Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 15:40:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 158038 пъти)
 
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: ноември 14, 2008, 23:41:43 »

Pisetata 
 
ето това са моите най любими чиний,ама мъжа ми не дава и дума да става да купувам повече чиний ,имам 3 сервиза nea.В интерес на истината и трите не ми харесват особено защото са подарък и имам ВЕТО на купуване на чиний.Иначе си се справила чудесно
Bravo Bravo Bravo
Juji,благодаря,мила/извинявай,но няколко дни не бях влизала/! smile Колкото до чиниите-много си ги харесваш и са подарък от мама за рожденният ми ден! blum
Beb4e,правих ги поотделно!Пилешко филенце с малки тайни за пилешка кавърма,а след това приготвих омлета и отсипах от кавърмата върху него и го пових. smile Нищо сложно!Беше много вкусно! Wink
« Последна редакция: ноември 14, 2008, 23:45:44 от Pisetata » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #196 -: ноември 14, 2008, 23:45:25 »

Мъжа ми направи вечерята днес ,паста със тиквички обожавам тази паста
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: ноември 14, 2008, 23:53:24 »

Писе и аз имам такива чиний като теб бяло и черно.И много си го обичам.Моя е комплект с 6 чаши за вино. утре ще правя мекички за закуска.Милото ме навива за ньоки ама ме мързи да ги правя.Мисля да напарвя пиле със спанак сметана и топено сирене.Но ако има нещо интересно включващо пилешко да пуска .
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: ноември 14, 2008, 23:54:53 »

Аз правих пилешки сърца с лук и салтка от краставици. good Но за утре да му мисля! smile
Гери,какво е това ньоки? crazy
« Последна редакция: ноември 14, 2008, 23:56:26 от Pisetata » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: ноември 14, 2008, 23:55:35 »

я кажи как прави сърцата.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: ноември 14, 2008, 23:59:36 »

я кажи как прави сърцата.
Първо ги сварих,после изчистих и разрязах на две/по средата/ и ги пуснах в тигана да се позапържат с малко мазнина.Прибавих глава и половина лук на лентички,сложих сол,черен пипер,первен пипер и чубрица и така около 10 мин с разбъркване,след,което бързо бързо ги изядохме! blum Не можах дори да ги снимам! blum Нищо особенно! smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: ноември 15, 2008, 00:00:51 »

ето какво ще се готви утре.мисля само да добавя малко дробчетаа и гъбки.В обикновенна тенджера ли ги вари и колко време.Златна си мила.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: ноември 15, 2008, 00:01:40 »

juji , "хакнах" заека в плика, както си беше цял, не го рязах на парчета (не знам, трябваше ли?), ама май прекалих с виното, сложих към 2-3 чаши  blush, в смисъл че не извря всичкото и сега седи едно като сосче. Още ме е страх да го опитам, дано не съм се издънила.
Пеках го 1 час и 50 минути, и картофки сложих, то милото нали ми е "добричко прасенце" и обикновено колкото и да се издънвам в готвенето (а то се случва често), пак си изяжда всичко.  blush
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: ноември 15, 2008, 00:04:06 »

ето какво ще се готви утре.мисля само да добавя малко дробчетаа и гъбки.В обикновенна тенджера ли ги вари и колко време.Златна си мила.
Ооо,да в обикновенна/аз нямам под налягане/ smile Около 15-20 мин. някъде не съм засичала.Аз също си мислех и дроб да сложа,но се отказах/обозавам сърца,а дроба не ми е много присърце/.
Радвам се,че съм ти дала идея какво да готвиш! good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: ноември 15, 2008, 00:08:45 »

Ньоките са ами трудно ми е да ги обясня.Правят се от картофи и брашно.Варят се и се поднасят със сос или запечени.Не мога много да го обясня.Ако искаш ще ти пусна рецептата по която аз ги правя да пробваш.докато не ги опиташ няма да разбереш.просто при нас няма такова нещо подобно.Аз отдавна бях снимала ньоките и бях пускала рецептата.

Ами ние обичаме и сърца и дробчета и мисря да ги омешам а и имам едни сушени гъби дето мисля да ги сложа.Ще видим какво ще стане.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: ноември 15, 2008, 00:12:39 »

Гери,пусни ми рецепта да видиме!Сигурна съм,че е нещо вкусно,защото ти само вкуснотийки сътворяваш! give_rose give_rose give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: ноември 15, 2008, 00:32:01 »

Значи взимаш един килограм картофи и го нарязвате на кубчета.Сварявате ги ама не много да не се разварят.да са готови но не разкашкани.намачквате ги с вилица.Прибавяте една чаена чаща брашно.сол на вкус и черен пипер.Прибавяте едно яйце и го омесвате хубаво. Върху набрашнена дъска оформяте фитилчета  и го режета на цилиндерчета дълги около 2 -3 см и дебели колкото един см.След това слагате на котлона вода в която сте сипали 1 лъжица сол и от универсалната подправка.Слад като заври водата но да не ври много силно почвате да пускате тези цилиндерчета или така наречените Ньоки.След като изплуват означава че са готови.с решетеста лъжица ги изваждате и ги редите в намаслена тавичка.Взимате 200 гр шунка и нарязвате на кубчета.Запължвате я в тиган с малко олио.добавяте фикса на маги за Сос Карбонара.Добавяте 1 чаена чаша прясно мляко и с готовия сос заливате ньоките.Поръсвате отгоре с кашкавал и топено сирене и печето докато се запече отгоре кашкавала.Консумира се топло.Много внимавайте да не преварите или да оставите сурови ньоките.За целта не трябва да ври силно водата .
Сега я изрових рецепта от първата тема зедно със снимката.
e
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: ноември 15, 2008, 00:32:55 »

Може да не се запичат и да се правят с различни сосчета.
Пробвай се не е трудно.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #208 -: ноември 15, 2008, 09:05:00 »

juji , "хакнах" заека в плика, както си беше цял, не го рязах на парчета (не знам, трябваше ли?), ама май прекалих с виното, сложих към 2-3 чаши  blush, в смисъл че не извря всичкото и сега седи едно като сосче. Още ме е страх да го опитам, дано не съм се издънила.
Пеках го 1 час и 50 минути, и картофки сложих, то милото нали ми е "добричко прасенце" и обикновено колкото и да се издънвам в готвенето (а то се случва често), пак си изяжда всичко.  blush

Е със сигурност е станало.И нашият заек го пекахме  доста май 2 часа. smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #209 -: ноември 15, 2008, 09:14:03 »

Като говорите за ньоки да ви пусна една рецепта на която много и се каня ,ама няма да ги приготвям самите ньоки а ще си ги купя поне тук ги има готови,че напоследък нещо ме мързи.Добре ,че идва събота и неделя това се дните на съпруга ми в кухнята danceg
ето и рецептата
Шпек-ньоки

500гр готови картофени ньоки
100гр 'шарено' сушено осолено свинско месо (шпек)
2с. л лютеница
80мл течна (млечна, 36%) сметана
50мл вода
1с. л нишесте/брашно
 див
чесън, магданоз

Ньоките се сваряват в подсолена вода, изплуват ли на повърхността на водата - са готови, отцеждат се от водата, разпределят в чинии. Докато се готвят се приготвя шпековия сос: месцето се нарязва на много ситно, пуска се в подходящ съд със съвсем малко мазнинка и се запържва. Добавя се сместа от сметаната, водата, лютеницата и нишестето разбъркани до хомогенност. Сосът е готов, когато течността се сгъсти. Ньоките се заливат с него и сервират поръсени със ситно нарязан див чесън и стръкчета магданоз или босилек.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines