Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 05:37:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малки тайни при боядисването на яйца и нашите творения  (Прочетена 236516 пъти)
 
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: април 25, 2008, 08:29:15 »

Аз искам да питам каква е тази техника със салфетка бихте ли ми казали за да пробвам и аз моля ви Girl_hide Girl_hide аз за пръв път чувам за тези салфетки blush blush ще ми разяснители give_rose
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: април 25, 2008, 08:35:34 »

Ами, така ги нарекох, защото обикновено си играя доста повече ....не просто с лепенки, както са тези  blush

Това отговаря и на въпроса ти, krasunkata   , че са готови лепенки  smile

dafni85 , взимаш салфетка с интересни мотиви, изрязваш и облепяш яйцето - в галерията ми има такива от миналата година  good

Аз ги лeпих с лепило на водна основа ..... стават красиви и бързо  girl_wink
« Последна редакция: април 25, 2008, 08:37:33 от Gerka » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 25, 2008, 08:52:49 »

Герка ме вдъхнови и мен с тези салфетки! Bravo Дафни стават много хубави, аз ги правих с обикновенно лепило на водна основа. Пробвах върху бяло и върху 2 на които не им хвана боята. Бялото стана по-хубаво, защото на другите им изби от боята и станаха на малко тъмен фон.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: април 25, 2008, 09:46:05 »

Леле момичета, скрихте ми шапката - браво на всички сръчни моми!  Bravo Bravo :bravo:Невероятни красоти сте направили! На всички ви пожелавам яйцето от миналата година да ви е здраво, за да ви е здрава и годината!!! 
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 25, 2008, 10:13:36 »

Благодаря момичета ще взема да пробвам със салфетка и аз пък да видим дали ще ми се получи tease tease
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 25, 2008, 17:02:47 »

:judges:страхотни неща сте направили judges
Аз още не съм боядисвала,но съм се запасила с 30 бели и 30 червени яйца blush + няколко пъдпъдъчи и ваденки и бой и утре ще цапотя Bravo
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: април 25, 2008, 20:03:58 »

Момичета страхотни творения сте измайсторили :bravo:направо ахнах като ги видях ohmyАз съм се запасила със всички видове боя и ваденки, и даже с този комплект с восъка и писеца и смятам утре да се мятам, но имам една молба към тези, които са ползвали вече тази техника,понеже на мен малко сложно ми се вижда и не съм сигурна дали съм разбрала правилно оптването =]Яйцата трябва да са сурови,така ли?И после се смесва вода,после се добавя вода и се варят?А това блокче като шоколад ли е восъка?Май съм много преуморена и хич не вдявам :girlhide:Но ще се радвам да дадете някой съвет! give_rose
Успех на @}->--всички,които утре ще творят като мен!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: април 25, 2008, 20:19:05 »

Да Тонита, това блокче като шоколад е восъка smile И техниката е точно такава, рисуваш и вариш с боята, както пише, до 70С около 30 мин. Но експертите при тази техника са Krasunka и Dafni, моите нещо не се получиха всички. Прочети назад във темата. Пожелавам ти успех good
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: април 25, 2008, 20:31:52 »

Благодаря ти darling ! @}->--Аз прочетох цялата тема,но пак не съм много убедена,че съм разбрала правилно и затова реших да попитам дали съм схванала :girlhide:Утре ще се пробвам и ще кажа и аз какво се е получило! girl_wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 25, 2008, 21:01:15 »

Offtopic Ние се зарихме с боя и ваденки,кои знае какво ще направим накрая blush Обаче да ви питам пробвали ли сте кутиите в които има чаша и в нея ориз и става ли нещо nea
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: април 26, 2008, 07:58:31 »

Привет на всички момичета  smile

Прикачвам една снимка на яйца които нашарих с восък но още не съм боядисала.... При мен техниката с восъка е малко по различна от тази на всички които са си купили комплекти с писалка и восък, защото при мен се рисува върху сварено охладено яйце и после яйцето се потапя за около 10 минути във вече разтворената боя(за предпочитане е боята да е топла, но не и гореща че восъка ще изпопада- тай нали се стопява като се нагрява  girl_wink) После когато яйцето е готово (извади се от боята и изсъхне) може да се махне восъка като се стърже (аз направих това с нокти , но е неприятно за ръцете- имах усещането че ноктите ми ще се обърнат  blum). Разбира се восъка може и да се остави върху яйцето- въпрос на личен избор...

На всички които имат от комплектите с писалка и восък и не са убедени какво ще се получи, мога да предложа да сварят и охладят едно яйце за проба, тогава да го нарисуват с восък и да го пуснат в боята  за 10 минути да поседи(ама без да се вари). Ако стане така, не е необходимо да варите яйцата с боята и ще сте сигурни че восъка няма да изпада  Girl_hide

Успех на всички момичета и независимо с какво шарите яйцата аз съм сигурна че на всяка една от вас те ще бъдат най красивите , защото сте ги направили с любов  heart Love girl

Весели празници и незабравими мигове с много усмивки kiss2
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 26, 2008, 11:31:58 »

Най-накрая боядисах и моите яйца. Аз ги правя със желатин и стават много красиви. И след като се боядисат с едно памуче натопено в олио се намазват за да придобият блясък. Ето ги:





« Последна редакция: април 26, 2008, 11:33:51 от goldi » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 26, 2008, 12:25:40 »

ето ги и моите
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: април 26, 2008, 13:44:04 »

Yes Ето и моите творения blush <като малкият заек панерка ще е за свеки,а розовият заек е за братовчедка ми,имаме си традиция всяка година да и носим яйца в нещо ново и интересно с великденска тематика,а от догодина и на бебето,че то тази година не разбира и затова за него е малката кокошчица pleasantry>



Вашите яйца са много красиви Girl_hide. Браво ,страхотно сте се справили judges.Останалите да не се крият,а да показват  beating
« Последна редакция: април 26, 2008, 15:59:26 от наденцето™ » Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: април 26, 2008, 15:38:28 »

Малеееееееее,момичета,какви красоти сте сътворили само Bravo Bravo good Bravo
Аз не съм чак толкова добра,но ето и ги моите blush
give_rose


« Последна редакция: април 26, 2008, 15:48:04 от picolina » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines