Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 09:07:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 158116 пъти)
 
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: ноември 15, 2008, 09:22:34 »

juji  звуче вкусно  smile трабва да се опита някой ден...А ние тази вечер ще сме на дива сьомга със салатка от домати и краставици...и се чудя някой лсен сладкиш да врътна или пък кексче....Ако имате идеи давайте  smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #211 -: ноември 15, 2008, 09:33:31 »

juji  звуче вкусно  smile трабва да се опита някой ден...А ние тази вечер ще сме на дива сьомга със салатка от домати и краставици...и се чудя някой лсен сладкиш да врътна или пък кексче....Ако имате идеи давайте  smile

Майче,още ме е страх да я направя тая питка  твоята бях се навила вчера ама днес ми изглежда сложна.А ме сърбят ръцете да  я почна ,но искам да те питам каква е идеята за това ,че топките ги разточвеш една в/у друга и м/у тях слагаш масълце.Защо така се прави не си мли става пак една обща хомогенна маса.Ох как искам да направя сьомга ама малко ме е страх никога не съм правила. nea
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: ноември 15, 2008, 09:38:49 »

.....сьомга ама малко ме е страх никога не съм правила. nea
juji за всяко нещо има първи път. най лошото, което може да се случи на една риба да я изгориш. така че без притеснения "атакувай" кухнята и след това ще докладваш.
относно питата и аз събирам смелост. днес ще си купя тефлонова тавичка и ще се пробвам  girl_wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: ноември 15, 2008, 09:40:23 »

ами за топките с аз не зная защо,но зная че трябва-и мама така я прави винаги нйната pardon и е страхотна
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #214 -: ноември 15, 2008, 09:46:28 »

ами за топките с аз не зная защо,но зная че трябва-и мама така я прави винаги нйната pardon и е страхотна
Значи правилно съм разбрала за разточването.А може да помоля мъжа ми да я направим заедно, ако нещо се провали вината да я поделим  girl_wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: ноември 15, 2008, 14:08:03 »

Ние днес ще хапваме снощната глупост която готвих<не вярвах,че ще стане за ядена,още повече че ще е вкусно>... в гювеч<глинен> -пилешки пържоли на жулиени,кисели краставички,чушки,лук от туршия,картофи и топено сирене+масло,вино,мед и лимон blush <манджа с грозде>
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: ноември 15, 2008, 14:18:41 »

Звучи вкусно  good

Дайте идеи за гарнитура към пържоли на скара , че баб от сутринта ни е погнала да сме и кажели каква да е гарнитурата към пържолите  blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: ноември 15, 2008, 14:21:34 »

Задушени зеленчуци с масло,ориз със зеленчуци,картофи соте,пържени картофи,картофено пюре.... girl_wink
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: ноември 15, 2008, 14:26:52 »

Майче,още ме е страх да я направя тая питка  твоята бях се навила вчера ама днес ми изглежда сложна.А ме сърбят ръцете да  я почна ,но искам да те питам каква е идеята за това ,че топките ги разточвеш една в/у друга и м/у тях слагаш масълце.Защо така се прави не си мли става пак една обща хомогенна маса.
Да се включа за питата smile. Аз си правя три топки от тестото. Разточвам ги отделно и между им слагам масло или маргарин и някакво кремообразно сирене /най-често българското Крема сирене smile/ Така един върху друг трите блата ги навивам на руло и ги режа на равни парчета. Нареждат се в тавата и като се изпекат се получават като розички smile отгоре, а вътре стои много красиво навито. Не съм много сигурна дали е само за красота, но май така като има въздух вътре, питката повече бухва.

А Теди, аз бих си хапнала с домашните пържолки и домашни кисели краставички и чушки и печени чушки smile.

« Последна редакция: ноември 15, 2008, 14:29:12 от danieIa » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #219 -: ноември 15, 2008, 14:41:28 »

Да се включа за питата smile. Аз си правя три топки от тестото. Разточвам ги отделно и между им слагам масло или маргарин и някакво кремообразно сирене /най-често българското Крема сирене smile/ Така един върху друг трите блата ги навивам на руло и ги режа на равни парчета. Нареждат се в тавата и като се изпекат се получават като розички smile отгоре, а вътре стои много красиво навито. Не съм много сигурна дали е само за красота, но май така като има въздух вътре, питката повече бухва.


Дани, а да те попитам как я правиш ти питката.Аз сега съм направила тестото и чакам да втаса.Сложила съм квас  т.е. к.мляко, мая ,малко вода  и захар .Този квас съм го пробавила към брашното оформих еластично тесто.Искам да те попитам дали ако ги направя по товя начин нещата ще ми бухне питката.Аз не съм слагала сода само това което написах.Леле ,ако не у направя добре повече няма да правя опити да се пробвам с тесто
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: ноември 15, 2008, 14:52:29 »

juji , щом си сложила мая - сода не ти е нужна. Само изчакай тестото да втаса на топло. После го разточи и накрая като го оформиш в тавата, пак трябва да втаса. Само внимавай да не превтаса smile. Не е толкова сложно, колкото звучи smile. Успех
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #221 -: ноември 15, 2008, 17:05:33 »

Дани,ето резултата от това което правих днес.Благодаря за съветите стана невероятно вкусна ще направя и панирани сиренца и салатка  и ще стане страхотна вечеря.Питката е супер вкусна с мъжа ми хапнахме по едно парче и му казах ,че не съм предполагала ,че ще направя толкова вкусна питка а той през смях отговори И АЗ

и още една
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: ноември 15, 2008, 17:32:29 »

juji ,  Bravo Bravo Bravo!
Ама ти парченцата настрани ли си ги сложила? В смисъл трябва отрязаната част да гледа нагоре - ето така:

Снимката не е моя!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: ноември 15, 2008, 17:45:03 »

Искам да благодаря на Писето за сърцата.Аз сутринта правих мекички.А за вечеря сме на гости.Дани баба така оформяше питите и ставаха много красиви.Тя слага натрошено сирене а не такова за мазане и слага и червен пипер.Браво на вас че се наемате да месите аз това не се наемам да го правя.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: ноември 15, 2008, 21:03:11 »

Виждам, че сте се развихрили съботата. Аз ако продължавам така скоро ще се преместя в темата за диетите funnytooth
Тази сутрин правих Сливенски милинки, но малко ги промених, защото те са сладки, а аз сложих в тестото сирене, защото в къщи обичат сладко -солен вкус.  Иначе обожавам пастата, която се получава отгоре и поръсени с много пудра захар, много ми напомнят на детските ми години. От тях не остана почти нищо, значи са ги харесали. Ако някой иска ще му дам рецептата.
Иначе аз приключих с готвенето за уикенда - направих пилешка супа и пилешка яхния. Най-много утре да направя едни бързи пържени филийки за закуска.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines