Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 13:08:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как бременните поддържат прекрасните си тела?  (Прочетена 15516 пъти)
 
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #15 -: февруари 03, 2010, 14:11:00 »

Вярно, тази тема е много добра, но и по време на моята бременност е останала скрита между другите теми.  smile
Също като вас смятам, че йогата или релаксиращите упражнения са най-доброто, което една бременна може да си подари като време за отпускане и зареждане през този период. Също така и позитивната нагласа и дишането са неща, които са важни и могат да се практикуват, дори и да имате забрана за спортуване.  Wink
Слагам тук връзка към една книга, която в последните месеци на бременността ми се превърна в много полезно нещо за мен. Казва се Активно раждане. По снимковия материал съдя, че не е ново издание. В нея има упражнения за бременни, има и упражнения за след раждането. За това я пускам тук. Аз я имам на английски, ако някой я е намерил на български, ще е хубаво да даде линк.

На мен най-полезни и интересни ми бяха главите, където се разглежда анатомията на тялото и се обяснява кои мускули, кости, сухожилия участват в процеса на раждане; също има обяснения за отделните етапи на раждането - какви са усещанията, как да се диша и какви пози може да се заемат.

Чувствах се психически и физически готова за голямото събитие, може би и за това ми е криво, че нещата се случиха по друг начин за мен. Но пък може би следващия път...  Wink
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 03, 2010, 22:24:55 »

Това с прекрасните тела е много забавно!  yahoo Да не забравяме, че става въпрос за баба Меца, какви тела?

Аз лично гледах да не стана майка слонка като ограничих ненужните храни - тестени, сладки, без да намалям полезните.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #17 -: февруари 04, 2010, 10:25:05 »

 good  Cherry, и аз тази книга чета в момента, действа ми не само образователно, но и много успокояващо. Харесва ми че обяснява за болката, но съвсем не я слага в центъра на раждането. Препоръчвам я с две ръце!

Нали знаете онзи трик, че шоколад и сладкиши трябвало да се заместят с кисело мляко и сушени плодове и мед? Преди да забременея за мен това беше абсурд - никакви стафиди не можеха да ми заменят двойния млечен с лешници.
Напоследък обаче се получава и съм много доволна. Май само заради това килограмите ми са ОК - 60 кг, от които бебето е 1.3кг. Иначе не се движа колкото преди, уморявам се бързо.

Да е жива и здрава ellie_bellie, имам от нея йога упражнения и това ми е единствената физическа активност от декември насам.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #18 -: февруари 10, 2010, 12:41:04 »

good  Cherry, и аз тази книга чета в момента, действа ми не само образователно, но и много успокояващо. Харесва ми че обяснява за болката, но съвсем не я слага в центъра на раждането. Препоръчвам я с две ръце!
smile И на мен така ми действаше, Regina94.

Плуването също е полезно за поддържане на тонуса по време на бременност. Но това май сте го коментирали по-горе...
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 10, 2010, 13:29:55 »

На мен ми е интересно какви са упражненията във фитнеса за бременни?
Онзи ден преглеждах програмите и попаднах на ББТ - фитнес за бременни, но го хванах на края. Та ми беше мн интересно как се случват нещата. В случай, че забременея, не знам дали ще ми е интересна йогата  nea, много ми е мудна, а аз обичам по динамични упражнения  blum
Гледам и Бебчето е писала за водната аеробика, мисля че имаше и аква спининг за бременни  Wink
« Последна редакция: февруари 10, 2010, 13:31:53 от fiamaa » Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 11, 2010, 17:07:28 »

Една полезна статия за мамите, които обичат да спортуват във фитнеса  http://www.bb-team.org/articles/1133/    give_rose

и някоко линка с упражнения:
http://babyfit.sparkpeople.com/pregnancy-exercise.asp

http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/

и едно клипче за йога  Wink  http://vbox7.com/play:a2efdaf6

« Последна редакция: февруари 11, 2010, 17:15:56 от fiamaa » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 11, 2010, 18:56:53 »

fiamaa, като цяло фитнес упражнения за бременни са пак същите, но с по-малко натоварване, т.е. по-бавни серии и по-малка повтаряемост. Избягват се работа с коремните мускули и не се лежи по гръб след началото на 2-ри триместър, както и по корем. Аз във 2-ри триместър водих bootcamp група за 2 седмици и правих всичко в тях, но модифицирах тези неща, които съм казала по-горе и когато те скачаха, аз просто си вдигах краката високо един по един, трябва да се избягват трусовете. Правила съм и доста почивки, понеже трябва да се избягва прегряването. Целта на упражненията за бременни е не бременните да останат с изплезен език както е нормално при кардио, а да се раздвижи кръвта и да се работи над мускулни групи, които помагат на бременната да е пълноценна и да се чувства силна през бременността. Такива мускулни групи са: ръце, рамене, гръбначни, крака, тазови, гръден кош.

Йогата като цяло може да бъде и бавна и такава, която да ти кара сърцето да изхвъркне. Тя има малко по-други цели от самото физическо натоварване и факт е, че жени, които никога не са правили йога, по време на бременност чувстват облекчение от класовете и правят по-добра връзка с емоциите и тялото си. Има и нещо друго - при йога има голямо значение дишането и то само по себе си е благоприятно за развиващото се бебе, тъй като доставя повече кислород през плацентата. Трябва да се има предвид, че една бременна жена доста по-лесно се задъхва и уморява и докато на теб може нещо да ти се вижда мудно, като забременееш темпото, което тялото ти диктува е съвсем друго smile Докато бях в ранна бременност гледах на йогата за бременни като на едва ли не упражнения за инвалиди, но постепенно това се промени.

И все пак не всички сме еднакви и ни харесват различни неща, затова е добре да има разнообразие, от което да си изберем. За жалост при мен няма водна аеробика наблизо и макар че много ми се искаше ще си остана с другите опции.

Споделям мнението на Реджина и Чери за книгата "Активно раждане". Препоръчвам също и "The Natural Pregnancy Book - Herbs, Nutrition and Other Holistic Choices" - Aviva Jill Romm, MD. Може би я има и преведена на български.
« Последна редакция: февруари 11, 2010, 18:59:10 от ellie_bellie » Активен
valentina83
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #22 -: февруари 19, 2010, 18:47:58 »

Regina94, благодаря за хубавото предложение за книгата "Активно раждане" и аз го споделям.

Имам едно въпросче, вчера опитах да потичам малко, но след около 1 км. започна да ме боли коремът ниско долу и се отказах от идеята да продължа, стараех се да поддържам спокойно темпо, а и досега не съм чела да е толкова противопоказно. Преди да забременея ходех да тичам поне два пъти седмично

Все пак, кажете ми, ако сте чели нещо повече, моля.

Май за сега ще премина на плуване и ходене повечко, може и нещо от рода на The Five Tibetans  Wink, за тях съм сигурна, че помагат също smile
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #23 -: февруари 19, 2010, 23:45:46 »

. Преди да забременея ходех да тичам поне два пъти седмично
Все пак, кажете ми, ако сте чели нещо повече, моля.
valentina83, четох (и лекарката ми потвърди), че умерена физическа активност, която е била редовна до забременяването, може да продължи и през бременността. Но това е общото правило и всеки човек е различен. За мен болката е знак, че трябва да си починеш, аз затова си спрях йогата през първия триместър. После пак продължих, но със специални упражнения.
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines