Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 20:17:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета" АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ 8  (Прочетена 88253 пъти)
 
mama_magi
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #330 -: май 29, 2010, 14:31:40 »

Да кажа за отоците на краката-аз също съм с този проблем,но намерих начин поне да смекча положението.Взех си от аптеката един крем с екстракт от див кестен и червени лозови листа-наистина помага.Сутрин и вечер мъжа ми ми масажира с него краката от коляното надолу.Като походя повечко пак има подуване,но не чак такова,че да не мога да си сгъна глезена дори.Усеща се и едно леко охлаждане,което определено облекчава.Попитайте в аптеката за този крем,почти навсякъде го има,някакъв немски е(поне името му е немско)-Krauterhof,струва 5лв.Дано да бях полезна good
Иначе аз днес изпрах пак една бебешка пералня,сготвих,изкъпах се и ме заболя вече кръста някак "менструално"(голяяяям израз ама така го чувствам funnytooth)Сега ще ида да полегна и да чакам моичкият да се прибере вече от работа,че ми омръзна тук сама.За кво ли отиде днес изобщо да го пита човек!
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #331 -: юни 04, 2010, 10:15:54 »

Ех, поизпразни ни се темичката - едно време си беше най-посещаваната, а сега вече не  pardon. Ние с бебчо обаче сме си още 2 в 1.  Wink
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юни 04, 2010, 10:37:06 »

И аз съм от необебилите се още  blum
Май ще си откарам така до термин  pardon , но нямам против , щом на бебо си му е добре в мама още  tease
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #333 -: юни 04, 2010, 10:46:51 »

И ние май ще сме си така до термина ще си изчакаме. За сега никакви контракции чак ме притеснява това  pardon
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: юни 04, 2010, 10:51:24 »

Аз вчера бях на ЖК и лекарката много ми се учуди, че нямам никакви оплаквания. Ами нямам  pardon Как можело нито кръста , нито корема да не ме боли  shok
Във вторник съм на преглед при лекаря, който ще ме изражда и ще ми прави и преглед за разкритие  angry Ще видим на какво дередже съм  sarcastic
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #335 -: юни 04, 2010, 11:01:47 »

Мен ме понаболява кръста, но само като се изморя повечко и знам, че е от тежестта. А иначе нищо питах го доктора какво чакам, че да знам кога тръгвам към болницата - ами втвърдяване на корема през 5 мин, изтичане на водите - еми ще видим  crazy  pardon
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #336 -: юни 04, 2010, 11:04:52 »

Ехо,как сте сладурки?Виждам темата сапустява,ама това е хубаво,значи се раждат мъниците!Аз не съм се разписвала от както родих! blush
leni_beni,това е нормално да нямаш оплаквания!Всичко става изведнъж,а и по добре!Радвай се сега на спокойните дни и на прекрасното състояние!Това,че нямаш болки трябва много да те радва и да те кара на разходки и приятни занимания!Аз последните 2-3 седмици повече от 1 час навън не издържах!То не бяха болки,то не бяха контракции! nea
mama_magi ,аз дца споделя-през бременоста отоци не съм имала освен на пръстите на ръцете!Обачеееее като родих,ела да видиш след 3 дни какво стана!Краката ми бяха 3 пъти по дебели и големи!Бях се шашнала!А има жени,които като родят и на секундата им спадат!
malinkata,а бе радвай се бе душо!Знаеш ли кво е гадно да си 2 седмици с контракции,а да не раждаш! 8PБях се побъркала!Най-добре всичко да стане за един ден-контракции,разкритие,раждане!!!Не като мен! girl_impossible


А по въпроса с обличането и аз съм в голяма чденка!В нас е хладно,аз съм с дълъг ръкав и преценям че и на Михи ще й е добре така!Ама когато е топло се чудя кое да следя-нослето или ръчичките???Бях чела че ръцете не били критерии,а носа да се гледа!А понякога нослето й е топличко,а ръцете и са лед вкоченени и се чудя да не и да й е студено!
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #337 -: юни 04, 2010, 13:19:54 »

malinkata видях че се притесняваш за дрешките и аз бях така. Ние вече сме на 12 дни и още от болницата и вкъщи се обличаме с боди с д.р., ританки, върху тях чорапчета, отгоре слагам горничка с д.р. с копченца и като спинка го завивиам с една тънка памучна пеленка, а в стаята е 24-25 градуса. От днес вече захвърлихме горната блузка с д.р. В началото го завивах с олекотена завивка, но го видях че става червен като домат, т.е. беше му горещо, като минах на пеленката всичко е наред, ако случайно пак го забележа че е по-червен, поставям пеленката, с която го завивам под ръчичките му. Така че не се притеснявай, със сигурност няма да почнеш още от самото начало с късия ръкав! Ще го бараш за нослето, по него ще разбереш дали му е топло или хладно! А ако мислиш че му е топличко, проверяваш гръбчето дали не е изпотено.. Не се притеснявай, първо ще видиш в болницата как го обличат и оттам ще си направиш извода Wink
И спокойно с лятното охлаждане на стаите, нима твоите родители са имали климатика, като стане жегаво може и само по памперс да го държиш Wink
Относно дали получаваш контракции хич не ги мисли и аз толкова рядко усещах нещо че накрая вече си мислих че няма никога да се родим smile
leni_beni_ и аз все повтарях, че нямам никакви оплаквания.. Общо взето при мен всичко си тръгна в деня на раждането, преди него ни болка, ни разкритие, нищичко. И аз се чудих дали ще разбера като се почне, ооо, вярвайте ще разберете, просто наистина са едни леки болки и то през точно определен интервал, няма да ги объркате!
Рубин и аз като теб подух се като родих, но за няколко дни и отшумява...
Момичета на всички ви желая леки оставащи дни!
И още нещо - спете колкото можете сега, че после няма да я имате много тази възможност  Good luck
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #338 -: юни 04, 2010, 14:02:55 »

Рубин,  flower84, много ме зарадвахте милички като влезнахте да ни видите в тази темичка. Знаете, че притесненията ни са най-вече от това, че ще дойде нещо ново и колкото и да съм готова да ставам мама съм наясно, че има още много неща да науча.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #339 -: юни 04, 2010, 16:00:52 »

malinkata ,спокойно мила!Аз се убедих,че колкото и да четеш и да се поготвяш няма по голям урок от личната практика!Всичко се научава като имаш до себе си едно съкроище!Ще си супер мама!  good
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #340 -: юни 04, 2010, 16:16:08 »

Напълно подкрепям мнението на Рубин
Всички ще се справяте повече от прекарасно!  give_rose
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: юни 06, 2010, 11:00:43 »

Ехо, я кой се е притеснил сега за обличането  blum
Горе главата, ще се справиш, бъдещо мамче, ще видиш, че детето е най-добрия учител, всичко си показва, само да искаш да видиш  smile
В къщи е 25 градуса, аз обличам така - боди с къс ръкав, ританки, чорапчета, блузка с дълъг ръкав. Или сменям - боди/блузка с дълъг ръкав, отгоре нешо с къс - голям гъзарче е така, но най-общо са винаги две неща - едно с къс и едно с дълъг ръкав, гащеризонче или ританки и буйки. Всичко е само памучно, че се прегрява иначе и се обрива. Завивам с чаршафче с памучно одеалце или с лека памучна пеленка.  smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #342 -: юни 06, 2010, 16:04:15 »

beb4eto_na_me4o, аз съм се притеснила и за други неща, но това е най-невинното от тях.  pleasantry
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юни 06, 2010, 16:10:41 »

beb4eto_na_me4o, аз съм се притеснила и за други неща, но това е най-невинното от тях.  pleasantry

Ми давай и другите да ги мятаме за разрешаване на кръглата маса  tease blum Wink
Питай спокойно - аз като печена мама от цели 13 дни ( забележи за какъв дъъъъълъг опит иде реч, хахах) ще помагам с каквото мога. Нали ще ставам свекърва един ден, живот и здраве - да свиквам от сега със съветването  funnytooth Girl_hide
Активен
mama_magi
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #344 -: юни 07, 2010, 00:30:55 »

Да се появя и аз на хоризонта....
Мацки,искам да раждаааааааммм!Голямо безсъние ме гони и имам непоносими сърбежи по тялото,сутринта пак ревах заради тях!Кво е тва чудо,направо ще си смъкна кожата от дране!А на доктора майтап му се вижда,голям тъпак значи!Къде е чак тоя 16-ти,че да се появява бебчо вече... nea
Ай оплаках се....
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines