Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 21:12:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 215567 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: януари 06, 2012, 15:19:32 »

От цялата дандания едно нещо ме озадачи! "Има разлика между студентки, забременяли без предварителна подготовка (колкото и цинично да звучи) и такива, които планирано забременяват докато съзнателно нямат достатъчно стаж и т.н., а после "искат да се назначават" във фирми, за да вземат по-високо майчинство и дори широко го разгласяват". Кой за Бога "забременява планирано, докато съзнателно няма стаж"???????? И не разбирам защо трябва да се гледа в чуждата паница????? Въобще как може да се претендира за подобно нещо, при положение, че всеки случай е индивидуален? Много е лесно да се критикува, като нямаш опряло яйце на д-то! Все сме неоправданите, комшията все ни е взел! Като всеки закон и този за майчинството има своите слаби места - просто не може да обхване всички нужди! Елементарно е!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: януари 06, 2012, 15:25:48 »

Моникамария ,когато бачкаш 10 години и се осигуряваш на пълната работна заплата и плащаш данъци и осигуровки както са написани законите в нашата държава ,тогава не би толерирала източването именно на тези твои парички ,които ти така чинно и послушно си внасял през тези години .Именно такива постове като твоя ,визиращи фиктивното назначаване в дадена фирма с цел по високо майчинсъво дразнят нас ,простосмътните.Така ,че прочети внимателно и тогава пиши ,защото вече прекаляваш с изказванията си тип :На мен ли говорите ?
Да ,всички на теб говорят ,защото е грозно публично да заявяваш как да откраднеш от държавата .
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: януари 06, 2012, 15:27:04 »

Monikamaria  в момента в който си направиш сметката как да прецакаш държавата взимайки от нашите пари за себе си ти ни даваш разрешение да ти гледаме в паницата.Много е елементарно.И да прави се подготовка за забременяване иначе има различни средства за предпазване в момента в който двамата решите да не ги ползвате, то това значи, че сте решили да имате дете, нали?Дали не е опряло яйцето до нечии задник ти недей да мислиш без да си информирана.И сега ще ти обясна защо аз много се ядосвам, защото ежемесечно си плащам различни видове осигуровки, а като отида на лекра касата не ми покрива всичко, а не може да ми покрие всичко защото застраховката ми не е индивидуална, а е обща, солидарна, за да могат всички не внасяли да имат същите права като мен.Ми не мерси, не съм милионер и не съм навита да ви плащам пък и да ви се радвам.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: януари 06, 2012, 16:52:38 »

Крада от държавата?????  funnytooth Първо - гледате в чуждата паница, а е тъпо защото не знаете работила ли съм, кога и защо съм спряла и плащала ли съм си осигуровки и колко време. Второ парите ви не отиват конкретно в моя джоб. Парите на моите близки къде отиват? Трето медицинските осигуровки чинно си ги плащам и съм си ги плащала винаги, но не съм ги ползвала освен за една елементарна ЖК, която просто е задължителна. И четвърто-  бебе ще имам, но не с цел да взимам пари! Това е цинично и жалко за вас да го казвате! Аз държавата не я прецаквам защото давам достатъчно, включително безвъзмезден труд, който вие силно се съмнявам, че някога ще дадете, а и по-добре да не го правите, честно казано!

Модератор :Моникамария при следващият ти пост с подобен ехиден тон ще ти бъде наложен БАН.Имай уважение към модератори ,съобразявай се какво пишеш и как тълкуваш нашите постове.Очевдино за всички е ,че пишаш каквото ти хареса.
« Последна редакция: януари 06, 2012, 17:13:20 от fiibi_bg » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #469 -: януари 06, 2012, 16:56:19 »

Абе хора вие добре ли сте бе ????

магито  и аз си плащам различни видове осигурвоки  всеки божи месец .. и имам права -да имам , но на мен също здравната каса не ми поема на 100% всичко ,защо ???- защото клиничната пътека е такава ..

Относно правата на пациента - нямаш ли 3 невнесени осигуровки  нямаш право  да позлваш здравната каса - статуса ти е Пациента е с прекъснати здарвноосигурителлни права!!

Да най вероятно сега всички ще ми се нахвърлите  като обезумели но това са факти.
И не съм съгласна с повечето неща които се изписаха...дори някой не ги прочетох поради простата причина,че просто се държите абсурдно и някак си не ви отива момичета...
И всичките изказвания от рода планирана и непланирана бременост ,вратички ,закони ,пари .... хора всички сме еднакви ... когато детето се зачене планирано или не ... това е дете ... и си е вашето детенце.
« Последна редакция: януари 06, 2012, 17:01:21 от Bibsi8792 » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #470 -: януари 06, 2012, 17:11:12 »

Индивидуалното застраховане е много добра идея - за съжаление според мен неосъществима на територията на България. Причината ли? ами много са тези, които които мислят за себе си и говорят на кого какво приляга.
Благодаря за мненията по моя въпрос, другата седмица ще имам точен отговор и ще споделя с вас - може и на някой друг да е от помощ тази информация.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: януари 06, 2012, 17:24:58 »

Няма да отговарям на Моникамария ,но искам да ви кажа ,че ми е крайно неприятно ,когато чета бъдещи майки с планирана или непланирана бременност обсъждайки как да изхитруват държавата.Обидно е за всички съвестни и коректни граждани ,а ако си такъв просто се интересуваш от законите и ги спазваш.Не търсиш фирми за осигуряване ,не търсиш всевъзможни начини да получиш нещо ,което не ти се полага.
И с риск да обидя много от вас ,в качеството си на работодател ще ви кажа ,че повечето бременни девойки в днешно верме чакат да видят двете чертички ,за да вземат болничен ,който продължава до раждането.После през целите две години майчинство се трупа платен отпуск ,който аз трябва да го изплатя впоследствие .Защо ?Защото някоя млада девойка е решила да започне работа при мен ,защото осигурявам на пълна работна заплата ,работи 6 месеца ,забременява и после хоп всички ползи са в нейна полза ,нали ?А аз като работодател трябва да изплатя минимум хиляда лева отпуск впоследствие ,при положение ,че тя реално е работила за мен 6 месеца ,е в най-добрият случай година?Кое му е справедливото тук ?Като толкова от вас плачат за ниското майчинство и искат да не се намалява осигурителният стаж защо не работите до 45 дневният ви болничен ?Или искате само да вземате?Ще ме прощавате ,ама със сигурна ,че съм права .От другата страна на бариерата съм дълги години и много майки съм осигурила и,но малцина от тях заслужават.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #472 -: януари 06, 2012, 17:57:58 »

Аз, да ви кажа, не съм много сигурна, че индивидуалната система при здравното осигуряване е най-доброто, но може би просто нямам достатъчно информация, за да се изкажа, та ме поправете, ако греша. По принцип аз съм против разни общи работи  smile, в исторически план до нищо добро не са донесли, затова например съм твърдо "за" индивидуални пенсионносигурителни партиди. Който за колкото и както иска да пести за старини, който иска малко, който иска много - да стиска зъби и да ходи на стари години на круизи по Карибите като немците lol) - това в кръга на шегата. Само че за здравните осигуровки - добре де, ами ако се наложат скъпоструващи интервенции, операции, лекарства, а по партидата няма достатъчно средства - какво става тогава...
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #473 -: януари 06, 2012, 18:17:09 »

И всичките изказвания от рода планирана и непланирана бременост ,вратички ,закони ,пари .... хора всички сме еднакви ... когато детето се зачене планирано или не ... това е дете ... и си е вашето детенце.

Бибси, не сме еднакви всички. И освен това не казвам, че не трябва да се зачеват деца, а просто да се проявява съвест, като се има предвид откъде идват парите. Защото ти сега каза това, за което споменах и вчера - след като някое момиче е забременяло, от там - нататък за нея всичко едва ли не вече е оправдано - и допълнителни пари, и фалшиви болнични, и какво ли още не. Добре че мъжете не могат да забременяват, че тогава конкуренцията за "записване във фирми" щеше да е жестока.  pleasantry Забравяте ли, че миналата година имаше много случаи на регистрирани фирми с по 20 бременни момичета служители, за които се внасяли по еди-колко си лева осигуровки, за да вземат те после по-високо майчинство? Това нормално ли е? Защо не поспорите малко на тази тема, не само срещу тези, които повдигат въпроса. Ако ние не сме нормални, че се тревожим от такива неща, то кой е? Не съм против това човек да търси начини да си помага, да изкарва повече пари, но това не са изработени пари, това са пари, взети с фалшиви трудови договори, с фалшиви фирми. Вие усещате ли, че убеждавате всички, че това нещо, за което има санкции и се наказва от закона, е най-нормалното нещо на света? Ясно е, че с тия пари няма да станете милионери, но въпросът е принципен и касае цялостното ви разбиране по темата. С всяко такова изказване вие сте една от тези 20 псевдо-работещи хора. Не ви ли идва на акъл, че това променя дори статистиката и плановете за следващи години за бюджети, помощи, заетост? Може да ви се струва, че сте малка брънка от веригата, но всеки оказва влияние върху нея.

А Моникамария мога да похваля за това, че участва с доброволен труд някъде. Но да не забравяме, че подобен труд полагат и много момичета от форума, срещу които тя се изказва така убедено. Да не забравяме, че доброволният труд е голям алтруизъм, но е напълно несъвместимо да проповядваш големи ценности, а да се "назначиш" после в някоя фирма, защото "заслужаваш".

Rozovka, факт е, че съвсем без общо няма как да стане, но пък нали има и застраховки при настъпване на такива събития и бизнесът много се е развил в това отношение. Онзи ден ни предлагаха всякакви видове здравни застраховки, при които бяха предвидени различни заболявания, оперативни намеси, скъпо лечение и т.н. Така че ако човек иска да е предвидлив, може да се възползва от това. Разбира се, тук опираме отново до тъжната истина, че който не работи и не изкарва голяма заплата няма как да участва в такива неща.

Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: януари 06, 2012, 18:55:20 »

fiibi_bg, наложи ми БАН, за да можеш да си наложиш и личното мнение. Ако си толкова коректна и държиш на честност и подобни неща няма да проявяваш лично отношение толкова честно! На теб кой ще редактира поста, че решаваш вместо мен дали съм плащала някога осигуровки или не и правиш такива обидни квалификации! Аз не работя от три години. Преди това 7 години съм плащала осигуровки като съм ги давала на шефа ми на ръка, защото не съм била на заплата, от която да ги удържат. Така че обидните ти квалификации не са на място!
Деничка, нямах предвид, че никой друг не извършва такъв труд. Не съм се изразила правилно. Имах предвид, че Фийби и Маги не извършват точно такъв конкретно труд със сигурност, а поне за него съм абсолютно убедена, че моето дете и аз заслужаваме едното елементарно майчинство. Не налагам ценности, а пояснявам, че всеки случай е различен и никой няма право да характеризира никого без да е запознат специално с неговия. Относно назначението, не съм имала намерение да търся фирма, която да измамя или нещо подобно, просто питах служителката на НОИ. Дори не съм питала какъв е собствения ми стаж, първо защото не съм сигурна дали парите ми са внасяни, второ защото съм внасяла по 60лв. (в последните месеци), но се оказва, че трудовият ми договор е бил на 4 часа. Въобще не съм си направила труд да си направя справка дори. Просто защото не вярвам, че има смисъл. Къде отиват моите 7 години в твоите разсъждения?
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: януари 06, 2012, 19:08:04 »

Моникамария , целия спор тръгна от ето този твой коментар.

Всичко това при условие, че исках да се назнача на трудов договор в една фирма, точно с цел да взимам майчинство и съм редовна студентка трети курс.

И сега бих искала да те помоля да си редактираш последния пост защото и той е малко криворазбран:

Деничка, нямах предвид, че никой друг не извършва такъв труд. Не съм се изразила правилно. Имах предвид, че Фийби и Маги не извършват точно такъв конкретно труд със сигурност, а поне за него съм абсолютно убедена, че моето дете и аз заслужаваме едното елементарно майчинство.

От къде си сигурна, че Маги и Фиби не извършват такъв труд??? И  какво му е толкова специално на твоя труд? Когато човек помага,помага няма разлика как. За Маги мога да ти кажа, че си скъсва задника да организира обучения и какво ли не за здружение "Зачатие" без да иска ни стотинка ни благодаря, а за да помогне на майки, чиято единствена мечта е да имат дете.
 
И моля те не говори така наизуст за хора които не познаваш.
« Последна редакция: януари 06, 2012, 19:24:51 от Gery79 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: януари 06, 2012, 19:50:34 »

Моникамария, афиширането на такава дейсност не ти прави чест.Аз не съм искала никога да го афиширам, Гери е споделила с какво се занимавам и се чуствам горда с това което правя.И сега, за да не кажеш, че се заяждам защото ти ще имаш дете, а аз нямам и ми е трудно да имам да ти кажа, не не е така, това, че не мога да забременея лесно ми даде да разбера, че трябва да съм търпелива към околните, към себе си и се радвам на всяко едно заченато и родено бебе па ако ще на най-големия ми враг да, какъвто ти не си ми.Тук става на въпрос за принципни неща, който ти изглежда не разбираш, а ние и да се напъваме няма да разбереш.

Момичета, само ми отговорете как искате държавата да се оправи като всеки гледа как да открадне и да прецака системата?Не ви прави чест, защото така ще научите и бъдещите си деца, а като ходите в чужбина ще цъкате с език и ще казвате брей как се спазват правилата и всичко е както трябва.Цъкайте мили мои, цъкайте защото с този начин на мислене винаги ще живеем в дупка.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: януари 06, 2012, 20:49:13 »

Много правилно беше приемането на промените в закона и това с 24-те месеца, точно, за да може максимално да се ограничат източванията, които бяха до момента! Аз например, като адвокат съм самоосигуряващо се лице и нашия статут е малко по-особен. Въпреки, че си внасям редовно осигуровките, ние имаме праг 450 лв. Естествено може и на 2000 лв. да си внасяш няма проблем, но накрая, ако в ГДД нямаш доходи, с които да докажеш, че си имал възможност да внасяш всеки месец върху тази сума, съответно няма да изплатят и високото майчинство.
При мен така се получи, че миналата година и тази имам хонорари, които могат да го покрият и да докажа доход, но понеже през цялото време съм внасяла на 450 лв., ще вземам 90 % от тази сума, което е малко. Мога да си променям осигурителните вноски само в началото на всяка година. Естествено имах възможност да ме назначат като управител на адвокатско дружество по всяко време на годината и да започна да си внасям по-високи осигуровки, като по този начин дори няма и да ми гледат доходите, защото вече ще се осигурявам на друго основание, а не като самоосигуряващо се лице, но аз реших, че няма да бъде поредната, която мисли някакви машинации. Каквото съм внасяла, това ще взема и въпреки, че съм можела да си ги вдигна в началото на тази година и то заслужено, защото съм имала доходи, просто така се получи. Мислех си като мине сватбата и от януари тази година ще си ги вдигна, но те тези неща не питат smile Успех на всички бъдещи майки и на тези, които се борят да са такива, вярвам, че ще се случи чудото. А на тези, които се опитват да хитруват да не се сърдят и да не излизат после по стачки, предвид, че всичко сами си правят и никой не им е длъжен в крайна сметка!
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: януари 07, 2012, 00:15:05 »

как искате държавата да се оправи като всеки гледа как да открадне и да прецака системата?Не ви прави чест, защото така ще научите и бъдещите си деца, а като ходите в чужбина ще цъкате с език и ще казвате брей как се спазват правилата и всичко е както трябва.Цъкайте мили мои, цъкайте защото с този начин на мислене винаги ще живеем в дупка.

 goodpost

Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: януари 07, 2012, 14:27:36 »

Май всеки чете и разбира това, което му изнася. Последното, което ще напиша по темата просто ще е пояснение. Първо - визирам Маги  и Фийби, защото те ме нападат без да знаят как въобще седят нещата в моя случай. Не казвам, (пак повтарям) че някой не извършва такъв труд. А, че те не извършват такъв труд като моя (и в това наистина съм сигурна) и нямат право да ме съдят. За този труд въобще не твърдя, че е по-специален от този другите или нещо подобно. Споменавам го единствено защото бях обвинена, че съм трътла и нищо не правя, а най-малкото за него, смятам че определено заслужавам едното майчинство, което всъщност всички знаем какви мизерни суми е и което толкова ви е трън в очите. За втори път и ще кажа, че аз съм внасяла осигуровки и съм работила 7 години. Така че моля ви, не ми отправяйте обвинения без да се съобразите с всички факти. Опцията с фирмата съм я споменала, защото моите осигуровки, както подразбрах от бивши колеги, са станали част от сивата икономика. Т.е. не аз мамя държавата. Надявам се с това да приключи обсъждането на моя случай и всички да се научим да не обвиняваме хората постоянно, поне докато не разберем какъв е техният случай точно!
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines