Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 18:19:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 16  (Прочетена 205893 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: април 29, 2012, 07:18:55 »

Принцеса, след като имаш възможността да имаш и люлка, и кошарка за по-нататък, не се замисляй. Много е удобно да ти е долепено до леглото, спестяваш си време и силици. Ние нямаше как да сложим кошарата до спалнята и всяка нощ се трамбова по 5-6 крачки до нишата, където сме я сложили, но здраве да е.
Аз лично бих заложила на люлеещата се кошница. Да, има някои бебчета, на които не им действа приспивно люлеенето, но в повечето случаи май е обратното. При нас беше безотказно в продължение на 5-6 месеца, така че  good

А самата кошница, която си показала е супер сладка! Ако имах пари И за такова нещо, преди да я преместим в кошара, със сигурност щям да съм доволна от покупката. Успех! smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 29, 2012, 09:05:00 »

Аз не бих купила люлеещата се, освен ако не искаш да се люлеете дълго време напред. Нека си заспива без полюшване.
Иначе и аз съм на мнение че ако креватчето ви не може да се хвана там където ще ти е най удобно и имате финансова възможност за такава кошничка, я купете Wink


dodo23 четох ти изискванията и ми стана чудно защо ти е зимно чувалче на лятната количка?  crazy Може да погледнеш в продавалника, аз от там се сдобих с прекрасно Jane Slalom pro  за 200лв. , без кош за новородено, госпожицата много му се радваше.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: април 29, 2012, 09:29:52 »

Аз не бих купила люлеещата се, освен ако не искаш да се люлеете дълго време напред. Нека си заспива без полюшване.
Иначе и аз съм на мнение че ако креватчето ви не може да се хвана там където ще ти е най удобно и имате финансова възможност за такава кошничка, я купете Wink

На същото мнение съм и аз.Най-добре е да си заспива без люлеене.Няма да му липсва след това,а обратното е възможно.С люлеенето може да си вкарате автогол. Wink
Страхотна е кошничката. give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 29, 2012, 11:43:16 »

Не е задължително люлеенето да се превърне в бреме за родителя. Децата се променят, не им харесва постоянно едно и също нещо, израстват някои навици, а добиват нови. Ели, например, просто спря да заспива, докато я люлея, и се отказах. Така че...не е гаранция.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 29, 2012, 17:26:17 »

Благодаря ви много за съветите, момичета.  give_rose И аз така прецених, че ще ми е удобна поне първите месеци, да е до леглото, а и ще мога да я разнасям из цялата къща. А за това дали да е люлееща и аз не знам, но ако бебчо си запази режима както е сега, спи си когато съм неподвижна и съответно започва да рита като се мърдам или движа, предполагам стабилната ще е по-добре. А и без това ще си има люлеещо столче.  smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #110 -: април 29, 2012, 18:56:56 »

аз се чудя дали да взимам люлеещо столче, мислила съм си много пъти и доста съм ги заглеждала, дали ще му се радва малката?
За спалнята аз имам нещо подобно като на Принцес снимката, но е от бамбук и без дръжки.
Не смятам да го носим по стълбите, за през деня за доло сме взели кошара с дюшек, за да спинка на него.
Дали има полза от такива люлеещи се столчета?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 29, 2012, 20:14:31 »

Гери,искам зимно чувалче защото е много практично за есенния сезон,когато е по-хладно.
Племенницата ми до 2г се вози в количката.Ако съдя по нея,ще ми е повече от нужно.
Следя Продавалника,както писах по назад,но ако ще ходя на 300км да я разглеждам количката,не си струва!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 30, 2012, 00:11:17 »

fibi противоречиви мнения съм чувала за столчетата. На някои бебчета им харесва, на други - не. Другите мами ще пишат също как е при тях предполагам. Може би изчакай да видиш дали бебчо ще обича да се люлее и винаги после можете да купите едно. Моето ми го подариха, иначе не бих го сложила в задължителните покупки.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: април 30, 2012, 08:25:41 »

Гери,искам зимно чувалче защото е много практично за есенния сезон,когато е по-хладно.
Племенницата ми до 2г се вози в количката.Ако съдя по нея,ще ми е повече от нужно.
Следя Продавалника,както писах по назад,но ако ще ходя на 300км да я разглеждам количката,не си струва!

E да, трябва малко на късмет. Или да харесаш в някой магазин, да я побуташ и тогава да поръчаш от продавалника.
Дари есента ще е доста голяма, според мен спокойно можеш да изкараш без зимен чувал, добре облечена , с топли обувки  crazy А и децата са много различни, Дияна миналата година до година и половина се возеше в количка, след това стана истинско приключение, зазимихме я септември някъде май беше, сега я подарихме на една жена в нужда. Тъй че не го мисли чак за есента и зимата, лесно ще й увиеш крачетата в някакво одеало ако ти се стори студено  Wink
« Последна редакция: април 30, 2012, 08:28:54 от Gergancheto » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 30, 2012, 11:05:28 »

Включвам се в темичката, за да покажа на какво сме се спрели и ние като колички smile И двете са на немската марка HAUCK, засега имам само добри отзиви от майки, които са ги ползвали, но все пак събирам още мнения и ще бъда благодарна да споделите вашите smile Хубавото и при двете е, че са 3 в 1- зимен кош, летен вариант и кош за кола, който може да се монтира на количката, ето и линковете към двете:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_264/products_id/17972?osCsid=2ba2f74c4d9e883138db83bf9bec41b6
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_264/products_id/26321
Тази, която е с мечо пух са цяла серия, като има и столчета за хранене, шезлонг и т.н. Шезлонгът също много ми хареса, защото е в топли цветове- пясъчно, бяло, млечно кафяво и най-вероятно ще го взема smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #115 -: април 30, 2012, 13:04:15 »

Бихте ли ми помогнали със съвет give_rose От много чудене и четене за различните "бебеносилки", решихме да си вземем ERGObaby. Обаче освен високата цена, другият недостатък е, че ще пристигне тук поне след един месец. Та в тази връзка се чудя дали има смисъл да поръчвам приставката за новородено, след като тогава бебка ще е на четири месеца? И другият ми въпрос е дали може да се кърми в Ерго-то. Намерих коментари на една майка (американка), която кърми в него бебето си както си е в изправено положение. Тя обаче ползва и приставката за новородено.
Имам слиг-шал, но нещо не мога да се оправя с него и така и не се спогодихме  Girl_hide
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #116 -: април 30, 2012, 13:42:04 »

Бихте ли ми помогнали със съвет give_rose От много чудене и четене за различните "бебеносилки", решихме да си вземем ERGObaby. Обаче освен високата цена, другият недостатък е, че ще пристигне тук поне след един месец. Та в тази връзка се чудя дали има смисъл да поръчвам приставката за новородено, след като тогава бебка ще е на четири месеца? И другият ми въпрос е дали може да се кърми в Ерго-то. Намерих коментари на една майка (американка), която кърми в него бебето си както си е в изправено положение. Тя обаче ползва и приставката за новородено.
Имам слиг-шал, но нещо не мога да се оправя с него и така и не се спогодихме  Girl_hide
Слънце за приставката за новородено, немога да ти дам съвет,защото не съм я ползвала. Моето Ерго го взех доста късно, някъде към седмия месец. Относно кърменето Да може да се кърми, поне ние се справяме, без поставка за новородено, тя е седнала и ми идва точно а правилната височина. Все още си го ползваме, най- удобно ни е за супера good
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #117 -: април 30, 2012, 16:25:57 »


Ние сме с Малибу, и съм много,много доволна. Зимния ни изкара от края на март до август,когато го смених че даваше зор да гледа,но си откара почти 6 месеца. Летния е широк,удобен. Лека е количката, и доста маневрена.До скоро мислех да си вземаме лятна, но като ги гледам по 6-7 килограма и те, пък никакъв багажник и се отказах. Гумите не са от най-големите, но няма проблеми.
Стола ни за хранене и кошарата също са техни, доволна съм.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: май 01, 2012, 00:43:50 »

Слънце, вече съм го казвала Ергото и слингът с халки бяха най-смислено похарчените пари за бебето.
Похарчих 10 пъти повече за легло и количка и нито едно от тях не ни влезе в употреба, поне засега, а "носилките" ги скъсахме от ползване.
От личен опит - възглавницата за новородено я ползвах 4-5 месеца, а започнахме да се кърмим в Ергото щом стана на около 5 месеца. Просто преди това беше малък и трудно успяваше да  "уцели" гърдата. Удобно е, детето си суче, ти се разхождаш и общо взето никой не забелязва какво се случва. 
При нас и двете действаха и действат все още безотказно за успокояване на детето, особено нощно време (колко пъти тати крачи из коридорите с бебе в Ерго да го успокоява, защото поредния зъб отново мъчи). И до ден днешен зарязваме количката и изключително правим разходки с Ергото (наскоро ходихме на почивка за седмица и изобщо не сме носили количка).
Колкото повече килца качва детето толкова по-трудоемко става носенето - да кажем, че вече трудно издържам 3 часа права на разходка с него. Трябва да почина от време на време, но пък не трябва да бутам тежката количка и да се чудя как да преминавам по тесни улички и да слизам по стълбите, които тук са на всеки ъгъл.
Така че съвет - ако успeeш да вземеш от някъде на заем за 1 седмица да опиташ чудесно е да изпробваш да видиш дали на теб ще ти пасне. За цената - аз го купих на 100 евро с възглавницата - това ориентировачно, защото по нашите географски ширини по-евтино в магазин не можах да намеря.
 Ако има още нещо питай!
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: май 01, 2012, 05:01:46 »

Слънце,

да се включа за ергото. Подкрепям поста на миналина.
Само ерго - супер е! Ходим из магазините, чистя в нас, возим се по автобусите - без проблем. Тук цената е 115$.
Приставката за новородено я имахме и я върнах в амазон, защото не ми беше удобна и Леа не искаше да седи в нея. Лично аз не я препоръчвам.
Този аксесоар е по-удобен според мен.
 Offtopic имам две приятелки, които пътуват за БГ на 6 и 7 май. Има време за поръчка и да дойде при теб след седмица smile
« Последна редакция: май 01, 2012, 05:03:53 от Anichka » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines