, 2015, 10:45:04 от milenkata » Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #103 -: февруари 05, 2015, 11:00:34 »

Ама е много далече от църквата, пак ще стане голямо разкарване, което аз искам да спестя...ще се радвам все пак някой да сподели за Семинарията, защото бях там юни месец и страшно ми хареса.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #104 -: февруари 05, 2015, 11:09:36 »

Ама ти искаш само изнесен ритуал в Семинарията? Без венчавка там така ли? Много странно ми се струва. Отиди до там и питай. Не съм чувала за такова нещо до сега...
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines