Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 02:45:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете.........  (Прочетена 172220 пъти)
 
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #165 -: септември 11, 2007, 15:17:39 »

Милички големи саги имате с кумовете ви, но дано всичко да се нареди както трябва. Аз отначало бях малко притеснена кои ще бъдат но милото поканило един негов приятел от детство и приятелката му. В последствие разбрахме, че кумата била бременна и не знаех дали остават или се отказват и постоянно му опявах на милото да търсим резерви, че миналата година спасявахме - три седмици преди сватбата ни поканиха пак след върволица от кумове, които се отказват в последния момент и се стреснах да сме и ние така, но нашите не се дават. Само не искам с нищо да ги занимавам, в това горещо лято милата с големия корем едва изкара, а сега с бебче на 20 дена не става. А и аз съм си малко кривичка хем мрънкосвам, че никой не помага, хем и всичко под мой контрол да бъде.
Имам предложение: ако някой, не дай боже, усети, че нещата наистина отиват на лошо и остава без кумове, по форумски ще се спасяваме коя кума ще става, коя мъж си за кум ще дава или направо застъпват и двамата good
Активен
Nelkata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: септември 12, 2007, 08:15:46 »

Момичета, много сте добрички.Да ви се похваля намерих си и кум ,дори и в последния момент.Моят най-добър приятел прие на драго сърце,толкоз се зарада,малко е притеснен ,че му остава малко време да се приготви.При мен стана ''всяко зло за добро'' в най-важния ден до мен ще са най-добрата ми приятелка и най-добрия ми приятел. danceg danceg :danceg:Сигурно няма да имам време да ги запозная преди сватбата,това не е много хубаво .Ще трябва да измисля нещо.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #167 -: септември 12, 2007, 08:44:52 »

Сигурно е адски изнервящо на фона на цялата организация, когато мислиш, че всичко си подредил, да останеш без кумове...  girl_impossible При нас поне се случи сега, та можем да реагираме.
Винаги сме имали предвид определени приятели за кумове, дори сме се шегували с тях по темата. И сега изведнъж-момчето ни отказа.  Oh my ... И то по каква причина, забележете: това било много важна стъпка, а ако се разочароваме някой ден един от друг, ще е кофти, като сме обвързани така.  crazy Затова той на никого не искал да кумува.  Oh my ... Съответно и приятелката му, която исках за своя кума, ми отказа, щото не можело без него, щяло да е кофти. И така, сега ще търсим други...  End
Активен
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #168 -: септември 12, 2007, 09:15:53 »

НЕЛКА,не се притеснявай и нашите кумове не се познават ,а в събота ни е подписването.Ще се запознаят в деня на подписването може би най-много 1-2 часа преди това.За кумата не се притеснявам,защототя не е много от срамежливите,нооооооооооооо кума направо се е побъркал.Само ме пита "Аз какво трябва да правя,дай да гледаме някоя сватба и т.н." а аз все го успокоявам.Успех!Всичко ще се нареди. girl_in_love
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: септември 12, 2007, 09:41:31 »

Към всички момичета, които имат неприятни саги с кумовете си - момичета УСПОКОЙТЕ се! Напълно ви разбирам какви нерви са и колко е неприятно да ви "изоставят" тези, на които сте разчитали да бъдат до вас. Но всяко зло за добро и вие сте доказателството за това. За мен кумуването е много сериозна стъпка и все още означава сродяване между двете двойки. За това до вас в този важен ден трябва да застанат хора, на които можете да разчитате не само в добро, но и в лошо! Хора изпитани през годините! Малко дълъг пост, но исках да ви успокоя, да ви вдъхна кураж и да ви накарам да се усмихнете!  kiss2
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #170 -: септември 13, 2007, 11:40:54 »

Всички тези откази на кумовете с разните му оправдания колко е сериозна стъпката и бла, бла, бла..... crazy ми се струват малко прекалени. Наистина идеята на кумството преди години е била, че трябва да напътстват младото семейство и да му помагат, били са по-големи от младоженците и с по-голям семеен стаж, защото младите едва са се познавали, а е трябвало изведнъж да заживеят заедно, момичетата уж не са знаели нищо за първата брачна нощ и за следващите естествено  blush Wink и т.н., т.н., а и кумовете са изнасяли и половината сватба и плащали доста от нещата. Не мисля, че на сегашните младоженци им трябва това, а по-скоро близки приятели на новото семейство, на които наистина да могат да разчитат в необходим момент, а не достолепните поучители от предишните времена.     
Активен
crush
Регистриран

Публикации: 5


вече г-жа Георгиева


« Отговор #171 -: септември 14, 2007, 10:51:37 »

леле, ние имаме такъв проблем с кумовете, а сватбата е съвсем скоро. Първо поканихме моя много близка приятелка за кума, и приятел на младожеца. И двамата се съгласиха, а преди няколко дни кума отказа. И сега има само кума, която е разделена с мъжа си, има си нов приятел, с който дори моето момче не се познават. И вече съм така  hysteric  Mad girl не знам какво да правим???? питахме двама други приятели, но и те са заети и отказаха. Остана една друга позната двойка, която има шансове да приеме, но какво ще кажем на кумата???? Мале, много е сложна ситуацията.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #172 -: септември 14, 2007, 15:18:49 »

Мила crush, може би най-добре е да продължите да търсите мъж за кум с кумата, която вече си имате. Не мога да си представя колко ужасно би се почувствала тя, като тръгнете да й обяснявате, че няма да ви бъде кума...  Oh my ... В краен случай- роднина на половинката ти, някой братовчед, с когото са близки, колега...Помислете, ако ви притискат срокове, май вече не е от чак такова значение да изберете "най-добрия приятел".
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: септември 14, 2007, 15:35:55 »

Аз ще застана от другата страна, на кумовете тъй като съвсем скоро бяхме.При нас нещата бяха много тъпо направени.Първо че не са ни канили както си подобава, вкъщи с вино и пиле, ами и на всичко отгоре питали само мъжа ми и той се съгласил, отделно че не го обсъди с мен защото сватбата беше 3 седмици след поканата.Нищо това не беше проблем, но младоженеца е много добър приятел на мъжа ми, но аз със булката нямам никаква тема на разговор.Опитах се да се сблежем преди сватбата направих 2-3 опита, но отсреща все ме режат и оставих нещата така.Неискам да ви описвам в подробности как се чувствах на сватбата, не като кума а като гост, докато мъжа ми беше по-уважавания.Не че ме бърка нещо, в крайна сметка аз отидох на сватбата заради мъжа си, а не заради тях, тъй като от тяхна страна изобщо няма капка уважение.Та когато си избирате кумове гледайте да се разбирате и уважавате, защото след това не е приятно и за двете страни.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: септември 14, 2007, 15:42:52 »

И да ви питам според вас разменят ли се подаръци между кумове и младоженци или само кумовете подаряват нещо????
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: септември 14, 2007, 16:46:58 »

Редно е мила,разбира се ,но незнам вашите "приятели" на които сте кумували що за хора са?А поне не ви ли попитаха нещо - какво искате или какво ще си разменяте?
Аз имам голям проблем нашите кумове са решили да се женят,ако не се изпокарат дотогава  laugh и кумата иска ние да сме им кръстници,но нашият кум е твърдо убеден,че вече сме кръвно свързани и неможе.Как мога да го оборя,че това твърдение не е вярно?Моля помогнете.!!!!!!!!!
Тя е твърдо решена,че ако не сме им ние кумове няма да се женят laugh
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: септември 14, 2007, 17:36:56 »

Аз доколкото знам наистина не може защото сте вече свързани. И ние имахме подобен проблем. Бяхме си избрали едни приятели за кумуве, но милото е кръстник на жената и в църквата ни казаха, че категорично не може и ако те са ни кумуве няма да ни венчаят  diablo И така се наложи да сменим кумувете .
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: септември 14, 2007, 18:45:39 »

Мила Женя, те нищо не ни подариха, дори не ни питаха какво искаме.А ние си им подарихме и те даже не се почувстваха малко неудобно.Не е въпроса във подаръка а във уважението, може да е нещо малко символично за спомен, ама може би не сме заслужили.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: септември 14, 2007, 21:04:36 »

Мила Женя, те нищо не ни подариха, дори не ни питаха какво искаме.А ние си им подарихме и те даже не се почувстваха малко неудобно.Не е въпроса във подаръка а във уважението, може да е нещо малко символично за спомен, ама може би не сме заслужили.
Oh my ... Oh my ... Oh my ... crazy crazy crazy
Е, това нещо за пръв път го чувам  shok Как може така? Все пак са ви поканили за КУМОВЕ, а не за гости  crazy
Като се сетя колко се радваше в началото, че ще ставате кумове, а то какво е станало  crazy angry
Имайте си вече едно (или повече) на ум за тези хора или поне за момичето, което не ти е позволило да се сприятелите и да намерите общ език  diablo
По принцип подаръка не е задължително да е скъп, макар че повечето младоженци се разбират с кумовете си за "равностойни" подаръци по цена, но поне нещо, макар и символично за спомен, че сте им били кумове е трябвало да ви дадат  pardon
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: септември 15, 2007, 08:55:17 »

Мила Събева аз съм напълно съгласна с Мария,тези хора поне момичето според мен не заслужават да ги уважавате. angry
А относно моя проблем,ние не сме имали венчавка в църквата,както и те няма да имат и затова предполагам че може да сме им кумове.Поне аз така мисла ,но ако не може в крайна сметка е важно да има сватби и хората да са щастливи.ЖЕНЕТЕ СЕ!!!! girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines