Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 10:43:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета" АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ 6  (Прочетена 120417 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: февруари 02, 2010, 16:13:47 »

Руми, това с акушерките и сестрите не е много точно, извинявай, че така ти го казвам. Ама те си просят парички за тях си, а това, което е за избора на екип мисля, че е за д-ра (екипа, присъстващ на самото раждане) и мисля неоантолог (който поема бебчето). В смисъл, че е за деня на раждаето, а за родилките и бебчетата екипи се грижат няколко дни. Виж, ако им дадеш 10-20лв., припкат и пърхат покрай теб, но си има и съвестни, които си припкат и без да им дадеш дори 1 ст.!!!

Според мен, момичета, най-важна е неоантологията на една болница, защото там се грижат за бебчетата. Никой никога не е застрахован от усложнения (не дай Боже!!!), това са хората, от чийто опит и компетентност зависи здравето на вашето бебче. Другото се издържа за няколко дни.
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: февруари 02, 2010, 16:14:34 »

gostenka_82, аз ще отидя задължително на "Отворените врати" в няколко болници. Интересното ми е друго - дали всички както казва roumyana ще си платите за екип. Защото не че немога да ги дам тези пари, ама не искам честно казано. А майките, които наистина немогат да си го позволят  crazy
Вероника, как си го избра този лекар в Плевен? Ходила си на консултации при него или ще му платиш за раждането? Точно това немога да разбера - дали някой лекар ще се занимава с мен, ако не му се плати. Защото повечето болници работят по здравна каса. КатиНка и аз съм се ориентирала към Шейново - и там немогат да те върнат ако си с направление. Дори Токуда работи със здравна каса.
« Последна редакция: февруари 02, 2010, 16:37:34 от vanyusha » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: февруари 02, 2010, 16:20:56 »

vanyusha при мен положението е много сложно - и аз искам дни на отворените врати да видя, училища за бременни, незнам си кви гимнастики и т.н. ама не мога защото съм натирена да вися тук. На всичкото отгоре Плевен е напълно непознат за мен град и  направо колко сълзи съм ляла че дереджето ми е такова и то няма край да ти кажа.
Та накратко, ще раждам в Плевен защото ще бъда при баба ми в градче на 40 км, а мъжът ми ще  еоще тук и няма смисъл да съм сама на квартира в София
2-ро за лекаря понеже все пак няма как в непознат град и то съм и  в др. държава да знам лекарите там, помогнах си с познати плевенчани, които ми препоръчаха лекар. Срещнах се с него, видяхме се, прегледа ме и се разбрахме за сега като се прибера -видях билницата и тва е -не съм избирала щото нямам време за това, така че не се коси имаш доста време хубаво да проучиш нещата, аз просто си чакам и квото -такова.
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: февруари 02, 2010, 16:23:39 »

gostenka_82 , аз доколкото знам може само акушерка да си избереш за раждането - пак се плаща, но по-малко. Пък и тя е през цялото време с теб и само накрая или при усложнения вика доктора, който е на смяна
« Последна редакция: февруари 02, 2010, 16:36:55 от vanyusha » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: февруари 02, 2010, 16:25:27 »

Хм, тва за акушерката сефте го чувам -ама сериозно ли??? това в България ли ?????
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: февруари 02, 2010, 16:26:04 »

гостенка, права си, парите са за доктора, но има коренна разлика между това да си пациентка на еди кой си доктор и да си на никой,. разбира се че има и съвестни сетри и санитарки,не отричам, всеки сам си преценявва как да се държи в живота и в работата си.
ако човек не може да си позволи да плати допълнително, естестено , че пак ще се погрижат за него, но отношението е малко по-различно.
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: февруари 02, 2010, 16:35:18 »

Да, Вероника, в Шейново може да си избереш само акушерка.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #157 -: февруари 02, 2010, 16:38:33 »

Много интересна тмичка сте си подхванали!Аз се водя на консилтации и си ходя в Шеиново.Още не съм говорила с моята доки да видим какво ще правим и как стоят нещата.Аз все си мисля,че ще е наи добре и аз ще се чувствам по спокоина ако си платиш за екип.Не съм  взела още категорично решение,но ще го обсъдим с моята!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: февруари 02, 2010, 16:42:42 »

Ванюша, чела съм какво ли не за всички болници. Общо взето преобладават мненията, че без избор на екип не ти обръщат  достатъчно внимание (дори и в Шейново). Може обаче да имаш късмет и да попаднеш на съвестен екип, който и без изрично да си го избрала, пак да си свърши работата, както трябва.

Съвсем друг въпрос е, че все пак си плащаш редовно здравните и би следвало нищо да не плащаш, за да получиш поне компетентна здравна помощ (ама то това е друга тема).

Помисли за вариантите така: напълно безпроблемно раждане (ти вагинално ще раждаш предполагам, пердвид постовете ти), което е идеалният вариант. Но си помисли, ако се наложи епизотомия, секцио и т.н. По-добре за самата теб е, докторът да има поет ангажимент към теб (не те навивам, само разсъждавам).

За Токуда, да работят със ЗК, но в този случай раждането излиза 2000-2100лв., а ако не си здравно осигурен, тогава е двойно почти. За там съм сигурна, понеже сестра ми ще ражда там съвсем скоро.

Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: февруари 02, 2010, 16:44:32 »

За раждането си говорите гледам, и аз да си кажа мнението. Не знаех, че може да избереш само акушерка в Шейново, по принцип за сега и аз съм се насочила към Шейново за раждането.
Имам приятелка, която роди миналата година в Шейново без избор на екип (както го казват), доколкото знам избираш си лекаря и с него вървят екипа му. Поне моята инфо  е такава и доколкото знам този избор на екип за раждане струва 900 лв. в Шейново (поправете ме ако нещо греша). Та моята приятелка отиде само с направление за раждане, без избор на екип, раждането започнало нормално впоследствие имало усложнения, и се наложило спешно секцио и въпреки това, не се е оплакала от невнимание от страна на лекари и акушерки и сестри. Но това е много субективно има доволни има и недоволни, зависи от много неща.
Това дали ще си платиш обаче, е лично решение. Аз лично бих се чуствала по-добре ако имам избран лекар, въпреки че не ми се дават тези пари, още повече че всеки месец ми отдържат осигуровки за бременности раждане, мисля, че съм си платила сто пъти раждането до сега..... pardon
Иначе и аз смятам да посетя през април отворени врати, тъй като тогава ще бъде в майчинство, и ще реша къде точно ще раждам...
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: февруари 02, 2010, 16:46:39 »

Здравейте, колко много сте изписали... smile
По повод раждането и аз да кажа. Аз също съм си избрала болницата - просто си платих една сума, в каято влиза следенето на бременността и след това самото раждане! Така ми се стори най-удачно! Wink Въпрос на лична преченка. Една от най-добрите ми приятелки беше в подобно положение като това на Вероника! Искаше да ражда тук в София / тя по принцип е от София, но в момента не живее тук/, но цялата и бременност мина в друг град. Месец и нищо преди да дойде време за раждане тя дойде, отиде да види болницата, записа се при една лекарка и така. В деня на раждането просто отиде в болницата и я пое дежурния екип - тя нямаше възможност да плаща! Всичко мина ОКр нямаше никакви проблеми и тя беше много доволна от всички! Разказвам го, за да ви кажа, че поне според мен не витаги, когато не си платиш се отнасят лошо към теб или пък обратното! *THUMBS*Просто лична мнение smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: февруари 02, 2010, 16:48:28 »

Извинявам се, че нахлувам в темата ви kiss2

... че без избор на екип не ти обръщат достатъчно внимание (дори и в Шейново). Може обаче да имаш късмет и да попаднеш на съвестен екип, който и без изрично да си го избрала, пак да си свърши работата, както трябва.

Съвсем друг въпрос е, че все пак си плащаш редовно здравните и би следвало нищо да не плащаш, за да получиш поне компетентна здравна помощ (ама то това е друга тема).

Аз раждах в "АГ Майчин дом", БЕЗ избор на екип и БЕЗ да плащам нито стотинка!!! good
Беше ми обърнато достатъчно внимание, по време и след раждането!!! good
Моето раждане беше ПО СПЕШНОСТ и секцио!!! good

Така че все още има Лекари!!!

Успех на всички и леко и безпроблемно раждане, момичета!!! good


... не витаги, когато не си платиш се отнасят лошо към теб или пък обратното! *THUMBS*Просто лична мнение smile

Съгласна съм на 100% good
« Последна редакция: февруари 02, 2010, 16:51:25 от ˙·٠Bulechka™٠·˙ » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: февруари 02, 2010, 16:51:44 »

Аз май ще плащам -хахаах незнам още всичко друго говорихме само не и това  tease
Ама аз съм ЗА избор на екип, малко ми е това че незнам къде отивам и кво ще става ами и да не знам на кви ще попадна вече -много ще ми дойде, така мисля аз.
Но декември-януари като се видях с док съм много доволна, 1во е много добър специалист. 2-ро е разбран човек а болницата много ми хареса.
Иначе аз сега като се прибера си ме поема той, щото то тука направо ега ти следенето, само видеозонче от време на време и до сега са ми пускани 1 изследвания, ако го потърся както онзи ден -духам яко супаата.
Та с мойта сложно положение  исках само да кажа  - имате времето и възможността да проучите нещата, няма за кво да се притеснявате и ценете това че имате тази възможност, щото на мен ми е доста тъпичко ама нема начин  tease tease tease
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: февруари 02, 2010, 16:53:36 »

Брей, 900лв.  Oh my ... , аз бях чела за 500лв., ама явно съм в много голяма грешка.

Моята кума роди в Тина Киркова. Започнала е с вагинално ражане и е завършила със секцио, след което е стояла 24 часа в интензивното. Едната акушерка, докато е била в инетнзивното не й е обръщала никакво внимание (е, след почерпка от 10-на лв. са се променили нещата). Другата без нищо си е тичала и припкала. Тя роди с избор на екип (и пак зависи от акушерките и сестрите в периода след самото раждане). Раждането зависи от доктор/акушер. В нейния случай, ако беше избрала само акушер, пак щеше да дойде някой лекар.

Булечка, че аз да не твърдя обратното, просто преобладаващо има оплаквания, аз подчертах ,че съм чела, както за МД, така и за Шейново, за ТК, за Токуда. Както има доволни от раждането без екип, така има и недоволни. Всичко е въпрос на късмет. Рждане с раждане не си прилича, както и бременност с бременност на една жена!!!

п.п. темите са в бг мама и всяко момиче може да ги прочете и да реши само за себе си.
« Последна редакция: февруари 02, 2010, 16:56:09 от gostenka_82 » Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 02, 2010, 16:58:30 »

Брей, 900лв.  Oh my ... , аз бях чела за 500лв., ама явно съм в много голяма грешка.

Моята кума роди в Тина Киркова.
Всичко е въпрос на късмет. Рждане с раждане не си прилича, както и бременност с бременност на една жена!!!



Да в Тина Киркова е 500, а в Шейново е 900 избор на екип. Поне така пише в сайта им.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines