Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 20:55:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 92   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките  (Прочетена 456001 пъти)
 
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #705 -: май 04, 2007, 14:34:03 »

Здравейте smile,
Някой интересувал ли се е от халки изработени от платина? Как им вървят цените, дали има в наличност от този благороден метал и дали отнема повече време за изработка?
Ако някой вече е проучвал въпроса и може да сподели впечатления ще съм му много благодарна give_rose

Платината е по-скъпа от златото и доста по-мека от него.
Затова съм чувала, че се слага златна подложка (основата на пръстена е от злато, а платината отгоре) - за да не се деформира пръстена с времето.
А не би следвало за работа да е по-скъпа. По-скоро ще отнеме малко повече време за изработка, защото вероятно не във всяко ателиe имат налична.

Проучи добре тези неща преди да решиш да поръчваш smile
Трайността на халките не е за пренебрегване Wink
« Последна редакция: май 04, 2007, 16:07:05 от abel » Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #706 -: май 04, 2007, 14:38:57 »

да ама ако те излъжат в ателието и ти дадат 24 карат азлато не е ли пак същото crazy
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #707 -: май 04, 2007, 14:56:23 »

да ама ако те излъжат в ателието и ти дадат 24 карат азлато не е ли пак същото crazy
И аз съм се замисляла за това, че мен (като не много веща в златарскиа занаят) могат лесно да ме излъжат и да си платим за платина, а да получим някаква смес с преобладаваща част на бяло злато, което не е лошо, но защо пък тогава да плащам за платина crazy
Май, че е малко рисковано да се поръчат такива халки, ако не намеря някой сигурен човек, който да ми гарантира произхода Wink
Благодаря на всички за изказаните мнения smile
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #708 -: май 04, 2007, 14:59:38 »

ама то каквото и да е, намери по- добре човек на който да разчиташ и да не те излъже Wink
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #709 -: май 04, 2007, 15:27:44 »

Така е, това е най-добрият вариант във всички случаи smile
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #710 -: май 04, 2007, 15:49:57 »

Когато моята бъдеща половинка е търсел годежния ми пръстен, се е посъветвал с няколко бижутера. Нито един от тях не го е посъветвал да предпочете платина пред бялото злато--дори единият от бижутерите казал, че не би купил дори и на съпругата си платина, защото както някой по-горе каза, се уврежда лесно и не трае дълго. Затова предпочетохме бялото злато с високи карати, заради по-светлия цвят и по-големия блясък. А сега и халките ни са в тон с годежния ми пръстен.
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #711 -: май 04, 2007, 15:52:03 »

 Bravo браво на вас, ама идеята е да имаш познат, който да не те излъже при вссички положения good
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #712 -: май 04, 2007, 16:11:40 »

да ама ако те излъжат в ателието и ти дадат 24 карат азлато не е ли пак същото crazy
Ако ателието е нормално - нали ти дават сертификат и гаранция за продукта?
В това е смисъла да се купува от доказали се места за бижута.

Да не говорим, че 24 карата злато ще е дооооста по-скъпо от 14 или 18 каратовото -
не виждам логика да те излъжат, давайки  ти нещо примерно 2 пъти по-скъпо от това, за  което плащаш.

И сертификата и гарацията са си сериозни документи  Wink
« Последна редакция: май 04, 2007, 16:13:55 от abel » Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #713 -: май 04, 2007, 18:27:36 »

да ама ако те излъжат в ателието и ти дадат 24 карат азлато не е ли пак същото crazy
Ако ателието е нормално - нали ти дават сертификат и гаранция за продукта?
В това е смисъла да се купува от доказали се места за бижута.
Да, въпреки всичко и аз се присъединявам към твоето мнение, че всяка уважаваща бизнеса си фирма ще даде гаранция за продукта, който продава.
Аз се порових малко и това, което разбрах за платината съвпада с това, което пише по-горе и наистина платината е доста по-скъпа, но за качеството и дълготрайността никъде не пише. Ще се съветвам с няколко златарски ателиета и то ще се разбере заслужава ли си или не Wink
« Последна редакция: май 07, 2007, 11:48:05 от maria_lakova » Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #714 -: май 04, 2007, 18:30:25 »

О, и нека да добавя, че всяко качествено бижу идва тук със сертификат. Това е най-голямата гаранция--името на производителя и сертификата! Затова при нас нямаше и съмнение, че получаваме това, за което плащаме.
« Последна редакция: май 04, 2007, 18:33:55 от didibaby » Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #715 -: май 04, 2007, 19:18:00 »

аз си признавам че не всеки ден купувам бижута и затова не съм запозната, но винаги може да те метнат нещо ако решат според мен pleasantry
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #716 -: май 04, 2007, 19:24:35 »

аз си признавам че не всеки ден купувам бижута и затова не съм запозната, но винаги може да те метнат нещо ако решат според мен pleasantry

И аз съм много скептична на тази тема, tedyemo. Особено ако се доверим на поредното квартално магазинче, а не на производител, който си държи на името. Признавам, че трябва да сме много внимателни, ако не сме запознати.
Активен
dina
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #717 -: май 04, 2007, 22:20:43 »

Искам само да споделя, че вчера си поръчахме халките с милото и съм много щастливааааа! Вече нямам търпение да си ги вземем. yahoo
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #718 -: май 05, 2007, 12:21:28 »

Поздравления Дина, дано станат скоро и бъдат по-красиви от колкото си ги представяте! И да не забравиш да пуснеш снимчица като ги вземете! girl_wink
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #719 -: май 05, 2007, 20:29:22 »

аз се нареждам за снимки и да кажеш откъде ги взехте, колко струваха и тн give_rose
Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 92   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines