Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 12:27:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без цигарен дим - възможно ли е?  (Прочетена 39776 пъти)
 
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« -: юни 01, 2007, 13:04:53 »

Посъветвайте ме как, възможно най-тактично, да предотвратя пушенето на моята сватба. Много малка част от гостите са пушачи; много голяма част от гостите не понасят дима, а и ще има мънички деца. Освен липсата на пепелници и достъпа до открита тераса, как да предотвратя пушенето? Табелки "моля, не пушете"? nea Инструкции към сервитьорите да напътят гостите към терасата, ако се налага?  girl_impossible не искам да обидя никого, моля, дайте ми съвет.  Girl_sing
Активен
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 01, 2007, 14:12:52 »

Според мен направи и сложи табелки по масите и инструктирай персонала на ресторанта да упътват гостите, че се пуши на терасата. Защо да има обидени, няма нищо лошо в това. Аз съм пушачка и не бих се обидила, ако някой ме помоли да не пуша на определено място! Трябва да сме толерантни! Успех ! smile
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 02, 2007, 12:03:28 »

Да така е,но много от гостите ще пропуснат част от купона,защото нали знаете,че всичко става много динамично.Аз също съм пушачка и за да не се получава облак от цигарен дим затова ще сме на вън в една лятна градина
Активен
123
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #3 -: юни 03, 2007, 20:36:02 »

Нека има много свещи, те обират цигарения дим!
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #4 -: юни 04, 2007, 21:32:02 »

не мисля че е възможно
Активен
slance
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #5 -: юли 02, 2007, 10:43:25 »

Аз също не мисля, че е възможно. Ако има климатик, няма да се получават кълбета дим.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 02, 2007, 12:16:30 »

Може и да стане, но не ми се вярва. Аз лично бях пушачка преди да се окаже, че ще си имаме бебче и би ми било много неприятно ако трябва да пуша навън. Mad girl Ще си изкарам вечерта пред ресторанта най-вероятно и определено ще имам голяма компания, Hide ама дано да се чува музиката  danceg
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 02, 2007, 12:27:19 »

и аз имам впечатления по темата
на една сватба преди 2 години не пускаха климатика защото на кръстниоцата и духало студено,добре ама ние другите хора бяхме като в сауна и като запалим цигара ставаше ужас на ужасиите.така че или трябва климатик или свещи,защото е много неприятно да изкараш празненството навън Mad girl
Активен
leona
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #8 -: ноември 17, 2011, 19:43:39 »

И аз смятам ,че няма проблем да се пуши и най-малкото има климатици ,отворени прозорци и аспирация ,за да не се дразни никой от дима.Иначе си представете тълпи от пушачи вънка.Но все пак сватбата си е твоя де ти си решаваш Wink
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #9 -: декември 15, 2011, 17:18:58 »

Аз съм присъствал на сватби, на които не се пуши по желания на младоженците. Доста по-приятно е. Така или иначе от 1-ви юни 2012 г. ще има тотална забрана за пушенето, следователно всички сватби ще са без цигарен дим. smile
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 15, 2011, 18:01:45 »

Ако забранят тотално пушенето на закрито, то значи, че на сватбите поне половината от гостите непрекъснато ще излизат и влизат навън-навътре за да пушат, което е доста неприятно и дразнещо. Все пак сватбата не е 1 час..., но пък реално погледнато без дим на цигари е перфектно! Аз съм присъствала на сватба, на която младоженците не понасят цигари и бяха забранили да се пуши и пепелници нямаше smile Хората си излизаха да пушат вънка.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #11 -: декември 15, 2011, 22:18:39 »

На нашата сватба се пушеше навън, на терасата на ресторанта. На никой не му е било неприятно да се разходи. Не си представям, че гостите само трябва да седят на едно място и да не стават от местата си.
Имахме малки деца на сватбата си и много непушачи, ние не пушим и дори с климатик и добра вентилация никога не е същото както без цигарен дим.
Активен
evelina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 20, 2011, 19:44:45 »

На много сватбени тържества се случва вече това. В заведението не се поставят пепелници, предупреждават се тактично гостите от персонала,че не се пуши и ..... пушачите излизат на отредените за целта места - тераса или предверие.
На няколко такива сватби бяхме, само на една имаше лек неуспех, който подозирам се дължеше на многобройните пушачи. В много моменти повечето гости бяха на терасата навън, отколкото гости вътре и дансинга все изглеждаше празен.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #13 -: декември 21, 2011, 00:21:01 »

След 1 юни ще е възможно yahoo
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #14 -: декември 21, 2011, 00:38:49 »

Много ме зарадва тази новина!  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 21, 2011, 11:53:31 »

супер за новината за юни- особено за лятна сватба е хубаво -гостите ще се разхождат до терасата или градината, ще общуват повече, а не само седене около масите. blum smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 22, 2011, 11:38:29 »

моята сватба е месец май, но въпреки това в ресторанта имат политика да не се пуши. Разбахме се, че няма да тормозят гостите, ако някой запали цигара, но няма да има пепелници. А ще разрешат пушенето след 10 часа, все пак тогава е купона!
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 08, 2012, 09:57:18 »

И моята сватба е през май...
На мен цигарения дим не ми речи особено стига да не се получава димна завеса, но на годеника ми определено няма да му е приятно. Той не го понася. Обмислям варианта да се пуши само навън, на терасата. Все пак пребладаващото количество гости не пушат. Но пък мисля, че ако няма пепелници и сме казали, че няма да се пуши, на пушачите ще им се допуши още повече, ей така, заради забраната...а ако не кажем нищо ще си пушат, но в умерени количества. Ние май нямаме такива гости, които все са лапнали цигара.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #18 -: януари 08, 2012, 20:11:29 »

Да Ви кажа скоро с мой приятел спорихме много относно този въпрос - дали да се пуши или не. Казах, че ще се приеме този закон и иска не иска няма начин да пуши, а неговия отговор беше : " Еми тогава няма да дойда на сватбата след като няма да се пуши". Според мен това е тъпо оправдание. Разбирам ги пушачите, че както казват след ядене им е най - сладко да си запалят, но е редно да се замислят и за здравето на околните. Притеснява ме само факта наистина почти всички да не излезнат навън и ресторанта да се изпразни, за да може да пушат. Има ли шанс това да се случи, след като вече ми заявиха, че ако не се позволи пушенето в ресторанта, то тогава не биха дошли???
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 08, 2012, 22:29:14 »

Миши ,ако някой от поканените реши да не дойде на сватбата ви ,само защото не се пуши ,няма за какво да съжаляваш.Предполага се,че гостите ще дойдат заради вас самите .Пък и така или иначе се очаква да влезе пълната забрана за тютюнопушене и кайно време всички да започнем да се съобразяваме с нея.Този момент с изпразването на дансинга наистина може и да се получи ,особено след хора съм забелязала масово хората излизат навън на чист въздух за по цигарка .Но това не трябва да те притеснява съществено .при добър Ди Джей и подходящо подбрана музика ще задържите гостите на дансинга smilesmile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 08, 2012, 22:47:51 »

Миши ако на мен някой гост ми заяви, че няма да дойде, защото няма да може да се пуши вътре не знам дали ще се стърпя да не му кажа някои неща директно...  diablo При нас не се пушеше и на дансинга винаги имаше хора. Дори после разбрах, че някои са си отишли до вкъщи, за да сложат дечицата да спят и пак са се върнали, а аз дори не съм усетила. Така че споко, ще видиш, че няма да остане празно!

И да, напълно е възможно сватба без цигарен дим и е много хубаво!  yea
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #21 -: януари 08, 2012, 23:10:52 »

fiibi_bg и аз тама мисля, че ако наистина излезне с това оправдание е ясно колко голям приятел е бил. Но искрено се надявам този закон да се възприеме на сериозно и да не се позволява в заведенията поне за хранене да се пуши. Все пак на такива събития като сватби има и малки деца, които дишат тази отрова.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 24, 2012, 14:32:22 »

Мен малко ме притеснява тази забрана. Двамата с мъжа ми сме непушачи и сме ЗА забраната за пушене на обществени места, но голяма част от приятелите ни пушат. Отсега си представям върволиците от хора, които ще излизат през десет минути навън. sad
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 24, 2012, 14:57:17 »

Ние също сме непушачи и понеже повечето ни близки и приятели обаче са, се спряхме на ресторант, който е в хотел и самият хотел има градинка. Искренно се надявам там пушачите да могат да пушат без да се притесняват.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #24 -: януари 25, 2012, 22:55:41 »

И аз се чудя какво да правя с пушененето. При нас пушат един на десет души горе долу, но няма как да ги отделим, тъй като са в различни компании (в моята пушат двама от 10-15 души, в на мъжа компанията пушат половината, сред роднините май никой не пуши, както и сред малките групички от приятели). Сватбата е през май и не мога да се оправдая с новия закон. Напротив, сигурно пушачите ще се радват, че за последно им е разрешено....Според мен е тъпо заради броени единици да се опушва въздухът на всички, но пък мъжът също е почти пушач и има приятели пушачи и много държи да се пуши, пък той на малко неща държи, не мога да кажа "не"...Тъй че май ще изтърпя дима, уж има вентилация, дано работи добре.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 26, 2012, 10:13:31 »

ние сме само половината непушачи като брой, затова свеждам избора на заведения до минимум, защото държа да има тераса. Нека да могат да излизат безпроблемно. smile
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #26 -: февруари 09, 2012, 11:19:21 »

И ние сме непушачи. Но не се филмирам на тема пушене. Стига да няма димна завеса нямам нищо против някой да си запали цигара. Струва ми се, че прекалено много шум се вдига около това пушене. Не, че не е вредно, но има и много други вредни неща, за които се мълчи. Относно закона - струва ми се подражателски и в известна степен репресивен. Не ми допадат такива неща.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #27 -: май 04, 2012, 09:39:26 »

На нас от ресторанта ни казаха, че дори след забраната ще може да се пуши, защото се водело частно парти  diablo Аз не искам да се пуши и изобщо не ми притеснява да кажа на гостите си да излизат на терасата, защото не ни е приятно да ни димят. Обаче усещам, че ще има проблем с гостите на младоженеца. Като заявих, че няма да се пуши майка му ме погледна така  stop Гостите щели да изпуснат... ами да се ограничат за 5-6 часа  POMPOUS POMPOUS POMPOUS Няма да имат пепелници! Да се спасява кой как знае  tease
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 06, 2012, 09:31:53 »

И ние няма да им сложим пепелници - на когото му се пуши - на терасата на заведението. Ако някой се забие там и непрекъснато пуши и реално не присъства на сватбата - негов проблем, значи толкова му пука за нас. Аз между другото съм забелязала, че ако има възможност, хората така или иначе в по-късните часове се отделят на групички някъде навън, я да поговорят с някой роднина, когото не са виждали от много време, да се усамотят с новото си гадже...но то е за малко и после се връщат!
Активен
ani_todorova
Любопитен
*
Публикации: 22


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 31, 2012, 11:55:26 »

Нашата сватба е през август и понеже утре влиза забраната за пушене на обществени места, още от сега си представям половината гости навън да пушат. Малко ме притеснява това, да не би да се получи така че повечето да са навън и да пушат, а вътре да се опразни...
Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 02, 2012, 20:55:09 »

Здравейте момичета повдигам тази тема защото сме капарирали ресторант който е закрит и може да не ни разрешат да пушим ако това е така се чудя дали ще мога да си взема капарото и да тарся други места ,мисля да си направя една среща с защита на потребителите за да проверя мога ли да си взема капарото, знам че капаро не се връща но аз искам да ми е сватбата в този ресторант но тогава да ми предложат лятна градина кадето да мога да пуша а те имат но тя събира 20 човека и се намира няколко етажа на доло така че не става ....Много съм притеснена вие какво мислите?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 02, 2012, 21:13:57 »

След като забраната е в сила вече, никъде, където е закрито няма да ви разрешат да пушите. Независимо кой ще е ресторантът...
Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 02, 2012, 21:16:18 »

АЗ за това си мисля да избера на открито.......Но сме капарирали но след като се променят нещата така мисля да избера друг.
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 02, 2012, 21:25:17 »

Законът си е закон и трябва да се спазва! Тук можеш да прочетеш текста - http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=64775
Никъде няма да ви позволят да пушите в закрито заведение, глобите са солени, а акт се съставя както на пушача, така и на собственика на заведението. Позволено е единствено в градините, които нямат навес, нито стени. Т.е да са отворени изцяло, както са парковете.
Имате 2 варианта - оставате си в заведението и няма да се пуши вътре. Отвън през заведението може, на обособените за това места. Или си избирате друг ресторант,  който да има градина, където да си пушите на воля! Обаче принципно капарото си остава в полза на заведението.
Успех и дано намерите най-добрия вариант!

П.П... За забраната се знаеше още от миналата година, както и че от 1.06.2012 официално ще влезе в сила.
« Последна редакция: юни 02, 2012, 21:27:20 от Росита » Активен
bulka2012
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #34 -: юни 03, 2012, 08:28:30 »

Здравейте,
исках да попитам дали някой знае нещо по въпроса за частните партита ? Няма ли някаква вратичка нещо? Бях чувала че ако е частно парти щяло да е позволено пушенето...  huhhuh.gif
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 03, 2012, 08:33:28 »

Няма такова нещо! Щом е закрито, не може да се пуши!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 03, 2012, 09:49:50 »

Дани_ела, Аз не разбирам много от пушачество, ама имам въпрос, невъзможно ли е просто да не пушите няколко часа, защо да ви гърми капарото заради някакви цигари ?

п.с Аз имам приятели дългогодишни пушачи, когато ходим на гости у приятел -непушач, те си издържат без проблем и не палят.
« Последна редакция: юни 03, 2012, 09:54:10 от emmmmmy » Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 03, 2012, 11:52:04 »

bulka2012, не може. Забраната важи и за частни партита и за каквото още частно се сетиш.
Единствените закрити места, на които може да се пуши са вкъщи и в колата. Навсякъде другаде е забранено.

Аз все още съм пушач, но напълно подкрепям забраната. Не може аз да ида в заведение да обядвам, а някой да ми дими с цигара насреща. Изключително неприятно е.

Еми, и аз съм така - на места където не се пуши, просто не пуша. Нищо няма да ми стане за няколко часа.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 03, 2012, 12:34:17 »

Здравейте момичета повдигам тази тема защото сме капарирали ресторант който е закрит и може да не ни разрешат да пушим ако това е така се чудя дали ще мога да си взема капарото и да тарся други места ,мисля да си направя една среща с защита на потребителите за да проверя мога ли да си взема капарото, знам че капаро не се връща но аз искам да ми е сватбата в този ресторант но тогава да ми предложат лятна градина кадето да мога да пуша а те имат но тя събира 20 човека и се намира няколко етажа на доло така че не става ....Много съм притеснена вие какво мислите?
Нито един ресторант няма да позволи да се пуши. Глобата е между 3000 и 5000 лв., от вашата или която и да е сватба ресторанта печели от 4000 до 15 000 лв (примерно) и никой няма да се съгласи да плати глоба от 5000лв. Колкото до капарото - всичко зависи от ресторанта. Ако сватбата е след 3-4 месеца може и да се съгласят да го върнат, но ако е след месец - имат пълното право да откажат да го върнат.
Дано не се обиди някой, но защо го приемате за проблем това, че гостите трябва да излязат отвън да изпушат една цигара ?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 04, 2012, 07:40:01 »

На нашата сватба нищо че беше преди първи също не се пушеше. Мога да ви кажа че гостите най-културно си излизаха навън и пушеха, но в същото време винаги имаше хора които да се забавляват и заведението не е оставало празно. Но всичко зависи от гостите!
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 04, 2012, 07:48:22 »

Тази тема ми е много "болна" sad Повечето ми гости са пушачи и ме притеснява фактът, че ще прекарат голяма част от времето си на терасата на ресторанта.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: юни 04, 2012, 08:30:52 »

Наистина не е толкова страшно това с пушенето. Даже по- добре се опознават пушачите, докато са вън за по цигара. Все едно е коктейл, хората се движат повече и общуват повече. Иначе като се "кютнат" по масите някои.....няма мърдане.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #42 -: юни 04, 2012, 10:19:30 »

Ние сме в градината ( стига да не вали де) и там да пушат, които решат.  blum
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 04, 2012, 10:55:26 »



Не го мислете толкова, всеки може да се въздържи да не пуши през 5 мин, а и нищо няма да им стане на гостите ако се поразходят  до навън за по 1 цигара. 
Както някой каза, така няма цяла вечер да седят на масата ; )
А и колко от приятелите ви ще спрат да ходят по дискотеки/барове и ресторанти само защото не се пуши вече там ?!  
Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 09, 2012, 07:17:27 »

ходих и говорих с управителката ,ресторанта има много голяма тераса с пейки и пепелници там ще пушим може да съм там често но поне има има вариант по добър от това да слизам етажи надоло.въпреки че не разбирам тази тъпа забрана за частни партита..но както и да е сега след като забраниха пушенето явно България е перфектна.това ни беше проблема на нас.
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #45 -: юни 10, 2012, 07:50:04 »

п.с Аз имам приятели дългогодишни пушачи, когато ходим на гости у приятел -непушач, те си издържат без проблем и не палят.

Мда, вика му се възпитание на това.

В случая на Дани разбирам обаче, че тя същое пушач и иска да си пуши. А ако съвсем няма къде да излезеш да една цигарка, няма да им е приятно. Ние например ще сме вътре, но заведението има голяма тераса - ще може да се излиза там. Аз лично съм много щастлива, че влезе в сила забраната, та няма нужда да съм "лошата" булка, която не дава да се пуши. Все пак детето ми ще е там и не искам никой да му дими.

А ако някой ми заяви, че няма да дойде, защото няма да се пуши, направо ще му кажа да си хваща пътя. И ако все пак ми цъфне на сватбата, няма да го допусна. Да ходи някъде да си пафка, баси неуважението!

АЗ съм бивш пушач и много добре ги разбирам тия страсти, но винаги съм успявала да издържа, като има някакво ограничение, айде сега, стига превземки.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #46 -: юни 10, 2012, 12:23:28 »

Споделям моя скорошен опит - в началото на партито помолихме ДЖ да обяви, че в ресторанта няма да се пуши. Пепелници съвсем нарочно нямаше по масите.

Пушачите си ходеха в градината, а седмици след сватбата и пушачите и непушачите ни поздравяваха за избора на партито да не се пуши вътре.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 10, 2012, 12:32:30 »

Аз също се радвам за забраната.На сватбите има деца, има и не пушачи.Кой се съобразява с тях ано се пуши вътре?Това си е уважение към околните.Аз уважавам правото ви да пушете, но уважете и моето да не искам да се тровя.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 10, 2012, 16:52:20 »

Днес говорих с DJ, който съм наела за сватбата и той сподели опитът си от забраната за пушене - не е могъл да събере хората от терасата, за да проведе игрите и ритуалите. Дансингът е бил с по 6-7 човека.... , а той определено е професионалист и знае как се прави купон, но навикът е по-силен  crazy
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 10, 2012, 18:16:23 »

Ехее, че толкова ли са били никотино зависими тези гости? Чак ми е трудно да го повярвам и това го казвам от позицията на пушач. Все си мисля, че който уважава достатъчно младоженците, няма да стои на терасата непрекъснато с цигара в устата.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #50 -: юни 10, 2012, 18:22:37 »

Днес говорих с DJ, който съм наела за сватбата и той сподели опитът си от забраната за пушене - не е могъл да събере хората от терасата, за да проведе игрите и ритуалите. Дансингът е бил с по 6-7 човека.... , а той определено е професионалист и знае как се прави купон, но навикът е по-силен  crazy

Аз мисля че опираме до въпроси като уважение и възпитание, а не до уменията на Джя. Вече снимах мероприятия след забраната, не е фатално, само на едно мероприятие имаше подобен ефект, но той беше породен от това , че самите младоженци прекараха повечето време в пушене и цялата компания беше с тях на терасата.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 11, 2012, 11:48:39 »

Ами ние вече бяхме на сватба след забраната за пушене и определено го имаше момента с голямата част от гостите навън... отделно че DJ-ят беше много зле и ако ще залата да беше препълнена пак нямаше да знае как да вдигне хората, но не се получи много, ходеше да търси гостите по градината с микрофон в ръка, за да играят някоя игра (игрите за мен са безумие в голямата си част, но това е отделен въпрос...) и така. Но вярвам, че не би станало така, ако беше направил купон, все щеше да има хора по дансинга, други да пушат, а не да пушат всички навън...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 11, 2012, 15:51:01 »

Аз мисля че опираме до въпроси като уважение и възпитание, а не до уменията на Джя. Вече снимах мероприятия след забраната, не е фатално, само на едно мероприятие имаше подобен ефект, но той беше породен от това , че самите младоженци прекараха повечето време в пушене и цялата компания беше с тях на терасата.

Колко си прав само!А и нещо много важно което аз повтарях на моя мъж преди сватбата и по време на нея.Ако искате да ви е весело, хората да са на дансинга и да се забавляват, вие трябва да сте там, да сте епицентъра и да ги подтиквате към забавата.Трябва да танцувате, да се раздавате, усмихвате.Това е ВАШИЯ празник и от вас зависи как ще си прекарате!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 11, 2012, 17:18:53 »

Колко си прав само!А и нещо много важно което аз повтарях на моя мъж преди сватбата и по време на нея.Ако искате да ви е весело, хората да са на дансинга и да се забавляват, вие трябва да сте там, да сте епицентъра и да ги подтиквате към забавата.Трябва да танцувате, да се раздавате, усмихвате.Това е ВАШИЯ празник и от вас зависи как ще си прекарате!

Абсолютно вярно  good
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #54 -: юни 11, 2012, 19:21:37 »

Определено ме притеснява това пушене навън, забелязала съм, че пушачите като се съберат на групички и стане един лаф ги няма по половин час, я сметнете като излязат навън по 3-4 пъти какво ще се получи...
« Последна редакция: юни 11, 2012, 19:23:39 от jenifer » Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 11, 2012, 19:33:10 »

При нас нямаше проблем с пушенето навън. На който му се пушеше го правеше на терасата и после се връщаше, не е имало групички, които да отсъстват дълго време. А и е хубаво да може да излезе някъде човек, да се разхлади, дори да не пуши.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #56 -: юни 11, 2012, 19:47:27 »

 В присъствието на деца и/или непушачи за мен категорично е нередно да се пуши. Но сватба с пушачи е възможна  smile Или те ще са на групички навън или непушачите. Това последното е малко в кръга на шегата, ако я нямаше забраната  Wink Ето ви една статия, която дава малко разяснения къде и при какви обстоятелства може да се пуши :

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4880731
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 11, 2012, 22:18:56 »

Нашата сватба беше на 09.06. без цигарен дим, възможно е ... Гостите бяха в страхотно настроение, въздухът беше чист. Излизане на вън почти нямаше, защото от 130 човека никои не седна цяла вечер, всички бяха на дансинга. Който беше много на "зор" да пуши използваше градината на ресторанта
Активен
ceni
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2


« Отговор #58 -: февруари 23, 2013, 12:02:15 »

Нашата сватба предстой на 08.06, говорихме с управителят на заведението в което ще бъдем и тя (управителят е жена) ни каза, че заради забраната би било добре да се пуши на вън. Това ми хареса най-вече заради факта, че ще има малки деца. И предполагам, че ако на гостите им е достатъчно забавно ще бързат да си изпушат цигарата за да се върнат обратно на тържеството.
Ние лично не сме пушачи и миналата година присъствахме на сватбата на наши приятели, вътре не се пушеше, а водещата им беше толкова готина ... хората просто не смееха да излязат за да не пропуснат нещо smile много се надявам и при нас да се получи така   blush
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 28, 2013, 17:22:41 »

Ние и двамата не пушим и голяма част от гостите не пушат, така че и да я нямаше забраната пак щяхме да искаме пушачите да излизат навън. Към ресторанта има страхотва градина, има и пейки и там гостите могат да пушат, а за това че може да изпускат ритуалите, в градината ще се чува ДЖ, а освен това ресторанта гледа към градината с огромни прозорци, така че ще се вижда от вън навътре. Дано да е както трябва! А ако не в крайна сметка ние ще сме на ритуалите и който е там, заради нас ще гледа да не изпусне ритуалите, поне така мисля аз!
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #60 -: юли 19, 2013, 15:07:34 »

Във Варна в някои ресторанти не спазват забраната и слагат пепелници. Ще си спестя имената на ресторантите. Става обаче ужасно с тази миризма на цигари. За щастие в повечето ресторанти си спазват забраната и е супер готино без цигарен дим. Чист въздух, приятна атмосфера. А тези, които искат да пушат - навън си излизат.
Активен
Danito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #61 -: юли 19, 2013, 19:46:15 »

Нашата сватба беше без цигарен дим в ресторант Нептун - Бургас. Аз и младоженеца не сме пушачи, кумовете също, както и по-голямата част от гостите. Пушачите излизаха навън, липсата им не се е усещала    girl_wink
Активен
bulka2014
Ентусиаст
**
Публикации: 93


« Отговор #62 -: август 15, 2013, 15:15:45 »

Аз съм непушач и много се радвам, че има ресторанти, които се съобразяват със забраната, а не предлагат десертни чинийки вместо пепелници, на които се чудих първия път за какво са.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: август 16, 2013, 10:04:00 »

Не искам да се пуши на сватбата ми,но имам гости и приятели,които са пушачи. Какво да се прави pardon .. Ще излизат отвън и ще пушат,защото просто мразя цигарите.. Yes
Активен
natalia_vn
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #64 -: септември 13, 2013, 03:54:19 »

Ние сме пушачи, но държим на сватбата да не се пуши, много е неприятно!
Не ми харесва и варианта гостите да излизат за по цигара. Може би мисля така, защото не съм толкова страстен пушач все пак.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: септември 13, 2013, 10:18:57 »

А кой вариант ти харесва? Хем да не се пуши, хем и да не се излиза.... аз ли не разбрах какво искаш да кажеш  huhhuh.gif
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #66 -: септември 13, 2013, 10:44:34 »

Много ми е интересно какво ще рече, че не ти харесва гостите да излизат за по цигара ... твоята сватба е, но гостите не са ти някакви роби, като им се пуши си излизат и си пушат - какво пък ти пречат на теб?  crazy

При нас в ресторанта не се пуши, но си има тераса и всеки може да си излиза колкото си иска - демокрация. Wink
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: септември 13, 2013, 10:53:43 »

Аз също не обичам да ми е задимено, всъщност кой ли обича, но доста от нашите приятели пушат и е доста притеснително, ако се излиза на вън дали няма всички да са там. Знаете как е, излиза се уж за по цигарка и се почва един лаф  pleasantry
До сега не съм била на сватба където да се пуши навън, така че още нямам впечатления. На 21ви се очаква да съм по-информирана Wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #68 -: септември 13, 2013, 13:17:36 »

Всичко е въпрос на уважение и възпитание. Ако ви уважават ще пушат набързо за 3-4 мин. и ще се върнат на купона.
Активен
natalia_vn
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #69 -: септември 13, 2013, 14:42:34 »

Лили е обяснила, това, което исках да кажа, но не съм го написала както трябва. Предпочитам да не се пуши - да, но съм била на сватба, където гостите излизат, не за 4-5 минутки. Ставало е толкова неприятно, все едно сватбата се измества на терасата.
Виви 20 - къде съм писала, че гостите са ми роби? Нямам такова отношение към тях, нито пък постът ми е намекнал за нещо подобно.Естествено, че всеки си прави, каквото иска и Делийски много правилно е писал, че е въпрос на уважение и възпитание. Просто не беше приятно на сватбата на която присъствах.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #70 -: септември 13, 2013, 15:17:32 »

Нашата сватба беше в ресторант, в който се влизаше от градината. Отвън хората се бяха погрижили да има маси и столове. Мога да кажа, че гостите се чувстваха добре. Излизаха и хора, които не пушат. Все пак сватбата е мероприятие не само за уважение на младоженците и родителите им, а и повод гостите да се видят или запознаят. На нашата сватба наистина имаше голямо опознаване blum Но пък не е имало "дупки", в които да няма никой на дансинга, защото всички са навън.
Дори предпочитах да има такова движение, а не едно заседяване безкрайно на масите. Плюс това няма как всички познати да са на една маса. Излизането позволяваше на хората, които са близки, но седят на различни маси, да разменят по някоя и друга дума. Ние с мъжа ми не сме пушачи, но на чужди сватби след хората или по-диви танци също сме излизали на въздух.
Не мога да дам мнение обаче как стоят нещата при сватби, които са на н-ти етаж на хотели и излизането е по-затруднено.  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: септември 13, 2013, 16:56:56 »

Абе има си хора и хора и сред пушачите. На нашата сватба имаше личности, които си се въртяха само на балкона заради цигарите и други, които по гореописания начин излизаха за малко и бързо си влизаха ако решат. Това не може да бъде координирано или предвидено, дет се вика- на каквито гости си случил, таквиз. crazy star
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines